14 nawyków ludzi zazdrosnych

Czy kiedykolwiek spotkałeś ludzi, którzy przechodzą wszystkie stresy i chaos codzienności bez dotykania ich lub dotykania? Po prostu płyną przez życie w swojej aurze doskonałości i pozostawiają po sobie tych, którzy nie czują się tak … piękni. Co robimy źle? Co przeszkadza nam w osiągnięciu sukcesu ludzi, którzy zarządzają wszystkim i zawsze dostają to, czego chcą?

Oto kilka nawyków odnoszących sukcesy ludzi, którzy są najbliżsi innym, zbliżyli się do swojego ideału.

1. Skoncentruj się na jakości, a nie na ilości

Ludzie sukcesu odnoszą się do priorytetów i nie ulegają małym słabościom. Zamiast trzymać się małych rzeczy i zwlekać, najpierw wykonują najważniejsze czynności i spędzają resztę czasu na przyjemnych drobiazgach. Pomaga pozbyć się napięcia i obciążenia, które wisi nad tobą, nie pozwalając ci cieszyć się życiem.

2. Przede wszystkim dbają o swoje zdrowie i dobre samopoczucie

Ludzie dążący do doskonałości rozumieją, że nie mogą niczego osiągnąć, jeśli czują się źle. Dlatego na pierwszym miejscu stawiają zdrowie i dobre samopoczucie: regularnie uprawiają sport, wolą zdrową żywność i pozostawiają czas na spokojną pracę i hobby, które pomaga się zrelaksować.

3. Poznaj ich mocne i słabe strony

Każdy ma mocne i słabe strony, ale zamiast próbować je stłumić lub nie zwracać na nie uwagi, ludzie sukcesu zgadzają się z nimi i pracują nad ich wadami (im bardziej ignorujesz swoje słabości, tym silniej się stają). Ponadto jest to doskonała okazja do utrzymania poczucia własnej wartości.

4. Zaufaj swoim instynktom

Ludzie sukcesu, przede wszystkim, ufają sobie. Nie obchodzi ich, czego inni od nich oczekują, zawsze wiedzą, czego od siebie oczekują i robią to.

5. Ustal wysokie standardy

Nie tylko stawiają wysokie standardy, ale także nie pozwalają na zastraszanie tych standardów siebie. Rozumieją, że nie ma nic doskonałego, ale znajdują głęboką satysfakcję w wykonywaniu zadań tak dobrze, jak to tylko możliwe. Rozumieją, że robienie czegoś dobrego po raz pierwszy jest o wiele lepsze i łatwiejsze niż następnie do poprawiania ościeży.

6. Mają plan

Ludzie sukcesu wiedzą, czego naprawdę chcą, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Wiedzą dokładnie, jak będzie wyglądało ich życie, jeśli będą nadal dążyć do celu. I nigdy nie obniżają poprzeczki, zgadzając się na mniej, zamiast na to, co pierwotnie było zamierzone.

7. Nie rezygnuj z kreatywności

Ludzie sukcesu nie dają perspektywy braku pieniędzy, aby się zastraszyć i nie są sprzedawane w niewolę ze względu na kawałek chleba. Nie podejmą pracy, która nie jest dla nich interesująca, tylko po to, aby uzyskać odpowiednie opłaty. Natomiast zagrożenie ubóstwem staje się dla nich motywacją do szybkiego zrealizowania swojego ideału.

8. Ustaw realistyczne cele

Ludzie, którzy są w czasie, nigdy nie tworzą nierealistycznych list zadań, których nawet robot nie może spełnić. Na ich liście przypadków zawsze jest miejsce na jedzenie, prysznic i relaksujące wakacje. W rzeczywistości również doceniają zdrowie, aby jechać w zakręcie lub stale odkładać planowane sprawy.

9. Rób rzeczy konsekwentnie

Ludzie sukcesu wiedzą, że wielozadaniowość nie prowadzi do niczego dobrego.

10. Regularnie dostosowuj ich stawkę

Droga do sukcesu nie jest linią prostą, ale drogą, na której musisz nauczyć się manewrować między samochodami, wybrać odpowiednią prędkość i skręcić we właściwym kierunku. Osoby odnoszące sukcesy stale analizują swoje cele i zakres ich wdrażania, dostosowują kurs i znajdują nowe sposoby osiągnięcia.

11. Zautomatyzuj to, czego nie można zmienić

Zamiast denerwować się codziennymi sprawami, których nigdzie nie da się uniknąć, doprowadzają je do automatyzmu. Automatycznie sprawdzaj pocztę e-mail, przygotuj jedzenie i sprzątaj mieszkanie, poświęć na to minimum czasu i energii, a następnie wykonaj własną działalność.

12. Czy tylko to, co ich pasjonuje

W tym momencie nie ma po prostu nic do dodania.

13. Organizują swój dzień pracy w inteligentny sposób

Pracują od 30 minut do godziny, po czym zatrzymują się na krótką przerwę przed kolejnym “rzutem”. Czasem mogą pracować przez cztery godziny, czasem przez osiem – wszystko zależy od ilości pracy, jaką trzeba wykonać dzisiaj. Robią wszystko, czego potrzebują, aby zrealizować swój plan, ale nie zamierzają “wypalić się” w pracy.

14. Wierz w swój talent

Nie ma znaczenia, kto (celowo lub nie) próbuje przerywać swoje myśli i niszczyć cele, zasiewać i pielęgnować nasiona wątpliwości, zaangażowani ludzie wiedzą, że robią dokładnie to, co jest potrzebne i dokładnie w razie potrzeby. Ich krytycy nie mogą się pochwalić tym samym, więc szybko się potykają i odpadają.

Czy są jakieś inne nawyki, które zauważyłeś dla ludzi sukcesu lub dla siebie, jeśli uważasz siebie za takich? Jeśli tak, prosimy o udział w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + = 27