Ako hrať hry s PSP na iPhone bez jailbroken

V detstve každý z nás mal herné konzoly, niekto má Dandy, niekto má Sega, Super Nintendo a niektoré aj PlayStation alebo Dreamcast. Všetky z nich už dávno zapadli do zabudnutia, ale niekedy chcete hrať svoje obľúbené hry. V tomto prípade nám pomáhajú emulátory, ktoré boli predtým k dispozícii iba v počítači, ale v čase, keď sa ich výkon zvýšil, prišli aj na mobilné platformy vrátane iOS. Teraz je schopnosť iPhone stačiť na ticho emulovať nielen Super Mario Bros. a Comix Zone, ale aj hry s moderným PSP a bez útek z väzenia.

Predtým sme vám už povedali, ako môžete spustiť hry s NES, Game Boy a GBA na vašom iPhone, dnes je to PSP. Rovnako ako predtým, emulácia sa bude vykonávať vo webových aplikáciách, pretože, bohužiaľ, v systéme iOS bez útek z väzenia, schopnosti vývojárov sú veľmi obmedzené.

inštalácia

IMG_0213 IMG_0214

Najskôr musíme emulátor načítať. Môžete si ho stiahnuť z webovej stránky iEmulators, postupovať podľa odkazu, nájsť aplikáciu PPSSPP v sekcii Apps a nainštalovať ju. Myšlienka je, že certifikáty vývojárov sú platné, takže nemusíte preložiť dátum, ale ak sa vyskytnú nejaké problémy s inštaláciou – skúste preložiť dátum späť na rok alebo dva.

Stiahnite si hry

Po inštalácii môžete spustiť program PPSSPP, ale nič nebudete môcť hrať, pretože vo zväzku nie sú žiadne obrázky. Budete ich musieť nahrať sami, existuje veľa miest, napríklad coolrom.com. Nájdite svoju obľúbenú hru a stiahnite si obrázok ISO.

Screenshot z roku 2014-12-11 na 12.36.12

Teraz musí byť obraz naliaty do emulátora, je to veľmi jednoduché. Pripojte iPhone k počítaču cez kábel a cez “Zdieľané súbory” iTunes umiestni stiahnutý obrázok do priečinka PPSSPP (zobrazí sa ako bežná aplikácia). Po synchronizácii sa kopíruje do iPhone.

Beh hry

IMG_0223

Akonáhle sa obrázok s hrou prenesie do zariadenia, PPSSPP ho okamžite zistí a zobrazí ho na úvodnej obrazovke. Vyberte si správnu hru, začnite a hrajte.

IMG_0218

Na obrazovke sa objavia tlačidlá virtuálnej hernej klávesnice a palice, ktoré sú celkom pohodlné (s výnimkou aspoň šifry).

Optimalizácia hier

IMG_0301

Nad centrom obrazovky je ponuka tlačidiel, ktorá obsahuje všetky nastavenia emulátora: grafika, zvuk, ovládacie prvky a iné. Hneď povedzme, že napriek obmedzeniam systému iOS je výkon viac alebo menej znesiteľný. Bežal som s God of War Chain of Olympus (nie najjednoduchšou hračkou) na iPhone 5s av zásade je hrateľný.

IMG_0216

Prešiel som z režimu na celú obrazovku do okenného režimu, pretože po ponuke sa všetko začalo divoko brzdiť, vrátane zvuku. Takže v okennom režime sa mi podarilo hrať viac či menej ticho, bez toho, aby som sa musel vykopať do prostredia, ktoré je veľa.

IMG_0220

Takže ak popashanit s preskakovaním rámcov a rôznych grafických efektov, je možné dosiahnuť lepšie výsledky.

Ak niekto skúsi GoW na iPhone 6, 6 Plus, odhláste, ako to funguje.

Čo nakoniec?

Čo máme nakoniec? Všeobecne platí, že PPSSPP napodobňuje hry celkom dobre a zvládol to aj s takou ťažkou kópiou ako GoW. Áno, existujú určité drsnosti vo výkonnosti a na starších zariadeniach budú výraznejšie. Napriek tomu, ak chcete, môžete začať svoju obľúbenú hru a viac alebo menej tolerantne hrať. Samozrejme, že nie je to o emulácii hier v plnej rýchlosti, ale nezabudnite na obmedzenia iOS, ak chcete viac – jailbreak a nainštalujte emulátory od Cydia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1