Daha fazla su içmek için 23 ipucu

Günlük su kullanımı konusunda çoktan söylenmişti. Sade suyun, çay, kahve veya sodadan çok daha kullanışlı olduğu açıktır. Yaşamın temel unsuru, yani vücudumuzun havaya ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Toksinleri ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır, sindirimimize yardımcı olur, tonda bağışıklığı destekler ve cildi nemlendirir, bu da yaşlanma belirtilerini azaltır – bunların hepsi suyun değeridir.

Eğer günde ortalama 8 bardak sıvı tüketmiyorsanız (yiyecek, içecek ve içme suyu dahil), her şey az çok mükemmeldir. Ama her gün temiz su içmek için mutlak isteksizliğe ne dersiniz: filtrenin altında, mineral değil, karbonatlı mı? Kendimi nasıl getirebilirim onu kim olduğu için seviyorum? Her gün daha yararlı bir hayat veren su içmenin ve onu yararlı bir alışkanlık haline dönüştürmenin 23 konseyine dikkatinizi çektim.

1. İki ila dört bardak suya ulaşana kadar gazoz içmeye izin vermeyin. Onlardan sonra, artık çok tatlı bir pop istediğini anlıyorsun.

2. Günün her geçiş noktasında bir bardak temiz su içmek için alışkanlık edin: uyandıktan hemen sonra, evden çıkmadan ya da çalışmaya başlamadan önce.

3. İçme suyu tüketimini uygun hale getirin. Her zaman tam bir şişe veya bir bardak suyu elinizde bulundurun. Güzel bir lifhak, gün boyunca doğru miktarda su içmeye yardımcı olan ev yapımı bir şişedir.

4. Bir bardak günde birkaç kez iç. Şu an mutfağa git ve bardağı doldur. Zaman kaybetmeyin! Doldurduktan hemen sonra bir bardak içme suyunu boşaltın.

5. İçeceği takip et. Bir bardak su içtiğinizde bir masa yapın ve işaretleyin. 30 gün boyunca bir program yapın ve normal içme suyunu günlük rutininizin bir parçası haline getirin ve sonuç olarak bir alışkanlık.

6. Her saat işyerinde veya okulda bir bardak su içilir, bu bir saattir = bir bardak su. Böylece, gün çalıştık – hayat veren nemin tüketim normunu yerine getirdik.

7. Dondurulmuş soyulmuş limon, kireç, portakal parçaları ve buz yerine bunları kullanın. Bu, içeceği yenilemeye, tadı ve bakmaya daha keyifli hale gelmeye ve aynı zamanda diyetinize daha fazla meyve katmaya yardımcı olacaktır.

8. Lavantaya yapılan her yolculuktan sonra, vücudunuzun su dengesini yenilemek için bir bardak su içirin.

9. Bir hedef belirleyin – günde n-th miktarındaki sıradan suyu içmek için. Bunu bir yere yaz, sonra da bunu yapman için gerekçeler. Bu motivasyonla ilgili gerçekler, coşku aniden düşmeye başlarsa devam etmenize yardımcı olur.

Daha fazla su içmeye başlamak için 23 ipucu

10. Her zaman bir soğutucu su veya filtre ile geçtiğinizde, birkaç yudum alın.

11. Suyu kapatın! Bir sifon edinin – su karbonatlama ve kendi soda su yapmak için bir cihaz. Bir dilim limon veya biraz portakal suyu ekleyip lezzetli ve ferahlatıcı bir içecek alacaksınız.

12. Kırılmış buz veya buz küpleri ile büyük bir kase doldurun ve şeker gibi donmuş su parçaları.

13. Gün boyunca daha fazla su içebileceğiniz bir meslektaşıyla tartışınız.

14. Meyve suyuyla (elma, üzüm veya portakal) memnun olduğunuzda, camın yarısını düz su veya buzla doldurun. Önemli: herşeyi içmelisin!

15. Çalışmak için iki litrelik bir şişe içme suyu hazırlayın ve işyerinizden ayrılmadan önce tamamen boşaltın. İçeceği bitirmeyi başaramadıysanız, eve giden yol üzerindeki kalıntıları bitirin.

16. Büyük bir bardak su veya buzdan uzak tutun ve sürekli olarak tekrar doldurun. Bir tüpten içilir – böylece büyük sips yaparsınız ve her zamanki gibi bir seferde içersiniz.

17. Eğer diyet yapıyorsanız ve kalori sayıyorsanız, bir sonraki ipucu sizin için. Mililitre suları yenen yağlardan iki katına çıkarsın. Yani, 10 gram yağ içeren bir şey yerseniz, 20 mililitre su içmelisiniz.

18. Her yemek için iki bardak su içirin: öğünden önce bir, ikinci sonra. Ayrıca, her atıştırmadan önce bir bardak içme suyu içirin.

19. Telefonunuza, bilgisayarınıza, tabletinize özel uygulamalar yükleyin veya periyodik olarak su içmek için ihtiyaç duyduğunuz takvimi anımsatın. Bu harika, ama gerçekten yardımcı oluyor! Ne kadar saçma ve banal olursa olsun, birçok insan sadece içme suyunu unutacaktır.

20. Her zaman küçük bir tekrar kullanılabilir su şişesi kullanın ve yapılacak hiçbir şey olmadığında her defasında bir kaç yudum alın: ATM için sırada, trafik sıkışıklığında, kahve molası sırasında vb. Burada yine üçüncü paragrafta bahsedilen ev yapımı bir şişenin yardımına gelebilirsiniz.

21. İçtiğiniz tüm suyun soğuk olması gerekli değildir. Bir fincan sıcak çay içebilirsiniz. Ama kahve, kelimenin tam anlamıyla vücuttan faydalı nemi alır. Bir fincan espresso bir fincan suya eşittir.

22. Evdeyken bile her zaman bir şişe suyu ellerinizin altında tutun: TV izlerken, hazırlarken, silerek ve evin etrafında başka işler yaparken.

23. Suyu günlük ritüelle birleştirin: örneğin cilt temizliği veya traş etme ile. Prosedürden önce bir bardak içme suyu ve bir – sonra.

Her gün daha fazla su içmeye alışırsanız, bu hilelerden bazıları size yardımcı olabilir. Yaşam veren nemin içeceği sizin için bir alışkanlık haline gelene kadar bunları kullanın. Ve her insan için optimal su miktarının farklı olduğunu unutmayın. Vücudun bireysel özelliklerine, diyete, fiziksel egzersizlerin sayısına, hava durumuna ve diğer faktörlere (örneğin hamilelik) bağlıdır. Her gün sizin için ne kadar su içmeniz gerektiğini öğrenmek için bir doktora danışın.

(Jill Nystul’a göre)

Fotoğraf: Shutterstock

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − 18 =