Kaip veisiami pinigai internete: 5 populiarūs triukai

Kaip apsaugoti pinigus nuo nusikaltėlių

PagalĮsilaužėliai 2017 m. Pagrobė rusus beveik milijardu rublių Centrinis bankas, 2017 m. Iš sąskaitų rusų, pavogė 961 mln. Rublių. Vidutinė sandorio suma, kuriai kortelės turėtojas nesutiko, buvo 3 000 rublių. Atrodo, kad ne tiek daug, bet ir vis dar nemaloni, nes dažnai vagystė gali būti lengvai išvengta.

Dažnai tai yra paprastas neatsargumas. Technikos pažanga suteikė mums protingus prietaisus, kurie pragyvena gyvenimą, tačiau, deja, jie nėra saugesni. Sugadinus vieną iš įtaisų, prijungtų prie namų tinklo, užpuolikai gali gauti visą savo asmeninę informaciją, jei jie to nori. Asmens duomenys, prisijungimai, slaptažodžiai – jūs pats nepastebėsite, kaip informacija apie jūsų gyvenimą internete bus plaukti sukčiai.

Norėdami sužinoti, kaip patikimai apsaugoti save nuo elektroninių nusikaltėlių išpuolių, eikite į paskaitą “Kaip jūsų virtas sunaikins jus: finansinio saugumo pagrindai šiuolaikiniame pasaulyje” iš serijos “Finansinė aplinka”. Pranešėjas – Artyom Sychev, Rusijos banko Centrinio saugumo ir informacijos saugumo generalinio direktorato viršininko pavaduotojas. Jis jums pasakys, kaip kibernetiniai nusikaltėliai manipuliuoja aukų sąmoningumu, kaip jūsų veikla socialiniuose tinkluose gali veikti prieš sukčius ir ką daryti, jei bando apiplėšti ar jau buvo apiplėšti.

Paskaita vyks gegužės 16 d. 19:00 centrinėje bibliotekoje N. A. Некрасова (Maskva, Baumanskaya g. 58/25, p. 14). Visos ciklo “Finansinė aplinka” paskaitos yra nemokamos, tačiau reikia užsiregistruoti iš anksto, todėl jūs turite pakankamai vietos.

Gudrybės, apie kuriuos reikia žinoti

Tačiau daiktų internetas dažnai nėra toks pavojingas kaip banalios ir pažįstamos skyrybų sistemos. Atrodo, kad viskas yra elementariai, girdimi šie gudrybės, bet žmonės vis dar susiduria su jais.

1. Siūlome pelningą darbą

Jei susidursite su skelbimu, kuris pažadėjo gerus pinigus dulkėtam darbui namuose, neskubėkite džiaugtis. Dažnai panašios pasakojimai pasirodo banalūs sukčiavimai.

Pareikalaujama pervesti tam tikrą sumą, pavyzdžiui, sumokėti už mokymo priemones ir patvirtinti savo ketinimų rimtumą. Pinigai yra ne tokie dideli, ypač palyginus su būsimu atlyginimu. Kodėl gi ne, tu galvoji. Tai viskas. Galite rašyti tiek, kiek norite paštu, kad nepavykęs darbdavys, atsakymas vargu ar laukia. Tu taip pat pinigus, niekas negrįš.

Ką daryti

Netikėkite saldžiais pažadais. Ieškokite darbo peržiūros įmonėje – tikrai yra pasakojimų apie apgauti žmones, kurie vietoj pinigų gavo skylę iš buko. Galiausiai, mąstyk drąsiai: kodėl reikia sumokėti už darbą, kurį dar neišsprendėte?

2. “Banko pareigūno” raštas

Tokių laiškų turinys paprastai yra gana didžiulis. Pavyzdžiui, jums gali būti pasakyta, kad jūsų vardu yra paskola, kurios mokėjimas yra pavėluotas. Mokėk, bet gyvens greičiau.

Kartu su laišku gali būti nuoroda į banko privatų biurą (žinoma, netikra) arba bylą tariamai su rekvizitais. Atsisiųskite, atidarykite – staigmena: tai virusas.

Ką daryti

Negalima dalintis duomenimis apie jūsų kortelę su niekuo ir nenagrinėti abejotinų nuorodų. Jei asmuo, kuris apsimeta banko darbuotojais, prašo kortelės numerio, jo galiojimo laikotarpio ir CVV kodo, jis tikrai yra sukčiavimas. Paskambinkite į tiesioginę banko sąskaitą ir sužinokite, ar finansų įstaigos atstovai iš tiesų išsiuntė jums laišką.

3. “Draugų” užklausa dėl pagalbos

Jūs gaunate į socialinio tinklo ugningą pranešimą iš draugo: išgelbėk mane, draugas, skubiai reikia pinigų, kad jūsų kortelės numeris, o skola bus grąžinti pirmai progai pasitaikius. Kaip ne padėti senam draugui?

Perkelkite reikiamą sumą, tada staigmena: paaiškėja, kad tikras draugas neturi pinigų, kurio neprašėte. Jo puslapis buvo tiesiog įsilaužta ir surinkta padoraus derliaus, žaisdama pasitikėjimo pažinčių jausmais.

Ką daryti

Įsitikinkite, kad tai tikrai jūsų draugas. Skambinkite jam, apskritai rašykite SMS, bet kokiu atveju susisiekite, išskyrus socialinio tinklo pranešimą. Ir tik tuo atveju pakeiskite slaptažodį iš savo paskyros, ypač jei naudosite tą patį visur. Nepakanka, staiga tada jūs turėsite pateisinti save prieš visus, kurie atsiuntė pinigus į klojimą, kuris buvo jūsų vardas.

4. Pardavėjų apgaulė

Schema yra labai paprasta. Radau skelbimą, kad parduotumėte dalyką, kurio jums tikrai reikia. Tik dabar pardavėjas prašo iš anksto sumokėti: jūs niekada nežinote, staiga jį apgaudinėjate, gausite prekes, bet jūs neperkirsite pinigų.

Iš tiesų jie apgaudinėja jus. Siųsk pardavėjui reikiamą sumą, jis rašo, sako, siunčia siuntinį, palauk. Jūs laukiate, palaukite ir vėl palaukite. Kaip jūs galite atspėti, pirkimas nebus jums atėjęs, nes niekas neleido jį išsiųsti.

Ką daryti

Nepirkite nieko abejotinose internetinėse parduotuvėse. Prieš siųsdami pinigus pabandykite surasti informacijos apie pardavėją. Galbūt kažkas jau nukrito dėl savo masalo ir pasidalijo savo pasipiktinimu internete. Ir, žinoma, reikalauti mokėjimo gavus siuntą.

5. Aptiktos svetainės

Pavyzdžiui, ta pati internetinė parduotuvė. Įsigykite ką nors ten, įveskite kortelės duomenis ir gaukite perspėjimą, kad paskyroje nurašyta suma, viršijanti pirkimo kainą. Ir gerai, jei toks įspėjimas ateina tik vieną kartą.

Prieš mokėdami pažvelkite į adreso juostą. Jei išteklių adresas prasideda nuo https, viskas yra normalu, ryšys yra saugus. Jei su http – yra didelė tikimybė, kad jūsų duomenys bus plūduriuoti į nusikaltėlių rankas.

Ką daryti

Atsargiai žiūrėkite, kur ir kokius duomenis įvedate. Tais atvejais, kai jūs vis dar sugautų masalo jaudinimui, nedelsdami paskambinkite bankui ir blokuokite kortelę.


Atsargumas yra geriausias būdas apsaugoti nuo sukčiavimo, tačiau norint efektyviai valdyti jūsų asmeninį biudžetą reikia kitų savybių. Svetainėje “Finansinė kultūra” rasite praktinių patarimų, kaip susikurti draugus pinigais ir išmintingai jas valdyti.

Norėdami sužinoti daugiau apie metodus, kaip dirbti su kibernetiniais nusikaltėliams, galite skaityti paskaitą “Kaip jūsų virdulys pralaimi jus: finansinio saugumo pagrindai šiuolaikiniame pasaulyje”. Rašykite sau ir pasakykite apie paskaitą savo draugams: ši informacija nėra nereikalinga.

Pateikite paskaitą

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =