Yazılı olmayan 16 SMS-iletişim kuralı

1. her zaman cevap

Cevapsız bir mesaj bırakmayın. Tabii ki, bu, iletişimini hiç kesmek istemediğiniz kişi ya da tamamen istenmeyen bir kişi değilse.

2. Kafanızdaki diğer kişilerin zamanlamasını tutun

Birisi size bir mesaj göndermeye karar verdiği için, şafak vakti ya da derin bir gecede uyanmaktan daha kötü bir şey yoktur. Diğer insanların alışkanlıklarına ve rutinlerine saygı göstermeye çalışın ve meşgul olabileceği ya da dinlenebileceği bir zamanda onları rahatsız etmeyin.

3. Roman yazma

SMS romanlar

Kısa mesaj alışverişi hizmetleri tam olarak bunun için ve başka hiçbir şey için tasarlanmamıştır. Mesaj seti 30 saniyeden uzun sürerse, normal bir harf veya telefon yazmak mantıklı olabilir mi?

4. Sizden istemediğiniz takdirde bir mesaja cevap olarak çağrı yapmayın.

Aldığınız mesajın geri aramak için doğrudan bir çağrı içermiyorsa, yazılı olarak da cevaplamanız gerektiği oldukça açıktır. Bir kişi seninle konuşmak isterse, numaranızı kendisi arardı.

5. Şu anda cevaplanmamış mıydınız? Tamam, sakin ol.

Önemli bir mesaj gönderdiyseniz ve anında bir yanıt almadıysanız, o zaman sinirlenmeyin. Ayrıca, muhatabınızı yeni içerikle daha yeni ve daha yeni SMS ile atmak gerekmez. Cevap vermezseniz kişi meşgul olur. Ya da sizinle iletişim kurmak istemiyorum. Ve birinci ve ikinci durumda, tekrarlanan mesajlar durumu düzeltmez, ancak sadece tahrişe neden olur.

6. Akkor, ironi ve diğer duyguları kullanmayın.

SMS duygular

Düşüncelerinin tüm nüanslarını doğru bir şekilde iletin, bazen deneyimli yazarlar bile olamaz. Özellikle kısa bir metin mesajının sıkıştırılmış formatında. Doğru anlaşılmak istiyorsanız, mesajınıza ikinci ve üçüncü anlamı koymaya çalışmayın.

7. Geç kalıyorsanız, kişiye mesaj gönderin

Bunlar sadece iyi davranışlardır. Sizi bekleyen kişiye mesaj gönderin ve belirttiğiniz saatten sonra belirtin.

8. Otomatik düzeltmeyi iki kez kontrol edin

SMS otomatik düzeltme

Klavyeleri otomatik düzeltme işleviyle mobil aygıtlar bazen, metninizin alıcıya tamamen farklı bir şekilde gönderilmesini sağlar. Yazdıklarınızı göndermeden önce dikkatlice kontrol edin.

9. İki kez, üç kez, mesajı kimin gönderdiğini kontrol edin

Hoş olmayan bir duruma girmenin, patronunuza “Seni özledim, tavuk” mesajını ya da adres defterindeki isimleri karıştırmaktan çok daha iyi bir yolu yoktur. Heyecanlar garantilidir.

10. orantılı olarak yanıtlayın

Konuşmacınızın iletişim şeklini değiştirmeye çalışın. Eğer “evet-hayır-tamam” tarzında tek heceli mesajları değiştirmeyi tercih ederse, o zaman ona uzun mesajlarla uğraşmak zor değildir. Dahası, bu listenin dördüncü maddesi var.

11. Şahsen söyleyemeyeceğiniz bir şey yazmayın.

SMS Çince

Korktuğunuz ya da mesajlaşma hizmetlerine doğrudan gerçekleştirmek istemediğiniz görevleri değiştirmekten daha kötü bir şey yoktur. Ayrılma, ilişkiyi bulma, dedikodu yapma ya da konuşma kabalık etme. Genel olarak, daha sonra tekrarlayamayacağınız bir şey yazmayın.

12. Mesajlarda hashtag kullanmayın

Bazı insanlar bunun çok gelişmiş ve havalı olduğunu düşünüyor. Aslında # aptal # komik # gülünç.

13. Kısaltmalar ve argo kullanmayın

SMS kısaltma

Ya da daha doğrusu öyle değil. Bu “lol, lyu, schA, dr, pasibki, plz …” yi asla kullanmayın, aksi takdirde alıcının yeterince alacağından emin olmazlar. Ve bu genç argoyu unutmak daha iyidir, çünkü Rus dili ve edebiyat öğretmeniniz her zaman bir yere gider.

14. Büyük harflerle yazmayın. ASLA!

Sana çığlık atmayı sever misin? Bence değil. Bu nedenle, hiçbir zaman histerisizliğin ve bir kişinin yetersizliğinin belirtisi olan istismar başlıklarını, ünlemeyi, sorguyu ve diğer işaretleri asla.

15. Başka bir kişiyle iletişim kurduğunuzda karşılık vermeyin

SMS kuralları

Canlı bir konuşma sırasında birisinin bir mesaj alması ve hemen ona yanıt vermesi durumunda daha kötü bir durum yoktur. Muhataplarınız bu şekilde aptal gibi hisseder ve bu durumdaki tahrişleri oldukça haklıdır. Bu nedenle, cevabınızı, toplantıyı bitirmeden önce, şirketinizi rahatsız etmek istemediğiniz sürece, erteleyebilirsiniz.

16. Yoldayken veya sürüş esnasında yazmayın.

Şehir sokaklarında yolculuk yaparken – ister yürüyerek ister araba ile – dikkati kaybediyor ve çevreyi kontrol etmek çok kötü sonuçlara yol açabilir. Ve eğer, yaya olarak yürürken, her şey alnındaki bir çarpma ile sınırlıysa, tekerleği tekerleğe çevirme çabası, sadece sizin için değil, sizin için yeterince şanslı olmayan diğer insanlar için de olabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 50