10 priežasčių neišeiti į JAV

Kiekvieną dieną gaunu klausimus iš skaitytojų jo telegramą kanalų, vyriausiasis iš jų skamba paprasta: “Taigi yra verta perkelti, ar ne?” Kita vertus, buvau susipažinęs su šimtais Amerikos imigrantų, po savo likimą ir padaryti kai kurias išvadas. Bandau atsakyti į pirmąjį remiantis pastarųjų patirtį.

Kiekvienas imigraciją patiria įvairiais būdais: vienas yra lengvas perėjimas ir sukelia metamfetamino euforiją, kitas paverčia viso gyvenimo tragedija. Imigracijos sunkumus konkrečiam asmeniui lemia objektyvūs parametrai: anglų kalbos žinojimas, pageidaujamos specialybės prieinamumas, finansinės galimybės ir galimos legalizavimo galimybės.

Šie parametrai gali būti matuojami (kiekybinis) ir įvertinti (kokybinis): anglų turi nuosavybės lygių pareikalavo specialybių visi pažįstami (programuotojai, inžinieriai, mokslininkai, verslininkai, sportininkai ir tt), finansinis pajėgumas, išreikštas skaičiumi su tam tikro skaičiaus nuliai, ir galimybės už legalizavimą galima suskirstyti į šviesos prognozuojama (šeimos susijungimas, laimėjo loterijoje, gavo darbo vizą, žalią kortą per investicijas), nenuspėjamas ir sudėtingas (ištekėjusi piliečio, politinis prieglobstis, darbo paiešką slaugytojų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kt.)

Pagal šiuos rodiklius, bet imigrantų gali būti pastatytas ant ašies “blogas – geras”, o arčiau asmuo yra į “blogas”, tuo labiau tikėtina, vertę, kuri bus Pompeian katastrofa vietoj amerikietiškos svajonės.

Šiame straipsnyje yra dešimt priežasčių, kodėl neturėtumėte persikelti į JAV, jei radote save kilme.

1. Imigrantų kompleksas

Imigrantų kompleksas yra savęs nepilnavertiškumo jausmas vietos gyventojų atžvilgiu, kuris daro įtaką savigarbai, efektyvumui ir net sveikatai. Kompleksas vystosi lyginant su aplinka: jie kalba kalba, o ne; jie turi dokumentus, aš neturiu; jie turi gerą darbą, aš neturiu; jie perka namą, išsinuomoju kambarį.

Ne kiekvienas imigrantas susiduria su šiuo kompleksu, bet tas, kuris susiduria, sunkiai patiria, ir daugelis jį laiko sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu.

Mano teorijoje tai yra imigrantų kompleksas, kuris sukelia ilgalaikius depresijos judančius žmones.

Kuo silpnesnė imigranto padėtis dėl keturių parametrų (anglų kalba, pinigai, specializacija, legalizavimas), tuo didesnė tikimybė sukurti nepilnavertiškumo kompleksą. Liga nėra baisi priežastys jos atsiradimo (kalba galima išmokti, dokumentai – gauti darbą – surasti Namai – pinigus), ir kuris veda į orumą ir tikėjimą savo jėgomis praradimas, kad beveik atima asmenį tikėtina, kad pavyks.

2. Socialinis žemyn perjungimas

Jei banko sąskaita nepatinka akių su šešių skaitmenų numeriu, o specialybė nėra susijusi su kvietimu į JAV, iš pradžių tai bus sunkus darbas ir ne visada garbingai.

JAV yra didelės pragyvenimo išlaidos, todėl per kelis mėnesius čia galima valgyti dviejų kartų santaupas. Kadangi nenoriu išleisti nepakenčiamų daiktų, kuriuos paskyrė mano senelė, man teko gyventi kažkaip, turiu eiti į uždarbį – ne visada pirmasis darbas pasirodo pernelyg intelektualus.

Darbas restorane yra prieinamas beveik visiems, bet sunkiai ir blogai apmokamas / Boone County Šeimos ištekliai

Tarp atvykėlių be pinigų ir kalbų populiarios profesijos, laikikliai, kurios retai ateina ant Forbes Dalykai: parankinis, statybos darbuotojo, padavėjo, siurblys, auklės, šeimininkė, porteris, taksi vairuotojas ir apsaugininkas. Daugelis iš jų jau pavyko pasiekti kažką namie – nors ir su pažįstamais, sėkmės ar verslumo įgūdžiai padeda – bet jie jau užima tam tikrą socialinį lygį, kuris dabar turi atsisveikinti, juda į Amerikos visuomenės dugne. Ne visi gali tai išspręsti.

3. Streso lygis

Stresas yra natūrali organizmo reakcija į problemas, o ribotame kiekyje tai netgi naudinga, nes ji padeda mobilizuoti. Tačiau imigranto įtampa kelis kartus viršija įprastą darbo vietą ar mokymosi stresą.

darbas, adaptacija, nuoma Ieškoti sunkumai (kurios Jūs neturite skubėti perduoti dėl to, kad kredito istorija stokos), sąskaitų atidarymo, apsidrausti ir išlikimą naujoje aplinkoje gali sukelti patirties lygį, pavojingų iš klinikinio požiūriu. Aš kelis kartus matydavau imigrantus, kurie nukentėjo nuo kojų, karščiavimu ir kitomis fizinėmis streso pasireiškimais, nes jie negalėjo susidoroti su emocijomis.

everydayhealth.com

Tai “stresas pirmakursis” turi dvigubą griaunamąjį jėga: Jis nėra bjaurus tik pati (kaip ir bet superstrong streso), bet zastaot asmuo tuo lemiamu momentu, kai jis turi būti teigiamas ir energingas. Dėl to, vietoj konstruktyvaus ir laipsniško judėjimo problemų sprendimo, asmuo uždaro save ir kovoja su negalia, kuri dažnai būna depresijos forma. Ir jau depresija yra klinikinė būklė, kuri praktiškai nepraeina be rimto gydymo.

Apie savo patirtį spręsti stresą ir depresiją aš sakiau atskirame straipsnyje.

4. Laimingumo lygis

Kiekvienais metais aš perskaičiau “Credit Suisse Research Institute” Pasaulinio turto vertinimo ataskaitą. 2017 m. Ataskaita rodo, kad Šiaurės Amerika sudaro beveik pusę pasaulio turto.

Šiaurės Amerika sudaro beveik pusę pasaulio turto ir tik 5 proc. Pasaulio gyventojų / “Credit Suisse Research Institute”

Ar tai reiškia, kad amerikiečiai ir vietiniai imigrantai yra laimingesni nei visi kiti? Tai nėra būtina: gerovės lygis, išreikštas gerovėmis, turėtų būti sumažintas iki streso lygio ir kitų socialinių problemų, kurios papildo materialųjį turtą.

Gyvenimo standartų augimas, kuris paprastai lydi kelyje į Jungtines Amerikos Valstijas (jei imigrantas nepalieka Šveicarijoje ar Daniją, kad sutiksite, yra labai retas scenarijus) ne visada kompensuoja streso lygis padidėtų. Kadangi laimė yra subjektyvus dalykas, priklausomai nuo daugelio veiksnių, žmogus gali įvertinti tai tik po to. Daugelis imigrantų po kurio laiko pastebėjo, kad prieš pereidami į savo gyvenimą buvo daugiau džiaugsmo. Ar tai nėra pagrindinis dalykas?

5. Socialinė integracija ir kalba

Ar jūs kada nors jaučiate nematomas, netgi neapsaugojate minimalios socialinės sąveikos? Jei ne, kviečiame į nuostabų imigrantų pasaulį, kuris nekalba anglų kalba.

Kalba yra ne tik komunikacijos priemonė, bet ir pagrindinė asmenybės sudedamoji dalis: jei jūs negalite laisvai kalbėti, jūs tampa nejaukia savęs versija. Visai neseniai, vakarėlyje, galite generuoti Split-antra pokštas, todėl visos įmonės vietą, o dabar turime bendrauti intelektinės lygiu trejų metų vaikas su gyvumas šimtametės vėžlys.

Maslow poreikius piramidę

Anglų nežinojimas atleidžia jus nuo visiškos socialinės integracijos. Senas Maslovas neleis meluoti: kai esate pilnas, sveikas ir saugomas, jums reikia meilės ir pripažinimo, kurio sunku rasti naujojoje šalyje.

6. Teisėtumo sunkumai

Legalizavimas JAV – tai ne tik ginklų, narkotikų ir gėjų santuokos, apie kuriuos išgirsite naujienų, bet ir gauti imigrantų reikalingus dokumentus problemą: darbo leidimai, socialinio draudimo numeris, leidimo gyventi šalyje kortelę ir pilietybės.

Imigracijos galimybės visiems skiriasi: kas nors laimi loteriją, kažkas gauna kvietimą į darbą (ir imigracinę vizą), kažkas prisijungia prie giminaičio, kuris jau tapo JAV piliečiu. Tais atvejais, kai sunkiau tiems, kurie pradeda legalizuoti jau Jungtinių Valstijų teritorijoje. Tokių žmonių galimybė yra ribota, ir jie paprastai priversta ieškoti dėl santuokos partnerio, siekti politinio prieglobsčio, arba – ji yra baisu garsiai pasakyti, bet aš turiu – likti JAV nelegaliai.

Apie legalizavimo metodus aš išsamiai parašiau Imigracijos gairėse Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Mėlynas dokumentas, kuriame daugelis svajoja apie “The Boston Globe”

Tokie žmonės ilgą laiką lieka nenormalūs: kai kuriems, dokumentų gavimo procesas trunka 10 metų. Tuo pačiu metu negarantuojama teigiamo sprendimo, o atsisakymo atveju pareiškėjas yra priverstas grįžti į savo gimtinę, nors per metus jis jau apsigyveno naujoje vietoje. Tai negali būti vadinama kitaip nei tragedija: žmogus praranda labiausiai vertingą ir ribotą šaltinį – gyvenimo metus.

7. Perkvalifikavimo išlaidos

Žinau keletą visuotinių profesijų visame pasaulyje: programuotojas, prostitutė, virėja, taksi vairuotojas, padavėja. Bet ką turėtų daryti gydytojai, teisininkai ir inžinieriai, kurių įgūdžiai ir įpročiai yra susieti su konkrečia šalimi, įstatymai, normos, technologijos ir kalba?

Jie turės ilgą ir ne visada pigią perkvalifikavimo procesą. Tai bus laimingas, jei jis apsiribos testavimo ir licencijos išdavimu, tačiau kai kurie specialistai turės pereiti visą mokymosi procesą ir įvaldyti visą naujų žinių sluoksnį.

Persikėlimas į JAV grįžta į stalą / Amerikos koledžą Ispanijoje

Perkvalifikavimo išlaidos yra grynas laiko, pinigų ir energijos praradimas, norint gauti profesiją, kurią jau turite, bet naujojoje šalyje. Kai kuriems žmonėms šios išlaidos gali sudaryti šimtus tūkstančių dolerių (įsivaizduokime, pavyzdžiui, advokatą ar chirurgą) ir yra svarbus veiksnys priimant sprendimą judėti.

8. Imigranto negalia

Suaugusio žmogaus gyvenimas yra ne tik mokymasis, darbas, šeima ir poilsis, bet ir didžiulis “metaduomenų” kiekis: mūsų ryšiai, pažįstami, patogūs tipinių problemų ir įpročių sprendimo būdai. Žmogus pradeda kurti ryšius mokykloje, tęsiasi universitete ir galiausiai formuoja aplinką, įžengdamas į pilnametystę.

Imigrantas, nebent jis ateina į dirvą, paruoštą jo artimųjų, yra priverstas vėl ieškoti kontaktų.

Kurią kliniką turėčiau susisiekti? Kurioje apylinkėje išsinuomoti namą? Kur rasti gerą advokatą ir maklerį? Iš dalies šias problemas išsprendžia internetas ir socialiniai tinklai, bet, atėmę didžiulį “metaduomenų” rinkinį, bet kuriuo atveju asmuo mažiau saugomas.

9. Prieštaravimai ir saugumas

Nepaisant tariamas gerovei iš Jungtinių Amerikos Valstijų – šalis, pilna prieštaravimų ir konfliktų: 325 milijonai žmonių turi tą pačią teritoriją, bet skirtingas politines pažiūras, religinius įsitikinimus, kultūrinį foną, odos spalvos ir etninės kilmės. Ir nors amerikiečių visuomenė, kuri remiasi pagarbos ir tolerancijos principais, virškina daugumą problemų, kai kurios vis dar išeina, įskaitant nusikaltimus ir teroro aktus.

Žudynes 2017 m. Spalio 1 d. Las Vegase. Nuotrauka: REUTERS / Steve Marcus

Masinių žudynių Amerikoje problema yra perdėta žiniasklaidos daugiklio poveikiu, tačiau vis dar egzistuoja. Remiantis statistiniais duomenimis apie gyventojų perskaičiavimo žudymus, užimame vietą netoli Albanijos, Nigerio ir Turkmėnistano.

Tai nėra tai, kad tai pavojinga JAV. Bet mes galime pasakyti, kad JAV tai nėra saugi.

10. namie

Jei nevertina savo tėvynę, bet nostalgiškų jausmų tik skaityti knygas, geriausias būdas patirti tiek pirmasis ir antrasis – tapti imigrantas. Tendencija prasideda skirtingais laikais, bet dauguma laiko, anksčiau ar vėliau, atsitinka.

Tėvynė – tai ne tik teritorinis vienetas pasaulio žemėlapyje ir įrašo gimimo liudijime, bet visuma socialinių ir kultūrinių patirčių, žmonės, garsai, kvapai, vietos, renginiai, kultūrą, papročius, šventes, prisiminimai, humoras, virtuvė, meilė, baimė, taksi vairuotojai, ledo, pirmosios lyties.

Dauguma svarbių jūsų gyvenimo įvykių – blogų ar gerų – greičiausiai susiję su tėvynę.

Daugelis rusų perkėlus į JAV neigia bet kokį kultūros dalyvavimą ir Rusijos matricos buvimą, tačiau tai netrukdo rusų matrica pasilikti jų, ir laikas nuo laiko įmesti balsavimą atakų lengvos nostalgijos forma.


Perėjimas į JAV tikriausiai yra pats rimčiausias sprendimas jūsų gyvenime. Jei norite tai padaryti teisingai, negalėsite jo kurti iliuzijomis.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 + = 25