50 najlepších NES hier všetkých čias

Aby nedošlo k diskusii o tom, ktoré z najlepších hier – sme ich usporiadali v abecednom poradí. 😉 Pre tých, ktorí už vyzerajú ako nepríjemnosť a hľadajú spôsoby, ako spustiť svoje obľúbené hry, máme príslušné pokyny – iOS, OS X.

Chlapec a jeho blob: Trouble on Blobolonia

a-boy-and-mu-blob-obrazovkou 1-650x429

Klasická plošinovka o chlapíkovi a jeho doprovodnom snehu, ktoré sa spoločne snažia zachrániť planétu Blobolonia od zlého diktátora. Kombinácia hrania plošinovky a hádaniek. Kvapka má rôzne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri prechode. Na ich aktiváciu sa používajú rôzne častice, ktoré sú rozptýlené na každej úrovni. S ich pomocou môžete vytvoriť rebrík, padák a mnoho ďalších.

Dobrodružný ostrov II

dobrodružstvo-island-2-640x426-c

Prvá časť tejto plošinovky nebola veľmi originálna. Druhá sa stala oveľa rozmanitejšie z hľadiska hrateľnosti, ale v zásade všetci zostali na svojich miestach – hrať pre ružové tuku, bojuješ zbabelcami, aby zachránil svojou priateľkou. V priebehu tejto záležitosti cestujete okolo na dinosaurov s rôznymi schopnosťami a jedzte v obrovských množstvách ovocia.

Batman: Videohra

batman-8-640x426-c

Stalo sa dôstojným stvárnením príbehu Batmana, publikovaného na filme z roku 1989. Gotham je zahalený všetkými druhmi a Dark Knight musí ísť do ulíc mesta a očistiť ho. Batman dokonale zvládne nepriateľov ručne, ale má aj špeciálnu zbraň s obmedzeným zásobovaním – pištoľou, disky a bumerangmi. A Bat Batman môže vyliezť hore, priľnúť k stenám ako hrdina Ninja Gaiden, Ryu. Hra je veľmi zložitá, nie horšia ako vyššie uvedené Ninja Gaiden.

Battletoads

Battletoads-3-640x426-c

Klasika, len klasika! Jedna z najviac graficky perfektných hier na platforme, ktorá kombinuje okrem arkádovej hry aj rýchlostné preteky na motocykloch, lety a oveľa viac. Robotník bojovník Rush, pre ktorého hráte, zachráni príbeh svojho priateľa Pimlu a jeho priateľky princeznej Angelicu. Komplexnosť, samozrejme, zhoršuje rozsah a družstevná cesta nešetrí situáciu.

Bionic Commando

bionického-komando-640x426-c

Jeden z prvých plošiniek, ktorí odišli z osvedčeného vzorca “beh a skok”. Podivuhodne, v hre nie je žiadny skok – namiesto toho sa budete pohybovať okolo úrovne pomocou biomechanickej ruky – zariadenia, ktoré vám umožní pridržiavať sa k plošinám a hojdačka sa pohybovať. Aj v hre existujú rôzne druhy zbraní na zvládnutie nepriateľov.

Blaster Master

blaster-master-640x426-c

Ohromujúca plošinovka s prvkami strelca s pohľadom zhora. V príbehu, po jeho žaba Fred, hlavná postava sa pozrel do otvoru v záhrade a do podzemného labyrintu hemžiace rádioaktívny mutant. Našťastie sa mu podarilo nájsť obrnený štvorkolka Sophia, ktorý môže byť relatívne bezpečné cestovať, pretože je vybavený výkonným Blaster (to idete na hlavných miestach). Hra je veľmi zložitá šéfovia, s ktorou budete bojovať už v pilotnom režime, ale po ich porážke získate upgrade na terénne vozidlo.

Bubble Bobble

bublinkové brmbolce-640x426-c

Platforma s prvkami hádanky a zástupca jednoduchých, ale zabíjajúco návykových hier. Dva draci Bub a Bob rozbíjajú rôzne príšery a dávajú ich do bublín. Môžete hrať spolu, aby ste prechádzali cez zamotané labyrinty, bola zábavnejšia, aj keď ste sami, sotva sami, nudíte sa.

Castlevania

Castlevania-6-640x426-c

Majstrovská sága o lovcovi upírov Simon Belmonte, ktorý vlastní bič nie horšie ako Indiana Jones. Boj však nebude s nacistami, ale s Draculou a jeho potomkami. Okrem biča budete mať rôzne ďalšie zbrane: sekery, bumerangy, nože, svätú vodu – každý s vlastnými vlastnosťami. Napriek tomu, že Castlevania vyšla na úsvite NES, je spokojná s atmosférickým soundtrackom a vynikajúcou grafikou. Budete sa im páčiť, pretože hra je pomerne zložitá.

Castlevania II: Simonova hľadanie

Castlevania-Simons-Quest-640x426-c

Po úspešnej prvej časti sa vývojári vzdálili od bežnej koncepcie bočného scrolleru a Simon Quest je skôr ako RPG. Belmont cestuje do okolia Sedmohradska, zhromažďuje častice Draculy potrebné na odstránenie prekliatia. Hra má inventár, rôzne položky, systém aktualizácií a dokonca aj zmenu dňa a noci. Z vašich činností, a najmä času stráveného na prechode závisí koniec, z ktorého je niekoľko v hre. Len tým, že robíte všetko správne, môžete získať to najlepšie z nich.

Castlevania III: Dracula’s Curse

Castlevania-Draculas-prekliatím-640x426-c

Po tretie (a posledný, ktorý sa objavil na NES) časť Castlevania, Konami vzala to najlepšie z oboch hier: atmosférický soundtrack a mechaniky vedľajšie scroller z prvej časti a nelineárny hrateľnosť s niekoľkými zakončeniami – od druhého. V dôsledku toho sa získalo majstrovské dielo seriálu Castlevania v NES. Udalosti sa odohrávajú po pár storočiach a protagonista hry je potomkom Belmontovej dynastie – Trevora. V priebehu jeho putovania stretne troch ďalších bojovníkov so zlými duchmi, ktorí sú tiež hrateľní (jeden z nich môže byť braný s nimi). Táto časť série nie je o nič menej náročná ako predchádzajúce, ale vôbec to nezkazí.

Contra

contra-640x426-c

Skvelý, nadčasový strelec pre všetky časy. Je to s ním, že mnohí združujú Dandy. 80-tych rokov boli obdobím, keď sa v hre vyčerpali kinematografické známky svalnatých ťažkých chlapcov s veľkými kanónmi. V koncerte hráme za dvoch takých ľudí, ktorí bojujú s teroristickou organizáciou “Red Falcon”. K dispozícii je hromada zbraní, s ktorou budete musieť búriť úrovne a šéfov naplnených mnohými nepriateľmi.

Crystalis

Crystalis-640x426-c

Vynikajúca RPG, v mnohých ohľadoch podobná mechanika a hrateľnosť s Legendou Zeldy, ale líšia sa podrobne. Na pozadí iných, slávnejších, rolujúcich hier s NES, Crystalis vyniká s dobre vytvoreným sprisahaním, ktoré sa krútilo okolo šialenej fúzie sci-fi a fantazie. Neskôr Nintendo nakúpila pôvodné herné práva od spoločnosti SNK a 10 rokov neskôr ju preniesla na Game Boy Color.

Double Dragon II: Pomsta

double-drak-ii-640x426-c

Keď bola prvá časť Double Dragon prenesená do NES, vývojári prehliadli jeden veľmi dôležitý detail, rovnako ako vzduch potrebný pre úspešné hry beat’em up – cooperative mode of passage. V druhej časti bola táto chyba opravená a stala sa ďalším majstrovským dielom klasickej éry videohier. Billy a Jimmy Lee, dračí dvojčatá pomstiť členom zločineckej skupiny za smrť milovaného Billyho. V druhej časti boli pridané nové supermarkety, ale ťažkosti sa zvýšili – pridali sa nové typy nepriateľov. Medzi úrovňami čakáte na príbehy a po finálnom šéfe krásne tituly.

Dračí bojovník

dračie bojovník-640x426-c

Jeden z prvých RPG pre NES spolu s Final Fantasy, v ktorom môžete vylepšiť množstvo charakteristík hráčov. Kravata je klasická, vy ste milostivý rytier, kráľovstvo je v nebezpečenstve, princezná je v rukách zlého draka. Napriek takýmto banalitám sa hra poteší svojou hĺbkou, hodinami hry a zvukovou stopou.

Duck Hunt

duck-hunt-640x426-c

Vražedná hra, ktorá získala popularitu vďaka tomu, že bola často súčasťou rôznych “multiplayerových” hier. Mala bezvýznamnú a opakovanú hrateľnosť, ktorá sa vníma v porovnaní s Angry Birds. Vrcholom monotónnej streľby kačiek bola skutočnosť, že ste strieľali pomocou ľahkej pištole. Aj arogantný pes, ktorý sa pokúšal zlyhať, “vytiahol” hru a ktorý som chcel strieľať (bolo to škoda, že to bolo nemožné). Zo všetkých “pištolových” hier bol najpopulárnejší Duck Hunt.

Kačacie príbehy

kačacie kontrolky-640x426-c

Hry založené na populárnych karikatúrach a filmoch sú zámerne odsúdené na úspech, pretože budú kúpené len s cieľom predĺžiť radosť z komunikácie so svojimi obľúbenými postavami. Kačacie príbehy, publikované na motívy populárneho v 80-tych animovaných sériách “Kačacie príbehy”, boli jednoduché a fascinujúce. Hra pre strýka Scrooge, cestoval na rôzne úrovne (nelineárna hrateľnosť!), V snahe zbierať všetky poklady sveta. Áno, toto je normálna plošinovka, ale akú platformu!

Excitebike

Excitebike-640x426-c

Jeden z 18 titulov dostupných počas uvoľnenia NES nespôsobil nič iné ako vzrušenie. Bezbashennye závod na motocykloch na tratiach s bláznivými prekážkami a rovnakými súpermi. Okrem skĺznutia špiny a predbiehajúcich súperov musíte stále monitorovať teplotu motora tak, aby ste ho neprehriali. Keď boli všetky stopy odovzdané, môžete sa zabaviť pri vytváraní vlastného editora. Majstrovské dielo!

Faxanadu

faxanadu-640x426-c

Faxanadu počas jeho prepustenia nevzbudil veľký záujem, ale to ho nezastavilo v tom, aby sa stal kultovou klasikou. Hra je dej z populárnej série RPG Dragon Slayer. Nebol to vrchol tvorivosti a inovácií, ale mal veľkú mapu Svetového stromu, obsahujúcu všetky dediny a hrady. Z ostatných hier tej doby bol Faxanadu pozoruhodný svojou grafikou, alebo skôr farebným gamutom – namiesto pestrofarebných farieb boli tlmené a gotické zemité tóny. Podľa mechaniky hry sa dá porovnať s druhou časťou Zeldy a série Castlevania.

Final Fantasy

Finálny-fantasy-2-640x426-c

Final Fantasy urobil viac pre žánrový RPG, než bude GoldenEye 007 neskôr pre FPS-strelcov. Hra odviedla to najlepšie od svojich protějškov, napríklad Dragon Warrior, a významne zlepšila mnohé z ich prvkov, ako sú náhodné bitky a mapa sveta. Triedy znakov boli pridané, čo sa v budúcich hrách stane nepostrádateľným stavom. Neskôr pôvodná Final Fantasy priniesla sériu hier na najrôznejších konzolách, ktoré dodnes prechádzajú.

N Goblins duchov

duchovia-n-škriatkovia-640x426-c

Hra má neuveriteľnú zložitosť a je pretekajúc rôznymi príšerami, takže mnohí hráči sa dokonca bojí začať hrať alebo hádať tento podnik po niekoľkých pokusoch. Komplikovanosť sa naozaj zhoršuje – zlí duchovia tváre zombie, ghoullov a kostrových sŕdc sa z teba spúšťajú zo všetkých strán a ty zomrieš len od ich dvoch úderov. V tomto prípade nie sú v hre žiadne bezpečné miesta, v žiadnom okamihu obrazovky, kedykoľvek môže príšera vyskočiť a zabiť vás. Ó, áno, ak máte stále odvahu a vytrvalosť, aby ste dosiahli konečného šéfa a zabili ho – získajte viac vzduchu a posaďte sa – aby sa dokončila hra bude musieť prejsť znovu!

Gradius

Gradius-640x426-c

Ohromujúca vesmírna scroll-strelec od Konami. Hra obsahuje rozvinutý systém powerpacks, ktorý vám umožnil vybrať si cestu k zlepšeniu, zodpovedajúci vášmu štýlu prechodu (nepočujúca obrana alebo krutý útok). Počnúc malou slabou loďou postupne ju premieňate na perfektný bojový stroj, ktorý dokáže odolať nespočetným nepriateľom a obrovským šéfom na konci každej úrovne.

šakal

šakal-640x426-c

Hra vyšla tri roky po populárnom akčnom filme “Rambo: First Blood” a jeho sprisahanie bolo tiež viazané na záchranu vojnových zajatcov. Na rozdiel od Stallone s obrovským arzenálom zbraní a výbušných šípov mal hráč džíp s guľometom veľkého kalibru a raketometom. Na ňom sa ponáhľate na nepriateľské územie, vyčistite cestu a nájdite budovu s rukojemníkmi. Po uvoľnení ich dajte do džípu a odvezte ich na miesto, kde by ich mal vrtuľník vyzdvihnúť. Hra je dosť komplikovaná a na rozdiel od Ramba, ktorá pracuje sama, budeš s partnerom oveľa úspešnejší.

Kid Icarus

kid-icarus-640x426-c

Exit Kid Icarus prebehlo súčasne s Metroid a zatiaľ čo druhý bol hit, plodiť veľa pokračovanie a spinoff, Kid Icarus tichosti zaujal svoje miesto na policiach s klasikou. Táto plošinovka bola dosť komplikovaná kvôli nekonečným posunom obrazovky po najmenšom skoku a spôsobila problémy s výpočtom bodu pristátia. Tiež komplikuje proces, že väčšina pohyblivých platforiem bola veľmi úzka a dostať sa na ne bolo veľmi ťažké. Icarus vzlietol príliš vysoko a padol na zem, popálený slnkom, ale jeho let sa zdá byť jednoduchou prechádzkou v porovnaní s touto hrou.

Kirbyho dobrodružstvo

Kirbys-dobrodružstvo-640x426-c

Tento vzrušujúci plošinovka o super-koloboku možno považovať za labuťovú pieseň NES, ktorú podporili niekoľko rokov po prepustení Kirbyho dobrodružstva. Korene Kirbyho pochádzajú z Game Boy, kde protagonista tiež beží, skáča, absorbuje nepriateľov a ich schopnosti vo všetkých siedmich svetoch Dreamlandu. Hra je jednoducho úžasná pre tie časy (a konzolové schopnosti) grafiku s plynulou animáciou a efektmi. Bola to prvá, ale nie posledná plnofarebná hra o Kirby.

Klax

KLAX-640x426-c

“Teraz 90 rokov a to je čas hrať v Klax”, – povedzte nám vývojári z hlavného kohúta. Naozaj je, 90. roky boli najlepšie roky pre hry s “tetris-ako” hrateľnosť a žiadny z nich sa podobá Tetris rovnako ako Klax. Herné mechaniky tu sú jednoduché, ale je to krása takých hier a z tohto Klaxu je ešte fascinujúcejšie. Zbierajte bloky s klesajúcou farbou od dopravníka a usporiadajte ich do stohu, aby ste zabránili ich plneniu.

Kung Fu

Kung-fu-640x426-c

Jednoduchá a nekomplikovaná zábava, podobná v tomto ohľade aj s Duck Hunt. Hra pochádza zo starého arkádového titulu Kung-Fu Master, neskôr portovaný do mnohých konzol, vrátane NES. Avšak spolu so stratou slova Master v titule hry stratila časť hry. Čakáte na päť úrovní “koridoru”, cez ktoré musíte prejsť, váženie slabík vľavo a vpravo. Prechádzať cez všetky, dostanete rovnaké úrovne, len s vyššou zložitosťou. Napriek tomu sa stal klasikou, vďaka skorým beat’em hore prvky a populárne v týchto dňoch žánru – bojové umenia.

Životné sily

životná sila-640x426-c

Po nekonečnom úspechu Gradiusa bolo pokračovanie nevyhnutné. To sa stalo spin-off pôvodnej verzie pod názvom Salamander, ako to bolo, prepustený na arkádových strojoch a neskôr portovaný do konzoly. Na hre NES, zase, dostal iný názov – Life Force. Dostanete späť v kokpite vesmírnej lodi z pôvodnej hry a letieť vnútri obrovského organizmu, nepriateľskej paľby zrazenín biomasy a niekedy aj lámanie cez neho. Úrovne tu sú vertikálne a horizontálne, čo diverzifikuje hrateľnosť. Tiež rôzne bonusy a satelity s rôznymi schopnosťami pomáhajú.

Megaman

mega-man-2-640x426-c

Megapopulárny titul od spoločnosti Capcom. Robustný robot so super schopnosťami vyčistí svet od iných robotov, ktorí majú viac zlých úmyslov. Hra je jednoducho majstrovským dielom – ohromujúca grafika, nelineárna hrateľnosť a nové schopnosti získané po víťazstve nad šéfmi. Pomôžu vám, aby ste sa vyrovnali s bežnými nepriateľmi as ostatnými šéfmi, ktorí sú v hre zaujímaví.

Mega Man 2

mega-man-640x426-c

Ideologické pokračovanie prvej časti, vďaka ktorej sa séria stala populárnou. Hra je oveľa krajšia, pokiaľ ide o grafiku, aj pokiaľ ide o hranie hry, zvlášť stojí za to spomenúť soundtrack, ktorý sa môže právom považovať za jeden z najlepších v sérii. Náš hrdina dostal nové zbrane a schopnosti a bola tu tiež príležitosť na doplnenie energie, ktorá spolu s heslom spôsobila, že hra nie je tak ťažká ako prvá časť.

Metal Gear

kov-ozubenie 2-640x426-c

Dokonca taká rozsiahla a ambiciózna séria ako Metal Gear museli niekde začať a práve z tejto hry (čo je v skutočnosti prístavu originálu) začína populárna franšíza. Hrajte pre tvrdého vojaka Solid Snake, musíte vstúpiť na územie nepriateľa a zničiť super-tajnú zbraň Metal Gear. Rovnako ako v nasledujúcich častiach série, bolo potrebné vyhnúť sa priamemu kontaktu s hliadkami a ochranou, aby nedošlo k pritiahnutiu pozornosti a nevyvolávaniu skutočnej mlynčeky na mäso.

Metroid

Metroid-3-640x426-c

Skvelý začiatok kultovej série hier, ktoré priniesli celý žáner a stali sa novým slovom v platformách. Metroid poskytol hráčovi veľký svet otvorený pre prieskum, ktorý kombinuje tento prvok s klasickou mechanikou platformovej hry. V neposlednom rade hrá zaujímavú postavu, či skôr hrdinku – nájomný vrah s Zebes planéte, Samus Aran, rovnako ako sprisahanie, ktoré nás postupne nadobúda na vesmírnych pirátov, kde hráči zvykať na úlohu, získať nové schopnosti, ktoré im umožnia preniknúť do priestoru predtým pre nich nedostupné. Cieľom je zničiť nepriateľské organizmy, ktoré majú strašné schopnosti a parazity.

Mocný konečný boj

mocných záverečný boj-u-b3-3

Moja obľúbená beat’em na NES! Hra má jedinečné čaro a je schopná zamilovať sa na seba na prvý pohľad aj na čiernej a bielej televízii. Sprisahaný sprisahanie je otrite do otvorov – zlí chlapi unášajú krásnu dievčinu a tím odvážnych chlapcov ju potrebujú zachrániť zo spojok banditov. K dispozícii sú tri farebné bojovníci, z ktorých jeden je otcom unesenej dievčiny. Každý z nás vyberieme podľa vkusu a charakteristík a vstupujeme do nerovného boja. Hra sa zaujíma predovšetkým o strmý systém powerpacks (silné špeciálne pohyby otvorené na vysokej úrovni), krásnu grafiku a nezabudnuteľnú hudbu, ako aj rôzne koncovky, ktoré umožňujú opakovateľnosť hry.

Mike Tyson’s Punch-Out!

Mike-Tyson-punch-out-2-640x426-c

Pred odhryznúť kus Evander Holyfield ucho, Mike Tyson musel urobiť veľa titulov a … stať sa hrdinom videohry na veľké pole, otvorte ho v celej svojej kráse. Začnete kariéru mladých ľudí, neznámeho bojovníka a porážať súpera postúpiť svoj sen stať sa šampiónom (finálna boss tu sám Tyson). Bojujte, používajte taktiky, prispôsobte sa rôznym bojovníkom a určite vyhráte!

Ninja Gaiden

Prvá časť kultovej série hier na populárnej 80. tému ninja. Hra sa môže pochváliť celkom filmové komplikácie pozemku: mladý bojovník Ryu Hayabutsa prišiel do Ameriky, aby zistil podrobnosti o zmiznutí jeho otca, ale on okamžite zasahujú neznámy a on musí podstúpiť rad neuveriteľných udalostí. Ryu perfektne zvládne rodový meč a šikovne hodí shurikeny a ďalšie špeciálne zbrane, ktoré sú veľmi užitočné pre šéfov. Aj napriek vysokej zložitosti – sprisahanie a vzrušujúce hranie hry vás nebudú opustiť hru a prejsť až do konca.

Ninja Gaiden II: Temný meč Chaosu

Nečakané pokračovanie pôvodnej časti, v ktorej sa objaví nový nepriateľ Ryu – cisár Ashar, ktorý uniesol svojho milovaného a pripravoval plány na svetovú nadvládu. Hra bola výrazne vylepšená, pokiaľ ide o grafiku a nové rysy Ryu, čo mu umožnilo nielen odtiahnuť steny, ale aj vyliezť sa na nich. Tiež tam boli spoločníci tieňa, ninjovia vám pomáhali v bitkách. Vo zvyšku je to rovnaký originál, s hardcore zložitosťou a fascinujúcou hrateľnosťou.

Paperboy

paperboy-640x426-c

Podobne ako mnoho iných titulov NES, Paperboy pochádza z hier arkádových strojov od Atari. Ale táto hra sa stala známa vďaka tomu, že bola vyvinutá výlučne v USA. Spustili ste teenager, ktorý ste nosili na bicykli ľudí z novín v uliciach. Hra bola komplikovaná prítomnosťou domov, ktorých obyvatelia neboli účastníci, zasahovali do chodcov a nepriateľských psov. Navyše noviny skončili. Grafika, rovnako ako vo všetkých raných hrách pre NES, bola skromná, ale hráči sa nestretli.

R.B.I. baseball

RBI-baseball-640x426-c

Baseballové hry existovali predtým, ale R.B.I. Baseball bola prvou hrou, ktorá získala licenciu od baseballovej baseballovej ligy, ktorá jej dala právo používať mená známych športovcov a prináša hru na novú úroveň realizmu. Charakteristiky hráčov zodpovedali výkonnosti skutočných hráčov, čo vyvolalo dojem ešte väčšej autenticity.

R.č. Pro-Am

rc-pre-am-640x426-c

Tieto historické preteky sú predchodcami všetkých izometrických pretekov, najmä Mario Kart. Všetky tieto turbo zrýchlenia, bonusy a prekážky prišli sem. Musíte vyhrať v ringových pretekoch a spravovať jedno zo štyroch áut zúčastňujúcich sa pretekov. Na ceste budú prekážky a ceny. Ten môže byť použitý na auto upgrade, aby získal výhodu oproti súperom.

ZUREN

ZUREN-3-640x426-c

Mistrovské dielo arkádovej klasiky o monštrách, kde hráte na strane zla. Správa obrie gorily, plazy alebo vlkolaka, musíte zničiť všetky budovy mesta a odpudzovať útoky armády a snažiť sa vás zastaviť. Môžete hrať spolu a vytvoriť ešte viac zničenia. Takmer v rovnakej forme sa hra dostala do NES takmer bez straty ničoho v grafike a hrateľnosti, s výnimkou toho, že jeden z monštier – bol vlkolak odstránený.

Vymáhanie rieky

rieka-city-výkupné-640x426-c

River City Ransom v niečom podobnom Super Mario Bros, jeho protagonisti pripomínajú Mario a Luigi sa narodil niekde v zadnej časti hubové kráľovstva. Hlavné postavy Alex a Ryan tiež zachránia milovník jedného z nich, vstupujú do boja so zlom. Nelineárna hrateľnosť zahŕňa veľa bojov, a to ako zblízka, tak aj pomocou improvizovaných nástrojov, ktoré vyradia z porazených darebákov. V bitke sa priatelia učia nové techniky a techniky, aby porazili šéfov a dosiahli svoj konečný cieľ – krásna Cindy.

Spy Hunter

spy-hunter-640x426-c

V tejto hre sa môžete cítiť ako skutočný špión (zápas James Bond), jazdíte v elegantnom automobile plnom rôznych prístrojov. Na diaľnici, dohnite a prekonajte rôzne autá a motocykle banditov, ktorí sa s vami usilujú o vysporiadanie účtov. Táto akcia bola komplikovaná cestnými križovatkami, vrtuľníkmi a súpermi vyzbrojenými guľometmi a delostrelectvom.

Super Mario Bros.

Super Mario Bros-4-640x426-c

Žiadny z najlepších zoznamov nebude bez tohto titulu – legendárny inštalatér je stále v prevádzke, Nintendo vytvoril obrovskú sériu hier o hviezda platformy, rovnako ako svojich priateľov. Všetko je škaredé spravodlivo – princezná je unesená, zlo beztrestne prechádza cez hubové kráľovstvo a dokonca si vysmieva. Nemáme nič, čo nás zbavuje, len aby sme sa zrolovali na rukávoch a šli do boja s chrobákmi, korytnačkami, mäsožravými kvetmi a ďalšími zlými duchmi.

Super Mario Bros. 2

Super Mario Bros-2-640x426-c

Obrovský úspech Super Mario Bros. Zanechal v srdciach hráčov okolo svetovej prázdnoty, ktorá mohla naplniť len Nintendo. A ona to urobila, dáva nám pokračovanie dobrodružstiev Mario, oveľa krajšie z hľadiska grafiky a hrateľnosti. Hráč si teraz môže vybrať jednu zo štyroch postáv, z ktorých každá má svoje vlastné schopnosti. Nepriatelia môžu byť zdvihnutí a hádzať priamo na iných nepriateľov rovnakým spôsobom, vyhadzujúc losos od zeme, v ktorom niekedy existujú rôzne bonusy. Hra sa stala oveľa komplikovanejšia a zaujímavejšia.

Super Mario Bros. 3

Super Mario Bros-3-640x426-c

Dokonalý dôkaz, že napriek obrovskému úspechu predchádzajúcich častí série vývojári stále majú niečo prekvapiť hráčov. Hra sa stala väčšia, jasnejšia a lepšia ako prvé dve časti – budete mať veľa cien, obrovské úrovne, kostýmy pre získanie rôznych schopností a oveľa viac. Grafika vo výške, hrateľnosť je tiež fascinujúce – jedna z najlepších hier na platforme NES.

Dospievajúci mutant Ninja Turtles II: Arkádová hra

dospievajúci-mutantný ninjovskej-korytnačky-ii-640x426-c

Korytnačky prišli do NES s arkádovými strojmi. Vo verzii konzoly nebol taký skvelý plán, ale! V súprave s každou hrou bol opatrne uložený zľavový kupón na nákup pizze. na pôvodnú kreslený báze a objaví už v žánri Beat’em up, skôr než plošinovka, v hre príjemné na hranie a schopnosť hrať ako jeden z najobľúbenejších postáv. V TNMT II bolo množstvo darebákov a karikatúrnych šéfov, aj keď niektoré boli vynájdené vývojármi špeciálne pre túto hru. Rovnako ako predtým, v piatok večer nie je lepšia zábava ako hranie TNMT II s priateľmi.

tetris

Tetris 6-640x426-c

Neuveriteľne jednoduché a súčasne hrozne návykové puzzle, ktorého myšlienka vymyslela náš krajan Alexej Pajitnov. Hráči všetkých platforiem a vekov vie a milujú to. Určite si zaslúži miesto na tomto zozname.

The Goonies II

the-Goonies-2-640x426-c

Pokračovanie klasickej dobrodružnej hry-brodilki. V hre máte nelineárnu hrateľnosť a môžete prejsť do rôznych svetov plných ich vlastného prostredia, nepriateľov a hádaniek, cez špeciálne dvere a schody. Jedná sa o jedinečnú kombináciu hry a schopnosť preskúmať svet a získala srdcia mnohých hráčov.

Legenda o Zelde

the-legend-of-zelda-3-640x426-c

Vývojári Legendy Zeldy by mali byť veľmi hrdí na ich tvorbu. Len si predstavte, že americká verzia kazety bola vyrobená zo zlatej plastu, ako keby na hráčov upozornila, že čakajú na hory pokladu a samotná hra nie je ničím iným ako pokladom. Hráči skúmali kultový svet Khairulu, aby potrestal večného zlodeja Ganona a zachránil princess Zeldu. Mali ste až deväť dungeonov, obývaných príšerami, v ktorých ste mali pocit spravodlivosti. Navyše táto hra bola prvým titulom pre domáce konzoly, ktorý mal vstavanú batériu na uloženie šetrí.

Vice: Projekt Doom

vice-project-doom-640x426-c

Ohromujúci detektívový thriller, ktorý kombinuje prvky rôznych žánrov. Dianím okolo tajnej spoločnosti a tvrdých drog, ktorý má obrovskú dopyt na čiernom trhu – to všetko sa dozviete z filmovej scény vložiek medzi úrovňami. Sa mieša v hre je naozaj veľa, tu a plošinových prvky, nedávajú zložitosti Ninja Gaiden a závodné jazdy v duchu Spy Hunter a prvky strelcov. Vývojári to zrejme vsadili a samozrejme nestratili.

Zelda II: Dobrodružstvo Link

Zelda-2-dobrodružstvo-of-link-640x426-c

Po neuveriteľných úspechoch prvej časti dobrodružstiev spoločnosti Link sa vývojári rozhodli vytvoriť nezmapované pokračovanie. Úplne revidované hry, vydali hru, ktorá kombinuje prvky sidescroller a RPG. Úloha hráča je rovnaká – záchrana princeznej Zeldy, teraz musí byť prebudená z kliatby spánku. Mnoho prvkov hry presunutá do budúcna pokračovať (hlavná NPC Tmavo Link, Mana stupnice), a mnoho z prvej časti, naopak, boli stratené, ktoré ponúkajú hráčom mix žánrov a inovatívnych nápadov, pre ktoré je tak miloval série.


A aké sú vaše obľúbené hry NES, drahí čitatelia? S ktorými z nich spájate svoje detstvo a teraz sa v nich hrajete? Povedzte mi o tom v komentároch, budem mať záujem počúvať! Mimochodom, tu máme aj najlepšie hry s Game Boy.

via

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + = 10