11 kendinden nefret ettiğine dair işaretler, ama farkında değilsin

Kendinden nefret ettiğini nasıl anlarsın?

1. Kendi kendini beğenmiş mizahı kullanın

Nefret ettiğin şeyin alayının tadını çıkarabildiğin zaman, niçin şaka yapıyorsun? Başkalarının bunu hissetmesi gerekmiyor, değil mi?

Bu tür bir kendini sabote etmek sizin için yararlı görünmektedir, çünkü iç gerginliği en azından hafif bir şekilde gevşetmek için idealdir. Fakat kendini nefretten kurtarmaz, ama sadece önemsizliği hakkındaki düşüncelerinde sizi güçlendirir.

2. Son derece kendinden şüpheci

Tam olarak belirleyemezsiniz, size iltifatlar söylerler ya da bu karmaşık bir trolling. Ve bu, elbette, iltifatlardan nefret etmenin sebeplerinden biridir.

3. Tarihleri ​​erteleyebilir veya tamamen reddedebilirsiniz.

Ve zamanın olmadığı için değil. İnsanların sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediklerini ya da üzülerek bir toplantı yapmayı kabul edip etmediklerini bilmiyorsunuz.

Gerçekten size sempati duyanlar sizi daha yakından tanımaya mahkumdur.

Risk almamak ve yeni ilişkilere girmemeniz daha kolay, ama yine de yaşamın sürekli ve nefret dolu nefretine geri dönmek.

4. Hayatınızı sosyal ağlarda süsleyin

Instagram’da rötuşlanmış fotoğraflar yayınlıyorsunuz ve yaptığınız tüm “havalı” şeyleri anlattığınızdan emin olunuz. Ve tüm bunlar önemli hissetmek için, mutsuz bir bekar değil.

Gerçek şu ki, “mutsuz hayatın” muhtemelen düşündüğünüz kadar kötü değil.

Her an kendimden nefret ettim. Bu anların toplamı benim hayatım.

Cyril Connolly, İngiliz edebi eleştirmen

5. Sık sık reddedilmiş hissedin

Ve başkalarının bu konuda düşündükleri hakkında sürekli endişeleniyorsunuz. Çoğunlukla en kötüsünü hayal edersiniz: neye gülüyorsunuz, alay ediyor veya sadece nefret ediyorlar.

Ama başkalarının senin hakkında ne düşündüğünü tahmin edemezsin, ama herkesin senden nefret ettiğini varsayıyorsun çünkü kendini sevmiyorsun.

6. Kendinizi düzenli olarak açlıktan

Şaşırtıcı bir şey yok, çünkü nasıl göründüğünden nefret ediyorsun. Bu yüzden kendinizi normal lezzetli yiyeceklerden mahrum bırakıyorsunuz, bir kaç ekstra (sizin düşüncenize göre) kilosunu bir kez daha atmayı denemek ve “korkunç bir şekilde kurtarıldığını” düşünmemek için.

Gıda kesinlikle kontrol edebileceğiniz bir şey.

Taze pişmiş ekmeğin hoş kokulu ve çekici parçası ne olursa olsun, ona “hayır” demek için gücü her zaman bulabilirsiniz. En azından birkaç saatliğine. Sonra onu yiyip tekrar nefret etmeye başlayacaksın.

7. “Gluttony” den sonra yorucu antrenman ile kendinizi cezalandırmak

Gluttony altında, bir sonraki hamburger, patates kızartması veya stres atmanızı sağlayan diğer lezzetli fast food’ları anlıyorsunuz.

Sonunda kardiyo antrenmanında kendinizi öldürürseniz ya da 100 yaklaşımdan sonra bir halterle düşerseniz, yenen lezzetli muck’i nötrleştirir. Ve daha iyi olacaksın.

8. Kendini sevdiğin birinden nefret etmeye çalış.

Bu herhangi bir ilişki için felaket bir kısır uygulamadır. Her şeyden önce kendini sevmeyi öğrenmelisin.

Nefretin ortasında yaşam ölüm gibidir.

İtalyan bir hümanist olan Lorenzo Valla

9. Birinin seni nasıl seveceğini merak ediyorsun

Prensipte bunun mümkün olması gerçeği anlamsız görünebilir. Bu nedenle, başkalarının duygularının içtenliğindeki sürekli şüphe.

10. Aynaya baktığınızda üzgün ol

Yansımadan nefret edersin, vücudunu değiştirmeye çalış, aynadaki başka bir kişiyi görmek istiyorsun. Karnı çek, belini sık, daha ince yap ve kendini daha iyi görünen diğer insanlarla kıyasla.

Bu sonsuz savaş başınızda sürekli olarak yer alıyor.

11. Kendini yeterince iyi olmadığına ikna et.

Başkalarının kesinlikle daha iyisini yapabileceğinden eminsiniz ve çabalarınız hiçbir şeye yol açmayacaktır. Sonunda, gerçekten bu yalana inanmaya başlıyorsun.

Ya bu işaretlerden en az birini bulursanız?

  • Kendine inanmayı öğren. Yardım etmek için dokuz yol kullanın.
  • Kendinizi diğer insanlarla karşılaştırmayı bırakın ve benlik saygınızın altını çizin.
  • Kendini olduğun gibi kabul et. Nasıl? Detaylı talimatları okuyun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 1