19 múdre pravdy, ktoré vás učia vyhrať

Rovnako ako každá iná osoba na našej planéte, mám v mojom živote úspešné obdobia a niekedy celý svet je proti mne. A aj keď nemôžem poradiť v duchu “pomôcť si sami” (vo forme citátov pod fotografiami v Instagram), niekedy musím dať rozveseliť. Vo väčšine prípadov, aby som sa dostal von z močiarov (a môj mozog má tendenciu pre vedu a matematiku), musím vyhodiť do povetria logickú bombu pred nosom.

Bude to dlhý článok. Ak ste to našli v doručenej pošte prichádzajúcich správ a už si myslíte, aké sú tieto odpadky, stačí ich odstrániť. Ak čítate tento príspevok v okne prehliadača a uvidíte, ako pomaly sa pohybujúce sa posúvač, pretože až do konca je ešte ďaleko – zatvoriť kartu a vrátiť sa do zbierok čipov a dosiek.

Ste stále tu? Nič, všetky ďalšie sa odstránia pomocou bodov 1, 4 a 8.

Zvyšok vítam! Je čas ísť ďalej!

Táto príručka funguje, keď je v živote nejaký odpad. Niekto píše v komentároch? Prečítajte si tento príspevok. Niekto požaduje, aby vrátili peniaze za výrobok, na ktorý ste pracovali päť rokov a stále ste sa hýrili? Prečítajte si článok. Bolo vypálené, klient vás opustil? Prečítajte si tento príspevok. Apokalypsa zombie? Takže, zásobte sa na jedlo a zbrane. A potom si prečítajte tento príspevok.

1. Ľudia sú vždy urážaní

Trváme na našich presvedčeniach. Rádi by sme povedali, aké sú naše názory, a našli sme chybu s ostatnými ľuďmi v malých veciach. (Ako ja), sotva lezie po vodičovi cestných (čo pridať rýchlosť, to stojí za to cesta k expanzii do dvoch pruhov), sedemnásť jogy inštruktorov (ktorí najprv 45 minút hodinu lekcie povedzte nám o zmysle života), autorov, podnecovať diskusiu na internete, ľudia, ktorí prisahajú, alebo vrhacie pásky v sociálnych sieťach …

Urobte to samozrejmé: čokoľvek robíte, niekto môže byť s ňou nespokojný. Tiež bude.

To neznamená, že musíte prestať podnikať. Len nenechajte sa prekvapiť, keď niekto hovorí, že bol urazený.

2. Ak vás niekto urazil, potom vás všimol

Predtým, než sa stanete odradiť tým, že niekto vyklopil hromadu hliny, musíte pochopiť, že tento muž vzal čas strávený to konkrétne povedať svoj názor. On vás našiel, všimol si a ocenil produkt, ktorý ste urobili. No, áno, nenávidí vás. Ale vy ste si vzali čas, pretože trávi minúty, aby hovoril o svojej nenávisti.

Aj keď nič neodpovedá (a nemali by ste), vyhráte. Nechce o tebe nič vedieť, ale už ste na jeho radare. A potom, ak niekto vyjadrí nespokojnosť, je to maximum, čo sa môže stať. Život pokračuje, Zem sa stále otáča, niekto sa dopustil porušenia a stal sa múdrejším.

Viac tragický scenár: niekto sa o vás sťažuje na verejnosti. To nie je ani strašidelné, pretože ľudia venujú pozornosť iba tomu, čo sa ich osobne týka. Preto budú verejné senzory a Twitterové pásky na vás rýchlo zabudnúť.

Sme blázni a myslíme si, že nás budú nenávidieť. Najmä keď niečo urobíme pre ľudí a dáme ich na internet. Lepšie pochopiť, že zatiaľ čo vás niekoľko ľudí pokúša, ostatní ticho stiahli vašu prácu. Alebo dokonca kúpiť, čo je ešte chladnejšie.

3. Keď si to nevšimnete – je to zlé. Ale toto je poradie vecí

Ak nikto nenávidí nenávisť voči vám, potom vás všetko nestará. Ak potrebujete pozornosť pre dôveru, pocit vlastnej hodnoty, alebo je hrozné si predstaviť, že môžete zarobiť peniaze, pochopte, že to okamžite nedostanete. Ľudia, ktorým sa venujete pozornosť, boli kedysi na svojom mieste. Pracovali tvrdo, aby ostatní počali počúvať ich.

A znova: ak sa na vás nikto nehľadá, ste naozaj slobodní.

Tanec v spodnom prádle. Napíšte si do tabuľky sami. Prisahajte, akoby ste sa vrátili z predaja nepríjemných slov. Nájdi sa. Nie v spôsoboch, akými robia dospelé hippies, absorbujú cestoviny a meditujú v ášrame, ale tí, ktorí pomáhajú oddeliť dôležité veci od nedôležitých. Urobte niečo len preto, že ste to tak chceli. Položte základy dôvery, ktorá čoskoro príde.

4. Ľudia vás budú posudzovať bez ohľadu na to, čo robíte. Pretože ľudia radi súdiť

Strach vás znepokojuje tým, čo si myslia ostatní. Otázkou je, že vás ľudia odsudzujú, ani to nestojí za to, pretože budú povinné. Ľudia chcú predstierať, že sú sudcovia, a rozsudky sú desivé.

Skutočný príbeh: Práve som dostal pozvánku na túto udalosť, prečítal som ju a hneď som sa rozhodol, že to naštve. Dokonca som povedal nahlas: “kurva hippies” som bol povolaný na večierok tancovať, jesť organické, miestnej produkcie, pitie ružové víno fotografoval s ľuďmi, ktorí nosia dredy, závislých na zdobenie tela a neustále objatí. Stojí to za to, že ostatní môžu preskočiť párty len preto, že tam nejdem? Nie, nie. Strana bude strašná, pretože mám nízky názor na hippie party? Chcel som na mňa pľuvať. Chystajú sa piť víno (snáď v misy, ktorí sami vystrihnutých zo stromu, hovorí s víly) a tancovať celú noc úplne uvoľniť.

Tak to je všetko. Nerobte ako ja. Robte to ako hippies. Nie doslova, samozrejme (hoci ako to vedieť), ale pochopil si ma.

Pozrite sa na veci z takého uhla: ak niečo urobíte, alebo to neurobíte, niekto vás bude aj tak posudzovať. Dokonca aj vtedy, ak sa bojíte a nič nerobíte – dostanete dávku kritiky. A ak nie je žiadny rozdiel, možno to stojí za to niečo robiť? Takže aj keď kritizujete seba, aspoň budete pokojne spať v noci (unavený z vína a tanca – v obrazovom zmysle). A všetci ostatní, ktorí sa pokúšajú odsúdiť, môžete zdvorilo poslať do lesa.

Pre nás je dôležité, čo hovoria ostatní. Ale je nebezpečné oceniť názor niekoho iného nad vašimi. Keďže dôležitosť klesá, zoznam by mal byť nasledovný:

  1. Váš názor na seba.
  2. Niekto má názor na vás.

Medzi prvým a druhým bodom by mala byť obrovská vzdialenosť.

5. Našťastie odsúdenie a rešpekt sú dve rôzne veci

Odsudzovanie a rešpekt nie sú to isté. Ľudia si môžu myslieť, že ste blázon, ale ocenia ho. Ľudia môžu s vami úplne nesúhlasiť, ale rozpoznať svoje zásluhy.

A naopak. Môžete byť považovaný za slušného a príjemného človeka, ale nie trochu rešpektu. O pekných ľuďoch je zvykom utrieť ich nohy. Je to odporné, ale čo môžete urobiť? Na druhej strane, nikto nebude utrieť nohy o osobe, ktorá rešpektuje.

6. Budete rešpektovať sami – iní vás začnú rešpektovať

Vo svete, kde sa všetci pokúšajú vás uraziť a odsúdiť, je sotva ťažké rešpektovať vás. Ale je to nevyhnutné.

Vypočítajte v prvom rade, pre ktoré si vážite svoje seba, a iní čoskoro začnú robiť to isté. Je to preto, že ľudia sa správajú ako stáda oviec. Vidia, ako niekto koná určitým spôsobom, a začína opakovať. Rovnako ako milióny lemmings a škrečky. Derek Sievers hovoril, keď hovoril o TED, keď začal tancovať jeden človek a všetci zdvihli svoje pohyby (alebo možno len vypil niektoré ružové víno). A ak si rešpektujete – nahlas a hrdý – je pravdepodobné, že aj ostatní sa stanú. A ak nie, budete mať celú tašku sebaúcty, ktorá je v pohode.

7. Sebavedomie a sebavedomie sú veľmi, veľmi odlišné pojmy

Sebavedomie znamená presnú znalosť toho, čo ste ochotní urobiť a čo nie je pripravené. Je to tvoja česť a dôstojnosť. Toto je línia, ktorú kreslíte, aby ste pochopili svoje miesto v živote a zhodnotili, čo ste urobili.

Sebaúcta vám neposkytuje privilégiá a ďalšie práva. Spomaliť, vole!

Sebavedomie je, keď si myslíte, že niečo je hodné. Zaslúžiš si iba sebavedomie a primerané hodnotenie ostatných. Ak chcete dosiahnuť zvyšok, musíte tvrdo pracovať. A aj potom nie je všetko, ako by malo byť. Práve to, že karta nie je správna.

Insolencia je najrýchlejší spôsob, ako stratiť rešpekt. Svet sa neotáča okolo vás. Nezaslúš si nič, čo nefunguje. Musíme začať malý a rast, investovať do rozvoja. Nemôžete to len vziať a stať sa slávnym, alebo zarobiť peniaze za to, čo robíte. Svet funguje iným spôsobom a som na tom šťastný.

Ashton Kutcher mal pravdu, keď povedal:

Cesta k dobrému životu je tvrdá práca, inteligentný, uvažujúci a veľkorysý. Jediná vec, ktorá môže byť nižšia ako vaša dôstojnosť, nie je pracovať.

Sebavedomie neznamená, že si niečo zaslúžite, alebo že ste lepší ako ostatní. To neznamená, že si môžete dovoliť, aby ste neriskovali (rovnako ako všetci z nás), a nerozmýšľajte, čo vaše kroky vedú.

8. Ten, kto vás nerešpektuje, nepotrebujete

Takže ste nahrali sebavedomie. A uvedomil som si, že sebavedomie je odpad. Niektorí ľudia vás stále nechcú rešpektovať.

Najlepšou reakciou na týchto ľudí je toto: pokiaľ sa s vami nenarúšajú, pľuvaj ich. Nepodporujú vašu prácu a nepomáhajú vám, aby ste sa zlepšili. Zbavte sa ich čo najrýchlejšie a najtichšie. V opačnom prípade budú visieť na váhe mŕtvej váhe a zabrániť vám v pohybe smerom k víťazstvu.

Aj keď neškodia, nedávajte pozor. Ľudia, ktorí vás nerešpektujú, dokonca ani blízko k tomu, aby mohli žiť. Nie je to vaše publikum, nie vaše balenie, nie vaši zákazníci. Vôbec nie sú potrebné.

9. Potrebujete len tých, ktorí vás rešpektujú a oceňujú

Ak vylúčite trollov a osudov zo života, na svete budú dve kategórie ľudí: tí, ktorí o vás nevedia a ocenia vás. Prvé je možné ignorovať, kým nebude potrebné získať pozornosť publika. Potom im budete musieť povedať o svojej existencii.

Tí sú tvoji ľudia. Najdôležitejšie pre vás na planéte. Nezaujímajú len vás, majú záujem. Mali by sa považovať za členov kráľovskej rodiny. Pracujte pre nich, buďte veľkí s nimi a uistite sa, že vedia, ako ich oceňujete.

10. Veria, že ľudia môžu byť dokonca plachí ľudia, introverti a “nie ako všetci ostatní”

Som divný malý hlupák, ktorý sa bojí všetkého na svete, nemá rád davy ľudí a miluje osamelosť. Určite nie som typický extrovert.

Som si istý v sebe, a nie preto, že som sobecký (dobre, trochu kvôli tomu), ale preto, že sa snažím niečo urobiť, mýlim sa a učím sa. Strávil som celý môj život a študujem, ako robiť pár vecí (a stále pracujem na ňom). Aj vy môžete získať dôveru týmto spôsobom. Na to musíte pracovať a študovať.

Určite nemusíte byť hlasno. Niekedy sa najspoľahlivejší osoba v miestnosti môže na celý večer vyjadriť iba troma frázami. Ale keď hovorí, všetci ostatní sa zastavia a počujú.

Určite nemusíte hovoriť všetkým, čo viete. Veria, že ľudia vedia o svojich vedomostiach a nemusia dokazovať nič. Zdieľajú skúsenosti, keď je to vhodné, alebo keď sú požiadaní. A oni to robia, aby si pomohli.

Jeden dôverujúci človek nie je ten, kto skočí na pódium, kričí frázy a máva rukou. Stavím sa 100,5 miliárd dolárov za niečo, čo sa necíti dôverčivý. Jeden istý človek môže byť pokojný, rezervovaný a vedieť, kedy spomaliť.

11. Nebojte sa, že zajtra je koniec sveta.

Stres a emócie sú každodennou realitou.

Ak stratíte nervy na všetkom a každom, budete čoskoro úplne bez nich, alebo horšie, dostanete do nervóznych dlhov. Nebude čas zbierať, vyčerpáte ho do maličkostí a nevýznamných ľudí, okolnosti budú vládnuť vášmu životu a budú kopať do zeme všetky podniky.

Ak príliš často venujete pozornosť niečomu nedôležitému, je to signál, že váš život nie je v poriadku. Musíme hľadať myšlienky a ľudí, ktorí si zaslúžia nervy.

Nestrácajte sa na drobnosti, ktoré nemôžete ovládať, a na ľudí, ktorí si to nezaslúžia. Napríklad trol. A dlhá fronta na pokladníka nestojí za jednu nervovú bunku. Je lepšie meditovať.

Ak môžete udržať svoje emócie a vytvoriť rezervu, budete mať niečo, na čo budete reagovať, keď to naozaj potrebujete. Postarajte sa o nervy! Držte negatív, kým sa skutočne nevyhne.

12. Môžete sa obávať dôležitých vecí

Keď niečo alebo niekto skutočne záleží, môžete stráviť niekoľko nervových buniek a silných výrazov. Oddajte emócie, keď je to potrebné, inak budú znehodnotené a stanete sa cynikom. Existuje len veľmi malá skupina ľudí a myšlienky, pre ktoré som ochotný riskovať. A na nich som pripravený stráviť skúsenosti, pretože som urobil akciu ako veverička na zimu.

13. Tichosť a apatia nie sú to isté

Apatia je ľahostajnosť, ktorú cítite voči nedôležitým veciam. Pokojnosť je schopnosť nepripisovať dôležitosť veciam, ktoré si ju nezaslúžia. Musíte o tom premýšľať a toto treba pochopiť.

Pokojnosť je vlastnosť charakteru, podobná vôli. Apatia je absencia pocitov.

14. Veľkoleposť prichádza, keď ste normálne hlúposť

Pravdou je, že nikto nevie, čo má robiť.

Odborníci, ideológoví lídri, ktorí majú všetko na svete, musia brať do úvahy príliš veľa názorov, aby rozhodli, čo povedie k úspechu a čo nie. A celý rozdiel medzi úspešnými ľuďmi a porazenými je ten, že diabol najprv vedel, čo robia, a až niečo nefunguje. A potom napísali bestseller o tom, ako dosiahli úspech, ako keby v tom čase pochopili, čo robia. A stali sa ešte strmšie. Takýto cyklus.

Robiť niečo nové a neznáme je vždy strašidelné. A nikto nemôže zaručiť výsledok. Musíte vstať, vytiahnuť sa a urobiť krok. Niekedy sa dostanete dopredu. A niekedy sa šnúrky zamotajú a spadáte dole.

Najúspešnejší ľudia sa nebojí vyzerať hlúpo, keď sa snažia niečo urobiť. Rozmýšľajú o tom, čo sa stane, nie o myšlienkach iných ľudí na vlastné náklady.

Dokonca som zistil (k sklamaniu mojej žene), že sa mi páči, aby som sa bláznil sám pred verejnosťou. Poviem vám málo známy fakt: “losers” získať viac radosti zo života, pretože vedia, kedy sa báť, a keď kýchať na niekoho iného názoru a baví, pitie svoje ružové víno a tancuje s živou (alebo, ako ja, v uličkách medzi riadkami v supermarkete).

15. Všetci sme divné, abnormálne, odlišné

A ty tiež. Použite to ako výhodu. Jediný spôsob, ako vyniknúť, je byť zvláštny, abnormálny. Inak sa spojte s davom.

Pochopte, čo vás odlišuje od ostatných, aj keď je to ťažké. Všetci ľudia, ktorých obdivujete a od ktorých vyberáte príklad, to presne robia. Všetci si vzali svoje vlastné vlastnosti a používali ich ako dôstojnosť. Nikto nedosiahol slávu a úspech, len to isté ako všetci ostatní.

A tí, ktorí sa zdajú byť normálnymi, len predstierajte. No, alebo ich jednoducho nepoznáte. Každý má svoje šváby. Všetci sme divní. Preto je život tak zaujímavý.

16. Zrušte hranice, ktoré vytvorili ostatní ľudia

Ak vám povedia: “Nedávajte to, nebude to fungovať”, pochopte, že tieto slová sa ich týkajú, nie vy. Ľudia konajú z dobrých motívov, ale ich rady sú založené na osobných skúsenostiach, ich voľbe a každom odpadku. Nastavte svoje limity a prijímajte ich len.

Nechcete odpovedať na hovory a listy od šéfa po 23:00 a v sobotu? No, neodpovedaj.

Hranice sú ako sebaúcta. Väčšina ľudí by bola šťastná, keby ste zostali v rámci, pretože to prišlo. Dajte im vedieť, že sa vám nepáči tento stav vecí. Z toho sa nestaneš blázon, ale silný človek a rešpektovaná osoba.

Nikdy nedovoľte, aby niekto nastavil rámy. Pretože to bude niekto iný postoj, nie váš, a budete musieť ísť s niekým pri tejto príležitosti.

17. Buďte úprimní so sebou. Viete, kto ste a kto nie ste

Keď sa dostanete sebaúctu a vytvoríte si svoje vlastné hranice, dozviete sa veľa o sebe, takže môžete určiť, kto ste. Ale buďte úprimní v tejto veci. Najprv sami, potom s ostatnými.

Byť úprimný je oveľa jednoduchšie, ak hráte úlohu, ktorú potrebujete. Byť úprimný je jednoduchší a nakoniec ešte zaujímavejší.

18. Môžete byť úprimní bez hrubosti

Cítite rozdiel medzi situáciami: jasne vyjadrite svoj názor na niečo alebo sa správajte ako ovce. Ak ste niekto alebo niečo, čo sa vám nepáči, nemôžete prisahať. Niekedy je úprimný znamená jednoducho zatvoriť a prejsť. Aby ste sa stali skvelými osobami, nemusíte vždy vyhrať. Niekedy je potrebné dať ostatným pocit víťazov. Niekedy je lepšie byť peknou osobou ako mať pravdu.

Poctivosť vám nedáva právo bezprávne manipulovať s jazykom a končí slovami: “Áno, len som chcel povedať pravdu!”. Nie, bol si len hrubý. Nenechajte sa. Hamovovi sa nepáči ani iné loutky. Budete hrubý – zomriete sám, obklopený 17 mačkami, ktorí nemajú nikoho kŕmiť.

Aby ste pochopili, kedy si úprimný, a keď si jednoducho hrubý, rozmýšľaj ako prvý a potom hovor. V opačnom prípade namiesto slov riskujete rozdávanie prúdu zneužívania. Ak spozorujete takýto nedostatok, pred spustením konverzácie urobte päťsekundovú prestávku. Pauza funguje.

19. Čím menej očakávate, tým úspešnejší sa stanete

Bhagavad-gita, mega-múdra a stará hinduistická kniha, hovorí:

Sme hodní práce, nie jej plodov.

Hlboké a pravdivé myslenie.

Nezačínajte podnik len preto, že chcete získať odmenu. Začnite, pretože to chcete robiť. Je to ako napísať knihu, pretože chcete zverejniť bestseller. Som prekvapený tvojou zlyhanosťou. Nikto vám nemôže zaručiť takýto výsledok. Musíte napísať knihu, pretože chcete napísať. Týmto prístupom, bez ohľadu na ďalší vývoj udalostí, už budete plniť úlohu.

Zamerajte sa na to, čo robíte, akoby výsledok nezáleží.

Všetky vyššie uvedené položky nestojí nič bez vašej pozornosti. Pozor na ostatných, na nervy a, čo je najdôležitejšie, na seba. Vy sám ste zodpovední za svoj život, začnite sami ho zbavovať.

Tu je. Devätnásť ťažkých, oživujúcich rád, ktoré pomôžu vyhrať. Teraz prestaňte čítať zbierky na internete a pokračujte v práci.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − 85 =