3 dôvody, prečo sa musíte dostať z komfortnej zóny

Existuje také staré a veľmi správne príslovie: “Ryba hľadá, kde je hlbšie a človek je tam, kde je lepšie”. A to je úplne správne a prirodzené. Každý človek sa usiluje o to, aby bol jeho život čo najkomfortnejší a príjemnejší. Obývacia plocha je väčšia, auto je rýchlejšie, posteľ je mäkšia, počítač je silnejší. Bolo by to dokonalé idiotstvo opustiť tieto výhody civilizácie.

Zdá sa, dobre, čo sa deje s tichou komfortnou existenciou? Cítite sa uvoľnene, vo vašom živote nie sú žiadne riziká, ste spokojní s tým, ako sa deje, a nemusíte cítiť potrebu nič meniť. Možno sa necítite neuveriteľne šťastní, alebo 100% spokojní, ale aspoň sa cítite dobre, nie?

Nie, nie.

Takmer vždy vaša pohodová zóna je ovocím seba-podvodu. Povedzte si, že neexistuje žiadna lepšia alternatíva k vašej súčasnej situácii, že ste strávili príliš veľa energie budovať to, že je príliš ťažké zmeniť niečo v živote. Môžete sa zastaviť na jednom, hoci skôr pohodlné miesto a svojimi vlastnými rukami negovať všetky nádherné vyhliadky svojho života. Komfortná zóna sa na vás v konečnom bode vašej cesty otočí. Prečo sa to deje?

Stanete sa mäkkou

Čo sa stane s osobou, ktorá je dočasne ponorená do kúpeľa s teplou vodou? Uvoľňuje sa, krčí. A ak taký pobyt zostane dlhší čas? To je pravda, je ponižujúci. Jeho svaly strácajú tonus a čoskoro môže nielen behať, ale aj stačiť.

Ale to platí nielen pre telo. To isté sa deje s našim mozgom.

Nedostatok potreby riešiť zložité problémy vedie k rozptýleniu hlavy a strate jasnosti myslenia, schopnosti učiť sa a robiť rozhodnutia.

Stanete sa zeleninou, ktorá sa každý deň pohybuje pozdĺž rovnakej trajektórie a plní rovnaké úlohy každý deň.

Zatiaľ si pamätajte, aké obdobie vášho života bolo pre vás plodné a kreatívne? Som si istý, že to neboli najspokojnejšie a najpohodlnejšie časy. Niektorí si budú pamätať študentov bezesných nocí, iné život ohrozujúce cesty a situácie, tretia – krízové ​​obdobia ich života, keď všetko musí začať znova.

Zrieknete sa svojich životných cieľov

Všetci, v poriadku, skoro každý, má niekde hlboko v subkortexte, ktorý si veľmi cenil cieľ svojho života. Áno, niečo zo série “aby videli Paríž a zomreli.” Najzaujímavejšie je, že tieto ciele veľmi často nie sú tak ohromujúce a nedosiahnuteľné. Ale niečo nám vždy bráni.

Odkláňame náš cieľ ešte ďalej a ďalej, a ako komfortná zóna rastie okolo vás, stane sa takmer nedosiahnuteľná. Koniec koncov, je to tak ťažké, aspoň na chvíľu dostať sa z teplej kúpeľa a ísť von.

Možno sa nikdy nepoznáte

Existuje názor, a je úplne odôvodnené, že iba tvárou v tvár ťažkostiam sa zjaví skutočná tvár človeka. Môžete žiť celý svoj život v skleníkových podmienkach a nikdy neviete, na čo skutočne ste schopní. Môžete byť skutočne odvážni a vynaliezaví? Skutočne sa vám podarí ukázať trpezlivosť a vytrvalosť, alebo to jednoducho myslíte?

Je čas vystúpiť z komfortnej zóny a pochopiť, aspoň len pre seba, akú osobu ste naozaj a kde je limit vašich možností. Uisťujem vás, že výsledok vás prekvapí.

Skôr alebo neskôr komfortná zóna pre každého človeka sa stáva faktorom, ktorý bráni jeho vývoju a zbavuje život ostrosti pocitov. Pamätajte si najzaujímavejšie okamihy vášho života. Iste, väčšina z nich je spojená s týmito okamihmi, keď ste urobili niečo neobvyklé, extrémne, ktoré presahuje bežné rutiny. Opustili svoju komfortnú zónu.

Tak prečo to neurobiť?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 33