Erken kalkmak için 5 neden

Uyumak için en kullanışlı olan sadece iki saatlik bir boşluktur: 22:00 – 24:00 arası. Saat 10: 00’a kadar uyuyakalırsanız ve saat 12’ye kadar uyanmazsanız, herhangi bir problem yaşamadan sabah 5’da uyanabilirsiniz. Yazar, içten bir baykuş, bunu kendi başlarına yaşadı: Böyle bir rejime bağlı kalındı ​​ve aynı zamanda iyi hissettirdi.

Ailemizin Kiev’e adapte olduğu hafta boyunca “ileride” (Kiev ile farkı +5 saat), 5 ay sonra uyanıp saat 10: 00’da yatmaktan çok daha fazlasını başardım. “gece” hayatının ayı.

Şimdi ailemiz her zamanki rejime geri döndü, ama cidden tekrar erken uyanmayı düşünüyorum. Ve bunun için beşten fazla neden var. Sadece bu beş en temel olanı.

1. Sağlığın iyileştirilmesi

Yukarıda belirtildiği gibi, 22:00 ile 24:00 arasındaki aralıkta, beden aynı sihirli rüyayı alır, bu da onun tamamen rahatlamasına ve yenilenmesine olanak tanır. Gece yarısından sonra yatmaya alışkınsanız, standart 7-8 yerine 10 saat uyuyunuz bile tam dinlenme imkanınız olmaz. Saat sayısı fizyolojik özelliklere bağlı olarak değişebilir, ancak hala doğru zamanı kaçırdınız.

Erken yükselişlere keskin bir geçiş, 10’dan daha erken bir zamanda uyanmak için kullanırsanız, hiçbir şey yapmayacaktır. Bu nedenle, acele etmemek ve her sabah 10-15 dakika erken kalkmayı denemek daha iyidir. Yavaş yavaş yeni bir ritim gireceksiniz.

2. Zaman Yönetimi

Erken uyanmak için daha fazla zamanın var. Öncelikle, herkes uykudayken güvenli bir şekilde duş alabilir ve banyoda kuyruk yoktur. Çok daha fazla toplanırsınız, bir fincan kahve için gün öncesinde yavaşça düşünebilir ve tam bir muharebe hazırlığı durumunda çalışmaya devam edebilirsiniz.

Önemli olan, alarm saatindeki Erteleme düğmesinin kullanımını tamamen hariç tutmaktır.

3. arzuların yürütülmesi

Herkesin yapmayı sevdiği bir şey var, ama bunun için yeterli zaman yok. Sabah böyle şeyler için harika bir zamandır. Örneğin, bir kitap okuyun ya da yogaya gidin: birçok okulda, sınıflar yeterince erken başlar, böylece gecikmeden çalışmaya başlayabilirsiniz. Ve eğer koşuya gitmeye karar verirseniz, o zaman duş almak ve yavaş bir kahvaltı yapmak için yeterli zamanınız olacaktır.

Ayrıca çizim yapmaya, blog yazmaya, örgü yapmaya, modellemeye vb. Başlayabilirsiniz. Sabah saatleri, özellikle çocuklarınız varsa, akşamdan daha kötü ve bazen daha da iyi bir hobi için uygundur.

4. Yarın için hiçbir şeyi ertelemezsiniz

Hoş şeylere ek olarak, her birimizin, evin her saatinde çalışma saatlerinden sonra korkunç bir şekilde yapmak istemediğiniz görevler vardır. Sabah da, her zaman evde bakım için harcamak istemiyorum, ama bazen onlarla başa çıkmak daha iyidir.

Sadece düşün, kaç kere yarın yapacağını ve “yarın” ın asla olmayacağını kendin söyledin?

5. Her şey düşünülür

Günün yeni bir rejimine geçmek ve başka herhangi bir yararlı alışkanlığı aşılamak oldukça zordur ve bazıları bunun için biraz teşvik gerektirmektedir. Bu durumda, promosyon da yararlı olmalı (ve bir Pazar sabahı yatakta gereksiz saatlerde değil!). Örneğin, sabah yükselişinizin bir günlüğünü tutabilir ve sabah ve tüm gün yapabileceğiniz her şeyi kaydedebilirsiniz. Ve sabah işinde, bölümünüzü almanız gerekiyor, böylece daha sonra erken yükselişler sayesinde ne kadar kazandığınızı tahmin edebilirsiniz.

Her hafta sonunda (ya da her günün sonunda) bu girişleri tekrar okuyun ve artık sadece işinizi yapmak için değil, aynı zamanda gerçekten sevdiğiniz şeyleri yapmak için elinizde olmadığından ve elinizden gelmeden önce ne yaptığınızı anlamaktan büyük keyif duyacaksınız. zaman eksikliği için.

sonuçlar

Erken uyanmak, her zamanki gününüzden çok daha fazlasını yapmak için zamanınız var. Daha fazla toplanırsınız ve sabah enerjisi tüm gün için yeterlidir. Akşamları, bir limon gibi sıkılmış hissetmiyorsunuz: sadece uyumak istiyorsunuz, kapanmayacak ve kendinizi unutamayacaksınız. Sabah, daha önce basitçe programınıza uymayan şeyleri yapmak için zamanınız var.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 41 = 47