30 svorių priežasčių, kodėl reikia persikelti į darbą Minske

1. Stiprus IT sritis

Remiantis “dev.by” išteklių statistika, Minske yra 939 IT kompanijų ir beveik 40 000 IT specialistų. Tai reiškia, kad, jei vidutinė pramonės nauda yra 10% per metus, informacinių technologijų srityje yra 4 000 laisvų darbo vietų, iš kurių viena galite kreiptis. Didžiausios yra EPAM ir Wargaming, kuriose dirba keli tūkstančiai darbuotojų. Tai buvo Minsko komandos, kurios sukūrė tokius šedevrus kaip “World of Tanks”, “Viber”.

Dabar daugelis Minsko IT kompanijų tapo tarptautinėmis, o saulė niekada neperduoda savo biurų.

Aš dirbu “SOOO Game Stream”, Minsko plėtros centre “Wargaming”. Neaprašysiu visų naudos, nes straipsnyje nėra apie tai, aš pasakysiu vieną dalyką: tai visame pasaulyje entuziastų komanda su aistra.

Darbus galima peržiūrėti pirmiau nurodytoje svetainėje arba jobs.tut.by.

2. HTP – lengvatinis apmokestinimas

Minske buvo sukurtas High-Tech Park (HTP) – tai zona, leidžianti IT įmonėms vykdyti veiklą lengvatinėmis sąlygomis.

Aukštųjų technologijų parkas

Tai apima mažesnį pajamų mokestį (9%, o ne 12%) ir lengvatinį bendrovių apmokestinimą. Pavyzdžiui, paprastoji kompanija moka apie 35% darbuotojo atlyginimo mokesčio, o IT kompanija moka tokią pačią sumą, bet ne visą darbo užmokestį, o minimalus atlyginimas respublikoje – nuo 1 iki 5%.

O jei, pavyzdžiui, Ukrainoje esate įregistruotas kaip individualus verslininkas, organizuojantis IT kompaniją, tada Baltarusijoje įdarbinsite visą darbo dieną dirbančią darbo knygą.

3. Visi kalba rusiškai

Ukrainos ar rusų perkėlimas į Minską bus labai paprasta, nes visi čia kalba rusiškai. Rusai yra valstybinė kalba kartu su baltarusiu. Be to, ukrainiečiai gaus malonų pranašumą beveik šimto procentų supratimo apie grynos baltarusių kalbos, nes žodžiai, kurie nėra panašūs į rusų kalbą, yra 80% panašūs į Ukrainos.

Baltarusių kalba

4. Paprasta registracija

Tai labai lengva legaliai šalyje. Norėdami tai padaryti, pakanka dviejų dalykų: darbo sutarties ir buto nuomos sutarties, įregistruotos WEC.

Šis algoritmas yra toks:

 1. Jūs gaunate darbo pasiūlymą iš bendrovės.
 2. Jūs siunčiate savo dokumentų kopijas, bendrovė pradeda apdoroti prašymą gauti leidimą dirbti. Sakoma, kad 95% atvejų bendrovės pirmą kartą gauna tokius leidimus, kitais atvejais – nuo antrosios. Tai užtrunka dvi savaites.
 3. Jūs atvykstate į Minską. Paprastai įmonės pirmą kartą teikia būstą, todėl jūs galite lengvai ieškoti būsto nuomai. Yra daug svetainių, yra nekilnojamojo turto agentūrų. Aš ieškojau per Molnaro ir kvadratinį metrą. Aš pažvelgiau į hata.by ir realt.by apartamentus.
 4. Randate butą, pasirašykite nuomotoją su savininku, užsiregistruokite VEZ. Nuo šiol tu gali būti pasamdytas.
 5. Darbe pasiruojate dokumentų paketą, kurį pateikiate migracijos tarnybai. Viena ar dvi savaites laukiama, ir jūs gaunate laikiną registraciją. Keista, beveik nėra eilių. Turiu du apsilankymus (norint gauti dokumentus ir pasiimti registraciją) užtruko 60 minučių.
 6. Dabar galite teisėtai būti šalyje metus. Nuo šio momento ukrainiečiams nereikia migracijos kortelės užpildyti muitinėje.

30 svorių priežasčių, kodėl reikia persikelti į darbą Minske

5. Paprasta SIM kortelės, banko kortelės, užsienio valiuta sąskaitos registravimas

Visa tai, ko nori įprastas žmogus, yra SIM kortelė ir banko kortelė. Išleisti juos yra labai lengva. SIM kortelę galima gauti net be registracijos, ji vadinama “svečių kortelė”. Apskritai tai yra gana priimtina. Aš paėmė MTS, kažkas priima gyvenimą. Iškart gavo visą 3G internetą – 3 USD už 1 GB per mėnesį.

Banko kortelė suformuota pernelyg lengvai. Jums reikia tik paso ir kodo (nesvarbu, ar jis įstrigęs ar normalus). Galite nedelsdami atidaryti sąskaitą valiuta, o tada internetinėje bankininkystėje – dalį atlyginimo pervesti į dolerius.

Mano bankas yra “Belinvestbank”. Valstybė, viena iš didžiausių, labai patogi internetinė bankininkystė:

 • Lengvas komunalinių paslaugų apmokėjimas (turite įvesti komunalinių paslaugų įmonės ir jūsų sąskaitos vardą – sistema automatiškai įkelia jūsų duomenis ir atsiskaitys sumą).
 • Patogu užsisakyti papildomą kortelę – tiesiai į internetinę bankininkystę, tada ją reikia surinkti tik banke (10 minučių).
 • Pačiose bankuose elektroninė eilė yra patogi.
 • Mokėjimas iš kortelės internetu yra apsaugotas, įvedant papildomą slaptažodį (jei sumokėta bet kurioje svetainėje, kurią siunčiate į savo banko internetinę svetainę, kad galėtumėte įvesti slaptažodį, ir tik tada atlikite mokėjimą).
 • Beje, kortelės likučio palūkanų norma yra 24% per metus (jei likutis yra nuo 350 USD). Galite išduoti indėlių kortelę, kurios norma viršija 40% per metus. Visi, žinoma, rubliais.
 • Lengvai pervesti pinigus į dolerinę ir atgal.

Belinvestbank žemėlapis

6. Geras vaistas

Kadangi vyriausybinės agentūros dar nėra susidūrę, čia yra komercinės klinikos. Buvo kelis kartus klinikoje “Lode”. Darbuotojai yra draugiški, modernūs kambariai, įranga. Gydytojai yra įprasti, tačiau, kaip Kijeve. Gydytojai, gydytojai, gydytojai iš paprastų ligoninių dirba “Mediko”, “Boris”, “Dobrobut”. Manau, kad tai yra tas pats.

Beje, vaistinėse čia asortimentas 2-3 kartus mažiau nei ukrainiečių. Tai yra pliusas, nes yra keletas brangių vaistų, kurių kainą nustato reklamos biudžetas.

Čia aš pirmą kartą susitiko su šalto “Snoop” gydymo priemone. Ne reklama – tai tikra rasti. Viena injekcija, o šaltis visą dieną neįvyks. Tai kainuoja 3 dolerius, pakankamai ilgą laiką (ir Ukrainoje aš nusipirkau brangus “Sinupret” tabletes, nes purškalai džiovino mano nosį ir sudare mane).

Medicina Minske

Jie sako, kad čia negalima įsigyti antibiotikų be recepto. Tai nėra tiesa. Aš nusipirkau pagal gydytojo “Augmentin” rekomendaciją, mano receptas net nebuvo paprašytas, nors jis buvo su manimi. Galbūt vaistininkė buvo telepath. 🙂 Vaistinės čia yra kaip įprasta, dirba tik iki vakaro ir budi, dirba visą parą.

Lengviausias būdas rasti vaistus tableka.by svetainėje yra parodyti, kad vaistams yra įvairių vaistinių, taip pat vaistų kainos.

7. Patogus judėjimas aplink miestą (viešasis transportas, taksi)

Galite pasivaikščioti po miestą viešuoju transportu ar taksi (kol atvedėte savo automobilį).

Viešasis transportas yra tiesiog gražus:

 • Viena mokėjimo kortelė, skirta keliauti metro, tramvajaus, vežimėlio, miesto autobuso. Visur yra skaitytojai, todėl mokėjimas kortelėmis yra lengvas. Tačiau tiems, kurie mėgsta bilietus, yra elektroniniai kompostuotojai. Kelionė kainuoja vidutiniškai 30 centų.
 • Visas viešasis transportas yra labai švarus tiek viduje, tiek už jos ribų.
 • Šiuolaikiniai troleibusai, autobusai, metro automobiliai, tramvajai.
 • Tarpas trunka iki septynių maršrutų. Aš dažnai mačiau tris troleibusus, kurie sustoja. Judėjimo intervalas yra mažas.

Aš suplanavau visus savo maršrutus Wikiroutes programoje. Ir jame galite stebėti, kur einate ir kada išeiti.

Taksi:

 • 7788, ta pati taksi “Almaz” – pigus ir piktas. Dėl jų daug dirba, todėl užsakymas paprastai nėra problema. Tai man pakentė – per svetainę galima sukonfigūruoti USSD užklausą iš anksto apibrėžtiems adresams ir tada paskambinti taksi, spustelėdami kontaktą adresų knygoje. Neseniai pradėjo veikti “Wi-Fi”.
 • 135, tai taksi “Capital” – vidutinis kainų segmentas, geresni automobiliai.
 • Taksi “Penktadienis” yra premija. Parke tik VW Passat B6 ir B7. Jų taisyklės: vairuotojas klasikinėse kelnes ir marškiniai, tvarkingai aplygintas, tyliai. Per terminalą yra “Wi-Fi” ir mokėjimas.

Beje, mokesčių neapmokestinimas be specialių numerių ir registracija taksi nėra priimamas čia.

Niekada neimkite taksi, esančio greta geležinkelio stoties, parduotuvės ar kitur, kitaip jums bus suteikta pusantro lygio dvigubo tarifo.

8. Kokybiški produktai ir didelis importo pasirinkimas

Mano pirmasis pažintis įvyko su “Rublevsky” parduotuvėje. Yra daug jų aplink miestą, kiekvienas namas. Asortimentas buvo silpnas, pati parduotuvė buvo tamsa, ir buvau šiek tiek nusiminusi. Bet tada aš atradau sau “Hippo”, “Space”, “Crown” ir supratau, kad yra maisto rojus.

Kokie privalumai Minske:

 • Labai standūs GOST ir normos. Lentynose paprasčiausiai neleidžiami blogi gaminiai.
 • Jūs negalite laikytis produktų pardavimo laiko, jie bijo kontrolės įstaigų ir žiūri į tai.
 • Labai skanu ir tuo pačiu metu pigūs makščiai ir marmeladas.
 • Daug gero importo už tinkamą kainą.
 • Aš nesutikou supuvę daržovių ar vaisių. Vienoje parduotuvėje netgi matydavau didelį šiukšlių dėžę su dangteliu ir užrašą “Jei jums nepatinka vaisius – padėkite jį čia”.
 • Daug įvairių padažų. Yra autentiška Italijos kilmės “Carbonara” padažas, pagaminta iš makaronų, ir “Michelin” restorano vertas patiekalas.
 • Geras pasirinkimas importuoto alaus.
 • Labai skanu ir visada švieži produktai Santa Bremor (vietinė kompanija). Aš juokiuosi nusipirkau net Oliverį, bet tada buvau nustebęs salotos šviežumo ir skonio. Krabų lazdelės kokybė aukštyje! Daug geriau nei Vici.
 • Gera šviežia mėsa ir geras įdaras.
 • Didelis pasirinktų importuotų sūrių kainos už priimtiną kainą.
 • Yra vietos mascarpone ir ricotta dėl juokingų kainų (2 USD už puodą), kurio skonis yra ne mažesnis nei importuojamų. Daug “Jyugas” sūrio iš kaimyninės Lietuvos yra prieinama alternatyva Parmezano sūriui.
 • Skanūs ir nebrangūs pieno produktai “Savushkin”. Tapo jos gerbėju. Aš rekomenduoju jogurtus. Apeiti net Ehrmanną.

9. Kelias į Vilnių – 2:30 (Europa, IKEA, restoranai, prekybos centrai)

Tikrasis radinys man buvo kelionė į Vilnių. Traukinys yra tik 2 valandos 30 minučių ir labai patogus, kelionė kainuoja 15 eurų.

Kelias į Vilnių

Vilnius iš karto atveria geriausius europinius bandelius:

 • IKEA parduotuvė;
 • didžiulis restoranų ir kavinių skaičius;
 • Gražus centras su pastatais XVIII-XIX a. Ir siauros gatvės;
 • parduotuvės su pigiu gintaru;
 • prekybos centras “Akropolis”, jis yra tiesiog didžiulis ir įsisavinamas visomis prekių parduotuvėmis.

Galiu daug rašyti apie Vilnių, bet šis straipsnis yra apie Minską.

10. Puikūs keliai

Ilgą laiką nemačiau kelio su 11 juostų (penkios vienoje kryptyje ir šešios kitoje) – seniai gyvenantis Partizansky prospektas.

Karo metu Minske buvo sunaikinta> 50%, taigi, skirtingai nuo miestų, kurių statyba vyko net vagonais ir pėstiesiais, ji buvo iškart pagaminta automobiliams. Todėl yra labai daug kelių, yra žiedinis kelias. Galite važiuoti iš vienos Minsko vietos į kitą per 30 minučių. Keliai geros būklės.

Keliai Minske

Aš dar neatsižvelgiau į apleistas vietas su duobes. Šachtos susitiko, bet mažos, ir jie greitai buvo išpjauti.

Čia jūs negalite bijoti įsigyti protingų ar sportinių automobilių.

11. Vilniaus oro uosto artumas su loukosterovu, geležinkelio mazgu – Varšuva, Praha

Tęsdamas užsienio šalių temą, pasakysiu, kad skirtingi pigūs skrydžiai skraidina iš Vilniaus: “Ryanair”, “Wizz Air” ir kt. Be to, traukiniai važiuoja iš čia į Prahą, Varšuvą, Rygą.

12. Europos vertybės

Pagal savo kultūrą ir vertybes Minsko piliečiai yra labai artimi europiečiams. Sunku apibūdinti žodžiais, bet jūs galite tai jausti. Šios vertybės pasireiškia švarumo laikymusi, laikantis taisyklių ir įstatymų, vairavimo stiliaus, kaip elgiamasi su restoranais, parduotuvėmis ir kitomis institucijomis.

13. Žmonės – natūra, subalansuota, svetinga

Didžiausia Minsko vertė yra jos žmonės. Pačios baltarusiai sako apie save “memorialus” – subalansuotus. Ir tai tikrai tiesa.

Tai pasireiškia gailestingumu, radikalių požiūrių nebuvimu (tiek politikoje, tiek religijoje ar kultūroje). Man atrodo, kad baltarusiai tiesiog neturi pavydo, agresijos, pasmerkimo geno. Tačiau tai netrukdo jiems būti gana ryškiems žmonėms.

14. Saugumas mieste ir keliuose

Greičio riba čia yra 60 + 9 km / h, tai yra pakankamai saugiam vairavimui. Aš mačiau labai mažai nelaimingų atsitikimų keliuose. Jei Kijeve būtų įprasta pamatyti vieną nelaimingą atsitikimą per dieną, tai yra viena avarija per dvi savaites.

Pačiame mieste jūs jausitės ir saugiai: gatvės yra gerai apšviestos, beveik nėra benamių, narkomanų, alkoholikų, banditų išvaizdos žmonių.

Tarptinkliniu ryšiu veikiancioje bendroje naktje garsiai nekyla.

15. Švarumas mieste

Kas tiksliai jūs niekada nematysite Minske, yra šiukšlių dėžė kažkur netoli kirtimo, ar sniego gniužulyje, ar netoli skaldytos urnos. Čia jie reguliariai valo. Netgi stotyje, atrodo, švenčia sterili švara. Paprastai man nepatinka geležinkelio stotys, tačiau čia stotis yra švari ir moderni, palyginti su viduriniu oro uostu.

Aš niekada nevalgiau batų Minske. Tai atsitinka tik Europoje. Mašinos taip pat plaunamos labai retai, nes ant kelio nėra purvo ir smėlio. Buvau labai nustebęs, kai po žiemos pabaigos visi keliai buvo švarūs.

30 svorių priežasčių, kodėl reikia persikelti į darbą Minske

16. Numatymas ir stabilumas

Kai jūs gyvenate Minske, yra nedidelis stabilumo ir nuspėjamumo jausmas. Atrodo, kad rytoj ir kitą dieną po rytdienos nebus force majeure.

Tikriausiai kažkas panašios moters jaučiasi už stipraus žmogaus nugaros. Ar švarumas ir tvarka mieste sukuria tokį jausmą, ar trūksta daug neigiamų naujienų.

17. Automobilį lengva nuvežti

Atvesti automobilį į rusakalbį taip pat lengva, kaip eiti į kitą miestą. Vienintelis niuansas yra žalia kortelė, kuri yra nebrangi. Šiek tiek sudėtingesnis nei ukrainietis: turėsite pasirūpinti draudimu (“žaliuoju”) ir muitinės deklaracija.

Tokiu atveju automobilis net negali priklausyti vairuotojui. Nors Baltarusijoje nėra tokio dalyko, kaip įgaliojimas ant automobilio, ukrainiečiai muitinės įstaigoje gali tai paprašyti, taigi geriau pažymėti ženklu “teisė eksportuoti automobilius užsienyje”.

Ukrainos pilietis turi teisę keliauti į Baltarusiją ne ilgiau kaip tris mėnesius, o po to jis turi išvykti ir grąžinti arba pratęsti registracijos galiojimą iki vienerių metų Minske (pagal darbo sutartį).

Šių sąlygų negalima pažeisti, kitaip automobilis gali būti konfiskuotas.

18. Puikūs restoranai

Švelnus maistas čia nebus nusivylęs. Buvau tokiose institucijose: šaukštas, “Čechovas”, “Bistro De Luxe”, “Tapas Bar”, “Insomnia”, “Galerija”, klubas “Robinson” – visur puiki Europos virtuvė ir skanus vynas. Be to, mėgstantiems saldus čia yra Cinnabon su mano mėgstamomis cinamono ritinėliais. Žinoma, taip pat yra “McDonalds”, tačiau man visai nustebino visiškas “Wi-Fi” stygius.

30 svorių priežasčių, kodėl reikia persikelti į darbą Minske

19. Šiuolaikiniai prekybos centrai

Pirmasis parduotuvė, į kurį einu, buvo GUM. Jis sukėlė šoką ir panikos priepuolį. Maniau, kad visas Minskas yra toks pat. Kas praleidžia šaukštą – Sveiki atvykę į GUM Nepriklausomybės prospekte. Bet tada aš susipažinau su “Karūnos”, “Pilies” ir “Galileo” – puikiais prekybos centrais su firminėmis parduotuvėmis.

“Upset Arena City”: geroje kaimynystėje, gražu išorėje, bet viduje visai nenaudingas parduotuvių.

20. Dviračių ir bėgimo parkai

Kas iš tikrųjų yra daug Minske ir ką jis subjektyviai apeina net Vilnių – tai dviračių takai. Jie tiesiog daug ant šaligatvių. Be to, jie yra parkuose, jūs taip pat galite paleisti ten. Minske yra daug parkų, o visi jie yra gerai prižiūrimi.

Dviračių takai ir bėgimo parkai Minske

21. Vaikų infrastruktūra

Vaikų žaidimų aikštelės, sodų gausa, Europos (tikrai) zoologijos sodas, vandens parkai, delfinariumas, vaikų žaidimų centrai prekybos centruose – yra viskas, ko reikia jūsų vaikui. Be to, kiekviename rajone yra daug privataus vystymosi veiklos.

30 svorių priežasčių, kodėl reikia persikelti į darbą Minske

22. Lengva kaupti pinigus, atsiskaityti užsienyje

Norėdami sutaupyti dalies atlyginimo, jums visiškai nereikia eiti į banką ir atidaryti nepatogus indėlius, kurių tada negalima pašalinti anksčiau laiko. Čia gana priimtinos plastikinių kortelių normos: nuo 24 iki 40% per metus nuo baltarusių rublių iki 5% dolerio korteles per metus. Tuo pačiu metu pinigus galima lengvai pašalinti iš bankomato ir mokėti terminalu.

Kortelės taip pat gali būti naudojamos užsienyje tokiu pat paprastumu kaip ir Minske. Mokant internetu parduotuvėse taip pat nėra jokių problemų.

23. Galite atsiimti pinigus iš bankomato

Aš dažnai pastebėjau bankomatuose valiutos pasirinkimo tašką, kurį norite atšaukti. Kažkaip bandžiau nurašyti 100 dolerių – pasirodė! Tokio dalyko nėra Ukrainoje ar Rusijoje. Miesto bankomatai yra pilni, o pinigai, kuriuos reikia atsiimti, nėra problema.

24. Transporto kamščių nebuvimas.

Minske nėra pralaidumo. Čia nereikia eiti dirbti 1-2 valandas arba išsinuomoti vairuotoją (kaip Maskvos gyventojai nori dirbti automobiliu važiuojant į darbą). Ryte, vakare, pietums – visada galite važiuoti iš vienos miesto dalies į kitą per 30 minučių.

Kaip rezultatas – sutaupyti degalų, laiko ir nervų.

Kaip papildomas malonus rezultatas – nėra tokio grubumo keliuose, kaip Kijeve ar Maskvoje. Niekas neskuba, todėl nereikia skaldyti, išspausti į sankryžas, eiti aplink kelyje ir pan.

Minske nėra kamščių!

25. Didžiulis vaikų darželių ir mokyklų pasirinkimas

Neseniai aš atliko nedidelį eksperimentą: aš vaikščiojau aplink savo teritoriją 800 metrų spinduliu, skaičiuojant penkias mokyklas ir penkias vaikų darželius. Kiekviena mokykla turi savo stadioną su puikiu aprėptimi. Visuose vaikų darželiuose yra gana modernių vaikų žaidimų aikštelių. Tušti pastatai, paviljonai ir tvoros.

Sadiki ir mokyklos Minske
Visi mėlyni taškai yra darželiai

26. Jūs nejaučiate kaip užsienietis

Čia niekas nelaiko tavęs kaip užsienietis. Taksi, parduotuvėse, darbe – bet kur esate paprastas žmogus. Žiūrėjau žmones: netgi Azijos ir Afrikos tautų atstovai Minske reaguoja labai ramiai.

Čia 80% atvejų restorane girdžiu anglų kalbą, ir niekas jų nenori atidžiai ištyrinėti užsieniečių.

27. Pigūs vaistiniai preparatai

Vis dažniau pastebiu prašymus dėl vaistų iš Baltarusijos. Aš palyginu kai kurių jų kainas, o dažnai narkotikus Baltarusijoje kainuoja 1,5-2 kartus pigiau nei Ukrainoje. Nesijaudina, kodėl, bet tai faktas.

28. Grynas pobūdis

Gamta čia yra tiesiog stebuklinga. Pirmasis dalykas, kuris nustebino įvažiuojant į Baltarusiją automobiliu, yra labai tvarkingas miškas. Visi medžiai lygūs, tarp jų nėra nuolaužų. Akivaizdu, kad jie žiūri į miškus ir plantacijas čia. Tokius dalykus nematau Lenkijoje, tik Vokietijoje. Na, dabar Minske.

Rezervuaras Drozdis, Minskas
Rezervuaras “Drozdys”, Minskas

29. Oro kondicionierių nereikia

Kai buvau ieško buto nuomai, pastebėjau, kad nuotraukoje nėra oro kondicionierių. Ir tada jie paaiškino man: čia vasaros metu nėra taip karšta, kad jums reikia oro kondicionieriaus. Iš to visi pastatai atrodo labiau tvarkingi.

Šią vasarą karšta 2-3 savaites, tačiau, palyginti su tuo pačiu Kijeve, šiluma labai lengvai toleruojama.

30. Balzamas per nostalgiją vienam gyventojui

Nors Minskas dauguma yra labai europietis, nostalgija TSRS vis dar gali kažką rasti sau:

 • Architektūra. Čia yra graži TSRS laikų architektūra, daugiausia Minsko centre.
 • GOST. Visi produktai turi skirtingus sertifikatus (EAS, STB), kurie tikrai patvirtina kokybę.
 • Švarumas. Man atrodo, kad grynai ir tiksliai, kad TSRS buvo mylimas, nes iš karto po jo suskaidymo gatvės buvo nepakankamai tvarkomos, keliai buvo sugadinti, šiukšlės visur.
 • Su sovietiniais simboliais nėra kova. Žvaigždės, obeliskai, memorialai, gatvių pavadinimai yra labai autentiški nuo TSRS laikų.
 • Vis dar yra parduotuvių ir maitinimo įstaigų, kuriose galite prisiminti SSRS (paprastą interjerą, senus langus ir šaldytuvus, pardavėjų drabužius).

Apibendrinant, pasakysiu: Minskas yra tikrai kietas!

Beje, po perskaitymo nepamirškite atnaujinti savo gyvenimo aprašymo (nauda jau parengta jums 33 tarybas), jūsų profilį LinkedIn ir pasiruošti pokalbiui (prisiminti 50 lifjhaks).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 64