İPhone ve iPad için en iyi 5 mobil tarayıcı

Bugüne kadar App Store, iOS cihazlarını kullanarak belgeleri özel olarak tasarlanmış ekipmanlara başvurmadan taramanıza izin veren pek çok uygulama içerir. Birçok kullanıcıyı memnun edecek en ilginç beş ücretli ve ücretsiz programı seçmeye karar verdim.

Tarayıcı Pro, Readdle

Ben şahsen kullandığım uygulama ile başlayacağım. Tarayıcı Pro’nun, koyu renklerde sürekli olarak yeterince iyi bir arayüzü var. Uygulamanın ana ekranında, klasörlere yerleştirilen isim ve tarihe göre sıralanabilen tüm hazır belgelere erişebilirsiniz.

IMG_0497

İki tarama modu mevcuttur. İlk durumda, nesnenin bir resmini çekeriz ve hemen onu işlemeye başlarız, ikincisinde – üst üste birkaç fotoğraf çekeriz, daha sonra yakalanan görüntüleri sırayla düzenleriz. Odaklama sırasında, uygulama dokümanın sınırlarını neredeyse mükemmel bir şekilde tanımlar.

IMG_0500

Fotoğraf hazırlandıktan sonra, iki filtreden birini seçebilir, daha iyi görüntü elde etmek için parlaklığı ve kontrastı değiştirebiliriz. Bitmiş doküman, film, posta veya bulut depolama alanına JPEG veya PDF formatında gönderilebilir. Uygulama kesinlikle hiçbir şikayete neden olmaz, ama tam sürüm ısırıkları için fiyat – 229 ruble.

Tarama Bağlantısı

Bu uygulamadan başlayarak, taranan belgenin sınırlarının otomatik olarak tespit edilmediğini hemen fark ettim. Belki resim hazırlandıktan sonra çalışır, diye düşündüm, ama tahminlerim yanlıştı. Ürün geliştiricileri için 169 ruble ödeme yapmaları istendiğinde, böyle bir işlevin eksikliğinin önemli bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum.

IMG_0502

Resim düzenleme ekranı beni düşünmemi sağladı. İlk olarak, bu tür bir uygulama neden bu kadar çok filtreye sahip ve görüntü kalitesini hiçbir şekilde arttırmıyor? Bence tarayıcıyı Instagram’a çevirmemelisin. İkincisi, belgenin bulanıklaştırmasını sağlayan filtrenin amacı nedir? Elbette, belgelerini tarayacak olan kullanıcı, sonuçların netliği ile ilgileniyor ve bulutlu bir görüntü elde etmemekle ilgileniyor.

IMG_0503

Geliştiriciler, tüm görüntüyü bir seferde değil, belirli bir siteye bulanıklaştırabiliyorlarsa, Scan Connect hakkındaki düşüncelerim daha iyi değişecektir.

ABBYY Güzel Tarayıcı

Ücretsiz bir uygulamadan bahsetmenin zamanı geldi. Fine Scanner’ın ana özelliklerinden biri, kullanıcı tarafından yapılan üçünün en iyi resmini otomatik olarak seçme yeteneğidir. Bu işlevi test ettim, odaklamadan çok fazla fotoğraf çektim, ancak uygulamadan yanlış seçim yapamadım.

IMG_0515

Uygulama kalitatif olarak görüntüyü keser, sınırlarını bulur ve kaydederken, bir kategori ve etiket seçmenize, belgeleri aramayı basitleştirmenize, bulut, galeriye kaydetmeyi ve e-postaya göndermeyi destekler. Kısacası, İnce Tarayıcı iyi bir ücretsiz çözümdür, eklenecek bir şey yoktur.

PDFScanner

Adına göre, bu uygulama belgeleri PDF formatında oluşturabilir, böylece film kaydetmeyi unutmak zorunda kalacaksınız. Güzel bir fırsat, ana ekrandaki nesnelerin, belgeyi açmaya ve menüde istediğiniz işlemi seçmeye gerek kalmadan, senkronizasyon için Dropbox klasörüne sürüklenebilmesidir.

IMG_0519

Geliştiriciler, çekilmekte olan nesnenin kenarlarının otomatik olarak tanınması işlevini talep ettiler, ama aslında bu işe yaramıyor. Farklı mesafelerden fotoğraflanmış, yüksek kaliteli resimler çekmeye çalıştım, ancak uygulama her seferinde resmi elle kırpmak istedi.

IMG_0521

Program (A4, A3, vb) kaydetmek için farklı biçimleri seçmenize olanak verir, ama sen benim gine çek çıktı düzleştirilmiş bir görüntü elde etmek istemiyorsanız, miktar kendiniz yüklemek zorunda kalacaktır.

Hızlı Tarayıcı

Gerçekten harika bir uygulama. Hızlı Tarayıcı’nın ücretsiz sürümünde, nesnenin sınırlarını otomatik olarak bulma, alınan belgenin parlaklığını ayarlama, filmlere kaydedilebilme veya e-posta ile gönderilebilme imkanı vardır. Bulut depolama alanına indirmek yalnızca ücretli sürümde kullanılabilir.

IMG_0511

Bu uygulama ile yukarıda tartışılanlar arasındaki ana fark, gerçekten beğendiğim belgede çeşitli notlar ve yazıtlar yapabileceğiniz belge düzenleme işlevidir. Varsa, resimdeki istenmeyen verileri yalnızca çizebilirsiniz.


Umarım makalem doğru uygulamayı seçmenize yardımcı olmuştur. Ve belgeleri taramak için hangi programları kullanıyorsunuz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − = 15