Kaip ugdyti atmintį ir dėmesį

Žinoma, net sunkus mokymas greičiausiai netrukdys jums įsiminti 30 skaitmenų numerių, tačiau galima pagerinti atmintį. Ir tai yra gana darbo įrankiai. Aš sukursiu analogiją: ne visi gali tapti puikiais operos dainuojančiais, bet jei lankysite vokalo klases, galėsite išmokti geriau dainuoti.

Atmintis moksliniu požiūriu yra psichinis informacijos įgijimo, saugojimo, išsaugojimo ir atkūrimo procesas.

Kai prisimename, mūsų smegenyse vyksta trys svarbūs procesai: pirma, mes koduojame informaciją, tada mes ją siunčiame į saugyklą, kad prireikus grįšime į ją, o tada (jei ateis šis momentas), mes bandome dauginti. Tuo pačiu principu organizuojamas visų kompiuterių darbas. Tik čia jie neturi žmogui būdingo proceso – pamiršta. Pamirškime nebijokite, tai yra gamtos reiškinys. Smegenys turi pašalinti nereikalaujamą informaciją. Svarbiausia – išmokti nepamiršti tikrai svarbių dalykų.

Atminties tipai

Yra keletas atminties tipų, kurių kiekvienas reikalauja savo mokymo.

  1. Sensory. Išlaiko informaciją, gautą tiesiai iš jutiklių. Tai vizuali, garsinė atmintis. Informacija nėra laikoma ilgai, tik 0,1-3 sekundes.
  2. Trumpalaikis. Laikoma informacija ribotą laiką (iki 30 sekundžių) ir negali saugoti duomenų apie daugybę objektų. Atminkite kažką, yra įrodytas būdas – pasikartojimas. Be pakartojimo, informacija su laiku išnyksta.
  3. Ilgalaikis. Jis saugo informaciją ilgą laiką (valandas, metus, kartais visą savo gyvenimą). Be to, paprasta mechaninė atmintinė nepadeda patikimai įsiminti – jums reikia psichinio aiškinimo, medžiagos apdorojimo, taip pat ryšių su jau turimomis žiniomis nustatymo. Informacijos saugojimas yra vienas dalykas, o kitas jį atkurti. Kartais tinkamos žinios yra lengvai pasiekiamos, todėl kartais reikia rimtų pastangų.

Ilgalaikė atmintis paprastai susideda iš dviejų tipų:

  • deklaratyvus (žinios apie pasaulį ir apie konkrečius įvykius);
  • procedūrinis (prisiminimai apie kūno judesius ir kaip naudoti objektus aplinkoje).

Pratimai už atminties ugdymą

1. Šulto lentelės

“Schulte” lentelės padeda ne tik išmokti greičio skaitymo techniką. Jie taip pat treniruoja periferinę viziją, sąmoningumą ir stebėjimą – apskritai, reikiamą regimosios atminties ugdymą.

2. Aivazovskio metodas fotografijos atminimui

Jei pamatysite Aivazovskio paveikslėlius, jūs suprasite, kad jo metodas veikia: sustabdyti bangos judėjimą ir perkelti jį į paveikslėlį, reikia atsargumo ir atminties. Taigi, ką jums reikia padaryti: 5 minutes, atidžiai pažvelkite į objektą, kurį reikia prisiminti, atkreipkite dėmesį į visas mažiausias detales. Tada uždarykite akis ir bandykite kuo tiksliau atkurti objekto vaizdą. Reguliarus mokymas, jūs galite tobulinti šį įgūdį.

3. Mokykitės širdimi

Kuo daugiau jūs darote sporto salėje, tuo geriau išsivysčiusi raumenys. Tas pats principas veikia su atmintimi. Išmokite širdimi: eilėraščius, darbų sąrašus ir pirkinius, ištraukas iš prozos, filmų herojų monogynes, narkotikų dozavimą. Jei jums nuobodu namuose – pažiūrėkite langą ir prisiminkite, kiek automobilių eina. Įsimink viską ir bandykite ne tik mechaniškai įsiminti, bet ir susimąstyti apie asociacijas. Rezultatai neliks tavęs laukti.

4. Pasiklausymas

Ar norite sukurti atminties garsą? Pasiklausyti. Taip, mes žinome, mano mama jums sakė, kad tai nepadorus dalykas. Bet ką jūs negalėsite padaryti savo atmintyje? Kada tu eisi tramvajumi ar metro, klausykis, ką kalba aplinkiniai žmonės. Ir, kaip ir Aivazovskio metodu, uždarykite akis ir atkurkite viską, ką girdite, su tiksliomis intonacijomis, prisiminkime žmonių veidus. Taigi, ne tik gausite geresnę informaciją iš ausies, bet ir jūs gausite emocijas savo balsu.

5. Vaikščiokite skirtingais maršrutais

Tai ne tik nuobodu, bet ir nenaudinga atminčiai, vaikščioti palei kelią, kuris yra suplėšytas. Suteik savo smegenims naujus įspūdžius. Būkite atsargūs, kai grįšite namo: prisiminkite iškabas, namus, parduotuves. Apskritai, bet kokia nauja veikla sustiprina smegenų veiklą, todėl nieko nenusileisk ir apsilankykite muziejuose, teatruose, kavinėse, filmuose, festivaliuose ir festivaliuose.

6. Rašykite istorijas

Šis metodas tinka atminti sąrašus: bylų sąrašus, pirkinius, įvykius. Tiesiog prijunkite viską vienoje istorijoje. Sklypas turėtų vystytis nuosekliai ir logiškai, bet vaizduotė gali būti visiškai įtraukta. Daugiau ryškių vaizdų lengviau prisiminti. Tai gali būti pasaka, galbūt mnemoninė frazė (gerai žinomas pavyzdys yra “Kiekvienas medžiotojas nori žinoti, kur fazanas sėdi”). Šis metodas padės prisiminti tiek suaugusiuosius, tiek vaikus.

Atminties mokymo programos

“iOS”

“Android”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 − = 61