5 žiariviek, ktoré sa zahrejú na zimné večery

1. Odhaliť

platformy: Windows, PlayStation 4, Xbox One.

Táto hra je o tom, aké dôležité je oceniť okamihy a milovať blízkych. Budete hrať pre Jarniho – malú bytosť vyrobenú z priadze, ktorá ide na cestu, aby priniesla spomienky na zabudnutú rodinu.

Unravel – puzzle platformer, v ktorom musíte riešiť problémy pomocou vlastnej priadze a interaktívneho prostredia. V tomto prípade je potrebné sledovať tok závitu: ak skončí, úroveň bude musieť začať znova.

Vývojári švédskeho štúdia Coldwood Interactive sa pokúsili vytvoriť čo najlepšiu atmosféru. Pomocou scenérie krajiny severného Švédska si tvorcovia chceli zdieľať kúsok svojej lásky k vlasti a jej prírode, prebudiť v hráčovi pocity, ktoré zažívajú.

Hra bola útulná, so svojou atmosférou a filozofickým podtextom. Chce ísť pomaly, pohodlne sedieť na pohovke a zabalená do deky.

Kúpiť v pôvode →

Kúpte v obchode PlayStation Store →

Kúpiť v obchode Microsoft →

2. Firewatch

platformy: Windows, OS X, Linux, PlayStation 4, Xbox One.

Po tom, čo jeho manželka Henry bola diagnostikovaná Alzheimerovou chorobou, jej rodičia ju vzali domov. Henry pracuje ako pozorovateľ na požiarnej veži v lese. Je odrezaný od civilizácie a udržiava kontakt len ​​so svojim šéfom Delilahom. Protagonista nájde mier, hoci nie dlho.

Firewatch – letné dobrodružstvo, ktoré si dlho pamätáte. Po celú hru je pocit detstva, keď opustíte mesto a hľadáte každý kútik domu starého babičky. Od prvých minút Firewatch obklopuje v teplej a jedinečnej atmosfére. V mnohých ohľadoch to prispieva k očarujúcemu lesu – tichému pozorovateľovi, ktorý v živote veľa videl.

Vývojári z Campo Santo dokázali vytvoriť hru, v ktorej chcem utiecť a nechať všetko za sebou, rovnako ako Henry.

Kúpiť na Steam →

Kúpte v obchode PlayStation Store →

Kúpiť v obchode Microsoft →

3. Život je zvláštny

platformy: Windows, Linux, OS X, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, iOS.

Život Maxa Caulfielda, plachého a neistého dievčaťa, sa dramaticky mení, keď má schopnosť ovládať čas. Zároveň začína navštevovať vízie blížiacej sa búrky, ktorá sa blíži k mestu.

Life Is Strange prináša prehrávač do situácií, ktoré sú známe mnohým: problémy s kolegami, niektoré nepríjemné chvíle, keď chcete previnúť čas a napraviť všetko. Hra vám to umožňuje, ale tiež vám pripomína dôsledky voľby.

Zvlášť chcem poznamenať, že vizuálny štýl Life Is Strange. Umelci dokázali vyhladzovať rohy, láskavo kresliť každú lokalitu v hre a prinášajú atmosféru malého mesta pomocou malých detailov, správneho svetla a úžasnej scenérie. Ukázalo sa to útulný a trochu filozofický príbeh o dievčati a čase.

Kúpiť na Steam →

Kúpte v obchode PlayStation Store →

Kúpiť v obchode Microsoft →

4. Cesta

platformy: PlayStation 3, PlayStation 4.

Herná dizajnérka Jenova Chen spolu s vývojovým tímom Thatgamecompany vytvorili fenomén v hernom priemysle. Cesta je ťažké charakterizovať v jednom slove – má toľko kontrastov, odtieňov a paradoxov. Je to teplé a útulné, ale zároveň masívna hra, ktorá existuje mimo času.

Protagonistom hry je záhadný malý muž v plášti, ktorý ide na cestu do vzdialenej hory cez nekonečnú púšť, namiesto toho, kedysi bola rozvinutá civilizácia. Jedného dňa však zmizol a zanechal len ruiny.

V ceste nie sú žiadne dialógy. Rozprávanie sa uskutočňuje prostredníctvom hudby, zvukov, okolia. Vývojári úmyselne vytvárajú kontrast medzi postavou a svetom, ktorý ho obklopuje, takže hráč sa cíti malý a nevýznamný.

Ide o ideálnu meditatívnu hru. Vyvážiť všetky mechaník je k prehrávaču uvoľnene, ale nespí, a spadol do akéhosi tranzu, zabudnúť na problémy a strávil niekoľko nádherných hodín Journey zbrane.

Kúpte v obchode PlayStation Store →

5. Dieťa svetla

platformy: Windows, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U.

Home Game hrdinka – dievča Aurora, ktoré majú dlhú a ťažkú ​​cestu a vrátiť ukradnutý mesiac, slnko a hviezdy, obnoviť pokoj a poriadok v kráľovstve Lemúrie.

Dieťa Svetla poteší fanúšikov jRPG. Samozrejme, bojový systém nie je taký hlboký, ale je dostatočne variabilný a plastický a schopnosť zmeniť schopnosť počas boja poskytuje priestor pre taktické manévre.

Od prvých minút zamilovanie s rozprávkovou atmosférou Dieťaťa Svetla, jeho vizuálny štýl, dialógov, hudby a farebné znaky, ako by zostúpil zo stránok rozprávok. Nízka luk Ubisoft za to, že investujú svoju silu a peniaze do takýchto projektov.

Kúpiť na Steam →

Kúpte v obchode PlayStation Store →

Kúpiť v obchode Microsoft →

Kúpiť v obchode Nintendo eShop →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 43 = 51