Kaip grąžinti balsą

Lošimas jūsų balsu nėra malonus dalykas, jei nesiimėte tylos įžadų. Tai ypač apsunkina, jei ligoninė niekam neduoda, bet jūs dirbate, pavyzdžiui, kaip mokytojas arba kaip skambučių centro operatorius. Yra keletas būdų, kurie padės greitai sugrąžinti savo balsus į normalų gyvenimą ir gyventi be netinkamo ir skausmingo šnabždesio.

Medicininis balso praradimo vardas yra aphonia. Tai garso praradimas, kai jūs galite kalbėti tik šnabžda. Priežastys Aphonia gali būti labai skirtingi, nuo ligos, remdamasi balso stygų, pavyzdžiui, auglių ar tuberkulioze ir baigiant paprastu balso nuovargis, kuris dažnai yra profesinių sričių, susijusių su pastoviomis įtampos raiščių.

Prieš suteikiant patarimus apie balso atkūrimą, pažiūrėkime, kaip jis išnyksta ir kokie procesai vyksta šiuo atveju.

Kaip balsas trūksta

Balsas priklauso nuo balsų (ar balsų). Tai yra gerklų gleivinės raukšlės, įskaitant raiščius ir vokalinius raumenis. Kai oras praeina per vokalinius laidus, jis vibruoja, taip atkuriant garsus.

Garsas yra įprastas, gleivinė gerklų turi būti pakankamai drėgna kartus gali greitai vibruoti ir sandariai uždarytą. Bet uždegimas arba dirginimas balso stygų gali sutrikdyti jų gebėjimą greitai vibruotų, todėl visiškai ar iš dalies prarasti balsu.

Galite prarasti savo balsą, kai garsiniai virveliai yra įtempti ar sudirgę. Dažniausiai dirginimas sukelia peršalimą, gerklę, laringitą. Be to, raumenų pertekėjimas gali atsirasti ilgai ir sunkiai šaukiant ar kalbant apie padidėjusius tonus.

Nepriklausomai nuo to, kad išgydytumėte afoniją, jums reikia kelerių dienų susirūpinti savo sveikata.

Ką daryti balsų praradimo metu?

Suteikite atostogų paketus

Pabandykite paaiškinti gestus ir eikite į šnabždesį tik tada, kai tai yra tikrai reikalinga. Šnabždesys – įtampos ir taip erzina balso stygos, todėl, jei darbe jums tikrai reikia pasikalbėti, pabandykite užtrukti išjungtas.

Daugiau skysčių

Dienos metu gerkite daugiau skysčių. Vanduo padeda drėkina gerklę ir skatina ankstyvą gijimą. Tiesiog negerkite labai karštos arbatos ar šalto vandens – šiltas vanduo ar skysčiai, pavyzdžiui, sultiniai, turės labiausiai naudingą poveikį.

Žolelių arbatos

Kai kurių žolių, tokių kaip ramunėlių ir čiobreliuko, infuzijos padeda sušvelninti gerklę. Imbiero arbata padės pašalinti silpnumą ir greitai grąžins aiškų balsą.

Medus

Medus padeda pašalinti uždegiminius procesus ir sustiprinti organizmo imunitetą, kad jis galėtų greitai susidoroti su infekcija. Jūs galite pridėti šaukštą medaus šiltuose gėrimuose, pavyzdžiui, toje pačioje žolelių arbatoje. Dar vienas puikus produktas – citrinų sultys, sumaišytos su šiltu vandeniu ir medumi.

Drėkina orą

Sausas oras smarkiai paveikia sudirgusią balsą, todėl balso praradimo metu būtina sudrėkinti orą kambaryje. Galite įsigyti nebrangų oro drėkintuvą, jis bus naudingas jums žiemą, kai centrinis šildymas išdžius orą butą.

Įkvėpimas

Šis “močiutės” metodas kovai su šalčiu puikiai padeda atkurti balso. Galite įkvėpti garą dušu arba per karšto vandens dubenį. Garas drėkina gerklę ir pagreitina išgydymą. Bet atlikite šią procedūrą atsargiai, kad neuždegtumėte gerklės.

Skalavimas

Gerta skalauti šiltu vandeniu suteiks pakankamai drėgmės balsams. Jei praradote savo balso dėl peršalimo ar gerklės, skalauti su druskos vandeniu užtikrins kraujotaką ir padeda kovoti su infekcijomis.

Ko vengti

Kofeinas

Būtina apriboti produktų suvartojimą su kofeinu: kava, žalioji arbata, kolėja – nes šie gėrimai dehidratuoja kūną. Nors dėl šios priežasties ginčai vis dar netenka galios. Kai kurie mokslininkai teigia, kad kofeinas dehidratuoja kūną, veikdamas kaip diuretikas, kiti – tai neturi įtakos skysčių kiekiui organizme.

Rūkymas

Bent jau kurį laiką nelieskite cigarečių – dūmai dar labiau erzina ir džiūsta gerklę. Netgi pasyvus rūkymas užtikrina sausumą ir lėtina gijimo procesą.

Alkoholis

Alkoholis dehidratuoja kūną, kuris tik padidina ligą.

Dulkės ir dūmai

Stenkitės nebūti vietose su dideliu dulkių ir dūmų ore, vengti šalto oro ir kitų dirgiklių, kurie gali pabloginti būklę.

Vaistiniai preparatai

Nenaudokite dekongestantai, nes jie gali išdžiūti balsą.

Jei balso praradimas trunka pakankamai ilgai, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti rimtesnės ligos požymis.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 42