Patarimai Leo Babauta: kaip atsikratyti šiukšlių bute

Kuo ilgiau žmogus gyvena vienoje vietoje, tuo daugiau jis kaupia nereikalingus dalykus: mieli suvenyrai, įrangos dėžės, seni daiktai, kuriuos reikia išmesti ilgą laiką, ir kiti šiukšlių, kurie “gali būti naudingi”. Taip pat kenčia nuo šio kenksmingo įpročio populiarinti žinomą blogžerį Leo Babautą, propagandinę minimalizmą kaip gyvenimo būdą – sutaupyti šiukšlių kalnų namų, tačiau jam pavyko atsikratyti. Perskaitykite jo patarimą, kaip “įžeisti” savo namus ir kodėl kiekvienas turėtų tai padaryti.


Vienas iš mano mėgstamiausių įpročių, kurį įgijau po to, kai praėjus devyneriems metams pakeitęs savo gyvenimą, yra išlaikyti namus, nesukeliant šiukšlių. Dabar suprantu, kad aš visada nekenčiau netvarkos, bet aš neleidau save galvoti apie tai, nes tokios mintys buvo nemalonios.

Mintis, kad reikia išvalyti tiek, tik mane išgąsdino, ir aš visada radau keletą dalykų arba staiga jaudėjau – apskritai, atidėlioti.

Bet tada aš nusprendžiau atsikratyti šiukšlių; palaipsniui, vienu metu krūva daiktų, pradėjo valyti namą, ir viskas pasirodė. Tai buvo tik atradimas, daugiausia todėl, kad neturėjau supratimo, kad galėčiau tai padaryti, kol aš tai padariau. Dar daugiau nuostabus ir gražus yra tas, kad, kartu su mano gyvenimo šiukšlės, išsiveržimas ir nusiaubimas išnyko.

Tai reiškia, kad tvarkos įvedimas namuose reiškė ne tik švarą, bet ir taikų gyvenimą minimalizmo dvasioje. Dabar aš praleidžiu mažiau laiko valymui, tvarkant ir net rasti tinkamus dalykus. Aš praleidau mažiau pinigų už dalykus ir saugo mažiau dalykų. Beveik nepriimkite prie dalykų.

Čia yra trumpa žinia visiems, kurie ilgą laiką nori atsikratyti šiukšlių namuose. Žinoma, šis procesas nebus akimirksniu, ir netgi greitai jis negali būti vadinamas – gali praeiti mėnesiai, kol jūsų namas atsikratys šiukšlių. Bet jei jūs darysite viską teisingai, pats procesas bus linksmas ir įdomus, ir galiausiai jis atves jus prie vidinės laisvės ir galimybių.

1. Pradėkite mažai

Šiukšliadėžės kalnai gali būti tiesiog apsvaigę, todėl mes atidedame jo gręžimą “vėliau”, kuris niekada nevyksta. Geriausias dalykas, kurį aš sugalvoju, yra sutelkti dėmesį į vieną mažą tašką namuose ir pradėti nuo jo.

Geras pavyzdys yra virtuvės komplektas, stalas arba lentyna. Išvalyti viską numatytame taške, palikti tik tai, kas iš tiesų reikalinga. Švelniai vėl padėkite reikiamus daiktus ir rūšiškite likusius. Kažkas turi būti išmestas, kažkas – duoti ar parduoti. Rūšiavimas užtruks tik 10 minučių, o dalykus, kurių jums nereikia, galėsite vėliau.

2. Išardykite dalimis

Taigi, jūs išvalėte nedidelę namo dalį iš šiukšlių. Puikiai, jūs jaučiate pasididžiavimą save ir malonumą tai padaryti. Bet kaip apie likusį namą? Jis vis dar įdarytas į šiukšliadėžę. Suteik šią pamoką 10 minučių per dieną ar daugiau, jei atsiras entuziazmas.

Jei turite laisvą laiką savaitgalį, galite padaryti didelę darbo dalį ir išvalyti daug daugiau nei darbo dienomis. Jei yra noras, netgi galite praleisti visą savaitgalį, kad išmestumėte šiukšliadėžę.

3. Naudokite paprastą metodą

Sulenkite visus dalykus iš vienos namo dalies, pavyzdžiui, iš visų stalo stalčių, į vieną krūvą. Ištraukite iš šio krūvos vieną dalyką ir paklauskite savęs: “Aš myliu ją? Naudok jį? “. Jei ne, tada drąsiai jį mesti. Svarbiausia – atidėti sprendimą vėliau.

Jei atsakymas yra “taip”, raskite tam tikrą vietą jai, jos “namams”. Jei jums patinka dalykas arba jums tai tikrai reikia, ji nusipelno vietos, kurią grąžinsite kiekvieną kartą po naudojimo.

Kai tik nuspręsite dėl vieno dalyko, paimkite kitą ir vėl pakartokite. Jei dirbate greitai ir greitai, kad galėtumėte priimti sprendimus, jūs galite rūšiuoti daugybė dalykų per 10 minučių (žinoma, jei ši krūva nėra didžiulė).

4. Nedelsdami įdėkite jį į kamieną

Daiktai, kurių nebėra reikalinga, turi kuo greičiau palikti namus. Norėdami tai padaryti, sulenkite juos į maišą ir į automobilio kamštį. Jei tai padarysi, išmeskite jį arba duokite jį kam nors. Jei automobilio nėra, sumaišykite maišus su nereikalingais daiktais šalia durų, todėl nepamirškite juos išmesti.

5. Pasikalbėkite su savo artimaisiais (draugais)

Jei gyvenate su kitais žmonėmis, jie bus nustebinti, kai pradėsite atsikratyti šiukšlių. Prieš pradėdami turite pasikalbėti su jais. Paaiškinkite, kodėl tai darote, ir leiskite jiems dalyvauti priimant sprendimus dėl dalykų.

Nepamirškite ar įtikinkite, pabandykite kalbėti, pasakykite, galbūt, parodyti šį straipsnį. Jei jie nesutinka, viskas gerai. Pašalinkite savo asmeninę šiukšliadėžę, tik savo daiktus ir parodykite jiems rezultatą. Galbūt, kai jie pamatys visas pranašumus, jie sutiks pakeisti.

6. Stebėkite savo atsparumą

Atsikratydami šiukšlių, greičiausiai bus vidinis pasipriešinimas. Net jei nenaudojate daikto, kai atsiranda laikas atsikratyti jo, gali būti didelis nenoras tai padaryti.

Pvz., Tai gali būti mėgstamiausios nuotraukos nuotrauka, šeimos nario dovana, vestuvių ar kelionių atminimas, ar kažkas kita. Nuostabu, kaip mes prijungiame objektus su prisiminimais ir meilėmis kitiems žmonėms.

Tiesą sakant, šiuose nenaudinguose daiktuose nėra meilės – tai yra jūsų viduje. Taigi, atsikratyti šiukšlių, paliekant tik jausmus viduje, yra naudinga praktika.

7. Mėgaukitės procesu

Jei pradėsite suvokti šiukšlių šalinimą kaip kitą nuobodų namų darbus, pažangos nebus. Su dideliu tikimybe jūs sugalvinsite pasiteisinimus, kad atsikratytumėte šio papildomo įprasto.

Vietoj to, apsvarstykite galimybę atsikratyti šiukšlių kaip išlaisvinimo proceso, žingsnio link vidinės pilnybės ir aiškumo. Šypsokis, rūšiuojate ir išmesdami nereikalingus dalykus, sutelkite dėmesį į kvėpavimą, savo kūną, judesius, savo jausmus apie dalykus, kuriuos išskiriate. Tai naudinga praktika, ir aš rekomenduoju tai padaryti kiekvienam asmeniui.

Šie veiksmai nepadės jums atsikratyti šiukšlių vienam savaitgaliui. Bet jūs galite mėgautis pats procesas, kol visiškai atsikratysite šiukšlių ir jūsų namai nebus transformuojami. Šiuos pokyčius patinka patinka, nes aš juos myliu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − 73 =