Co, jeśli na komputerze do gier nie ma pieniędzy?

Retrogaming

Każdy starszy gracz z branży hardcore powie, że grafika nie jest najważniejsza. Starsi pamiętają, jak inteligentni byli Need for Speed ​​Underground, Max Payne, Serious Sam, Gothic, pierwsze Call of Duty, Red Alert 2, Starcraft i inne arcydzieła z przeszłości.

Retrograde
Nostalgia

“Kirov Reporting” i “Butler Cruiser Operational” zawsze pozostaną w naszej pamięci i nic nie powstrzyma Cię od czasu do czasu zanurzenia się w niepowtarzalnej atmosferze starych gier, ponieważ możesz je uruchomić nawet na bardzo słabym komputerze.

Nie powinniśmy zapominać o starych przedrostkach. Dendy, Sega Mega Drive, pierwsza “ployka” i gry dla nich można kupić dosłownie za pensy, ale dadzą radość milionom.

Plusy

 • Silna fala nostalgii.
 • Tani, nawet bardzo stary komputer zrobi.

Przeciw

 • Pierwotna grafika.
 • Większość gier była kiedyś badana w kółko, bez żadnych nowych wrażeń.
 • Nowe gry nie są dostępne.

Gry niezależne

Termin “indie” w branży gier jest przeciwieństwem dużych programistów i wydawców. Podczas gdy Electronic Arts i podobne firmy, wykorzystując swoje nieograniczone zasoby, nit drogie i piękne, ale bezduszne bestsellery, pojedynczy entuzjaści i małe firmy udostępniają gry z serca.

Gry niezależne
Zabawki indie są bardzo fajne

Z pióra amatorskich twórców wydobywają się bardzo klimatyczne i ciekawe prace. Jeśli retroglikator mówi, że grafika nie jest najważniejsza, to motto indie: “Najważniejszą rzeczą jest historia”.

Plusy

 • Większość gier nie wymaga sprzętu.
 • Gry są dystrybuowane bezpłatnie lub za czysto symboliczną sumę.
 • Niestandardowe podejście do fabuły i procesu gry.

Przeciw

 • Brak nowoczesnej zaawansowanej grafiki.
 • Częste “zawilgocenie” gier związanych z ograniczonymi zasobami dewelopera.

Gry mobilne

W ostatnich latach gry mobilne dokonały nierealistycznego postępu. Wystarczy powiedzieć, że na smartfonie możesz teraz oficjalnie grać w legendarnym GTA III, GTA San Andreas, Vice City GTA, Max Payne i innych hitach, które były tylko na konsole i komputery o najsłabszej konfiguracji. Grafika współczesnych mobilnych strzelanek i wyścigów jest naprawdę zaskakująca.

Gry mobilne
Modern Combat 5

Trudno uwierzyć, że taki obraz można uzyskać na urządzeniu mieszczącym się w kieszeni. To prawda, że ​​najpiękniejsze gry wymagają odpowiedniej wydajności. Zwykle można odtwarzać je tylko na flagowych gadżetach, które same w sobie nie są dużo tańsze niż w pełni funkcjonalny komputer do gier.

Jeśli zapisałeś na komputerze lub konsoli, ale kupiłeś fajny smartfon, a potem gry – jest to chyba jedyny sposób na zmaksymalizowanie jego potencjału. Tylko nie zapomnij kupić dużej zewnętrznej baterii.

Plusy

 • Smartfon jest wszędzie z tobą, a więc i gier.
 • Godna grafiki, konkurująca z pełnoprawnymi komputerami i konsolami poprzednich pokoleń.

Przeciw

 • Akumulator szybko siada.
 • Niewygodne zarządzanie.
 • Większość gier, w szczególności bezpłatnych, ma na celu przede wszystkim pompowanie pieniędzy poprzez zakupy w grze.

Konsole do gier

PlayStation 4 i Xbox One przyciągają stosunkowo niskie koszty. W przypadku komputera do gier można kupić tylko kartę wideo za te same pieniądze, a tutaj można kupić urządzenie, które jest całkowicie gotowe do grania. Oszczędności na etapie zakupu okazują się jednak większe w porównaniu z wydatkami komputerowymi w trakcie użytkowania. Gry na konsole są dwa razy droższe, w przypadku gry wieloosobowej trzeba płacić osobno.

Nie można umieścić mocniejszej karty graficznej lub procesora w konsoli i biorąc pod uwagę, że nawet gdy konsola okaże się gorsza pod względem wydajności na komputerach z najwyższej półki, użytkownik jest zmuszony zadecydować o niższej jakości obrazu. Z biegiem czasu zacofanie techniczne zaczyna być silniej odczuwalne.

Jednak nie wszystko jest takie złe. Dobra optymalizacja pozwala uzyskać przyzwoity obraz, nawet na przestarzałym wsporniku, który częściowo rekompensuje zaległości techniczne. Deweloper kieruje się tylko jednym urządzeniem, wyciskając z niego maksimum.

Prawdziwa siła konsol znajduje się w wyłączności. Aby zwiększyć popularność prefiksu, Sony i Microsoft zawierają umowy z programistami, które wymagają udostępnienia gry tylko na PlayStation lub na Xbox. Megahitic GTA 5 został wydany na komputerach dwa lata po wydaniu na konsole.

The Last of Us, Red Dead Redemption, Uncharted, Halo i inne arcydzieła pozostaną jedynymi w swoim rodzaju konsolami. Z biegiem czasu liczba takich gier będzie rosnąć, ponieważ wszechobecne piractwo komputerowe zmusza programistów do opuszczania komputerów.

Plusy

 • Tańszy komputer.
 • Dobra optymalizacja.
 • Ekskluzywne gry.

Przeciw

 • Gry są dwa razy droższe.
 • Płatny tryb dla wielu graczy.
 • Grafika jest gorsza niż na komputerze do gier.
 • Nie można uaktualnić.

Komputer do gier jako usługa

Wyobraź sobie, że twój sąsiad ma potężny komputer do gier. Zgodziłeś się na cenę, wywiercił dziurę w ścianie i wyciągnął od niego drut dla myszy, klawiatury i monitora. Przewody oczywiście zajmą dużo czasu, ale możesz grać na komputerze sąsiada w domu.

Teraz wyobraź sobie, że sąsiad nie jest przez ścianę, ale w innym mieście, a nawet w kraju, i zamiast komputera do gier, ma ogromne centrum danych porównywalne w mocy do tysięcy stacji gier. Rysowanie jej myszką, klawiaturą i kablem wideo nie będzie działać, ale przy przesyłaniu i odbiorze danych twój kabel internetowy doskonale sobie poradzi.

Mówiąc najprościej, komputer do gier jako usługa to super-mocna maszyna na bardzo długim drucie.

Za pomocą aplikacji łączysz się z centrum danych gier i zdalnie uruchamiasz grę. Twoje działania są wysyłane i przetwarzane w grze na serwerze, a obraz powraca w wysokiej rozdzielczości na maksymalnych ustawieniach grafiki. Do odtwarzania strumienia wideo nie potrzeba potężnego komputera, co oznacza, że ​​można nawet grać na przedpotopowym dinozaurie.

PlayKey: komputer do gier jako usługa
Zasada chmury gry

Wadą komputera do gier w chmurze jest wrażliwość na jakość komunikacji. Aby transmisja obrazu odbyła się bez zawieszania i płynnie, wymagany jest Internet z szybkością 5-10 Mb / s. W związku z tym jest mało prawdopodobne, że będzie można grać przez modem ADSL lub 3G od operatora komórkowego. Jednak teraz w każdym mieszkaniu jest inteligentny Internet przewodowy, ale ponieważ problem jest już nieistotny.

Plusy

 • Możesz grać w najnowsze i wymagające gry na słabym komputerze.
 • Dostęp do usługi zapewnia subskrypcja, nie ma dużych jednorazowych wydatków.
 • Nie musisz pobierać i instalować gier, oszczędzać czas i miejsce na dysku.
 • Dostęp do usługi za pośrednictwem bezpiecznego połączenia za pomocą kont gry na Steam i Uplay, co eliminuje ryzyko kradzieży tożsamości i eliminuje potrzebę ponownego zakupu gry, jeśli już ją posiadasz.

Przeciw

 • Potrzebujemy stabilnego Internetu z szybkością co najmniej 5 Mb / s.
 • Piractwo w takich serwisach jest zabronione. Jeśli gra jest wypłacana, należy ją kupić na koncie Steam lub Uplay.

Jak przetestować chmurę gry

Darmowe wypróbowanie technologii gier w chmurze w akcji, a jednocześnie możesz sprawdzić swoją usługę internetową w usłudze PlayKey. Ci faceci są pewni jakości produktu i dają testowy dostęp do kilku gier bez konieczności płacenia za coś.

 1. Wejdź na stronę PlayKey i utwórz konto osobiste.
 2. Pobierz klienta PlayKey i zainstaluj go na swoim komputerze (obsługiwanym przez Windows i MacOS).
 3. Wybierz kategorię “Gry demo” i od razu zagraj za darmo.

Jeśli nie podoba ci się coś w demach, możesz kupić jednorazowe “szkolenie” za 49 rubli i grać przez godzinę we wszystkich grach subskrypcyjnych, nawet w tym samym GTA 5.

Aby lepiej zrozumieć, co piękno naprawdę może dać twój stary komputer, obejrzyj ten film.

Odtwórz c PlayKey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4