Özür dilememen gereken 9 şey. Hiçbir zaman!

1. Kendinize dikkat etmek

Çocukluğumuzdan bu yana pek çok kez tekrar ettik: “Ben” alfabenin son harfidir “, birçoğunun beynin alt korteksine damgasını vurmuştur. Bu insanlar için, kendileri ve iyiliği için tamamen doğal bir endişe utanç verici ve değersiz bir şey oldu. Bu özellik olmasa da, başarılı bir yaşam sürmek mümkün değildir.

Hayatınızı öz-fedakârlık sunağına koymayın, çünkü çoğu zaman sadece size “mutlu” olanlara zarar verir.

2. Duyguların İfadesi

Onun gözyaşlarının veya kahkaha için utandım hissederdim. Eğer sahipleri her zaman sakin yüzleri de yapışkan olan belki de daha fazla, bir kalp ve ruh, sahip olduğu gerçeğinin son derece doğal tezahürü olmasına rağmen.

Üzüntü, eğlence, can sıkıntısı, coşku yaşayabilirsiniz, siz yaşayan bir insansınız. Neden saklıyorsun?

3. Affedicilik

Sadece büyük bir kalbi olan insanlar affedebilir. Ve çevrenizdeki herkese, düşmanlarınıza elinizi uzattığınız ya da düşmanları bitirmediğinize şaşıralım; bu büyük bir fırsattı – bunun için endişelenmeyin. Birisi senden bunun için beklediğini çünkü aslında gereksiz zulmü uygulamayın.

4. İnançlar

Kanaat sahibi bir kişi saygıya neden olur. Onları saklamamış ve korunmak için ayakta durabilen inançlı bir kişi, saygıyı iki katına çıkarır. Zamanımızda sağlam prensiplerin varlığı çok nadir ve değerlidir çünkü onlar için özür dilemenin tam olarak gerekli olmadığı düşünülmektedir.

5. Eşit olmayanlık

Garip olmak kesinlikle garip değil. Tam tersine, bir grup insan göründüğünde, düşünür ve aynı şeyi hisseder. Eğer herkesten farklı olduğun için şanslıysan, bu utanç için bir sebep değil. Belki de bu sizin ana avantajınızdır.

6. Zamanınızı nasıl ve kimlerle geçiriyorsunuz?

Zaman gerçekten ihsan edilmesi gereken tek değerdir. Ve bu kıymetli kaynağın, sizin için tamamen dışarıdan gelenlerin görüşüne dayanarak harcanması çok mantıklı olmaz.

Ölüm yatağınızda uzanırken, çok az çalışmış olmanızdan pişman olmayacaksınız, ama arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla birlikte geçirdiğiniz zamanı, en sevdiğiniz uğraşlarınızla ilginç yerlere hatırlayın.

7. Hatalar

Oh, bu birçok insanın favori fobi! Ne denediğinizin korkusu, işe yaramayacaksınız ve etrafınızdaki herkes size kaçacaktır. Bunu sonsuza kadar hatırlayacaklar ve bu başarısızlığın utancı hayatının geri kalanında seni rahatsız edecektir.

Ama en karanlık köşeye girmeden önce, böyle bir resim hayal edin.

İşte burada – deneyen ama başarısız olan kişi. Ama başka, denemekten bile korkan biri. Yani kimden özür dilemelisin?

8. Gençlik

Evet, hepimizin geçmişte gurur duyamayacak anları vardır. Evet, işte burada, büyüklerin biyografilerine bakıyoruz – bu tür gerçekler bazen saçın sonunda durduğunu gösterir.

Gençlik bunun içindir ve delilleri işlemeye ve bu hayatı diş üzerinde denemeye yöneliktir. Tüm bilge yaşlı adamlar genç ve aptaldı, aptalca eylemler yapardı ve belki de bilgelik yazılmıştır. Kimse hayatında bu yoldan kaçmadı, bu yüzden utanılacak bir sebep yok.

9. Görünüm

Birçok insan için başka bir kompleks kaynağı. Ve nasıl olabilir biz değil kompleksleri, moda dergileri ve moda endüstrisinin kapak dürtüsel bize tarzı kanunları düzeltin ve onları hiç çıkıyor maç dövülmüş zaman.

Evet, aşırı kilolu, modaya uygun giyimli bir kişi gülümsemeye neden olabilir. Ancak bu kişi, görünüşü hakkında karmaşık bir biçimde karmaşıklaşırsa daha fazla dikkat çekecektir. Bu nedenle, moda ve güzellik ile ilişkiniz çalışmıyorsa, rahatlayın ve çekiçleyin. Bu bayana bak, o güzel değil mi?

Kendilerini başkalarından önce haklı göstermeye yönelik sürekli girişimler, tüm eksiklikleriniz ve erdemlerinizle, kendinizin olmak için eşsiz bir şansı kaçırmanıza yol açabilir. Tüm hayatınızı, toplumun icat edilmiş iddialarına karşı savunarak, bir sağır kalma savunmasıyla geçireceksiniz. Bununla birlikte, bu tür taktiklerin başarıya yol açması olası değildir, çünkü her adımda övünme ve özür dileyen sadece kazanır.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 + = 89