Hayatınızın sorumluluğu nasıl alınır?

Hayatınızın sorumluluğunu alırsanız, yavaş yavaş her şey değişecektir. Sadece bunun için ciddi ve kararlı olmalısın.

Bu durumda kararsızlık belki de en kötüsüdür. Ne kadar sıklıkla akışla yüzeriz, kendi yaşamlarımızı kontrol etmiyoruz, dışsal koşulların kaderimizi belirlemesi için izin veriyoruz.

Tanınmış girişimci ve hayat koçu Anthony Robbins’in tavsiyesi budur.

  1. Bir coşku dalgası sırasında karar ver.
  2. Maddeyi sona getirmek için bir taahhütte bulunun.
  3. Kendinize kararınızın kesin olduğunu ve her şeyin planladığınız şekilde olacağını söyleyin.

Ne yazık ki, çoğumuz sürekli sözlerini yerine getiriyor, yani kendilerine yalan söylüyorlar. Ve eğer kendine güvenmiyorsan, hayatındaki hiçbir şeyi değiştiremezsin. Nasıl Olmalı?

Kendinize meydan okuyun

Bu makaleyi reddetme. Yarın için herşeyi ertelemeyin. Karar ver bugün. Bu uzun zamandır istediğin veya yapmayı planladığın bir şey olsun. İşi yarı yolda bırakmadığına dair kendinize söz verin. Kendinize tüm gerekli niteliklere sahip olduğunuzu kendinize bildirin. Aksi takdirde, bu fikir hepinize bu kez eziyet etmez.

Araştırmacılara göre, özellikle kamusal olarak herhangi bir yükümlülük üstlenirsek, tutarlı bir şekilde görünme arzusu, alınan karar doğrultusunda hareket etmemizi motive eder.Taahhüt Değişim Davranışı Olabilir mi? Çevresel Eylemler Bir Vaka Çalışması. .

Bir karar alarak, yeni davranışımıza karşılık gelen kendimize ait belirli bir imaj oluşturuyoruz.

Bu karara uygun olarak kendimizi algılamaya başlıyoruz. Sonunda yeterince uzun bir süre için davranışımız varsa (yaklaşık 4 ay)Bağlılık, davranış ve tutum değişikliği: Gönüllü geri dönüşümün analizi. ) kabul edilen karara karşılık gelir, tesislerimiz de değişir.

Doğru olana kadar var mı? Hayır değil. Değiştirme ve takip etme kararı verin. Rol yapmak değil, bilinçli yaşamak gerekir.

Sonuç olarak

Bir karar verin, yürütme sorumluluğunu üstlenin ve başkalarını bu konuda bilgilendirin. Yaklaşık bir eylem planı yapın. Neyi başarmak istediğinizi ve bunun için ne yapmanız gerektiğini düşünün.

Ve sonra planı kaçınılmaz olarak gerçekleştirdiğiniz koşulları yaratın. Kendine bir boşluk bırakma. Zamanla, hayata karşı sorumlu bir tutum sadece bir alışkanlık haline gelecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 3 =