Bir evde kedi ve köpek: evcil hayvan nasıl yapılır

İnsanlar var – işlenemez kotatniki ve eşit derecede yok edilemez köpekler var. Ve bu iki hayvan sevdalı grubu arasında, evcil hayvanlardan hangisinin daha iyi olduğuna dair iki anlaşmazlık vardır; iki evcil hayvandan hangisi daha kibar, daha zeki, daha sevecen, vs. Bu tür uyuşmazlıklar zaten ebedi olarak sınıflandırılabilir.

Ve bu tür tartışmalara katılmayan insanlar kendilerini köpek ya da koshatnikam olarak sıralayamamaları için basit bir nedene sahipler: Her ikisi için de geçerli olanlara da.

Üçüncü tip insanlarla ilgili, ya da evcil hayvanlarıyla ilgili, bugün konuşacağız.

Ana engel blokları

Sahibinin dikkati için mücadele

Birçok insan “Bir kedi kendi başına yürür” ifadesini duydu. Bu gerçeğe de özenle inandım: Yerli kedim çok şefkatli, inme ya da kavramaya çalıştığımda asla isyan etmiyor, ama kendisi çok nadiren kendi işleriyle ilgilenmeyi tercih ederek, insani dikkati peşinde. Daha doğrusu, bu davranış biçimi, ikinci dört ayaklı evcil hayvan olan Pekingese’nin evimizde görünmediği ana kadar tamdı.

Tüm aile üyelerinin dikkatini çeken şiddetli mücadelenin başladığı yer burası: “Kapıya daha hızlı koşacak ve sahiplerle buluşacak” yarışma; eğer birisini okşadıysa ya da başkalarının eline geçerse, hemen diğerinden saldırganlık yapmaya başladı.

Bazen durum daha keskin dönüşlere yol açabilir: kedi, köpeğin yürüyüşe çıkarıldığını görerek, umutsuz meowingiyle ısrarla ısrarla onların da yanlarına almasını isteyecektir.

Aynı evde bir kedi ve bir köpeğe sahip olacaklar, kıskanç hayvanların nasıl olduğunu hatırlamalısınız – neredeyse küçük çocuklar-pogodki gibi. Her iki evcil hayvana da aynı miktarda ilgi göstermeye çalışmak için kendinize söz verin – böylece aralarında düşmanlığı önlersiniz.

gıda

Eğer evde bir kediniz varsa, o zaman nasıl yediklerini biliyorsunuz: tam bir yemek tabağına sahip olsalar da, iştahsız da olsa, onların iradesine göre yemek yemeyecekler, ama sonra bırakıp gün içinde geri döneceklerdir. Köpekler yiyeceklere karşı tam tersi bir tutum sergilerler: Kâsede her şeyi yiyecekler ve takviyeleri isteyecekler.

gıda
Uzaklaşan / Shutterstock.com

Bir köpekle bir arada yaşamak, kedinin gurme alışkanlıklarını yeniden inşa etmesi gerekecek: gün boyunca bir kaseye geri dönmek istenen sonuca sahip olmayacaktır, çünkü köpek, yemeğini yedikten sonra, kedinin bir kısmını da alacaktır.

Köpeklerin aşırı yemek için zararlı olduğunu unutmayın. Kedinin belirli bir yüzdesinin bekçi köpeği tarafından yeneceğine dikkat ederek, her iki evcil hayvanınızın da dolu olduğundan emin olmaya çalışın, fakat fazla yemediniz.

Ayrıca hangi köpeklerin dilenci olduğunu ve bunları bir tidbit içinde reddetmemizin ne kadar zor olduğunu hatırlamaya değer. Unutmayın ki, bazı köpek köpekleri vardır (örneğin, pugs ve Pekinese), tatlı olamaz – sadece özel köpek ikramları.

Yer için mücadele

“Evin efendisi kimdir?” Başlığı altında evcil hayvanlar arasındaki eylemden kaçınmanız mümkün değildir. Kavga evdeki herhangi bir yer için savaşılacak. Dizlerinin üstünde olduğu yer için bile. Bu nedenle, önceden, evcil hayvanlarınızın bir araya geleceği, evinizde huzurun olmayacağı gerçeğine hazır olun.

Bir evde köpek ve kediniz varsa ne hatırlamalısınız

Henüz hiç hayvanınız yoksa, her ikisine de sahip olmak istiyorsanız, o zaman bir yavru kedi ve bir köpek yavrusu ve bir yetişkin değil.

Bu yüzden birbirlerinin alışması daha kolay olacak ve hiçbiri evin içinde başka birinin yerini aldığını hissetmeyecek.

Ve eğer zaten bir yetişkin kedi ya da köpeğiniz varsa, o zaman yeni gelenleri sevmemek gerçeğine hemen ayarlamayın. Evcil hayvanınızın yeni evcil hayvanını yavru kedi veya köpek yavrusu olarak tedavi etmesi olasıdır: Ona iyi bakacak ve her şekilde onunla oynayacaktır.

Köpeğinizde / kedinizde artan saldırganlık fark ederseniz, yeni bir hayvana başlamadan önce iki kez düşünün.

Eğer hayvanlar bir dereceye kadar saldırganlığa, kıskançlıklara, diğer hayvanlara karşı düşmanlık gösterirlerse, ikinci bir hayvana başlamadan önce dikkatlice düşünmeye değer, çünkü yeni bir hayvanın sağlığını ve hayatını tehlikeye atabilirsiniz.

Aynı ilgi ve her iki evcil hayvan sevgisiyle çevrelediğinizden emin değilseniz, ikinci hayvanı başlatmak için beklemeniz gerekir.

Bu hemen sahibinin parçası dikkat eksikliği fark edeceksiniz çok hassas hayvanlar olduğunu – Kediler ve köpekler unutmayın. Bakım, sevgi ve şefkate ihtiyaçları vardır ve eğer ikisinden biri diğerine daha fazla önem verildiğini hissederse, ikinci hayvana karşı nefret ve saldırganlık yaratır.

İki yaşamdan sorumlu olup olmadığınızı düşünün.

Çok iyi düşün. Eğer tatile gidiyorsanız, mini hayvanat bahçenize bakmayı kabul edecek olan sevdikleriniz arasında bir kişi olacak mı? Kediler, kural olarak, daha az bakım gerektirir – günde üç veya dört kez yürümeye gerek yoktur – ama köpekle, işler daha ciddidir.

Günlük rutininizi düşünün: eğer tüm gün iş başındaysanız, ailenizin diğer üyeleri bir köpekle bir gün dışarı çıkacak mı? Sabah 6’da uyandığınız zaman, köpeğiniz tuvalette prispichit yapıyor mu? 40 derecelik don, 40 derecelik sıcağında, kar fırtınasında, yağmurda ve sifonda – ve evcil hayvanınızın yıkanması için bir yürüyüşten sonra, herhangi bir havada bir köpekle yürümek zorunda olduğunuzu kabul edebilir misiniz?

Evcil hayvanlara başlamadan önce bu ve diğer soruları kendinize sorun. Sadece insan sorumsuzluğumuz ve zalimlik yüzünden, sokaklarda bu kadar çok evsiz hayvan var.

Her iki evcil hayvanın tepkisini gözlemleyin.

Prostudirote, köpekler ve kedilerle ilgili birkaç kitap, tepkilerini inceler. Reaksiyonlar tamamen farklı olabilir, örneğin köpek bir şeyden hoşlandığı zaman kuyruğunu sallar ve tersine kedi bir şeyden hoşlanmadığı zaman kuyruğunu sallar. Bu tür tepkiler hakkında önceden bilgi edinirseniz, evcil hayvanlarınızın yaşadığı duyguları tanımanız ve en önemlisi, birbirleriyle ilişkili olarak belirli bir anda nasıl ayarlandıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Uzak durma.

Özellikle, en başta, evcil hayvanlarınız birbirini tanımak için, herşeyin vahşi olmasına izin vermeyin. Onları daha yakına getirmeye çalışın: her iki evcil hayvanın eş zamanlı olarak katılabileceği oyunlara çıkın, bir dahaki sefere köpeği gezmeye gittiğinizde ya da filmdeki hayvanları seyrederek ya da filmi seyrederek bir yürüyüşe çıkın.

Bir evde iki farklı evcil hayvanın yaşayabileceği, sadece kendilerine, karakterlerine ve alışkanlıklarına değil, onların sahiplerine de bağlıdır – kimse bunu asla unutmamalıdır.

Ve aynı evde yaşayan bir kedinin ve köpeğin arkadaş olabileceğinden şüphe duyan herkese bu küçük videoyu izlemeyi öneriyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 48 = 49