13 dôvodov, prečo je iPhone rýchlo vybitý

Geolokačné služby

Mnohé aplikácie používajú údaje o polohe aj vtedy, keď pracujú na pozadí. Je to jedna vec, pokiaľ ide o mapy alebo navigáciu, a je to úplne iné, keď modul GPS zariadenia smartphone používa zábavné aplikácie a hry, ktoré môžu bezpečne bez neho.

Zakázať geolokáciu pre nepotrebné aplikácie a súčasne ušetriť energiu batérie môže byť v nastaveniach geolokácie. Otvorte “Nastavenia» → «súkromia» → «Location Services” a skontrolujte, ktoré aplikácie skutočne potrebujú používať dáta o polohe v pozadí, a ktorý môže a má zakázať prístup k GPS. A nezabudnite sa pozrieť na položku “Systémové služby” v spodnej časti zoznamu: existuje veľa možností, ako sú napríklad reklamy, ktoré môžete bezpečne vypnúť.

Aktualizácia pozadia aplikačných dát

To isté platí pre funkciu načítania pozadia v aplikáciách. Pomalý internet, sú dávno preč, takže by ste mali vziať do úvahy, že dôležité sú niekoľko sekúnd trvalo k stiahnutiu Twitter pásika alebo čerstvú produkciu podcast?

Ak chcete vypnúť pozadie aktualizácie nepotrebných aplikácií, prejdite na “Nastavenia» → «Základné» → «obsahu Aktualizácia”, kontrolovať a zakázať poháre všetkých programov, ktoré ju nepotrebujú.

Vynútené ukončenie aplikácie

Rozsiahle zobrazenie, ktoré núti aplikácie opustiť menu multitasking pomáha šetriť energiu batérie na koreň nesprávne. V skutočnosti je pravý opak.

Po nahratí aplikácie z pamäti, nabudúce to je prístupný systém kompletne reštartuje ho konzumovať prostriedky procesora a tým aj napájanie z batérie. Takže aplikácie manuálne nezatvorte v ponuke multitasking – nie je to len zbytočné, ale aj škodlivé.

Nahrávanie novej pošty

Daleko od všetkých a nie vždy potrebujú konštantnú kontrolu pošty, jesť drahocennú batériu iPhone. A aj keď je to tak, okamžité zaťaženie je potrebné len pre jednu škatuľu, pre ostatných je vhodný ručný výber alebo výber vzorky v určených intervaloch.

Môžete zmeniť frekvenciu výberu nových e-mailových správ, čo je dosť podivné, nie v nastaveniach pošty, ale v možnostiach účtov. Otvorte “Nastavenia» → «účtov a hesla» → «Load dát” a nastavte, non-naliehavé ‘opčné boxy, vzorka’ a potom zadajte nasledujúce časový interval, po ktorý je nutný pre kontrolu nových správ na serveri.

oznámenia

To isté platí pre upozornenia. Takmer každá aplikácia na prvom spustení vyžaduje povolenie na odosielanie upozornení, ale len malá časť ju naozaj potrebuje. Z dôvodu nekonečného toku oznámení je obrazovka často zapnutá a aplikácia neustále komunikuje so svojimi servermi pomocou mobilných dát alebo Wi-Fi. To všetko ovplyvňuje autonómnosť iPhone nie je k lepšiemu.

Prejdite do časti Nastavenia → Upozornenia a vypnite upozornenia pre všetky aplikácie okrem okamžitých poslov, sociálnych sietí a ďalších programov, ktoré sú pre vás dôležité.

Mobilná komunikácia

Slabý signál z celulárnej siete tiež spôsobuje zvýšený výboj batérie. Pri slabom pokrytí 3G alebo LTE sa iPhone neustále pokúša nadviazať spojenie a plytvanie poplatkom.

Aby sa tomu zabránilo, snaží sa zakázať prenos dát cez celulárnu sieť, ak ste mimo oblasti pokrytia alebo stabilným prechodom z LTE na 3G alebo 3G na 2G. Môžete to urobiť v časti Nastavenia → Mobilné.

Automatické preberanie obsahu

Ak máte navyše k iPhone aj iné zariadenia iOS, vďaka funkcii automatického preberania okamžite stiahnú všetky zakúpené aplikácie, hudbu a knihy. Užitočný, ale s aktívnym použitím môže spôsobiť výrazné vybitie batérie.

Funkciu automatického sťahovania môžete zakázať úplne alebo iba vybratý typ obsahu v ponuke Nastavenia → iTunes Store a App Store. Ďalšou možnosťou je umožniť sťahovanie iba cez Wi-Fi vypnutím prepínača “Cellular Data”.

Vysoký jas obrazovky

Vo väčšine prípadov funkcia automatického jasu funguje správne a umožňuje vám šetriť energiu batérie a automaticky prispôsobiť úroveň osvetlenia. Niektorí používatelia však dávajú prednosť tomu, aby bol jas minimálny a nezávisle nastavil na požadovanú úroveň. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť ešte väčšie úspory.

V prehliadači iOS 11 nie je automatický prepínač jasu na svojom obvyklom mieste v časti “Obrazovka a jas”, ale v univerzálnych nastaveniach prístupu. Ak sa chcete k nim dostať, prejdite na položku Nastavenia → Všeobecné → Univerzálny prístup → Zobrazenie adaptácie.

Zlyhanie aplikácie

Často sa stáva, že niektoré aplikácie nemusia fungovať správne kvôli poruche a tým by spôsobili zvýšený výboj batérie. Obnovte prácu v tomto prípade, môžete donútiť iPhone reštartovať.

Spustiť ho možno upnúť súčasne tlačidlo zámku a tlačidlo “Home” na iPhone 6s, 6s Plus a staršími zariadeniami alebo blokovací tlačidlá a Volume Down kľúč na iPhone 7 a 7 Plus. IPhone X, iPhone 8 a 8 Plus je nutné rýchlo stlačiť tlačidlo hlasitosti a potom rýchlo stlačte a uvoľnite tlačidlo hlasitosti dole a potom stlačte a podržte tlačidlo zámku.

Opotrebovanie batérie

Problémy s rýchlym vybitím batérie môžu byť spôsobené jeho opotrebovaním. Lithiové polymérové ​​batérie Apple trvá približne 500 cyklov bez zrejmej straty pôvodnej kapacity, po tom, čo sa začne znižovať a smartphone už drží zaťaženie horšie.

Skontrolujte stupeň opotrebenia batérií pomocou špeciálnych pomôcok. V prípade služby macOS je najpohodlnejším spôsobom použiť bezplatnú kokosovú batériu, ktorá zobrazuje informácie o batériách zariadení iOS, keď sú pripojené k počítaču Mac. V systéme Windows zobrazí iBackupBot počet cyklov. Ak cykly prekročili hranicu 500, je potrebné kontaktovať servisné stredisko a vymeniť batériu.

Nastavenie podsvietenia

Čím dlhšie je podsvietenie obrazovky aktívne, tým rýchlejšie je zariadenie vybité. Ak ste ho nevytvorili, aby to nefungovalo zbytočne, urobte to.

Otvorte ponuku “Nastavenia” → “Obrazovka a jas”. Zvoľte “Auto-Lock” a nastavte ho na minimálnu hodnotu, že svetlo sa vypne, akonáhle je to možné na vlastnú päsť, ak ste zabudli zamknúť ručne obrazovku.

Okrem toho vypnite možnosť “Zdvihnúť na aktiváciu”, ak je na zariadení k dispozícii. Podsvietenie sa automaticky nezapne, keď prístroj vezmete do ruky, a zriedka sa zbytočne zbytočne vydá.

 

Nadmerná alebo zlá optimalizácia aplikácií

Každá inštalovaná aplikácia je spotrebiteľom energie. A ak vývojár nemá optimalizovaný kód alebo urobil chyby, môže spotrebovať oveľa viac batériových zdrojov, než je potrebné.

Skontrolujte zoznam programov vo vašom zariadení a odstráňte tie, ktoré nepotrebujete, alebo sú príliš zbytočné. Ak nemôžete robiť bez jednej z týchto aplikácií, skúste ju nahradiť analógom z obchodu App Store – možno bude táto alternatíva viac priateľská k batérii.

Pozrite si zoznam nainštalovaných programov zoradených podľa množstva spotreby energie v časti “Nastavenia” → “Batérie” → “Používanie batérie”.

 

Dynamické tapety

V aplikácii iOS môžete používať animované tapety. Vykazujú pekné efekty na pracovnej ploche, ale súčasne spotrebujú extra batériu. Ak stojíte za každú minútu bez nabíjania, nainštalujte len statickú tapetu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − = 37