Minsk’te çalışmaya geçmek için neden 30 ciddi neden

1. Güçlü BT küresi

Dev.by kaynağının istatistiklerine göre, Minsk’te 939 BT şirketi ve yaklaşık 40.000 BT uzmanı var. Bu, yıllık ortalama% 10’luk bir verim ile, BT alanında, biri hak talebinde bulunabileceğiniz 4.000 boş yer olduğu anlamına gelir. En büyüğü, binlerce çalışanın çalıştığı EPAM ve Wargaming. World of Tanks, Viber gibi başyapıtları yaratan Minsk takımlarıydı.

Artık pek çok Minsk IT şirketi uluslararası hale geldi ve güneş asla ofislerinin üzerinden geçmedi.

SOOO Game Stream, Minsk geliştirme merkezi Wargaming’de çalışıyorum. Tüm faydaları anlatamayacağım, çünkü makale bununla ilgili değil, bir şey söyleyeceğim: Bu, tutkuyla küresel olarak bir mega-takım meraklısı takımı.

İşler, yukarıdaki sitede veya jobs.tut.by adresinde görüntülenebilir.

2. HTP – tercihli vergilendirme

Minsk’te, Yüksek Teknoloji Parkı (HTP) oluşturuldu; bu, BT şirketlerinin tercihli şartlarda iş yapmalarına izin veren bir bölge.

Yüksek teknoloji parkı

Buna düşük gelir vergisi (% 12 yerine% 9) ve şirketlerin tercihli vergilendirilmesi dahildir. Örneğin, tipik bir şirket aynı tutarda ödeme değil, tam ücretli ve yaklaşık 1 ila 5% eşittir ülkenin minimum ile 35% çalışanlarının maaş vergi ve BT-şirket öder.

Ve örneğin, Ukrayna’da bir BT şirketinin organizasyonunda bireysel bir girişimci olarak kayıtlıysanız, o zaman Belarus’ta tam zamanlı bir çalışma kitabıyla personele alınacaksınız.

3. Herkes Rusça konuşur

Burada herkes Rusça konuştuğu için, bir Ukraynalı veya Rusyanın Minsk’e taşınması son derece basit olacaktır. Rusça, Belarusça ile birlikte devlet dilidir. Buna ek olarak, Ukraynalılar, Rusça konuşmaya benzemeyen kelimeler, Ukraynalılara% 80 oranında benzediğinden, saf Belarusça konuşmanın neredeyse yüzde yüzünü anlama biçiminde hoş bir fayda elde edeceklerdir.

Belarus dili

4. Basit kayıt

Ülkede yasal olarak olması çok kolay. Bunu yapmak için iki şeye sahip olmak yeterlidir: İş sözleşmesi ve WEC’ye kayıtlı bir apartman kontratı.

Algoritma şöyle bir şey:

 1. Şirketten bir iş teklifi aldın.
 2. Belgelerinizin kopyalarını gönderirseniz, şirket iş başvurunuz için izin almak üzere bir başvuruda bulunmaya başlar. Vakaların% 95’inde şirketlerin ilk defa, diğer durumlarda da ikinci kez bu izinleri aldıkları söyleniyor. Bu iki hafta sürer.
 3. Minsk’e geliyorsun. Kural olarak, şirketler ilk kez konut sağlar, böylece bir ev kira için kolayca arayabilirsiniz. Çok fazla site var, emlak ajansları var. Molnar ve Metrekare aradım. Hata.by ve realt.by’deki dairelere baktım.
 4. Bir daire bulursunuz, ev sahibiyle kira sözleşmesi imzalayın, VEZ’ye kayıt ettirin. Bundan sonra işe alınabilirsin.
 5. İşyerinde, geçiş hizmetine getirdiğiniz bir belge paketi hazırlarsınız. Bir ya da iki hafta beklemek ve geçici bir kayıt yaptırmak. Şaşırtıcı bir şekilde, neredeyse hiç kuyruk yoktur. İki ziyaretim var (belgeleri getirmek ve kaydı almak için) 60 dakika sürdü.
 6. Şimdi ülkede yasal olarak bir yıl olabilir. Bu noktadan, Ukraynalıların göç kartını gümrüklerde doldurması gerekmiyor.

Minsk'te çalışmaya başlamak için neden 30 ciddi neden

5. SIM kart, banka kartı, döviz cinsinden bir hesabın basit kaydı

Normal bir insanın ihtiyacı olan her şey bir SIM kart ve bir banka kartıdır. Bunları çıkarmak son derece kolaydır. Bir SIM kart, kayıt olmadan bile elde edilebilir, buna “misafir kartı” denir. Genel olarak oldukça kabul edilebilir. MTS’yi aldım, biri Hayatı alır. Hemen bir ay boyunca 1 GB için tam bir 3G İnternet – 3 $ aldı.

Banka kartı çok kolay bir şekilde üretiliyor. Sadece bir pasaporta ve bir koda ihtiyacınız var (takılı mı yoksa normal mi olduğu önemli değil). Bir hesabı para biriminde ve daha sonra online bankacılıkta maaşınızın bir kısmını dolara transfer etmek için hemen açabilirsiniz.

Bankam Belinvestbank. Devlet, en uygun internet bankacılığı ile en büyüklerinden biri:

 • Kamu hizmetlerinin kolayca ödenmesi (yalnızca hizmet şirketinin adını ve hesabınızı girmeniz gerekir – sistem otomatik olarak bilgilerinizi yükler ve tutarı faturalar).
 • İnternet bankacılığındaki ek bir kart siparişi vermeniz daha uygun olur, o zaman sadece bankada toplamanız gerekir (10 dakika).
 • Bankaların kendisinde, elektronik sıra uygun.
 • Kartın internet üzerinden ödeme yapması, ek bir şifre girerek korunmaktadır (eğer şifrenizi girmek için bankanızın web sitesine gönderdiğiniz herhangi bir sitede ödenirse ve ödeme yapıldıktan sonra).
 • Bu arada, karttaki bakiye üzerindeki faiz oranı yıllık% 24’dür (eğer bakiye 350 $ ise). Yıllık% 40’ın üzerinde bir mevduat kartı verebilirsiniz. Elbette, hepsi ruble.
 • Bir dolar kartına ve geri para transfer etmek kolaydır.

Belinvestbank haritası

6. İyi ilaç

Devlet kurumları henüz karşılaşmadığından, ancak burada ticari klinikler var. “Lode” kliniğinde birkaç kez oldum. Personel güler yüzlü, modern odalar, ekipmanlardır. Doktorlar sıradan, ancak Kiev’de olduğu gibi. Sıradan hastanelerden gelen doktorlar, doktorlar, doktorlar “Medico”, “Boris”, “Dobrobut” da çalışırlar. Bence bu aynı.

Bu arada, eczanelerde burada Ukrayna’ya göre 2-3 daha az ürün çeşitliliği. Bunun içinde, fiyatın reklam bütçesine göre belirlendiği birkaç pahalı ilaç olduğu için bir artı söz konusudur.

Burada ilk kez soğuk snoop için bir çare ile tanıştım. Reklam değil – bu gerçek bir bulgudur. Bir enjeksiyon ve tüm gün soğuk olmayacak. Uzun bir süre için yeterli 3 dolara mal oldu (ve Ukrayna’da pahalı “Sinupret” satın aldım, çünkü spreyler burunların kurumasına ve tahrişe neden oldu).

Minsk'te Tıp

Antibiyotiklerin reçetesiz olarak alınamayacağını söylüyorlar. Bu doğru değil. Doktor “Augmentin” tavsiyesinde aldım, tarifim bile benimle birlikte olmasına rağmen sorulmadı. Belki de eczacı bir telepattı. 🙂 Eczaneler her zamanki gibi burada, sadece akşam ve görev başında, saatlerce çalışıyorlar.

Uyuşturucu aramak için en kolay yol tabletka.by sitesinde, farklı eczanelerde ilaçların yanı sıra ilaçların fiyatlarının nasıl olduğunu gösterir.

7. Şehrin etrafında rahat hareket (toplu taşıma, taksi)

Şehir içinde toplu taşıma veya taksi ile hareket edebilirsiniz (arabanızı getirene kadar).

Toplu taşıma sadece güzel:

 • Metro, tramvay, tramvay, şehir içi otobüs seyahat için tek ödeme kartı. Her yerde okuyucular vardır, bu nedenle kartla ödeme yapmak kolaydır. Ama bilet severler için elektronik besteciler var. Yolculuk ortalama 30 sente mal oluyor.
 • Tüm toplu taşıma araçları hem içeride hem dışarıda son derece temizdir.
 • Modern tramvay otobüsleri, otobüsler, metro araçları, tramvaylar.
 • Duruş boyunca üç ila yedi rota geçmektedir. Sık sık durmak için duran üç troleybüs görüyorum. Hareket aralığı küçüktür.

Tüm rotalarımı Wikiroutes programında planladım. Ve içinde nereye gideceğinizi ve ne zaman çıkacağınızı izleyebilirsiniz.

taksi:

 • 7788, aynı taksi “Almaz” – ucuz ve kızgın. Bir çok makine onlar için çalışıyor, bu yüzden sipariş vermek genellikle sorun değil. Rüşvet verdiğim – siteden, önceden tanımlanmış adresler için USSD talebinin yapılandırılması ve ardından adres defterindeki ilgili kişiye tıklayarak bir taksi çağırılması mümkündür. Son zamanlarda Wi-Fi koymaya başladı.
 • 135, taksi “Sermaye” – ortalama fiyat segmenti, daha iyi otomobiller.
 • Taksi “Cuma” bir bonus. Parkta sadece VW Passat B6 ve B7. Onların kuralları: Klasik pantolon ve bir gömlek, düzgünce kesilmiş, taciz sürücü. Wi-Fi ve terminal aracılığıyla ödeme var.

Bu arada, özel plakalar ve taksi ile kayıt olmaksızın vergi almak burada kabul edilmez.

Asla bir tren istasyonuna, bir dükkana veya başka bir yere yakın olan bir taksiye binmeyin, aksi takdirde size bir buçuk çift tarifeniz verilir.

8. Kaliteli ürünler ve geniş bir ithalat seçimi

İlk tanışmam “Rublevsky” mağazasıyla oldu. Şehrin etrafında bir sürü var, her evin var. Ürün çeşitliliği zayıftı, dükkanın kendisi karanlıktı ve biraz üzgündüm. Ama sonra kendim için “Hippo”, “Uzay”, “Taç” ı keşfettim ve bir yemek cenneti olduğunu anladım.

Minsk’in avantajları nelerdir:

 • Çok katı GOST ve normlar. Raflarda kötü ürünlere izin verilmez.
 • Ürünlerin satış şartlarını takip etmek mümkün değil, denetim organlarından korkuyor ve bunu izliyor.
 • Çok lezzetli ve aynı zamanda ucuz marshmallow ve marmelat.
 • Uygun bir fiyata çok iyi ithalat.
 • Çürük sebzeleri veya meyveleri karşılamadım. Bir mağazada bir kapak ve yazıt ile büyük bir çöp tenekesi bile görmüştüm “Eğer meyveyi beğenmediysen – buraya koy”.
 • Birçok farklı soslar. Makarnanın Michelin restoranına layık bir yemek yaptığı İtalyan kökenli otantik bir Carbonara sos var.
 • İthal bira iyi bir seçim.
 • Çok lezzetli ve her zaman taze ürünler Santa Bremor (yerel şirket). Gülmek için Olivier bile aldım, ama daha sonra salata tazeliği ve tadı beni şaşırttı. Yengeç kalitesi yükseklikte! Vici’den çok daha iyi.
 • İyi taze et ve iyi doldurma.
 • Makul fiyatlarla ithal peynirlerin geniş seçimi.
 • Yerel bir mascarpone ve ricotta gülünç fiyatlarla (pot başına 2 $), tadı ithal edilenlerden daha düşük değildir. Komşu Litvanya’dan bir çok Jyugas peyniri, Parmesan peyniri için uygun bir alternatiftir.
 • Firmanın “Savushkin” in lezzetli ve uygun fiyatlı süt ürünleri. Onun hayranı oldu. Ben yoğurt tavsiye ederim. Ehrmann’ı bile baypas et.

9. Vilnius’a giden yol – 2:30 (Avrupa, IKEA, restoranlar, alışveriş merkezleri)

Benim için gerçek bir keşif Vilnius’a yolculuk oldu. Tren sadece 2 saat 30 dakika ve çok rahat, yolculuk ücreti 15 Euro.

Vilnius'a giden yol

Vilnius en iyi Avrupa çöreğine hemen erişime açılır:

 • IKEA mağazası;
 • çok sayıda restoran ve kafe;
 • XVIII-XIX yüzyılları ve dar sokakları ile güzel merkezi;
 • ucuz kehribar ile dükkanlar;
 • alışveriş merkezi “Akropolis”, sadece büyük ve tüm marka mağazaları emilir.

Vilnius hakkında çok şey yazabilirim ama bu makale Minsk’le ilgili.

10. Mükemmel yollar

Uzun zamandır Partizansky Prospekt – uzun bir süre 11 şeritli yolu görmedim (beşi bir yönde ve altıda).

Savaş sırasında,>% 50 Minsk imha edildi, bu nedenle, inşaat, vagon ve yayalar ile yapılan şehirlerin aksine, hemen otomobiller için inşa edildi. Bu nedenle, çok geniş yollar var, bir çevre yolu var. Sadece 30 dakikada Minsk’in bir kısmından diğerine geçebilirsiniz. Yollar iyi durumda.

Minsk'te Yollar

Henüz terk edilmiş siteleri çukurlarla tanışmadım. Çukurlar bir araya geldi, ama küçüktü ve hızla yandılar.

Burada Akıllı veya spor araba satın almaktan korkmazsınız.

11. Vilnius havaalanının loukosterov, demiryolu kavşağı ile yakınlığı – Varşova, Prag

Yabancı ülkelerin konusuna devam ederek, farklı düşük kollukların Vilnüs’ten uçtuğunu söyleyeceğim: Ryanair, Wizz Air ve diğerleri. Ayrıca, trenler buradan Prag, Varşova, Riga’ya doğru ilerliyor.

12. Avrupa değerleri

Kültür ve değerlerine göre, Minsk vatandaşları Avrupalılara çok yakın. Kelimelerde anlatmak zor ama hissedebiliyorsun. Bu değerler, temizlik kurallarına, kurallara ve yasalara uyularak, sürüş tarzındaki, restoranlarda, mağazalarda ve diğer kurumlarda nasıl tedavi edildiğiniz konusunda ortaya konmaktadır.

13. İnsanlar – nazik, dengeli, misafirperver

Minsk’in en büyük değeri halkıdır. Beyaz Rusya halkı kendileri hakkında “anıtlar” diyorlar – dengeli. Ve bu gerçekten doğru.

Bu, nezaket, radikal görüşlerin yokluğu (hem siyaset hem de din ya da kültürde) olarak tezahür eder. Bana öyle geliyor ki, Belaruslular basitçe gıpta, saldırganlık, kınama için bir gene sahip değiller. Fakat bu onların oldukça parlak insanlar olmasını engellemez.

14. Şehirde ve yollarda güvenlik

Buradaki hız limiti 60 + 9 km / s’dir, bu güvenli sürüş için yeterlidir. Yollarda çok az kaza gördüm. Her gün bir kaza görmek için Kiev normal olsaydı, o zaman burada iki hafta içinde bir kaza.

Şehrin kendinde de kendinizi güvende hissediyorsunuz: sokaklar iyi aydınlatılmış, neredeyse hiç evsiz insanlar, uyuşturucu bağımlıları, alkolikler, haydutlar gibi insanlar var.

Dolaşım şirketinin gecesinde yüksek sesle çığlık yok.

15. Şehirdeki temizlik

Minsk’te asla tam olarak göremeyeceğiniz şey, ya geçişin yakınında ya da bir rüzgârla ya da kırık bir urn yakınında bir çöplüktür. Burada düzenli olarak temizlerler. İstasyonda bile, steril temizlik hüküm sürüyor. Genelde tren istasyonlarını sevmiyorum ama buradaki istasyon, orta havaalanına kıyasla temiz ve modern.

Minsk’te ayakkabı yıkamak zorunda kalmamıştım. Sadece Avrupa’da olur. Makineler de çok nadiren yıkanıyor, zira yolda kir ve kum yok. Kış sonundan sonra tüm yollar temiz olduğunda çok şaşırdım.

Minsk'te çalışmaya geçmek için neden 30 ciddi neden

16. Tahmin edilebilirlik ve istikrar

Minsk’te yaşadığınızda, hafif bir istikrar ve öngörülebilirlik hissi var. Görünüşe göre yarın ve yarından sonraki gün herhangi bir mücbir sebep olmayacak.

Muhtemelen benzer bir kadın güçlü bir erkeğin arkasında hissediyor. Şehirdeki temizlik ve düzen, böyle bir duygu ya da çok fazla olumsuz haberden yoksunluk yaratır.

17. Bir araba getirmek kolaydır

Bir araca bir Rus getirmek için başka bir şehre gitmek kadar kolaydır. Tek nüans ucuz bir yeşil karttır. Bir Ukraynaca’dan biraz daha karmaşık: Sigorta (“yeşil”) ve gümrük beyannamesi ayarlamanız gerekecek.

Bu durumda, araç sürücüye ait olmayabilir. Belarus’ta bir arabada bir vekaletname diye bir şey olmamasına rağmen, bir Gümrük Dairesinde bir Ukraynalı bunu isteyebilir, bu yüzden “yurt dışına araba ihraç etme hakkı” işaretiyle yerleştirmek daha iyidir.

Bir Ukraynaca, üç aya kadar Belarus’a seyahat etme hakkına sahiptir ve daha sonra ya ayrılmak ve yeniden girmek ya da Minsk’teki bir gümrük idaresindeki bir işyerine (bir iş sözleşmesi temelinde) bir yıl uzatmak zorundadır.

Bu şartlar ihlal edilemez, aksi takdirde arabaya el konulabilir.

18. Mükemmel restoranlar

Burada lezzetli yemek sevenler hayal kırıklığına uğramayacak. Ben böyle kurumlarda oldu: Kaşık, “Çehov”, Bistro De Luxe, Tapas Bar, “Uykusuzluk”, “Galeri Ў”, country club Robinson – her yerde mükemmel Avrupa mutfağı ve lezzetli şarap. Buna ek olarak, burada tatlı sevenler için en sevdiğim tarçınlı rulolarla Cinnabon. Tabii ki, McDonalds da var, ancak beni tamamen Wi-Fi eksikliği ile şaşırttı.

Minsk'te çalışmaya geçmek için neden 30 ciddi neden

19. Modern alışveriş merkezleri

Gittiğim ilk mağaza oldu. Şok ve panik atak geçirdi. Minsk’in bütününün böyle olduğunu düşünmüştüm. Kepçe özlüyor – Bağımsızlık Caddesi’nde GUM’a hoşgeldiniz. Ama sonra “Taç”, “Kale” ve Galileo – markalı dükkanları ile mükemmel alışveriş merkezleri ile bir tanıdık vardı.

Upset Arena City: İyi bir mahallede, dışarıdan güzel ama kesinlikle işe yaramaz dükkanlar.

20. Bisiklet ve koşu parkları

Minsk’te gerçekten ne var ve Vilnius’u bile öznel olarak atladığı şey – bunlar bisiklet yolları. Kaldırımlarda sadece çoklar. Ayrıca, parklardalar, orada da koşabilirsiniz. Minsk’te bir sürü park var ve hepsi de bakımlı.

Minsk'te bisiklet yolları ve koşu parkları

21. Çocuklar için altyapı

Çocuk oyun alanları, çok sayıda bahçe, bir Avrupa (gerçekten) hayvanat bahçesi, su parkları, bir yunus akvaryumu, alışveriş merkezlerindeki çocuk oyun merkezleri – çocuğunuzun ihtiyacı olan her şey var. Ayrıca, her ilçede bir çok özel gelişim etkinliği vardır.

Minsk'te çalışmaya başlamak için neden 30 ciddi neden

22. Para biriktirmek kolaydır, yurtdışında para ödemek

Maaşınızın bir kısmını saklamak için, bankaya gitmeniz ve kasıtsız mevduatlar açmanız gerekmez; Plastik kartlardaki oranlar burada oldukça kabul edilebilir: Belarus rubleylerinde yıllık% 24 ila% 40 ve dolar kartlarında yıllık% 5’e kadar. Aynı zamanda, para ATM’den kolayca alınabilir ve terminalde ödenebilir.

Kartlar aynı zamanda Minsk’te olduğu gibi yurt dışında da kullanılabilir. Online mağazalarda ödeme sırasında da sorun yoktur.

23. ATM’den para çekebilirsiniz

Sık sık ATM’lerde çekilmek istediğiniz para birimi seçim noktasını fark ettim. Her nasılsa 100 dolar düşürmeye çalıştım – ortaya çıktı! Ukrayna veya Rusya’da böyle bir şey yoktur. Şehirdeki ATM’ler dolu ve çekilecek para problem değil.

24. Trafik sıkışıklıklarının olmaması.

Minsk’te trafik sıkışıklığı yok. Burada 1-2 saat çalışmaya ya da şoför kiralamaya gerek yok (Moskova’daki insanlar işe giderken yolda çalışmak için yaptıkları gibi). Sabahları, akşamları, öğle yemeği için – her zaman 30 dakika içinde şehrin bir bölgesinden diğerine gidebilirsiniz.

Sonuç olarak yakıt tasarrufu, zaman ve sinirler.

Ek bir hoş sonuç olarak – Kiev veya Moskova’da olduğu gibi yollarda böyle bir kabalık yoktur. Kimse acelesi yok, bu yüzden kavşaklara girip, yol kenarına gitmeye gerek yok.

Minsk'te trafik sıkışıklığı yok!

25. Büyük anaokulu ve okul seçimi

Son zamanlarda küçük bir deney yaptım: 800 metrelik bir yarıçap içinde bölgeme gittim – beş okul ve beş anaokulu saydım. Her okulun mükemmel kapsama sahip kendi stadyumu vardır. Anaokulları her yerde modern, çocuk oyun alanları var. Temiz binalar, pavyonlar ve çitler.

Minsk'te Sadiki ve okullar
Tüm mavi noktalar anaokullarıdır

26. Yabancı gibi hissetmiyorsunuz

Burada kimse size yabancı gibi davranmıyor. Taksilerde, dükkanlarda, işte – sıradan bir insan olduğunuz her yerde. İnsanları izledim: Minsk’in Asyalı ve Afrikalı halklarının temsilcileri bile çok sakin bir şekilde tepki gösterdi.

Burada, restorandaki vakaların% 80’inde İngilizce konuşmayı duyuyorum ve hiç kimse yabancıları dikkatle incelemek için onlara dönmüyor.

27. Ucuz ilaçlar

Giderek daha çok Beyaz Rusya’dan ilaç getirme talepleri fark ettim. Bazıları için fiyatları karşılaştırdım ve Belarus’taki ilaçlar sıklıkla Ukrayna’ya göre 1,5-2 kat daha ucuza mal oluyor. Nedenini çalışmadı, ama bu bir gerçek.

28. Saf doğa

Buradaki doğa basitçe büyülüdür. Beyaz Rusya’ya arabaya girerken şaşırmış ilk şey, çok temiz bir ormandır. Bütün ağaçlar düzdür, aralarında döküntü yoktur. Tabii ki, burada ormanlara ve tarlalara bakıyorlar. Polonya’da böyle şeyler görmedim, sadece Almanya’da. Eh, şimdi Minsk’te.

Rezervuar Drozdy, Minsk
Rezervuar “Drozdy”, Minsk

29. Klimalara gerek yok

Kiralık bir daire ararken, fotoğraftaki klimaların eksikliğini fark ettim. Ve sonra bana açıkladılar: yaz aylarında bu kadar sıcak değil, böylece bir klimaya ihtiyacınız var. Bundan bütün binalar daha temiz görünüyor.

Bu yaz 2-3 hafta sıcaktı, ama aynı Kiev ile karşılaştırıldığında, ısı çok kolay tolere edilir.

30. Kişi başına balina nostaljik

Minsk’in çoğunluğu çok Avrupalı ​​olmasına rağmen, SSCB için nostaljik hala burada kendileri için bir şeyler bulabilir:

 • Mimarisi. Gerçekten de Minsk’in merkezinde, SSCB zamanlarının güzel bir mimarisi var.
 • Misafir. Tüm ürünler, kalitesi gerçekten doğrulayan farklı sertifikalara (EAS, STB) sahiptir.
 • Saflık. Bana öyle geliyor ki, SSCB’nin sevdiği saflık ve doğruluk için, dağılmadan hemen sonra sokaklar iyi bakılmamış, yollar bozuldu, her yere çöp atıldı.
 • Sovyet sembolleri ile mücadele yoktur. Yıldızlar, dikilitaşlar, anıtlar, sokak isimleri SSCB zamanlarından beri çok fazla otantik.
 • SSCB’yi (basit iç, eski pencereler ve buzdolapları, satıcı giyim) hatırlayabileceğiniz dükkanlar ve yemekhaneler var.

Özetle, diyecekler: Minsk gerçekten harika!

Bu arada, okuduktan sonra, özgeçmişinizi güncellemeyi unutmayın (faydalar sizin için 33 konsey için hazırdır), profiliniz LinkedIn’de ve kendinizi mülakat için hazırlayın (50 can kaybını hatırlayın).

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 28 = 29