IQ’nuz 150’den az mı pişman mıyım?

Eğer 90 ila 110 arasında bir IQ’nuz varsa, o zaman normalin içinde olursunuz. Ne yazık ki, IQ ölçeğinde akıllı değilsiniz ve aptal değilsiniz – geri kalanı% 50 ile aynıdır. Testin birçok faktörü hesaba katmaması gerçeğine rağmen, aklınızı test etmenin başka bir yolu yoktur.

Fakat yine de IQ testi, ünlü kişilerin puanları ile kanıtlandığı gibi, doğru sonuçları göstermektedir. Örneğin, parlak bir satranç oyuncusu Bobby Fischer’in sonucu – 187, Bill Gates – 160. Ünlü kişilerin tabloları IQ çoğunlukla IQ testi sadece 1912 yılında geliştirilen olmasına rağmen, 180 puanla Leonardo da Vinci’nin ismini yürür o çok garip. bu sonuçlar doğruysa ne kadar da belli değil, bu yüzden Quora’daki, 150 üzerinde IQ gerçek insanların hikayelerini dinlemek en iyisidir.

Leon Matthias

Leon 13 yaşındayken, Mensa Society’nin İngiliz bölümü tarafından yürütülen IQ testinde 161 puan attı. Bir süre sonra Oxford Üniversitesine, daha sonra Cambridge’e götürülmedi. Ondan sonra, bir muhasebecinin uzmanlığını kazanarak 15 sınavdan 7’sinde başarısız oldu.

Bu, IQ puanlarıyla ilgili değil, ama ne kadar özenle çalıştığınızı ve sahip olduğunuz fırsatları kullanıyorsunuz.

Kam Mi Pham

Birkaç yıl önce, Kam en yüksek IQ testi birine sahip olduğunu iddia eden bir adam ile konuştu Toronto sonuçları – 160 içinde O da aynı zamanda çok zeki kardeşinin konuştu.

Daha sonra Kam, bu adamın bir işçi olduğunu ve kardeşinin bir benzin istasyonunda bir satıcı olarak çalıştığını öğrendi. Onlar, kafalarını çalışmaktan sıkılmaları ve germek istememeleri gerçeği ile haklı çıkarırlar.

Alfred Singleton

1966’da Alfred IQ testini geçti ve 170+ puanın olağanüstü bir sonucunu aldı. O zaman testin sınırıydı. Şimdi Alfred 54 yaşında ve hayatının daha düşük bir zekası olan diğer insanlardan farklı olduğuna inanmıyor. İkinci yarısı, iyi çalışması ve yeterli düzeyde rahatlığı ve güvenliği var.

Ve ayrıca çapraz bulmacaları iyi çözüyor.

Michael Johnson

Michael’ın IQ’su 162 yaşında ve kendini tam bir aptal olarak görüyor. Hayatın zor olduğunu ve belki de diğerlerinden daha kolay şeyleri anlayabileceğini düşünüyor. Ama bu beceriyle ne yapması gerektiğini bilmiyor.

Tony Reno

Tony, yüksek IQ’nun ve başarılı bir hayatın sırrının bir okuma sevgisi olduğuna inanıyor. Bu aşktır. Kendimi okumak, anlamsızdır.

Tony, Todd Carnegie’nin bir kitabını okuduktan sonra yaşadığı çocukluğunda akranları ile ilgili sorunları vardı. Basketbolda kitap okumak Tony’nin üniversite takımına katılmasına yardımcı oldu. Ayrıca yüksek IQ’nun hayatı daha kolay hale getirmediğine inanıyor, ancak başka gizli bileşenler de var:

  1. İyi bir akıl hocası.
  2. Eylem için motivasyon.
  3. İşlerini bilenler tarafından yazılan kitapları okumak.
  4. Sevinme, diğer insanların başarılarını kıskanma.

IQ testi problemleri ne kadar iyi çözdüğünüzü, eksik rakamı tanımayı ve eksik sayıyı belirleyebileceğinizi gösterebilir. Ancak başarı ve başarılarınızı önceden tahmin eden bir test yoktur. Ve o kadar da kötü değil.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − = 14