Žaislai katėms: kaip neleisti jūsų naminiams gyvūnams išprotėti

Lazeriniai rodyklės

žaislai katėms: lazeriniai rodykliai
Flickr.com

Baigėsi dienos, kai kačių savininkai buvo patenkinti popieriaus lankai, susieti su virve. Naujos technologijos juos pakeitė.

Kavinių laikų parduotuvėse įsigyjami lazeriniai žymekliai greitai tapo kačių savininkų mėgstamiausiais. Ir tai nenuostabu: jūs galite žaisti su gyvūnu, sėdinčiu ant sofos. Jums tiesiog reikia paspausti mygtuką ir mėgautis tuo, kaip katė nesėkmingai sugeria raudoną šviesą.

Šis nesėkmingas būdas yra pagrindinis pavojus.

Norint, kad žaidimas nekenktų gyvūnui, būtina, kad grobis būtų sugauta anksčiau ar vėliau. Jei taip neįvyks, augintojas susidurs su nesuderinamumu.

Medžioklės programa, nustatyta genuje, yra prarasta. Rezultatas yra nervų skilimas, kuris gali būti išreikštas elgesio pokyčiais, įpročių atsiradimas nemalonus savininkams. Pavyzdžiui, jų mėgstamiausi batai gali virsti nauja katės tualetu.

Kitas svarbus dalykas – lazeris netinka tinklainei. Žaidimas su žymekliu gali sukelti dalinį ar visišką katės regėjimo netekimą. Taigi linksmas šuolių malonumas juoktis yra brangus.

Labirintai ir galvosūkiai

žaislai katėms: labirintai
Flickr.com

Vis labiau populiarus tarp kotatnikov vystosi žaislai. Tai labirintai ir galvosūkiai su paslėptais kamuoliais viduje, daugiasluoksniai takeliai, kurių pabaigoje gyvūnas laukia prizo: pelės, rutulio su katžolėmis ar kokio nors kito dalyko.

Tokie žaislai gali ilgą laiką atkreipti kačių dėmesį. Tai puikus būdas pramogauti gyvūną, kol kapitonas dirba. Bet netgi čia turi būti įvykdyta svarbi sąlyga – galiausiai turi būti išgaunama.

Galima rinktis su labirintais ir galvosūkiais, kuriuose rutulys yra tvirtai užfiksuotas ir katė gali vairuoti tik viduje be galimybės jį gauti, yra kenksmingas naminių gyvūnėlių psichinei sveikatai.

Beje, jūs patys galite padaryti tokius patrauklius žaislus. Pavyzdžiui, iš kartoninių dėžučių, pjaunant per juos kelias skylutes, kurios lipdamos per kaklą. Ir iš supjaustytų plastikinių plastikinių butelių, sujungtų su lipnia juostele, jūs gaunate puikų labirintuvą.

Interaktyvi pramoga

žaislai katėms: interaktyvios pramogos
Flickr.com

Sukasi spyruoklės su plunksnomis, squeaking ir žėrintis kamuoliukais, mechaninėmis pelėmis, plūduriuojančiais plastikiniais valcuojančiais kolobokais – visa tai katė, be abejo, pritrauks. Bet tik šiek tiek.

Savaeigiai žaislai yra lengvai sugauti, todėl medžiotojas greitai praranda susidomėjimą jais.

Rezultatas yra paprastas: jums reikia paslėpti šiuos žaislus periodiškai porą savaičių. Šiuo atveju katė suvokia seną vibracinę pele ir rutulį kaip naują pramogą. Svarbiausia nepamiršti apie paslėptą “įtaisą” savininkui pats.

Katės patarimai

  1. Prisiminkite: jūsų augintinis yra plėšrūnas, todėl jam reikia sugauti ir nugaišti (gnuzti, įkandinėti). Kailis, plunksnos, vilnos, siūlai šiuo atveju gali tapti pavojinga. Katė gali juos nuryti, supainioti ir užmigti. Šiems žaidimams turite atidžiai stebėti, kitaip jie gali baigtis apsilankius veterinarijos gydytojui.
  2. Viena iš mėgstamiausių ir naudingų katėms skirtų pramogų yra gauti pelę. Kamuolys (pvz ping-pong), iš kiaušinio “Kinder” siurprizas “Kažkas perkūniškas viduje plastikinį butelį dangteliu yra įdomių objektų, jei jie paslėpti po kilimėliu, arba pagal dėžutę. Pigi ir piktas.
  3. Katės labai mėgsta pasislėpti. Idealiai tinka šioms tinkamoms dėžėms po buitine technika ar batais. Jei namuose yra keletas gyvūnų, tai yra galimybė pasimėgauti karais strategiškai patraukliam būstui.
  4. Kiekvienas augintinis turi savo pageidavimus ir mėgstamus žaislus. Tai gali būti sena šlepetė, nugrąžinta pele, prapūsti kamuoliukai, kokteilio šiaudai. Nevartokite šios katės “šiukšlinės” iš katės: jei gyvūnas tai pasirinko, tai yra pagrįstų priežasčių. Gerbkite savo augintinio pasirinkimą.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 69 = 75