Ako nájsť povolanie pre seba za 7 dní

Pred niekoľkými mesiacmi som sa rozhodol začať online projekt v oblasti hľadania zamestnania a kariérneho poradenstva. Po chvíli som si všimol, že “vytvorenie efektívnej životopis,” “ako sa správať pri pohovore,” často počujem veľmi odlišná medzi svojimi štandardnými otázkami zákazníkom hlbší otázka: “Ako viete, čo som chcel urobiť,” A ” ako začať robiť to, čo sa vám páči, a prepojiť ho s prácou? “.

Ukázalo sa, že moji klienti vo veku od 25 do 35 rokov nemajú pocit uspokojenia zo samotnej prítomnosti prestížnej práce s dobrým platom, ale stanovujú úplne odlišné požiadavky na prácu a zamestnávateľa. Pre nich je dôležité, aby sa im páčilo aktivity, pracovné podmienky (čoraz viac ľudí si želá bezplatný rozvrh a práca na diaľku) a tiež radšej chápe nejaký hlboký význam svojej činnosti a vedieť, aký prínos prinesie.

Samozrejme, s tak vysokými očakávaniami sú títo ľudia odsúdení na neustálu nespokojnosť s ich prácou. Nemať jasnú predstavu o svoje vlastné záujmy, alebo si myslia, že možné ich kombinovať s prácou, “posúvanie papiera” od 9 do 18, v kancelárii, namiesto toho, aby zachránil svet, dostanú menej a menej potešenie z práce. Smútiaci, ktoré váži sen všetko nechať a ísť do tepla, aby tam dopriať pri hľadaní seba a svojho povolania, dúfajú, že nájdu magickú recept na harmonický koktail potešenie, významu a prevádzku.

Podľa môjho názoru bude taký výlet len ​​zmenou scenérie. Bude nájdená odpoveď? Možno. Iba to, zdá sa mi, nie je nutné, aby to bolo ďaleko. Som presvedčený, že každý z nás v hlbinách našej duše vie naše povolanie. Len niekto ho otvorí za štyri roky a niekto si pamätá v roku 80. Ale bez ohľadu na to, ako ste starý, hľadanie volania je vždy fascinujúca cesta a nie vôbec do tropickej krajiny! A to je práca, práca na šperky, ktorá si vyžaduje odvahu, tvorivosť a vytrvalosť. Koniec koncov, na variť vaše exkluzívne kulinárske majstrovské dielo, nestačí nájsť dobrý recept. Najprv sa budete musieť naučiť variť a potom experimentovať mnohokrát, aby ste našli perfektné proporcie a svoje jedinečné ingrediencie.

Pre mojich klientov som sa rozhodol podrobne študovať rozsah vyhľadávania povolania, zozbierať maximum a vybrať to najlepšie. Iba v posledných troch mesiacoch hlbokého ponorenia som nahromadil viac ako 100 cvičení a predsa len otvoril dvere tomuto zaujímavému svetu. Niektoré cvičenia sú tipy a pomáhajú určiť povolanie, iné vám umožňujú premeniť ho na novú prácu alebo viesť k súladu s existujúcou. Rád sa s vami podelím o moje zistenia!

Pre tých, ktorí sú pripravení ísť na nezávislú cestu, zostavil univerzálnu cestu za sedem dní. Prirodzene, podmienky pre každého budú individuálne. Možno niekto nájde odpoveď v prvý deň a niekto bude musieť prestať po každej úlohe pre premyslenú úvahu. Ale načasovanie nie je najdôležitejšie, hlavne ak je výlet fascinujúci. Ste pripravení? Poďme!

zistite sami seba

Prvý deň. Pozrite sa do budúcnosti a fantasujte

Naše fantázie sú nielen skladom informácií o nás a našich cieľoch, ale aj silným zdrojom motivácie pre ich realizáciu. Aby bolo jednoduchšie fantaziť, hrajme hru. Predstavte si, že ste taký storočný snovač – šťastie. Nielen, že prežil v mysli a zdravie k takému vážnemu sviatku, takže aj váš život šťastie a ste dosiahli fantastického úspechu vo všetkom, čo zaviazali. Zdravé, prosperujúce, žijúce v prosperite, slovom, prosperujú. Vaši príbuzní a priatelia sa zhromaždili, aby vám zablahoželali a oslavili túto pozoruhodnú udalosť spolu s vami. A možno nielen priatelia, ale aj reportéri, tlač, celebrity …

Prezentované? A teraz si zapamätaj celý svoj šťastný život plný zaujímavých a vzrušujúcich udalostí. Čo si urobil? Čo si urobil? Kde, v akom prostredí? Kto bol blízko k vám? Čo si myslela? Popíšte svoj životný štýl, všetko, čo bolo pre vás dôležité, všetky oblasti života. Výhodne na papieri alebo v textovom editore.

Potom si prečítajte svoj text, hlaste si lepšie, dávajte pozor na svoje pocity a zvuk vášho hlasu. Naozaj chcete, aby sa tieto fantázie stali realitou? Ste pripravení vyskúšať?

Ak chcete, aby ste sa stali 100 rokov, musíte práve teraz začať cestu vo zvolenom smere.

Druhý deň. Nechajte sa všetko a snívajte

Veľmi často sa naše povolanie ukrýva niekde medzi oblasťou našich záujmov, sférou skrytých túžob a niekoľkými hlboko skrytými a zabudnutými detskými snami. Sme tak strach z tejto Pandorinej skrinky, ktoré sme schovať ho do skrine svojej pamäti, potom si poponáhľať, aby ho tlačiť všetko, čo som chcel, ale nie oslavovaný, to bolo plánované, ale nenaplnili. A potom zabudnite.

Ak chcete zdvihnúť závoj a urobiť ešte jeden krok smerom k vášmu volaniu, budete musieť dostať túto škatuľku, vyfúknuť prach a dôkladne potriasť všetko, čo ste do nej vložili. Pamätajte si všetky svoje sny, túžby, záujmy a všetko, čo ste kedy chceli vyskúšať, a napíšte. Pre úplnosť pridajte zoznam nepravdepodobností. Neobmedzujte svoju predstavivosť: čím viac napíšete veci, dokonca aj tie smiešne, tým lepšie. Nech je 100 alebo viac, ale nie menej ako 20.

Mimochodom, toto cvičenie má zaujímavý vedľajší účinok. Uložte zoznam a skontrolujte ho po chvíli. Niektoré vaše túžby sa splnia sami, bez vašej účasti. Aby sa všetko splnilo, bude potrebné podniknúť určité kroky, ale je to úplne iný príbeh.

Keď sme boli malí, každý z nás poznal jeho osud. Ak ste zabudli, o čom ste snívali ako dieťa, opýtajte sa svojich príbuzných.

Tretí deň. Urobte si dokonalú zmluvu

Predstavte si, že ste hviezda! Ste tak profesionálny, obľúbený a obľúbený, že vás “naháči”, ktorí sú pripravení urobiť čokoľvek, aby vás dostali. Máte možnosť podpisovať zmluvu s ideálnym platom, v rámci ktorého máte možnosť samostatne si vybrať, čo budete robiť, v akej oblasti a za akých podmienok. Áno, tak ste šťastní!

Myslíte si, samozrejme, že každý z nás má skutočne takú príležitosť? Ak nie, zdieľam s vami tajomstvo. Moderný svet ponúka výber širokej škály profesií a oblastí činnosti, všetky varianty pracovných plánov a iných podmienok. Bohužiaľ veľmi často mnohí nevedia, čo chcú, alebo sa nechcú snažiť dosiahnuť to, čo chcú. Ale z nejakého dôvodu nenájdu príležitosť sedieť a vážne premýšľať o tejto otázke.

Nechajte sa práve teraz zmätok a vyberte si ideálnu prácu. Rozmýšľajme v širšom zmysle, pretože sme autormi všetkých našich rámcov a obmedzení. Nech zozname je 100 bodov, alebo aspoň nie menšie ako 20. Mimochodom, toto cvičenie je užitočné prodelyvat čas od času, ako vaše preferencie sa môže zmeniť, a to je dôležité nastaviť si ideálnu zmluvu, práca aj naďalej inšpirovať.

Nie je potrebné len urobiť si ideálnu zmluvu, ale aj čas od času ju prezerať. Naše preferencie sa môžu meniť a je dôležité vykonať úpravy včas, aby naša práca nás naďalej inšpirovala.

4. deň. Čo by ste chceli dať druhým?

Všetci sme spoločenské bytosti. Žijeme v spoločnosti a nemôžeme existovať samostatne. Preto som vždy znepokojený, keď počujem, že niekto chce niečo urobiť pre seba. Chce sa baviť v procese, dosiahnuť sebarealizáciu prostredníctvom svojich milovaných aktivít a získať spokojnosť s dosiahnutím výsledkov. Všetky tieto túžby sú krásne, ale otázky “Prečo?”, “Prečo ste?”, “Aký je váš zmysel?” Zostávajú nezodpovedané.

Zdá sa mi, že takáto egocentrická pozícia je spočiatku horšia a chybná vo vzťahu k tej, v ktorej je prítomný motív “dať”. Činnosti môžu byť plne uspokojené iba vtedy, ak zdieľate niečo s ostatnými a slúžte im. A môžete premeniť svoju obľúbenú prácu do práce iba vtedy, ak nájdeš spôsob, ako vďaka svojim aktivitám priniesť prospech iným.

Kombinácia odpovedí na otázky “Prečo?” A “Čo chcem dať druhým?” Dá sa ten istý význam, bez ktorého je úplné uspokojenie z práce nemožné.

Piaty deň. Čo sa vám naozaj páči a naozaj sa teší

Do dnešného dňa sme sa sústredili na vaše sny, záujmy, túžby a to, čo by ste chceli urobiť. Nebolo vám nič obmedzené, okrem vašich fantázie a vlastných obmedzení. Vaše sny, záujmy a túžby prispievajú k vášmu povolaniu, ale obsahujú aj časť rizika. Ak väčšina z nich zostala vo svete fantázie a vy ste sa ich nepokúsili implementovať, nemôžete si byť istí, že je to presne to, čo sa vám páči a páčilo. Napriek tomu sú tieto zoznamy veľmi dôležité pre odhalenie povolania. Poďme ich nechať na chvíľu.

Teraz sa vrátime z oblasti fantázie do reálneho sveta. Vaša osobná skúsenosť je ďalším dôležitým zdrojom informácií o ceste k vášmu povolaniu. Pri starostlivom preskúmaní všetkých vašich pokusov o niečo urobiť a stupni vášho užívania procesu môžete nájsť aj stopy, ktoré vás dovedú k povolaniu.

Nezabudnite, čo naozaj rád robíte a čo vám prináša potešenie – na minulosť práce, počas štúdia, počas akejkoľvek inej činnosti, ktorú ste robili. Pamätajte si, že kľúčovým rozdielom zo zoznamu, ktorý ste urobili druhý deň, je to, že ste to skúsili a vedeli ste istotu, že z nej máte radosť. Ako obvykle, zamerať sa na 100 bodov a nechať ich byť aspoň 20.

Aby ste sa uistili, že sa vám naozaj páči a prináša potešenie, môžete len vyskúšať to, o čom ste snívali. Pozrite sa na svoje povolanie vo vašich skúsenostiach a experimentujte viac s vašimi fantáziami a záujmami.

Šiesty deň. Váš talent, schopnosti, zručnosti a ich reflexiu v iných

Každý z nás má veľa talentov, bez ohľadu na to, či ich rozvíjame alebo nie. Myslite na to, čo robíte dobre, v tom, čo ste dosiahli výšky a úspechy? Pravdepodobne máte niečo, čo viete robiť lepšie ako ostatné. Neviete o tom? Pamätajte si, s ktorými žiadosťami sa zvyčajne zaoberáte. Nepamätáte si? Potom vezmite šancu a opýtajte sa! Zavolajte svojim príbuzným a priateľom a opýtajte sa ich, čo by stratili, keby neboli s vami oboznámení. Buďte pripravení na najviac nečakané odpovede. Budete vedieť veľa zaujímavých vecí! 🙂

Vaše talenty a schopnosti vás vyvolajú správnym smerom k povolaniu. Neviete, čo ste silní – opýtajte sa ostatných!

Siedmy deň. Úloha, zručnosť, povolanie

Siedmy deň je dňom analýzy a odpovede na otázky. Prečítajte si každý zoznam a analyzujte ho. Venujte pozornosť bodom, ktoré:

  • niekoľkokrát sa opakuje;
  • zdá sa vám to najcennejšie a najdôležitejšie práve teraz;
  • spôsobiť zvláštnu odpoveď a chvenie.

Vyberte približne 10 položiek z každého zoznamu (počet položiek nie je prísny parameter). Rozdeľte položky do štyroch skupín:

  • Oblasť činnosti (medicína, umenie, šport a tak ďalej).
  • Podstata činnosti (čo robiť, čo robiť).
  • Podmienky (kde, ako, s kým, ako dlho).
  • Kvality a zručnosti (ako a čo mám robiť).

Zapíšte všetky body na prázdny list formátu A4 alebo do nového dokumentu s textovým editorom. Pridajte popis ideálneho životného štýlu od prvého dňa a odpovede na otázku “Čo chcem dávať druhým” od štvrtého.

Analyzujte výsledný opis a odpovedzte na otázky: “Čo som naozaj robím so svetom, keď to robím? “,” čo som naozaj dávam svet, keď to robím? “,” Čo je moja skutočnosť úloha, keď to robím? “,” Čo je to môj výnimočný darček, čo je moje majstrovstvá a povolania, keď to robím? “. Nespěchejte, tieto otázky si vyžadujú vážne zváženie. Odpovede na ne vám umožnia nájsť si seba.

Chcete prepojiť svoje povolanie s prácou? Abstrakt a pozrite sa na výsledný výsledok, akoby zo strany, akoby to nebolo napísané nie vy, ale inou osobou. Napíšte možnosti práce, ktoré sú vhodné pre takúto požiadavku. Ukážte ostatným a požiadajte ich, aby pomenovali možnosti vašej práce. Ak máte odvahu, pošlite v sieťach. Čím viac ľudí s rôznou profesijnou erudíciou ukážete, tým väčšiu škálu pracovných možností získate. Je žiaduce získať zoznam 20 – 30 rôznych možností pre povolanie. Vyberte jednu alebo dve alebo tri z nich, ktoré sa vám najviac páči.

Oceniť realitu. Koľko z toho, čo robíte, je blízko a je v súlade s vašou požiadavkou. Zamyslite sa nad touto stratégiou. Kardinálna zmena? Hladký prechod? Práca na rovnakej úlohe a povolanie robiť koníček a rozvíjať sa v zaujímavom smere paralelne? Napíšte plán. Urobte prvý krok. Skontrolujte experimentálne.

Bude to trvať niekoľko mesiacov alebo rokov. Je to strašidelné? Bojíte sa, ale urobte to. Tieto niekoľko mesiacov alebo rokov sa skončí skôr alebo neskôr, ale buď sa pokúsite alebo nie. Ponáhľajte sa, pretože nikto nevie, kedy príde storočie. Pamätajte, že šťastie nie je konečným cieľom, je to cesta. Dokonca aj pár sekúnd bližšie k vášmu ideálnemu životu – to je už výsledok.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + = 22