50 najlepszych gier NES wszechczasów

Aby nie wzbudzać kontrowersji na temat tego, które z najlepszych gier – ułożyliśmy je w kolejności alfabetycznej. 😉 Dla tych, którzy już wyglądają jak łza czułości i szukają sposobów na uruchomienie swoich ulubionych gier, mamy odpowiednie instrukcje – iOS, OS X.

Chłopiec i jego Blob: kłopoty na Blobolonia

a-boy-and-his-blob-screen-1-650x429

Klasyczna platformówka o facecie i jego towarzyszącej czapce śnieżnej, którzy razem próbują ratować planetę Blobolonia przed złym dyktatorem. Łączy rozgrywkę platformówki i łamigłówek. Kropla ma różne właściwości, które pomagają przejść. Aby je aktywować, używane są różne cząstki, które są rozproszone na każdym poziomie. Za ich pomocą można wykonać drabinkę spadochronową, spadochron i wiele więcej.

Adventure Island II

adventure-island-2-640x426-c

Pierwsza część tej platformy nie była zbyt oryginalna. Druga stała się bardziej zróżnicowana pod względem rozgrywki, ale w zasadzie cały pozostały na swoich miejscach – gra dla tłuszczu różowe, walczysz źli, aby uratować swoją dziewczynę. W trakcie tej podróży podróżujesz po dinozaurach o różnych zdolnościach i jesz w ogromnych ilościach owoców.

Batman: The Video Game

batman-8-640x426-c

Godny wcielenie opowieści o Batmanie, opublikowanej w 1989 roku. Gotham jest przytłoczony różnymi rodzajami gówna, a Mroczny Rycerz musi wyjść na ulice miasta i oczyścić je. Batman doskonale radzi sobie z wrogami ręka w rękę, ale ma też specjalną broń z ograniczonym zapasem – pistolet, dyski i bumerangi. A Batman może wspiąć się, trzymając się murów jak bohater Ninja Gaiden, Ryu. Gra jest bardzo złożona, nie ustępuje wyżej wspomnianemu Ninja Gaiden.

Battletoads

battletoads-3-640x426-c

Klasyka, tylko klasyczna! Jedna z najbardziej doskonałych graficznie gier na platformie, łącząca w sobie, oprócz rozgrywki zręcznościowej, także wyścigowe wyścigi na motocyklach, loty i wiele innych. Rush Rush, dla którego grasz, ratuje historię swojego przyjaciela Pimpla i jego dziewczyny Princess Angelica. Złożoność oczywiście idzie w parze ze skalą, a przejście oparte na współpracy nie ratuje sytuacji.

Bionic Commando

bionic-commando-640x426-c

Jedna z pierwszych platformówek, która opuściła sprawdzoną formułę “biegnij i skacz”. Co dziwne, nie ma skoku w grze – zamiast tego poruszasz się po poziomie za pomocą biomechanicznej ręki – urządzenia, które pozwala ci przylgnąć do platform i machać, by się poruszyć. Również w grze istnieją różne typy broni do walki z wrogami.

Blaster Master

blaster-master-640x426-c

Olśniewająca platformówka z elementami strzelca z widokiem z góry. W tej historii, po jego żaba Fred, główny bohater spojrzał w otwór w podwórku i do podziemnego labiryntu roi mutantów radioaktywnych. Na szczęście udało mu się znaleźć opancerzony pojazd terenowy Sophia, która może być stosunkowo bezpiecznie podróżować, ponieważ jest wyposażony w potężny miotacz (to jedziesz na głównych lokalizacjach). Gra to bardzo skomplikowani bossowie, z którymi będziesz walczył już w trybie pilotażowym, ale po pokonaniu ich otrzymasz ulepszenia do pojazdu terenowego.

Bubble Bobble

bubble-bobble-640x426-c

Platforma z elementami układanki i przedstawicielem prostych, ale zabójczo uzależniających gier. Dwa smoki Bub i Bob rozprawiają się z różnymi potworami, umieszczając je w postaci bąbelków. Możesz grać razem, aby podróżować po zaplątanych labiryntach, było fajniej, choć sam, prawie sam, jesteś znudzony.

Castlevania

castlevania-6-640x426-c

Saga arcydzieła o myśliwym o wampirach Simonie Belmonte, który jest właścicielem bata nie gorszego niż Indiana Jones. Jednak walka nie będzie z nazistami, ale z samym Draculą i jego potomstwem. Oprócz bata, będziesz miał różne dodatkowe bronie: topory, bumerangi, noże, wodę święconą – każda ma swoją własną charakterystykę. Pomimo tego, że Castlevania pojawiła się na początku ery NES, jest zadowolona z klimatycznej ścieżki dźwiękowej i doskonałej grafiki. Będziesz się nimi cieszyć, ponieważ gra jest dość skomplikowana.

Castlevania II: Simon’s Quest

castlevania-simons-quest-640x426-c

Po udanej pierwszej części twórcy odeszli od zwykłej koncepcji side scroller, a Simon Quest bardziej przypomina RPG. Belmont podróżuje po okolicy Transylwanii, zbierając cząstki Draculi niezbędne do usunięcia klątwy. Gra zawiera ekwipunek, różne przedmioty, system ulepszeń, a nawet zmianę dnia i nocy. Od twoich działań, w szczególności od czasu spędzonego na przejściu, zależy finał, którego jest kilka w grze. Tylko robiąc wszystko poprawnie, możesz uzyskać to, co najlepsze.

Castlevania III: Klątwa Draculi

castlevania-draculas-curse-640x426-c

Na trzeci (i ostatni, który pojawił się na NES) część Castlevania, Konami podjął najlepsze z dwóch gier: soundtrack atmosferycznego i mechaniką a side-scroller z pierwszej części i nieliniowej rozgrywki z wieloma zakończeniami – z drugiej. W rezultacie uzyskano arcydzieło serii Castlevania na NES. Wydarzenia rozwijają się po kilku stuleciach, a bohaterem gry jest potomek dynastii Belmont – Trevor. W trakcie swojej wędrówki poznaje jeszcze trzech wojowników ze złymi duchami, którzy są również grywalni (jeden z nich można zabrać ze sobą). Ta część serii jest nie mniej trudna niż poprzednie, ale w ogóle jej nie psuje.

Contra

contra-640x426-c

Wspaniała, ponadczasowa strzelanka na cały czas. To z nim wielu kojarzy się z Dandy. Lata 80. były okresem, w którym w pełni wykorzystano kinowe znaczki mięśniaków z dużymi armatami. W Contra gramy dla dwóch takich facetów walczących z organizacją terrorystyczną “Red Falcon”. Do twojej dyspozycji jest stos broni, za pomocą którego będziesz musiał szturmować poziomy i bossów wypełnionych licznymi wrogami.

Crystalis

crystalis-640x426-c

Doskonała gra RPG, pod wieloma względami podobna do mechaniki i rozgrywki z legendą Zelda, ale różniących się szczegółami. Na tle innych, bardziej znanych, fabularnych gier z NES, Crystalis wyróżnia się dobrze wykonaną fabułą, wykręconą wokół szalonej fuzji science fiction i fantasy. Później Nintendo wykupiło oryginalne prawa do gry od SNK i przeniesiono je do Game Boy Color 10 lat później.

Double Dragon II: The Revenge

double-dragon-ii-640x426-c

Kiedy pierwsza część Double Dragon została przeniesiona na NES, twórcy przegapili jeden bardzo ważny szczegół, taki jak powietrze potrzebne do udanego grania w gry – tryb współpracy. W drugiej części ta wada została naprawiona i stała się kolejnym arcydziełem klasycznej ery gier wideo. Billy i Jimmy Lee, smoki bliźniacy pomszczą członków grupy przestępczej za śmierć ukochanego Billy’ego. W drugiej części dodano nowe supermarkety, ale trudność stała się wyższa – dodano nowe typy wrogów. Pomiędzy poziomami, na które czekasz na wątki fabularne, a po finałowych tytułach bossa.

Dragon Warrior

dragon-warrior-640x426-c

Jedna z pierwszych gier RPG na NES, wraz z Final Fantasy, w której możesz poprawić kilka cech gracza. Tie jest klasyczne, jesteś dzielnym rycerzem, królestwo jest w niebezpieczeństwie, księżniczka jest w rękach złego smoka. Mimo takich banałów, gra cieszy się z głębi, godzin gry i ścieżki dźwiękowej.

Duck Hunt

duck-hunt-640x426-c

Mordercza gra, która zyskała popularność dzięki temu, że często była częścią różnych gier “wieloosobowych”. Miał pozbawioną znaczenia i powtarzalną rozgrywkę, którą w percepcji można porównać do Angry Birds. Główną atrakcją monotonnego strzelania do kaczek był fakt, że strzelałeś używając lekkiego pistoletu. Również arogancki pies, który szydził z twoich porażek, “wyciągnął” grę i którą chciałem strzelić (szkoda było, że to niemożliwe). Ze wszystkich gier “pistoletowych” najbardziej popularna była Duck Hunt.

Duck Tales

kaczki-640x426-c

Gry oparte na popularnych kreskówkach i filmach są celowo skazane na sukces, ponieważ będą kupowane tylko po to, aby przedłużyć radość z komunikacji z ulubionymi postaciami. Duck Tales, opublikowany na podstawie motywów popularnego w 80 serialu animowanym “Historie z kaczki”, był zarówno prosty, jak i fascynujący. Grając w Uncle Scrooge, podróżowałeś na różne poziomy (nieliniowa rozgrywka!), Próbując zebrać wszystkie skarby świata. Tak, to normalna platformówka, ale jaka platforma!

Excitebike

excitebike-640x426-c

Jeden z 18 tytułów dostępnych podczas wydawania NES nie wywołał niczego poza podnieceniem. Bezbashennye ścigają się na motocyklach na torach z szalonymi przeszkodami i tymi samymi rywalami. Oprócz ślizgania się po ziemi i wyprzedzania przeciwników, nadal trzeba było monitorować temperaturę silnika, aby nie przegrzać silnika. Po przejściu wszystkich utworów możesz się dobrze bawić tworząc własne w edytorze. Arcydzieło!

Faxanadu

faxanadu-640x426-c

Faxanadu nie wzbudziło większego zainteresowania podczas jego wydania, ale nie powstrzymało go to od zostania kultowym klasykiem. Gra jest fabułą popularnej serii RPG Dragon Slayer. Nie był to szczyt kreatywności i innowacji, ale miał dużą mapę Drzewa Świata, zawierającą wszystkie wioski i zamki. Od reszty gier w tym czasie, Faxanadu wyróżniała się grafiką, a raczej gamutem kolorów – zamiast kolorowych kolorów, były stonowane i gotyckie tony ziemi. Zgodnie z mechaniką gry można ją porównać do drugiej części serii Zelda i Castlevania.

Final Fantasy

final-fantasy-2-640x426-c

Final Fantasy zrobił więcej dla gatunku RPG niż GoldenEye 007 zrobi później dla strzelanek FPS. Gra wykorzystała wszystko, co najlepsze, od swoich odpowiedników, takich jak Dragon Warrior, i znacznie poprawiła wiele ich elementów, takich jak losowe bitwy i mapa świata. Dodano klasy postaci, które staną się nieodzownym warunkiem w przyszłych grach. Później oryginalna gra Final Fantasy zrodziła serię gier na najbardziej zróżnicowanych konsolach, które trafiają do dziś.

Ghosts ‘N Goblins

ghosts-n-goblins-640x426-c

Gra ma niesamowitą złożoność i jest przepełniona różnymi potworami, więc wielu graczy obawia się, że zacznie ją grać lub rzuci to przedsięwzięcie po kilku próbach. Złożoność naprawdę rolkach – zło zombie w twarz, ghule i szkielety, udając się na ciebie ze wszystkich stron, i po prostu umiera z ich dwóch uderzeń. W tym przypadku nie ma bezpiecznych miejsc w grze, w dowolnym momencie ekranu, kiedy potwór może wyskoczyć i zabić cię. O tak, jeśli nadal masz odwagę i wytrwałość, aby dotrzeć do ostatecznego bossa i zabić go – zaczerpnij więcej powietrza i usiądź – aby zakończyć grę, musisz jeszcze raz przejść!

Gradius

gradius-640x426-c

Oszałamiająca kosmiczna strzelanka od Konami. Gra zawiera rozwinięty system powerpacków, który pozwolił ci wybrać ścieżkę doskonalenia, odpowiadającą twojemu stylowi przejścia (głucha obrona lub ostry atak). Zaczynając od małego słabego statku, stopniowo zmieniasz go w idealną maszynę bojową, która może wytrzymać niezliczonych wrogów i wielkich bossów na końcu każdego poziomu.

Szakal

szakal-640x426-c

Gra wyszła trzy lata po popularnym filmie akcji “Rambo: Pierwsza krew”, a jego fabuła była również związana z ratowaniem jeńców wojennych. W przeciwieństwie do Stallone z ogromnym arsenałem broni i wybuchowych strzał, gracz miał dżipa z dużym kalibrem i wyrzutnią pocisków. Pośpiesz się na terytorium wroga, oczyść swoją drogę i znajdź budynek z zakładnikami. Po ich wypuszczeniu umieszczasz je w swoim jeepie i zabierasz do punktu, w którym powinny zostać zabrane przez helikopter. Gra jest dość skomplikowana iw przeciwieństwie do Rambo, działającego samotnie, będziesz o wiele bardziej skuteczny w radzeniu sobie z wrogiem wraz ze swoim partnerem.

Kid Icarus

kid-icarus-640x426-c

Produkcja Kid Icarus odbywała się równocześnie z Metroidem, a gdy ten stał się hitem, dając początek kolejnym sequelom i spinoffom, Kid Icarus po cichu zajął miejsce na półkach z klasyką. Ta platformówka była dość skomplikowana ze względu na nieskończone przesunięcia ekranu po najmniejszym skoku i spowodowała trudności z obliczeniem punktu lądowania. Powikłaniem procesu było również to, że większość ruchomych platform była bardzo wąska, a dotarcie do nich było bardzo trudne. Ikar wystartował zbyt wysoko i spadł na ziemię, spalony przez słońce, jednak jego lot wydaje się łatwym spacerem w porównaniu do tej gry.

Przygoda Kirby’ego

kirbys-adventure-640x426-c

Ta ekscytująca platformówka o super-koloboku może być uważana za piosenkę łabędzia NES, wsparcie, które zostało przerwane kilka lat po wydaniu Kirby’s Adventure. Korzenie Kirby pochodzą od Game Boya, gdzie bohater również biegnie, skacze, absorbuje wrogów i ich zdolności we wszystkich siedmiu światach Dreamland. Ta gra jest po prostu niesamowita na te czasy (i możliwości konsoli) z płynną animacją i efektami. To była pierwsza, ale nie ostatnia, pełnokolorowa gra o Kirby.

Klax

klax-640x426-c

“Teraz lata 90-te i nadszedł czas na grę w Klax” – powiedzcie nam twórcom z głównego kranu. To prawda, lata 90. były najlepsze dla gier z “tetrisową” rozgrywką i żadna z nich nie przypomina Tetrisa tak jak Klax. Mechanika gier jest tutaj prosta, ale to jest piękno takich gier i od tego Klax jest jeszcze bardziej fascynujący. Zbieraj spadające bloki kolorów z przenośnika i ustaw je w stosy, aby zapobiec napełnianiu.

Kung Fu

kung-fu-640x426-c

Monotonna i nieskomplikowana zabawa, tak podobna pod tym względem do polowania na kaczory. Gra wywodzi się ze starego arcadeowego tytułu Kung-Fu Master, przeniesionego później na wiele konsol, w tym NES. Jednak wraz z utratą słowa Master w tytule, gra straciła część rozgrywki. Czekasz na pięć poziomów “korytarza”, przez które musisz przejść, ważąc uderzenia w lewo i prawo. Przechodząc przez wszystkie te etapy, uzyskasz te same poziomy, tylko z większą złożonością. Mimo to stał się klasykiem dzięki wczesnym beat’om upom i popularnym w tamtych czasach gatunkowi – sztukom walki.

Life Force

życie-siła-640x426-c

Po nieokiełznanym sukcesie Gradiusa kontynuacja była nieunikniona. Stało się spin-off oryginalnej wersji pod nazwą Salamander, tak jak to, wydane na automatach arkadowych, a później przeniesione na konsolę. W grze NES z kolei otrzymała inną nazwę – Life Force. Ponownie wchodzisz do kokpitu statku kosmicznego z oryginalnej gry i wlatujesz do gigantycznego organizmu, odrzucając wrogie kępy biomasy, a czasem nawet przedostając się przez nią. Poziomy są tutaj pionowe i poziome, co powoduje dywersyfikację rozgrywki. Również różne bonusy i satelity o różnych umiejętnościach bardzo pomagają.

Megaman

mega-man-2-640x426-c

Megapopularny tytuł Capcom. Odważny robot z super umiejętnościami oczyszcza świat z innych robotów, które mają więcej złych intencji. Gra jest po prostu arcydziełem – oszałamiającą grafiką, nieliniową rozgrywką i nowymi umiejętnościami uzyskanymi po zwycięstwie nad bossami. Pomogą ci radzić sobie ze zwykłymi wrogami oraz z innymi bossami, którzy w grze są dość interesujący.

Mega Man 2

mega-man-640x426-c

Ideologiczna kontynuacja pierwszej części, dzięki której serial stał się popularny. Gra jest znacznie ładniejsza, zarówno pod względem grafiki, jak i pod względem rozgrywki, oddzielnie warto wspomnieć o ścieżce dźwiękowej, którą słusznie można uznać za jedną z najlepszych w serii. Nasz bohater otrzymał nowe bronie i umiejętności, a także możliwość uzupełnienia energii, która wraz z systemem haseł sprawiła, że ​​gra nie była tak hardkorowa jak pierwsza.

Metal Gear

metal-gear-2-640x426-c

Nawet tak wielka i ambitna seria, jak Metal Gear, musiała gdzieś zacząć, i to właśnie z tej gry (która w rzeczywistości jest portem oryginału) zaczyna się popularna franczyza. Grając dla twardego żołnierza Solid Snake, musisz wejść na terytorium wroga i zniszczyć super tajną broń Metal Gear. Podobnie jak w kolejnych częściach serii, trzeba było unikać bezpośredniego kontaktu z patrolami i strażnikami, aby nie przyciągać uwagi i nie prowokować prawdziwego młynka do mięsa.

Metroid

metroid-3-640x426-c

Świetny początek kultowej serii gier, która zrodziła cały gatunek i stała się nowym słowem w platformówkach. Metroid zapewnił graczowi duży, otwarty na eksplorację świat, łącząc ten element z klasyczną mechaniką gry platformowej. Nie najmniej odgrywa ciekawym bohaterem, a raczej bohaterka – łowcą nagród z Zebes planety, Samus Aran, a także działki, które stopniowo przenosi nas na piratów w przestrzeni kosmicznej, gdzie gracze przyzwyczaić się do roli, zdobyć nowe umiejętności, co pozwala im przenikać do przestrzeni wcześniej niedostępne dla nich. Celem jest zniszczenie wrogich organizmów, które mają straszliwe zdolności i są pasożytami.

Mighty Final Fight

mighty-final-fight-u-b3-3

Mój ulubiony beat’em na NES! Gra ma niepowtarzalny urok i potrafi zakochać się w sobie na pierwszy rzut oka, nawet na czarno-białym telewizorze. Spisek fabuły zostaje zmiażdżony przez dziury – źli faceci porywają piękną dziewczynę, a zespół dzielnych facetów musi ją uratować ze szponów bandytów. Do Twojej dyspozycji są trzy kolorowe myśliwce, z których jeden jest ojcem porwanej dziewczyny. Wybieramy każdego do smaku i charakterystyki i przystępujemy do nierównej walki. Gra jest przede wszystkim zainteresowana stromym systemem powerpacków (potężne specjalne ruchy otwarte na wysokich poziomach), piękną grafiką i niezapomnianą muzyką, a także różnymi zakończeniami, które sprawiają, że gra jest odtwarzana ponownie.

Mike Tyson’s Punch-Out !!

mike-tyson-punch-out-2-640x426-c

Przed odgryźć kawałek ucha Evander Holyfield, Mike Tyson miał zrobić wiele tytułów i … stać się bohaterem gry wideo na dużym polu, otwórz go w całej okazałości. Rozpoczynasz karierę młodego, nieznanego boksera i pokonujesz przeciwników, awansujesz do swojego marzenia o zostaniu mistrzem (ostatnim szefem jest tu sam Tyson). Walcz, używaj taktyk, dostosuj się do różnych wojowników, a na pewno wygrasz!

Ninja Gaiden

Pierwsza część kultowej serii gier na popularnym w 80. motywie ninja. Gra posiada dość kinowej powikłanie działki: młody wojownik Ryu Hayabutsa przybył do Ameryki, aby dowiedzieć się szczegółów zniknięcia swojego ojca, ale on natychmiast wkraczać nieznane i musi przejść serię niesamowitych wydarzeń. Ryu doskonale radzi sobie z mieczem rodzinnym i umiejętnie rzuca shurikenami i innymi specjalnymi broniami, które są bardzo przydatne dla bossów. Pomimo dużej złożoności – fabuła i ekscytująca gra sprawią, że nie rzucisz gry i nie przejdziesz przez nią do końca.

Ninja Gaiden II: The Dark Sword Of Chaos

Nieoczekiwana kontynuacja pierwotnej części, w której pojawia się nowy wróg Ryu – cesarz Ashar, który uprowadził swoją ukochaną i planował światową dominację. Gra została znacznie ulepszona pod względem grafiki i nowych cech Ryu, pozwalając mu nie tylko odpychać ściany, ale także wspinać się na nich. Byli też towarzysze cieni, ninja pomagający ci w bitwach. W pozostałej części jest to ten sam oryginał, z ostrą złożonością i fascynującą grą.

Paperboy

paperboy-640x426-c

Podobnie jak wiele innych tytułów NES, Paperboy pochodzi z gier dla automatów arkadowych z Atari. Ale gra stała się sławna dzięki temu, że została opracowana wyłącznie w USA. Prowadziłeś nastolatka, który nosił ludzi z gazet ulicznych na swoim rowerze. Rozgrywka była skomplikowana przez obecność domów, których mieszkańcy nie byli subskrybentami, nie przeszkadzali pieszym i wrogim psom. Ponadto gazety kończyły się. Grafika, podobnie jak we wszystkich wczesnych grach dla NES, była skromna, ale gracze nie narzekali.

R.B.I. Baseball

rbi-baseball-640x426-c

Gry baseballowe istniały wcześniej, ale R.B.I. Baseball był pierwszą grą, która otrzymała licencję od Major League Baseball, co dało jej prawo do używania nazwisk znanych sportowców i doprowadzenia gry na nowy poziom realizmu. Charakterystyka graczy odpowiadała występowi prawdziwych graczy, co sprawiało wrażenie jeszcze większej autentyczności.

R.C. Pro-Am

rc-pro-am-640x426-c

Te stare rasy są przodkami wszystkich ras izometrycznych, zwłaszcza Mario Kart. Wszystkie te turbo przyspieszenia, bonusy i przeszkody pochodziły stąd. Musisz wygrywać w wyścigach ringowych, zarządzając jednym z czterech samochodów biorących udział w wyścigu. Po drodze pojawią się przeszkody i nagrody. Ten ostatni może być użyty do automatycznych ulepszeń, aby uzyskać przewagę nad rywalami.

Rampage

rampage-3-640x426-c

Arcydzieło arkadowych klasyków o potworach, w których grasz po stronie zła. Zarządzając olbrzymim gorylem, gadem lub wilkołakiem, musisz zniszczyć wszystkie budynki w mieście i odpierać ataki wojska, próbując cię powstrzymać. Możesz grać razem, tworząc jeszcze więcej zniszczeń. Niemal w tej samej formie gra trafiła do NES, prawie nie tracąc nic z grafiki i rozgrywki, z wyjątkiem tego, że jeden z potworów – wilkołak został usunięty.

Okup miasta na rzece

rzeka-miasto-okup-640x426-c

River City Ransom w czymś podobnym do Super Mario Bros., jego główni bohaterowie przypominają Mario i Luigiego, urodzonego gdzieś na podwórku Mushroom Kingdom. Główni bohaterowie, Alex i Ryan, także ratują kochanka jednego z nich, wchodząc w walkę ze złem. Nieliniowa rozgrywka wymaga wielu pojedynków, zarówno w walce wręcz, jak i przy użyciu improwizowanych narzędzi, porzucając pokonanych złoczyńców. W bitwie przyjaciele poznają nowe techniki i techniki, aby pokonać bossów i osiągnąć swój ostateczny cel – piękną Cindy.

Łowca szpiegów

szpieg-łowca-640x426-c

W tej grze możesz poczuć się jak prawdziwy szpieg (mecz dla Jamesa Bonda), jeżdżąc po eleganckim samochodzie z różnymi gadżetami. Na autostradzie doganiasz i wyprzedzasz różne samochody i motocykle bandytów próbujących załatwić z tobą rachunki. Czynność tę skomplikowały połączenia drogowe, śmigłowce i przeciwnicy uzbrojeni w karabiny maszynowe i artylerię.

Super Mario Bros.

super-mario-bros-4-640x426-c

Żaden z najpopularniejszych list nie będzie bez tego tytułu – legendarny hydraulik jest nadal w służbie, Nintendo stworzył ogromną serię gier o platformie gwiazda, jak i jego przyjaciół. Wszystko skandalicznie prosta – księżniczka porwana przez złego bezkarnie spaceru Mushroom Kingdom, a nawet sprawia, że ​​zabawa z was. Nie mamy innego wyboru, jak tylko zakasać rękawy i przejść do walki z chrząszczy, żółwie, mięsożerne kwiaty i inne robactwo.

Super Mario Bros. 2

super-mario-bros-2-640x426-c

Ogromny sukces Super Mario Bros. Pozostawił w sercach graczy na całym świecie pustkę, która mogła wypełnić tylko Nintendo. I zrobiła to, dając nam kontynuację przygody Mario, o wiele ładniejszej pod względem grafiki i rozgrywki. Teraz gracz może wybrać jedną z czterech postaci, z których każda ma swoje własne umiejętności. Wrogowie mogą być podnoszeni i rzucani bezpośrednio na innych wrogów, w ten sam sposób, wyrzucając z ziemi rzepy, w której czasami występują różne bonusy. Gra stała się bardziej skomplikowana i interesująca.

Super Mario Bros. 3

super-mario-bros-3-640x426-c

Znakomity dowód na to, że pomimo ogromnego sukcesu poprzednich części serii, twórcy wciąż mają coś, co zaskoczy graczy. Gra stała się większa, jaśniejsza i lepsza niż pierwsze dwie części – będziesz mieć wiele nagród, olbrzymich poziomów, kostiumów do zdobywania różnych umiejętności i wiele więcej. Grafika na wysokości, rozgrywka jest również fascynująca – jedna z najlepszych gier na platformie NES.

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game

nastoletnie mutanty-ninja-turtles-ii-640x426-c

Żółwie przybyły do ​​NES z automatami arkadowymi. W wersji konsolowej nie było takiego fajnego harmonogramu, ale! W zestawie z każdą grą ostrożnie złożono kupon rabatowy na zakup pizzy. Oparty na oryginalnym filmie animowanym i pojawił się już w gatunku beat’em up, a nie platformingu, gra była zadowolona z rozgrywki i umiejętności grania dla jednej z twoich ulubionych postaci. W TNMT II morze złoczyńców i kreskówkowych bossów, chociaż niektóre zostały wymyślone przez twórców specjalnie do tej gry. Tak jak poprzednio, nie ma lepszej zabawy w piątkowy wieczór niż granie w TNMT II z przyjaciółmi.

Tetris

tetris-6-640x426-c

Niesamowicie prosta i jednocześnie strasznie uzależniająca łamigłówka, której pomysł wymyślił nasz rodak Aleksiej Pajitnov. Gracze na wszystkich platformach i w każdym wieku znają i kochają to. Z pewnością zasługuje na miejsce na tej liście.

The Goonies II

the-goonies-2-640x426-c

Kontynuacja klasycznej gry przygodowej-brodilki. W grze, nieliniowa rozgrywka i możesz przejść do różnych światów wypełnionych swoim nieodłącznym środowiskiem, wrogami i zagadkami, przez specjalne drzwi i schody. Jest to wyjątkowa kombinacja rozgrywki i możliwości poznawania świata i zdobyła serca wielu graczy.

Legend of Zelda

legenda-of-zelda-3-640x426-c

Twórcy gry Legend of Zelda powinni być bardzo dumni ze swojego stworzenia. Wyobraź sobie, że amerykańska wersja naboju została wykonana ze złotego plastiku, jak gdyby sugerując graczom, że czekają na góry skarbów, a sama gra jest niczym innym jak skarbem. Gracze zwiedzili kultowy świat Khairul, aby ukarać wiecznego złoczyńcę Ganona i ocalić księżniczkę Zeldę. Mieliście aż dziewięć loch zamieszkałych przez potwory, w których musieliście się spocić. Ponadto ta gra była pierwszym tytułem dla domowych konsol, które miały wbudowaną baterię do przechowywania zapisów.

Vice: Project Doom

vice-project-doom-640x426-c

Oszałamiający thriller detektywistyczny, łączący elementy różnych gatunków. Wydarzenia rozgrywają się wokół tajnej korporacji i najsilniejszego leku, który ma ogromny popyt na czarnym rynku – nauczysz się tego wszystkiego od filmowych wstawek fabularnych między poziomami. W grze jest dużo rzeczy, tutaj są elementy platformówki, nie gorsze od złożoności Ninja Gaiden, i wyścigi wyścigowe w duchu Spy Hunter i elementy strzelanek. Deweloperzy najwyraźniej postawili na to i oczywiście nie przegrywali.

Zelda II: Przygoda z linkiem

zelda-2-adventure-of-link-640x426-c

Po niesamowitym sukcesie pierwszej części przygody Link, twórcy postanowili stworzyć niezbadaną kontynuację. Zupełnie zmieniona rozgrywka, wydała grę, która łączy elementy sidescroller i RPG. Zadanie dla gracza jest takie samo – uratowanie księżniczki Zelda, teraz trzeba ją obudzić z przekleństwa snu. Wiele elementów gry przeniósł się w przyszłość, aby kontynuować (główny NPC, Ciemny Link, skalę Mana), a wiele z pierwszej części, a wręcz przeciwnie, zostały utracone, oferując graczom mieszankę gatunków i innowacyjnych pomysłów, których tak kochał serii.


A jakie są twoje ulubione gry NES, drodzy czytelnicy? Z którym z nich kojarzysz swoje dzieciństwo i czy grasz w nich teraz? Opowiedz mi o tym w komentarzach, będę zainteresowany słuchaniem! Przy okazji, tutaj mamy również najlepsze gry z Game Boy.

przez

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − = 78