Bir akıllı telefon ve internet olmadan 7 gün

En son olarak, Revolver Lab editoryal kadromuz sevgili Lifehacker’ınızdaki “Full Restart” makalesini okudu. Bu yazıda dile getirilen konu her zaman benim için çok alakalı görünüyordu. Özellikle benim için bir “internet diyeti” üzerine oturmak nasıl bir şeydir, hayatı gadget’larla sıkıca bağlantılı olan bir kişidir? Sonuçta, benim işim aynı anda farklı işletim sistemlerinde (iOS, Android, Windows Phone) neredeyse 3 farklı cihaz kullanmamı zorunlu kılıyor. Üreticilerin, yeni akıllı telefonlar biçiminde yeni testler gönderdiklerini, bu yüzden senaryoyu takip ederek çeşitli hizmetleri ve yeni programları test etmemiz gerekiyor.

Kabul et, bir televizyona veya normal bir kullanıcının İnternetine erişimi kısıtlamak bir şeydir. Bir başka şey de, akıllı telefon olmadan iş gününü hayal edemeyen bir kişinin ellerini ve ayaklarını “bağlamak”. Hiç akıllı telefonunuzun ekranını günde kaç kez açtığınızı hiç düşünmediniz mi, alışkanlıklarınız dışında mı? Gibi ve e-posta kontrol etmek veya takvime bakmak için belirli bir görevi vardır, ancak Instagram birisi ani bir ‘s itme bildirim tüm son bir saat içinde yeni bir fotochku ve Twitter’da 30 okunmamış mesajınız var yüklendi. Ve başladı … Akıllı telefonunu neden cebinden çıkardığını bile unuttun.

Tanıdık? Tebrikler, adikophony ile hastasın. Bu terim, telefona acı verici bağımlılık ve dünyadan kopma korkusu anlamına gelir. Akıllı telefonunuzdaki bağımlılık derecesini hiç tahmin ettiniz mi? Ama eğer benim çalışmamı iPhone 5 ve bir bütün olarak internetten mahrum edersem 7 gün boyunca yaşayacağım duyguları merak ettim. Özellikle takımımızın adamları revolverlab.com, bu modda en fazla 2 gün boyunca uzanacağımı iddia ettiğinde. Ama bu hikayenin en az iki ilginç sonuna sahip olacağından emindim. Tabii ki, günlük hayatımın bazı çalışma yönleri büyük ölçüde acı çekecek, ancak olumlu taraflar kendilerini göstermeliler.

Ve bu denemeye devam etmeye karar verdim. Ama 7 günlük macera hakkındaki hikayeye başlamadan önce, benim için tam olarak bir akıllı telefonun ne olduğunu ve iş günlerinde hangi fonksiyonları ve hizmetleri kullandığımı belirtmek istiyorum.

Yani, iPhone’umda kullandığım en önemli işlevler ve hizmetler:

1. Evernote + Notlar. Düşünmek korkunç, ama iPhone üzerinde Evernote uygulaması ve standart notlar benim günlük yaşamın neredeyse tam bir ayna. Burada her şey kaydedildi: insanların isimleri, fikirleri, cihaz incelemelerinin senaryoları, gördüğüm veya okuduğum tüm haberler. Evernote’a ilk yazdığım telefon numaraları bile. Çok meşgul olduğum zamanlar var ve şu anda 2-3 kişi benimle aynı anda konuşur. Ayrıntıları kaçırmamak için Evernote’u açıp sesli not açarım. Sonra her şeyi gururlu yalnızlıkta dinlerim. Ve bunu tavsiye ederim – çok uygun.

2. Viber + WhatsApp + Skype. Bu programlarla, telefonun ne aradığını ve sms olduğunu unuttum. Sosyal çevremin% 99’u bu habercileri kullanıyor, ebeveynler çevirmeye kalıyor ve akıllı telefonumdaki SIM kart sadece mobil İnternet’e cevap verecek. Ayda iletişime Tasarruf inanılmaz: – bu yaklaşık 2000 mesaj (Viber + Whatsapp) ve konuşma süresi (Viber + Skype) yaklaşık 30 saattir ayda 10 $ hızım planı, online benim için çok fazla maliyeti.

3. Yandex. Haritalar + 2gis + Yandex. denizci – Bu programlar arabaya biner girmez çalıştırılır. Ve günde 2 kez oluyor – sabah, işe gittiğimde ve akşam işten döndüğümde.

4. Takvim + Posta + Kamera. Hiçbir şey için ticaret yapmayacağım 3 yerel iPhone fonksiyonları. İOS’taki takvim en iyisidir, iOS’taki Mail istemcisi, Android’deki yerel Gmail istemcisinden çok daha uygundur. İPhone’daki kamerayı sadeliği için beğendim. Gereksiz bir şey yoktur, tek bir işlevi vardır – çekim yapmak. Bu minimalizmin aşkı, Apple’ın cihazlarının benim ana çalışma aygıtlarım olduğunu düşünüyorum. Genellikle yeterince fotoğraf çekiyorum, günde yaklaşık 100 fotoğraf çekiyorum. Eiffonography sürekli hobilerimden biridir.

5. Twitter + Instagram ve diğer sosyal ağlar. Benim uygulamada Twitter ve Instagram çalışma araçlarıdır. Bu sosyal ağlarda, ilgilendiğim kişilerin bağlantılarını bulmayı ve onlarla iletişim kurmayı başarabiliyorum. Ayrıca, doğru kaynaklara abone olarak, çıkarlarımı etkileyen tüm haberleri öğreniyorum. Sabahları Twitter’da okuduklarımda, haberlerde sadece bir günden sonra karşılaşıyorum. Şimdi VK ve Facebook için olduğu gibi. Bu sosyal ağlarda herkese açık mesajlar var, ancak nadiren onları kullanıyorum. Uzun zamandır kendimi her ikisinden de çıkarırdım, ama işimden dolayı param yetiremiyorum, onlara çok bağlı.

Buna ek olarak, iPhone’da, iTunes’a abone olan çok sayıda podcast’i dinlerim ve müzik bir istisna değildir.

Belki de program bölümünü bitirmenin zamanı geldi. Hergün benim günlük günlerimi kolaylaştıran (ve belki de daha da çoğaltan) çok sayıda uygulama ve bulut hizmeti var, ama ben her şeyi listelemem. Yukarıda, kesinlikle reddedemeyeceğim fonksiyonları tanımladım.

Akıllı telefon ve internet olmadan yeni bir çalışma haftasına başlamadan önce, hala iletişim halinde olmak zorunda kaldım. Ayrıca, herhangi bir olayın kaydedilmesi de gereklidir. Bu yüzden, kendime 25 $ Nokia 1280, kalem ve defter değerinde bir telefonla silahlandım ve 7 gün içinde ya da daha uzun bir hayat yolculuğuna başladım.

1. Gün.

İlk güne adaptasyon, belki de “güzel” olanı terk eden 7 günün tümü için en zor dönemdir. Açıkçası, sabah yataktan kalktığımda yaptığım ilk şey bir akıllı telefon aldı ve sonra banyoya gittim. Acil bir şey bilmek istemediğimden değil, elimde bir akıllı telefon ile güvende olmak gibi hissettim.

Ve işte burada – akıllı telefon olmadan ilk sabah … Size durumu kontrol etmediğiniz görülüyorsa korkunç bir his. İlk kez yabancı bir yerdeymişsiniz gibi tam bir kafa karışıklığı ve his. Gerçekten neler olduğunu biliyor musun? Daha sonra, bundan önce, etrafınızdaki büyük miktarda şeyi fark etmediğinizi anlayacaksınız.

Bugün kendimi rutubetten çıkardığım ilk gün. Ve İşe gitmeden bir akıllı telefon eksikliği, fonunda, ben revolverlab.com ofis stüdyo ve para ve kredi kartları ile bir çantasından ehliyet ve anahtarları almayı unuttum. Ama en şaşırtıcı şey, tüm iş günü, akıllı telefonumu unuttuğum hissiyle perili oldu! Ötekinin yokluğu hakkında, eve vardığımda öğrendim. – İlk gün o kaos ve karmaşa: her yarım saat ibresi refleksle cebinizde akıllı telefon fumbles ve beyin postanızı kontrol” dürtüleri gönderir ve orada Twitter’e o? .., muhtemelen birileri Viber’de yazıyor mu? ”Günün sonunda bunu tekrar yapmanın imkansız olduğunu fark ettim, önlem almak ve bir şeye dikkat etmek gerekiyor. Faydalı olması arzu edilir.

2. gün.

İkinci günün sabahı. Telefonu şarj etmeyi unuttuğum dehşetle hatırlıyorum. Ben Nokia 1280 sırt çantasından çıkıyorum ve anlamaya şaşırdım – pil göstergesinin bölünmesi başka bir 6 gün için ücret alınamadığını söylüyor! İnanılmaz bir duygu 🙂

Yani, 06:00 yerel saatle, 10 ‘da bir iş Bunlar 4 saat ben Flipboard, Twitter ve Instagram haberleri okuyor, postada prosedürler banyo, kahvaltı, harfler üzerinde yetti. Şimdi bolca zamanım var, ve sonunda sabah koşusu yapabilirim! Ve o yaptı. Karar verildi, hayatımın her günü bu şekilde başlayacak. Sağlık durumu artıyor, yoğun bir koşu sırasında, sosyal ağlar, posta ve diğer İnternet süreçleri hakkında düşünmek bile gerekmiyor.

İşe geldiğinde, bir kalem ve bir defter aldı. Uzun süre kağıt üzerinde hiçbir şey yazmadım. Üçüncü cümleden sonra bile, el kıvrılır, ama hayır, tüm vücudu topukluğa çevirir. Ama yine de bunun içinde gerçek bir şey var! Benzer bir his bisiklet sürmekten kaynaklanır, özellikle de son koşunuz yaklaşık 10 yıl önceydi. Şimdi, telefon numarasını yazmanız gerektiğinde, bir Nokia düğmesi veya not defteri arasında seçim yapmak – Bir not defteri seçeceğim. Bu form faktörünün telefonuna bir şey yazmak için bir ceza var. Numarayı çevirmenin dışında.

Şimdi bağlantıdan bahsetmeye değer. Mesajları ve mektupları tercih ettiğimden, yeni “one-off” telefonumda bu seçenek kayboluyor. Telefon etmek zorundayım. Tüm operatörler için doğru tarife planını seçin ya da birkaç SIM kart satın alın – komfor il faut değil. En uygun tarife planını alıyorum. Genelde, sadece 1 gün boyunca 22 $ dedim – burada modern operatörlerin gerçekleri ve pek çok insanın yüz yüze olduğu yer. Habercilerimı nasıl özlerim … Ve şu anda Revolverlab bürosunda, Skype ve Whatsapp’tan gelen mesajların tanıdık seslerini sürekli olarak duyuyorum.

Aynı günün akşamında, rafta uzun süre toz tuttuğumu ve James Rollins’in kitabını okumadığımı hatırladım. Hayatımdaki en uygun dönemin okumaya karar verdim. Bir an gibi 4 saat geçti. Bebek gibi uyuyakaldım. Şimdi hobilerimin dairesinde bir tane daha eklendi. Yatmadan önce bir akıllı telefon almayın, ilginç bir kitap okumak daha iyidir.

3. gün.

Bir sonraki iş günü. Youtube kanalı Revolverlab için çok sayıda film ve senaryo yazıyor. Tüm metinleri bir A4 kağıdına yazdım (ve bu makalenin notları istisna değildir). Şimdi bana açık – Bazı görevleri yerine getirirken daha az dikkatimi dağıttım. Anlaşılan en önemli dikkat dağınıklığı akıllı telefondu, etrafımı saran ve bana bir şey söylemeye çalışan insanlar değildi.

Ancak insanların daha sık dinlenmeleri ve onlarla iletişim kurmaları gerekir: günlük işler daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirilir ve birçok yeni fikir akla gelir. Bu arada ben bir boşluk ve küçük Lifehack 🙂 bir şey gerekiyorsa acilen bulmak ya da bir mektup yazmak çok revolverlab.com tüm arkadaşlarıma, Twitter ve Instagram olduğu gerçeğini buldum, sadece incelemelerini isteyin ve kısa olabilir İhtiyacım olan her şeyi ortaya çıkar. İlk fırsatta, araçlarının ekranlarına dalmış olan insanlar için yandan gözlemlemek çok meraklıdır. Bunu görmeye başladınız, ancak birkaç kişi görecek olsa da …

Herhangi bir kompleksiniz varsa endişelenmeyin … fark edilmeyeceklerdir. İnsanların çoğu artık tamamen farklı şeyler ile meşgul, kimseyi ilgilendirmeyen şeyleri izlemiyorlar, çevrimiçi olarak sizi izleyebilirler. Gerçek dünya sessizce serbest bırakıldı, bu yüzden anı kullanmaya başlıyoruz: işte burada gerçek dinlenme ve eğer benzer fikirli insanlar varsa, bu iyi.

4. Gün.

Tv. “Zombi” yönünde kaç dedikodu ve eleştiri vardır. Ama eğer internet, sosyal ağlar ve becerikli bir çocuk iseniz – TV’den korkmuyorsunuz. Bir günlüğüne ona bakmaya çalıştım ve çok şaşırdım. Televizyon internete dönüştürülür. Youtube’dan videolar mizahi kanallarla dolu, başka bir şekilde söylense de – İnternet hızla televizyona doğru gidiyor, görünüşe göre televizyondaki bütçeler hala onların …

Bilgi, World Wide Web’in tersine, felaketli bir gecikmeyle televizyona düşer. Ama mutlu olmayın, online yoldaşlar. Birçoğunuz, bir tabletin veya akıllı telefonun ekranından Facebook veya VKontakte’den sürüklenemediklerini unutmadan, TV izlememekten gurur duyuyorsunuz. Aslında, fark büyük değildir. Uzun zamandır yeterli değildim, televizyon kapalıydı ve eğlenceli bir okumaya geri döndüm. Yeni bir cazibeyi bile icat etti: Kendisine ücretsiz bir kitaplık aldı ve şimdi bu rafta sadece başından sonuna kadar okuduğum kitapları ekleyeceğim.

Son 3 gün (Cum, Cts, Paz).

Artık internet ve akıllı telefon eksikliği nedeniyle hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum. Bir yandan, bu 5 günde ne kadar özlediğimi merak ediyorum. Öte yandan, korkunç bir şey olmadı: iş süreci kırılmamışken, avantajlar açık. Ve en önemlisi, bu hafta nasıl ilerleyeceğimi, boş zamanlarımın nasıl ayrılacağını ve gelecekte cihazlara ayıracağım zamanı fark etmeme yardımcı oldu. Modern teknolojiyi reddedip ilerlemeye doğru ilerlemek aptalcadır. Gadgets her gün bize gerçekten yardımcı oluyor, ana şey kötüye kullanmak değil.

Şimdi, 7 günlük bir “temizlemeden” sonra ilk gün hangi eylemleri gerçekleştirdiğimi ve yeniden düşünmeyi anlatacağım:

1. Akıllı telefonumda push bildirimlerini devre dışı bıraktım. İtme kolaylık değil, şirketler tarafından dikkatimizi çekmek için yaratılan bir kötülük. Herhangi bir olayı kontrol etmem gerekirse, bunu kendim yapabilirim ve bunu yapmanın gerekli olduğunu düşündüğüm anda. Ve bu arada, akıllı telefonun bataryasının batarya ömrü terbiyeli bir şekilde artacaktır.
2. Posta çeki: günde 2 kez, sadece iş saatlerinde. İşten önce ve sonra – posta yok!
3. Haber okumak günde 1 kez.
4. Twitter ve Instagram kasetlerini günde 2 kez kontrol etmek, artık noktayı görmüyorum. Okuyuculara olan talep, günde kaç kez Twitter veya Instagram’ı ziyaret ediyor? Ve bu eylemler ne sıklıkla haklıydı?
5. Ama kameradan reddetmeyeceğim. Şimdi çok daha fazla boş zamanım var ve beni çevreleyen çok sayıda mükemmel çerçeve ve olay çekebiliyorum.

Ve şimdi gerçekler. Benim yokluğumun haftasında ne oldu?

1. Posta. Cevapsız e-postaların sayısı 328’dir. Bunlardan tek bir “ilk” önem mektubu değil.

2. Kaçırılan Viber + WhatsApp + Skype mesajları sayısı. Çevrimiçi yokluğumla ilgili tüm önemli kişileri uyardığım için toplamda 67 mesaj ve 7 cevapsız çağrı aldım. Tamam, telefon yokken ve bir şekilde insanlar yaşadı. Birisi size ulaşamayacağı veya ulaşamayacağı gerçeğinden açıkça memnun değilse – dikkat etmeyin. Telefona cevap verme – bu senin hakkın.

3. Twitter’da kaçırılan gönderilerin sayısı 2890’tır. Tekrar okumadı bile.

4. Instagram. Tüm hafta boyunca, bir atış 2 parçaya değer. İnsanlar çoğunlukla yavru kedi, çiçek ve yiyecek fotoğraflarını çekiyorlar. Oh, evet, hala aynanın yanında. 7 gün boyunca çok daha ilginç gördüm. Ve insanlar, doğa ve çevrimdışı hayatın diğer lezzetleri.

5. Defterde yazılan sayfa sayısı 48! Ve açıkçası, havalı. Sayfalara dokunuyorsunuz ve kafanızda bu sıra dışı zamanın anılarına ait özel bir iz var. Şimdi daha sık kağıt üzerine yazacağım!

6. Telefon görüşmeleri için harcanan para miktarı. 7 gün boyunca çok fazla telefon etmek zorunda kaldım, aramalarda harcanan toplam tutar 130 dolardı. Bu parayı bir akıllı telefonla, altı aydan fazla yaşayacaktım. İşte modern teknolojilerin iletişimden nasıl kurtarıldığına dair bir onay.

Şimdi sık sık spor yapmak, daha çok kitap okumak, ailemle daha çok zaman geçirmek ve canlı iletişim ile daha fazla zaman harcıyorum. Tamamen unutmuşum, kitap rafım 3 tane daha kitapla dolduruldu. Umarım bu sayı kıskanılacak şekilde artacaktır. =)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 − 80 =