Hayatın anlamını nasıl bulabilirim

Hayatın anlamı ya da en yüksek hedef arayışı, tüm insanları birleştiren şeydir. Bir kişi mutsuz hissederse, o zaman ne için yaşadığını henüz fark etmedi. En yüksek hedef her zaman bizi geleneksel başarı tanımlarının ötesindedir.

Eğer hayat size cansız ve cılız görünüyorsa, muhtemelen bir başkasının amacını takip edersiniz, toplumun size söylediği şeyi yaparsınız. Ve bu yavaş yavaş iç benliğinizi yok eder. Sonuçta, gerçek mutluluk ödül, şöhret veya tanıma değildir. Mutluluk sizin için bir yoldur.

Silikon Vadisi’ndeki en yaratıcı kişi olan Michael Ray, her gün için kurallar sunuyor. Bunlar hayatın anlamını bulmanıza yardımcı olacak içsel tutumlardır. Bir hafta içinde bu kuralların her birini takip edin ve hayatınız daha anlamlı ve daha mutlu olacak.

1. Sadece ne yapmayı seviyorsun

Bu kriterler için uygun olan vakalara mümkün olduğu kadar zaman ayırın:

  • hafif ve hoş, çaba gerektirmeyen;
  • başlangıçta sizin için önemli;
  • doğal görünen;
  • zamanın hızlandırılması;
  • sabırsızlıkla beklenen;
  • hayatın güzel olduğunu hissettiriyor;
  • Dünyanın en iyisi olmayı düşündüğünüz;
  • Uygulama sürecinin kendisi için bir zevktir, tamamlanmaya yaklaştığı için değil;
  • Yaşam amacınızın yerine getirilmesine katkıda bulunduğunuza inanmanızı sağlar.

Tam olarak ne yapmayı sevdiğinizi belirleyin ve hayatınızı bu şeylere harcanan bir dizi anıya dönüştürmeye çalışın. Kesinlikle sıradan şeyler olabilir. Oturup pencerelere bakmayı, insanları izlemeyi veya nefesi altında bir şeyleri mırıldanmayı seviyorsanız – utanmayın, yapmayın. Ruh halinizin kademeli olarak nasıl geliştiğini göreceksiniz.

2. Yaptığınız her şeyi sevin

İlgiyle ilgili nefret dolu ve sıkıcı iş yapmak kolay değildir. Ama bu sanatı öğrenebilirsin. Başlangıç ​​olarak, ilgisiz durumları hedeflerinizin daha geniş bağlamında değerlendirmeyi deneyin. Örneğin, bir öğrenci, üniversitenin sona ermesi için gerekli bir adım ve bir ruha sahip olduğu davanın mesleği olarak belirli bir kursu düşünebilir.

İlginç olmayan şeyleri aydınlatmanın bir başka yolu da, favori uğraşlarınızla onların yerine getirilmelerine eşlik etmektir. Örneğin, en sevdiğiniz müzikleri dinleyerek bulaşıkları yıkayabilir veya duvarları boyayabilirsiniz. Yumuşak bir battaniyeye sarılmış doğada yazmak için sıkıcı bir rapor.

Daha sonra, öncelikle en zor karartıcı ve sıkıcı bir iş gerçekleştirmeyi deneyin sonraki, daha az sıkıcı geçmek: Sen sevilmeyen sınıfları ile oyun oynayabilirsiniz. Bundan sonraki her bir görev – bir öncekinin performansı için bir ödül ortaya çıkıyor.

3. Duygularınızı bilinçli olarak algıla.

Sana olan şeyin farkında ol. Duygularınızı yazın ve keyfini çıkarın, arkadaşlarınızla tartışın. Her bir aktiviteden ne aldığınızı kendinize sorun. Böyle bir şey yapma.

4. doğal olarak hareket

Kendine dikkat et. Ne zaman mutlu hissediyorsun? Bu muhtemelen, doğal olarak, her zaman çekinmeden çekin. Bu size bir kez olsa bile, bu duyguyu unutma. Diğer durumlara getirebilirsiniz. Bu, herhangi bir şeyi nasıl yapacağınızı bilmediğiniz ve herhangi bir şeye uymadığınız yanılsamasını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Hayatınızdaki daha doğal kendiliğinden eylemler, daha mutlu olursunuz.

“En Yüksek Hedef” kitabına dayanarak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 79