Tahıl besi vs Çim beslemesi: “eski” ve “yeni” et hakkında bilmeniz gereken her şey

Bitkisel ve tane besleyici arasındaki fark

Tüketim kültürü çok hızlı bir şekilde gelişmektedir, ancak bu sadece maddi olarak karşılayabilen ve yeni ürünleri deneyen kişiler için geçerlidir. kitlelere Batı kültürü “steykoedeniya” tanıtımına – sürekli gözden “belli bir fiyata ribeye” hipermarket Esneme / tüm bu amaçlayan, pişirme biftek üzerinde Steak House, ana sınıfları yorumlar.

Kesim için başka isimlerimiz var, biraz farklı bir kesim şekli. Ve endüstriyel ölçekte, GOST’ler kesmek için ve çünkü ana amaç insanları beslemek olduğu için geçerli olacaktır.

Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yıllardır var olan ve dünyanın bu bölgelerinin sakinleri için yaygın olan et kaynağı kültürü hala prim segmenti olarak algılanmaktadır. Tabii ki, yerel özel çiftçiler Batı modeline göre yerel bir alternatif sunmaya çalışıyorlar, ancak bunların hepsi elde edilmiyor.

Antrikot biftek, Striploin biftek (ayrıca “New York” da biftek) ve Bonfile “Fillet-Mignon”, “Chateaubriand” ve “Tornedos” bifteği – Bunlar en yaygın klasik premium bifteklerdir. Biftek üst bıçak, Rampa, Levha, Skort klasikleri için bir alternatiftir. Bu nispeten yumuşak parçalar, genellikle endüstriyel işlemeye gönderilen kesimlerde “bulunur”.

Son zamanlarda, ayrıca Batı’da sığır eti tüketimini teşvik etmek amacıyla, ikincisi odaklanmak ve (biftek yumuşak ve lezzetli olsun pişirmeden önce daha manipülasyon gerektirebilir) biftek için bir bütçe seçeneği olarak kitlelere tanıtmak başladı, sırayla karar hangi daha fazla insanı restoranlara çekme sorunu.

Birçok ülke tarafından üretilen sığır eti, ancak dünyadaki en “biftek” ABD ve Avustralya’dır. Ne yazık ki, Rusya’nın biftek evleri, bu ülkelerden gelen bifteklere yönelik sığır eti ithalatı, ülkemizde hayvan yetiştirirken yasaklanan hormonal preparatların kullanımı ile bağlantılı olarak sınırlıdır.

O zaman neden büyüme hormonlarını kullanmayı bırakmıyorsunuz? Cevap, tam olarak elde edilmesi gereken hedefte yatmaktadır ve bitkisel ve tahıl besi arasındaki fark, orada görünür ve anlaşılabilir olacaktır.

Geleneksel olarak, bütün sığır besiydi, ama her şeyi tamamen ters çevirdik. Bugün, neredeyse tüm sığır eti durak.

Tahıllara karşı tahıl besi
Tahıllara karşı bitkisel besi

75 yıl önce, Steers 4-5 yaşlarında katledildi. Bugün boğa-calves, tahıl üzerinde o kadar hızlı büyüyor ki, 14-16 aylıkken kesime gönderilebiliyorlar. Bütün sığırlar ilk aylarını otların üzerinde otladıkları otlakta geçirirler. Ama sonra tezgahlara transfer edilirler ve besiyerini beslemeye başlarlar, besiye alındıkları yerde – “getirin”, istenen koşulu, yani. Gerekli derecede ebruya “yağdır”.

Sadece 36 kg ağırlığında doğan bir baldırı alıp neredeyse yılda bir çim üzerinde 540 kg’a getiremezsiniz. Bu doğal olmayan hızlı kilo artışı, büyük miktarda tahıl, soya proteini, antibiyotikler ve büyüme hormonları dahil diğer ilaçlar üzerindeki takviyeler ile elde edilir.

Çimen taneye geçiş ekonomik anlam taşır, ancak hayvanın sindirim sistemini ciddi şekilde tahrip eder. Yavaş yavaş yapılmazsa, eğer boğayı öldürebilir ve eğer hayvan sürekli olarak antibiyotiklerle sağlanmazsa.

Taneya geçiş sadece inekler için değil, doğal değildir. Aynı zamanda bizim için mutlak tıbbi etkileri vardır ve et yememize ya da etmememiz doğrudur.

Bildiğimiz üzere, besi yerinden gelen sığır eti, hayvanın rutin ve tutarlı bir şekilde antibiyotiklerle beslenmesi için mümkün olmamıştı. Zamanla, bu, antibiyotiklere direnç gösterebilecek bakterilerin gelişimine doğrudan ve kararlı bir şekilde yol açar. Buna karşılık, insanlarda bu “süperbugs” görünmesi durumunda antibiyotikler etkisiz hale gelir.

Daha besleyici nedir?

Omega yağ asitleri

Omega yağlarının yararlı özelliklerini duymaya alışkınız. Ama bu çok basit değil.

Omega-6 ve Omega-3 tüketimi 1: 1 ila 4: 1 oranında gerçekleşmelidir. Bu bakımdan, birçok insan bir dengesizliğe sahip olabilir, örneğin, 15: 1.

Bu nedenle, Omega-6 ve Omega-6 biyolojik olarak aktif maddelerin dengesini sağlamak için, belirli oranlarda tüketilmeli, Omega-6 tüketimindeki azalma ise vücutta inflamasyon riskini azaltacaktır.

© Shutterstock
© Shutterstock

Sığır bitkisel besi, ideal bir oranda Omega yağları içerir. Hayvancılık çimenlerden taneye aktarıldığında, hemen Omega-3’ün birikmiş rezervlerini kaybetmeye başlar. Sonuç olarak, sığır otu besi, tane tane besi yerine 2 kat fazla Omega-3 içerir. Tabii ki, aşırı omega-6 telafi edebileceğine, genellikle tahıl ile beslenen sığır eti, vitaminler ya da yağlı balık gibi omega-3 açısından zengin diğer gıdalar, türetilmiş veya size hesaplanan için hepsi doğa, güvenmek ve sadece sığır çim yiyebilir ideal oranı ile besi.

Vitaminler, mineraller ve linoleik asit

Omega-3’ün yüksek içeriğine ek olarak, çim üzerinde yetiştirilen sığırların mikrobesin faydaları yağlarla sınırlı değildir. Beta karoten, enerji arttırıcılar, B vitaminleri, yaklaşık 4 kat daha fazla E vitamini gibi gerekli şeyleri içerir ve popüler magnezyum, kalsiyum ve selenyumdan bahsetmemelidir. Ve eğer çim besi sığırlarını “satmadıysanız”, konjuge linoleik asit hapı tatlandırır.

Linoleik asit ve onun hastalıklarla savaşma yeteneğinin etkisini belirlemek için çok sayıda hayvan ve insan çalışması yapılmıştır.

Linoleik asit, kanser, astım, kardiyovasküler hastalıklar, yüksek tansiyon, kolesterol, osteoporoz, gıda alerjileri ile mücadelede güçlü bir insan asistanı olarak düşünülebilir.

Ve sporcular için daha iyi haber, linoleik asit vücuttaki yağ birikimlerini azaltmada ve kuru kas kütlesinin büyümesinde artan mükemmel sonuçlar göstermiştir. Linoleik asit insan vücudu tarafından üretilmediğinden, sadece yüksek kaliteli ürünlerden elde edebilirsiniz – Bitkisel besi sığırları gibi besin kaynakları.

Daha lezzetli olan nedir?

Tüm bunlara rağmen, birçoğumuz hala tahılla beslenen sığır etinin yüksek besinsel özelliklere sahip olduğunu düşünüyoruz, ama öyle değil. Evet, sonuç büyük bir mermer kesimi, ama sadece kesilemeyen doymuş yağlar. Bitkisel besi ayrıca daha az iç ve dış yağ içerir.

© Shutterstock
© Shutterstock

Omega-3 ve diğer çeşitli yağ asitleri, vitaminler ve minerallerin yüksek içeriği kesinlikle sığır besine beslenmenin besinsel avantajıdır, ancak bunların hepsi mutfak özelliklerinin pahasınadır. Bütün bu farklılıklar, bazı insanların hoşlanmayacağı bitkisel besi sığırlarının lezzet ve aromatik özelliklerine katkıda bulunur.

Diğer bir dezavantaj, kesim ve bifteklerin büyüklüğüdür. Büyük tahıl besi bifteği alışılmış bilenler küçük ölçekli “bitkisel” biftekler takdir olmayabilir. Ama genellikle bu duygular, tahıl besi sığırlarına alışmış bir ülkede yaşayan insanlarda görülür.

Ve, tezgahlarda yetiştirilen sığırların aksine, mera hayvanları hareket eder. Bu egzersiz kasları bir tonda tutar, sonuçta sığır etinin çiğnemenin daha zor olacağı ihtimali vardır.

Sığır bitkisi besi, çoğu zaman, modern et yiyicilerinin takdir ettiği ağızda erime hissi vermez.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 57 = 64