İPhone’un hızlı bir şekilde neden boşaltılmasının 13 nedeni

Coğrafi konum hizmetleri

Birçok uygulama, arka planda çalışırken bile konum verilerini kullanır. O haritalar ve navigasyon geliyor ve ne zaman bir şey bambaşka zaman kolayca onsuz yapabilirsiniz eğlence uygulamaları ve oyunları kullanarak akıllı telefon GPS modülü.

Gereksiz uygulamalar için coğrafi konumu devre dışı bırakın ve aynı zamanda pil tasarrufu da coğrafi konum ayarlarında olabilir. ve GPS erişimi reddetmek yok edebilir “Ayarlar →«Gizlilik»→« Yer Hizmetleri »” ve gerçekten arka planda konum verilerini kullanmak gerekir hangi uygulamaların kontrol edin ve açın. Ve listenin en altındaki “Sistem Servisleri” maddesine bakmayı unutmayın: Güvenli bir şekilde kapatabileceğiniz reklamlar gibi birçok seçenek vardır.

Uygulama verilerinin arka plan güncellemesi

Aynı uygulamalarda arka plan yük fonksiyonu için de geçerlidir. Yavaş internet çok gerilerde kaldı, bu nedenle önemli birkaç saniye o Heyecan kaset veya podcast taze üretimini indirmek için aldı edilir düşünmelisiniz?

Gereksiz uygulamaları güncelleyerek arka planı kapatmak için, buna ihtiyacı yoktur bütün programların tumbler, “→«Temel»→« İçerik Güncellemeler »Ayarlar” gidin kontrol edin ve devre dışı bırakın.

Zorla uygulama sonlandırma

Uygulamaların çok görevli menüden çıkmasını zorladığına dair yaygın görünüm, kökte pil gücünün yanlış şekilde kaydedilmesine yardımcı olur. Aslında tam tersi doğrudur.

Bir uygulamayı bellekten kaldırdığınızda, bir dahaki sefere eriştiğinizde, sistemin tamamen yeniden başlatılması, CPU kaynaklarının tüketilmesi ve sonuç olarak pilin şarj edilmesi gerekir. Bu yüzden, çoklu görev menüsündeki uygulamaları el ile kapatmayın – bu sadece işe yaramaz değil, aynı zamanda zararlı da değildir.

Yeni posta yükleniyor

Her şeyden uzak ve değerli bir batarya iPhone yemek, sürekli bir posta kontrolü her zaman gerekmez. Bu durum söz konusu olsa bile, anında yükleme sadece tek bir kutu için gereklidir, diğerleri için, belirli aralıklarla manuel veya numune seçimi uygundur.

Yeni e-posta mesajlarının seçim sıklığını, garip bir şekilde, posta ayarlarında değil, hesap seçeneklerinde değiştirebilirsiniz. “→«Hesaplar »Ayarlar ve« Yük verileri →»şifreleri” açın ve ‘acil olmayan’ seçeneği kutuları ‘Numune’ olarak ayarlayın ve daha sonra sunucuda yeni iletileri kontrol etmek gerekir, bundan sonra aşağıdaki zaman aralığını girin.

ihbar

Aynı bildirimler için de geçerlidir. Hemen hemen ilk uygulamadaki herhangi bir uygulama, bildirim göndermek için izin ister, ancak sadece küçük bir parçaya gerçekten ihtiyacı vardır. Bildirimlerin sonsuz akışı nedeniyle, ekran genellikle açılır ve uygulama, hücresel veri veya Wi-Fi kullanarak sunucularıyla sürekli iletişim kurar. Tüm bu iPhone’un özerkliğini etkiler daha iyi değildir.

Anlık mesajlaşma programları, sosyal ağlar ve sizin için önemli olan diğer programlar dışındaki tüm uygulamalar için Ayarlar → Bildirimler bölümüne gidin ve bildirimleri kapatın.

Hücresel iletişim

Hücresel şebekeden gelen zayıf bir sinyal ayrıca artmış bir akü boşalmasına neden olur. Zayıf 3G veya LTE kapsama alanına sahip olan iPhone, şarjı boşa harcayarak sürekli bir bağlantı kurmaya çalışacaktır.

Bunu önlemek için, kapsama alanı veya 2G 3G veya 3G LTE gelen istikrarlı anahtarı dışında olduğunda hücresel ağ üzerinden veri iletimini devre dışı bırakmayı deneyin. Bunu, Ayarlar → Hücresel’de yapabilirsiniz.

Otomatik içerik indirme

İPhone’a ek olarak başka iOS cihazları da varsa, otomatik indirme fonksiyonu sayesinde, satın alınan tüm uygulamaları, müzik ve kitapları hemen indirebilirsiniz. Kullanışlı, ancak aktif kullanımda pilin önemli ölçüde boşalmasına neden olabilir.

Otomatik indirme özelliğini tamamen veya sadece Ayarlar menüsünde → iTunes Store ve App Store’da seçilen içerik tipini devre dışı bırakabilirsiniz. Başka bir seçenek, “Hücresel Veri” geçiş anahtarını devre dışı bırakarak yalnızca Wi-Fi üzerinden indirmeye izin vermektir.

Yüksek ekran parlaklığı

Çoğu durumda, otomatik parlaklık doğru çalışır ve otomatik olarak aydınlatma seviyesine ayarlayarak pil tasarrufu yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar parlaklığı minimumda tutmayı tercih eder ve bağımsız olarak istenen seviyeye ayarlar. Bu sayede daha da fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.

İOS 11’de, otomatik parlaklık düğmesi “Ekran ve parlaklık” bölümünde normal erişim yerinde değil, evrensel erişim ayarlarında. Bunun için Ayarlar → Genel → Evrensel Erişim → Ekran Adaptasyonu’na gidin.

Uygulama kazası

Çoğu zaman, bazı uygulamalar bir arıza nedeniyle düzgün çalışmayabilir ve bu nedenle artmış bir akü boşalmasına neden olabilir. Bu durumda işi geri yüklerseniz, iPhone’u yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.

aynı zamanda kilit düğmesi ve iPhone 6s, 6s Plus ve daha önceki cihazlarda veya açma düğmesine düğmesi “Home” ve iPhone 7 Sesi Azalt tuşuna ve 7 Artı kelepçelenmiş edilebilir çalıştırın. iPhone X, iPhone 8 ve On 8 Artı hızlı, ses açma tuşuna basın ardından hızla basın ve Cilt Aşağı tuşuna bırakın ve sonra basın ve kilit düğmesini basılı tutun gerekir.

Pil aşınma

Akünün hızlı deşarjı ile ilgili problemlerin aşınması ve yıpranmasından kaynaklanabilir. Lityum polimer piller Apple, orijinal kapasitesinde kayda değer bir kayıp olmadan yaklaşık 500 döngü sürebilir, bundan sonra azalmaya başlar ve akıllı telefon zaten şarjı daha da kötüleştirir.

Özel yardımcı programları kullanarak batarya aşınmasının derecesini kontrol edin. MacOS için en uygun yöntem, Mac’e bağlandıklarında iOS cihazlarının pilleri hakkında bilgi veren ücretsiz Hindistan Cevizi Pilini kullanmaktır. Windows’ta, iBackupBot döngü sayısını gösterecektir. Döngüler 500’ün ötesine geçtiyse – pili değiştirmek için servis merkezine başvurma zamanı.

Arka ışık ayarları

Ekran aydınlatması ne kadar uzun süre aktif kalırsa, cihaz daha hızlı boşalır. Eğer bunu ayarlamamış olsaydınız, boş yere çalışmaz, yap.

“Ayarlar” → “Ekran ve Parlaklık” menüsünü açın. Ekranı manuel olarak kilitlemeyi unutursanız, “Otomatik kilitle” seçeneğini belirleyin ve en düşük değere ayarlayın, böylece arka ışığın mümkün olduğunca erken kapatılmasını sağlayın.

Ayrıca, cihazınızda mevcutsa, “Etkinleştirme için yükselt” seçeneğini de kapatın. Cihazı elinize aldığınızda arka ışık otomatik olarak yanmayacaktır ve sonuç olarak gereksiz yere nadiren çalışacaktır.

 

Aşırı veya kötü uygulama optimizasyonu

Yüklenen her uygulama bir enerji tüketicisidir. Geliştirici kodlamayı optimize etmemiş veya hata yapmamışsa, gerekenden daha fazla pil kaynağı tüketebilir.

Cihazınızdaki programların listesini kontrol edin ve ihtiyaç duymadığınız ya da çok israf ettiğinizleri silin. Eğer bu uygulamalardan biri olmadan yapamaz App Store’a bir analog ile değiştirmek deneyin – olası bir alternatif aküye daha kolay olacaktır.

Yüklü programların listesine, enerji tüketimi miktarına göre “Ayarlar” → “Pil” → “Pilin Kullanımı” bölümünde bakın.

 

Dinamik Duvar Kağıtları

İOS’ta hareketli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Masaüstünde güzel efektler gösterirler, ancak aynı zamanda ekstra pil gücü tüketirler. Yeniden şarj edilmeden her dakika değer veriyorsanız, sadece statik duvar kağıdı yükleyin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 80 = 90