Lüks bir tatil yerine bir damak nasıl

Sıradan altı yüz metrekarede gerçek bir rekreasyon parkını kırabilir ve kendiniz yapabilirsiniz, bir arzu olacaktır. Sihirli bahçeden sadece bir serseri ayrıntılar, kaliteli aksesuarlar ve sitede bulunan her şeye karşı dikkatli tutum ile ayırt edilir. Standart olmayan fikirlerin nasıl uygulanacağına ve kasanın görünüşünü tamamen değiştireceğimize göre, hipermarket zincirinin mevsimlik mallarının satın alma müdürü Olga Suchoplyuev’e onarım ve datayı OBI için sorduk.

1. Bahçe yolları

Bir bahçe bir bahçedir. Bir ülke arsa bir çim, çiçek ve yoldur.

OBI

Bahçe yolları nasıl yapılır?

Ana kural daha yavaştır. İyi bir bahçıvan, insanların istediği yerde yürümediği yerde çalışır. Konuklar ve tatilciler yolları planlamıyorken, çiçek tarhları ve yolları tasarlamayın, aksi takdirde zamanınızı ve enerjinizi kaybedin.

Ev sahipleri için yıllarca beklemekte olan araziler çim ile büyümüştür, bu nedenle bahçede uzun süre bulunmadığınız zamanlarda çim biçme makinesini alın.

Parçaların şeklini belirlemenizi kolaylaştırmak için, tablodaki malzemelerin kısa özelliklerini inceleyin.

Kaplama türü şekerleme eksileri Nasıl yapılır
çakıl Hızlı, ucuz rahatsızca Yaklaşık 10 cm derinliğinde bir hendek kazın, çakılla örtün
beton Uzun zamandır ucuz uzun Hendekleri kazın, ahşap kalıpları yerleştirin ve mandalla sabitleyin. Zemini bir kum tabakasıyla örtün. Takviye ağını döşeyin, bir harçla doldurun
Fayans, doğal taş Güzel, dayanıklı Zor, pahalı Bir delik (en az 20 cm) kazın, kum ve çakıl ile örtün ve aralarında jeotekstiller bırakın. Bir çimento şap tabakası (3-4 cm) koyun. Karo döşeyin
odun Güzel, çevre dostu uzun Her bir parçayı nem ve çürümeye karşı korumayla tedavi edin, hazırlanmış bir yüzeye (çakıl veya kum) koyun. Ek koruma için, toprak jeotekstil veya polietilen ile döşenebilir
Talaş, ağaç kabuğu Ucuz, hızlı Malzeme siteye yayılır. Bir hendek kazın ve kabuğu veya talaşla kaplayın
Plastik Modüller Ucuz, kullanışlı, hızlı Uzun süre değil Plastik modüller satın alın ve sahada yatırın

2. Yeşil çatı

Eğer öyleyse, ve ülkeye bitki dikmek için bir şey çeker, bir çatı dikmek.

OBI

Yeşil çatılar ile uğraşan organizasyonlar, bu çözümün avantajlarını boyamak: dayanıklılık, ses yalıtımı vb. Katılıyorum, böyle bir çatıdaki en önemli şey hala güzel. Bu, anında bir evi seçkin bir eve çeviren bir çip. Peki, kim yosun çatısının altındaki evde barbeküye gitmeyi reddetti?

Basit bir seçenek, çatıdaki tırmanma tesisleri için ızgara desteğini germek. Elbette, bu tamamen farklı bir karardır ve sadece yaz sonunda, ancak yine de etkileyici olabilir.

“Klasik” yeşil çatı uzun ve oldukça pahalı yapılır. Ama ne sonuç!

 1. Üssü hazırlıyoruz. Bunlar çatının kendisinin yapılarıdır: bir ahır, döşeme ve zeminler. Yeşil çatı her zaman çok katmanlı ve ağır olduğundan, mukavemet tasarrufu yapamazsınız. Çatı düz ise, nemi boşaltmak için küçük bir eğim oluşturmalısınız.
 2. Hidro ve ısı yalıtım çalışması yapıyoruz. Su yalıtım malzemelerinin taban tabakası uygulanır. Çatı tarafında hala böyle bir şey yoksa ısı yalıtımı gereklidir. Aşırı büyümüş bitkilerin yalıtımını koruyan veya ek koruma katmanı olan bir anti-kök tabakası olan polimerik dayanıklı membranları seçin.
 3. Drenaj. Fazla suyu yönlendirmek, ancak aynı zamanda bitkilerin yaşamsal aktivitesini korumak için gereklidir. Herhangi bir özel malzeme kullanılır.
 4. Filtreleme. Su, topraksız drenaj sistemine nüfuz eder, bir jeotekstil tabakası döşer.
 5. Zemin. Bitkiler için besin maddesini yerleştirmek için bir geogrid yerleştirin, toprakla doldurun. Dikmek istediğiniz şeye bağlı olarak toprağı seçin.
 6. Bitkilerin dikimi. Örneğin, yosun dikmek oldukça kolaydır. Yosunu almanız gerekiyor (eğer kendiniz toplarsanız, toprağınızdan alın, ağaçtan gelen yosun toprakta yetişmeyecek), iki gün boyunca kurutun, öğütün ve yoğurtla karıştırın. Bu bileşimi çatıya bir fırça veya el ile koyun. Altı haftada, bitkilerin köklenip kök salmadığı belli olacak.

Bağımsız çalışmaya karar verirseniz, ilk olarak küçük bir çatı üzerindeki kuvvetleri deneyin.

Ama sonunda ne olmalı.

3. Pavyonlar

Bir ahşap kulübe ızgarasıyla alınan bir yazlık yazlık bir altıgen pergola koymak arazi sahipleri, hayal gücü eksikliği için para cezasına çarptırılmalıdır.

OBI

Havuzda bir çardak varsa, kalanlar otomatik olarak başarılı olur: yağmurdan ve aynı zamanda açık havada saklanmak çok kolaydır. Sıradan ağaçtan benzersiz bir şey yaratabilirsiniz, en azından alışılmadık şekilde boya ve yapıyı parlatın.

Basit bir çerçeve + tırmanma bitkileri = bir gazebo.

İnanın bana, küçük boyuttaki orijinal formlar, standart pavyonları toplayan işçilerin kuvvetleri tarafından yapılacaktır. İyi bir ağaçtan çardak toplayabilirsiniz. Örneğin bu videoda zanaatkâr, ev yapımı sonrasında terkedilmiş eski malzemelerden Uzak Doğu tarzında inanılmaz bir çardak yapmayı söyler.

Bu çardaklar da sizin evinizde kalabilir.

4. Pavyonlar

Villa bir villa değilse ve gerçekten kırsal alana çıkmak istiyorsanız, ekonomi seçeneği. Güzel havalarda, pavyonlar güneşten korurlar, kısa bir yaz yağmuru bekleyebilirler.

OBI

Pavyon aslında, güzel bir gölgelik. Ustalar, birkaç gün veya daha da az bir süre kendi elleriyle alacaklar. Dokuma mobilyalar ve hafif tekstillerin yardımıyla hem tarz hem de ruh hali yaratılıyor. Her zamanki perdeler veya perdeler yerine büyük bir cibinlik kullanabilirsiniz.

Binalarla uğraşmak istemiyorsanız, sadece hazır sökülüp takılabilir yapılar satın alın. Neyse ki, sokak tezgahlarını andıran plastik pavyonların zamanı çoktan gitti.

5. Yaz Mutfağı

Şiş kebaplar! Bu muhtemelen doğaya çıkmanın bir numaralı sebebidir. Arkadaşlar için ana buluşma yeri, yaz mutfağının yanındaki açık havada yemek odasıdır.

OBI

Izgarada et ve sebze ızgara yapmak için sıradan bir barbekü veya ateş yeterlidir. Daha ilginç bir şey istiyorsanız, ızgaraların karmaşık modellerine daha yakından bakın, onlarla birlikte ülke evinde gurme yemekleri pişirebilirsiniz.

Yaz mutfağında elektrikli ızgara veya kızartma makinesi takılıysa, yaz mutfağını planlamak ve tasarlamak daha kolay olacaktır.

Yaz mutfağını nasıl donatıyorsunuz?

Bir çeşit mangal tanım şekerleme
mangal Kömürde yemek pişirmek için kavurma Izgarada veya şişlerde kızartma için en yaygın kurulum
ızgara Yemek pişirmek için ızgara, ısı kömür, elektrik veya gaz yardımı ile yaratılır. Mağazalar çok fonksiyonlu çok çeşitli modeller sunuyor
fırın Çok fonksiyonlu elektrikli fırın Kullanımı kolay, taşıması kolay
Gridley Kalın, düz bir levha demir kömür, elektrik veya gazla ısıtılır. Orijinal çok fonksiyonlu çözüm

6. Bahçe mobilyaları

Dinlenmek için hazır bir köşe, okaliptüs veya rattandan yapılmış mobilyalar kullanılarak, ağaçların altındaki çimlerin üzerine yerleştirilmiştir.

OBI

Tercih ettiğiniz mobilyalar hangileridir – kendiniz karar verin:

 • Ahşap mobilya kolayca bahçenin şekline sığar;
 • plastik mobilyalar için bakımı kolay;
 • metal bahçe kitleri güvenilir ve dayanıklıdır;
 • hasır mobilya harika görünüyor ve uzun bir süre için hizmet vermektedir;
 • Politotangdan yapılmış yumuşak mobilyalar rahattır ve havada kullanılabilir.

Bahçe mobilyası sorunu mizahi bir iklimdir. Bu nedenle metal, ahşap veya plastikten yapılmıştır. Güvenilir, ama zor. Yağmur altında kolayca çatı altına gizlenen yumuşak yastıklar alın ya da dikin.

7. Bahçede aydınlatma

Geceleri, HERHANGİ bir bahçe düzgün aydınlatılırsa büyülü olur.

OBI

Bahçe aydınlatması iki kategoriye ayrılmıştır: işlevsel ve dekoratif. Birincisi yolları ve nesneleri, ikincisi bahçeyi bir peri masalı haline getirir.

Bahçenin arka ışığını seçtiğinizde, önce, GS TÜV işaretiyle korozyona dayanıklı lambaları seçmeniz gerektiğini ve ikinci olarak kablo döşerken güvenlik önlemlerine dikkat edin ve yeterince derin gömün.

cihazlar Özellikler Nasıl kurulur
Halojen ve LED lambalarla yönlü ışık kaynakları Parça ve bitkileri aydınlatmak için kullanılır. Güvenli ve az enerji tüket Yolları dolaşan kör insanlar için değil, 1 metreden fazla olmayan, yansıyan ışığın yüksekliğine sahip sıcak bir gölge ile lambaları seçin
ışıklar Çeşitli modeller Enerji tasarrufu için fenerleri güneş panelleri veya hareket sensörleri ile kurun
mumlar Rahat bir atmosfer yaratmak, el yapımı şamdanlar yapabilirsiniz Sadece küçük bir mum olsa bile, açık ateşi yalnız bırakmayın. Yapraklara zarar vermemek için ağaçlara asmayın
Su lambaları Orijinal çözüm Suda veya karada kullanılabilen yüzen toplar seçin. Toplarla vurgulanan çim, harika görünüyor

Bütçe seçeneği – kendi elleriyle yapılan bahçe lambaları. Öğleden sonra dinlenmekten bıktığında, yaratıcılık yaratın ve akşamları sonuçlara bakın.

8. Kır evinde yüzme havuzu

Yıkanmayan yaz yaz değildir. Herkes nehir ya da deniz kıyısında bir yazlık konut satın almak, ancak herkes için bir havuz yapmak için şanslı değil.

OBI

Sabit bir havuzun montajı pahalı olacaktır ve yüzmekten daha temiz ve bakımı daha uzun zaman alır. Çözelti bir şişme veya çerçeve havuzu. Sadece birkaç dakikalığına, ucuza, zevklere ve denizlere bakmak ucuzdur.

Bir yüzme havuzu kurmak için bir site hazırlarsanız, o zaman o sabit bir olandan daha kötü görünmeyecektir.

9. Ve bahçe için birkaç fikir daha

OBI

Sitenizde boş alan varsa, doğru şekilde atın. Aktif bir yaşam tarzını seven çocuklar ve yetişkinler için bir spor sahası toplayın. Güzel fotoğraflar ve tefekkür için, taşların bahçesini parçalayın, bir alp tepesi dikin ya da küçük bir gölet süsleyin. Dinlenme ve huzursuzluk için, orjinal salınımı bir koltuk şeklinde veya bir hamak çekin.

Yorumlarınızı sitenizi nasıl dönüştürdüğünüzü bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 8 =