Dudaklarınızı düzgün şekilde boyayın

Bir ruj nasıl seçilir

Popüler inanışın aksine, ruj, manikürle uyumlu olmamalı, elbise ile değil, her şeyden önce cildin tonuyla birlikte olmalıdır. Modayı takiben renkten değil, eksikliklerin altını çizme riskini üstleniyorsunuz. Yani, “Kar Beyazı” dudakları soğuk soluk pembe boyamamalı: sadece cildin ağrılı solukluğunu vurgular.

Bir ruj nasıl seçilir

Mükemmel kontur

Ağzınızın çizgileri eşitse, dudaklarınız simetriktir, aynı büyüklükte, şanslı olduğunuzu düşünün. Değilse, üzülmeyin. Dudakların şekli, ruj tonunda bir kontur kalemi ile ayarlanabilir.

Dudakların şeklini düzeltin

Üst (veya alt) dudağı görsel olarak büyütmek istiyorsanız, doğal çizginin yarısı (veya altı) bir kenar çizgisi çizin.

Dudakları büyütmek için nasıl
Dudakların uzaması

Azaltmak için, dudaklara bir ton tabanı koymanız (dudakların doğal çizgisini gizlemek) ve yarım milimetre daha yüksek (alt dudak için) veya alt (üst için) bir kontur çizmeniz gerekir.

Dudakları nasıl azaltır
Dudakları azaltırız

Kontur kalemle çalışmak kolay değildir. El titriyordu ve tüm işçiler başarısız oldu. Ancak, makyajdan uzak olan bir kızın dudaklarını doğru bir şekilde yönlendirebileceği bir lifhak vardır.

İdeal bir kontur nasıl yapılır

Dudak dolgun nasıl yapılır

Birçok seksi hacimli dudaklar gibi. Fakat pek çoğu doğa tarafından verilmez. Durumu düzeltmek için birkaç numara kullanın.

Yöntem 1

Resimde görüldüğü gibi, dudakların ortasına bir ışık ışıltı veya beyaz bir kalemle bir gölge koyun ve dudakları şeffaf bir parlaklık ile örtün.

Dudaklarınızı nasıl dolgunlaştırırsınız: ışıltı
Dudak boyutu
Dudaklarınızı nasıl dolgunlaştırırsınız: Beyaz bir kalem
Dudakları görsel olarak arttırmak için başka bir numara

Yöntem 2

Dudaklarınızı boyayın, çizgileri bir kapatıcıyla vurgulayın. Böylece gülümsemeniz daha etkileyici olacak ve dudaklarınız daha görsel görünecek.

Dudaklar dolgunlaştırmak nasıl yapılır: kapatıcı

Öyle ki ruj uzun sürecek …

Tüm gün dudaklarda bile ucuz, hafif pigmentli rujlar kullanılabilir. Bunu yapmak için, ilk tabakayı uygulamak, sonra dudaklarınıza ince bir kağıt peçete uygulamak, dudaklarınızı pudra ile pudralamak ve ikinci bir ruj tabakası uygulamak gerekir.

Rujuzu düzeltiriz
Rujuzu düzeltiriz

Marilyn Monroe (Marilyn Monroe), kızın güzel olması gereken iki şey olması gerektiğini ifade etti: görünüş ve dudaklar. Bir bakışta aşık olabilir ve sevdiği dudaklarını kanıtlayabilir. Liifkhaki anlatılan kolları ele alın – erkeklere aşık olun ve kendinizi sevin! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − = 81