6 wskazówek, które pomogą Ci pobić rekordy w 2048 roku

Mega-popularna gra logiczna 2048 uchwyciła umysły wielu graczy iOS, a teraz w wielu zatłoczonych miejscach, tu i tam, pojawiają się charakterystyczne kliknięcia. Prosta do zniesławienia, zarówno pod względem projektu, jak i zasad, ale tak fascynująca, że ​​można grać godzinami (dobrze lub do wyczerpania baterii). Jeśli nie możesz dostać się do pożądanego 2048, ale naprawdę tego chcesz – mamy kilka przydatnych wskazówek, jak osiągnąć ten cel.

* * *

1. Rozumiem, jak poruszają się płytki

2048_tips_guide_screens_1W grze dostępne są tylko 4 opcje działania – przesuwa to kafelki w lewo, w prawo, w górę lub w dół. Podczas jazdy, absolutnie wszystkie płytki na polu są przesunięte na bok ruchu tak daleko, jak to możliwe. W takim przypadku płytki są dodawane, jeśli te same liczby są w trakcie podróży. Zanim je przeniesiesz, zastanów się, czy naprawdę tak się stanie, więc zakładasz, a dopiero potem działasz.

2. Nie ścigaj dużych liczb

2048_tips_guide_screens_2Nie mieszaj ponownie płytek na boisku w pogoni za dużymi liczbami. Zamiast tego lepiej jest skupić się na składaniu mniejszych płytek, ponieważ wcześniej czy później będzie ich wystarczająco dużo, aby przejść na “nowy poziom”. Często niezbędne płytki, nawet same, są blisko.

3. Napęd dużych płytek w rogach

2048_tips_guide_screens_3Staraj się utrzymywać duże płytki w rogach, tam poruszają się one mniej, a im łatwiej jest przynieść nowe partie do scalenia. Zwykle zaczynam od lewego dolnego rogu, ale jeśli widzę dobre kombinacje, mogę przesunąć “konstrukcję” w górę lub w dół. Ponadto, koncentrując duże płytki w rogu, uwalniasz się z miejsca manewrowania na środku planszy, co również jest bardzo przydatne.

4. Policz ruchy z góry

2048_tips_guide_screens_4Ta rada odnosi się do pierwszej, ale wierz mi, bardzo ważne jest, aby zaplanować nie tylko następny krok, ale przynajmniej jeden z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie ważne, gdy plansza jest całkowicie wypełniona i nie ma na niej żadnych kombinacji. W takim przypadku każda tura może być ostatnią, więc spróbuj wykonać kilka “zapasowych” ruchów.

5. Zatrzymaj się i pomyśl

2048_tips_guide_screens_5Czasami, szczególnie w trudnych sytuacjach, lepiej jest zatrzymać się i przemyśleć dokładnie, przed przeniesieniem płytek na planszę. Możesz pominąć tylko jeden skuteczny ruch, ale to wystarczy, aby wszystko poszło nie tak. Jeśli masz kilka pustych komórek i wybór, nie spiesz się, aby kliknąć pierwszy dostępny dwa „dvoechki” lub – że może lepiej będzie wyglądać tak?

6. Wykonuj ruchy combo

2048_tips_guide_screens_6Zawsze staraj się nadawać priorytet tym ruchom, w których będzie kilka płytek, a nie tylko para. To zmaksymalizuje oczyszczanie pola gry, co da ci dodatkową przewagę w manewrach i przyciąganie nowych płytek dokładnie tam, gdzie chcesz. Jeśli dodasz tylko dwie płytki, na polu pojawi się nowa. To samo dzieje się z połączeniem kilku płytek, tylko miejsca są wyczyszczone znacznie więcej. I to zawsze jest przydatne.

* * *

A co z tobą, drodzy czytelnicy? Jestem pewien, że masz również swoje własne sekrety. Może udostępniasz je w komentarzach? Tam możesz pochwalić się swoimi osiągnięciami;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 56