Jak uwolnić do 5 gigabajtów na iPhone’ach i iPadach bez usuwania czegokolwiek

Uważni czytelnicy pamiętają jeden z chipów iOS 9, który był na przesłuchaniu podczas premiery nowego mobilnego systemu operacyjnego. Mowa na temat funkcji automatycznego czyszczenia – system niezależnie usuwał z dysku różne śmieci, a nawet aplikacje, jeśli nie było wystarczająco dużo wolnego miejsca na pobranie pliku aktualizacji.

Ta pół-magiczna funkcja pozwala uwolnić do 5 gigabajtów wolnego miejsca, w zależności od wielkości dysku i liczby zainstalowanych aplikacji. Wadą jest to, że sam system może zainicjować automatyczne czyszczenie, użytkownik nie może w żaden sposób wpłynąć na to. Jest jednak jedna sztuczka …

iOS usuwa śmieci z pamięci iPhone’a lub iPada, gdy potrzebujesz miejsca na coś ważnego, na przykład, aby kupić zawartość w sklepie iTunes Store. Muzyka i gry nie są odpowiednie ze względu na mały rozmiar, wciąż są filmy. Nie bój się, nie będziemy musieli niczego kupować, bez tego obejdziemy się.

img-20911

Przejdź do Ustawienia → Ogólne → Użyj pamięci masowej i iCloud i sprawdź ilość wolnego miejsca. Na moim iPadzie prawie już go nie ma, dostępne są tylko 300 megabajtów.

IMG_0286

Otwórz sklep iTunes Store i przejdź do sekcji “Filmy”. Wybieramy jakiś długo-przed-filmowy. Na przykład “Władca Pierścieni”.

IMG_0287

Upewnij się, że wybrany film ma znacznie większy wolumen niż dostępne wolne miejsce (w moim przypadku – 6,75 GB z dostępnymi 313 MB), kliknij “Wypożyczalnia”.

IMG_0288

iOS wyświetli ostrzeżenie o braku wolnego miejsca i zaproponuje usunięcie czegoś za pomocą ustawień. Naciskamy “OK”.

IMG_0289

Czekamy około minuty i sprawdzamy ilość wolnego miejsca. Zostałem zwolniony 1,2 GB. Magia? Możesz tak powiedzieć.

Teraz o niuansach. Pieniądze można dodać do konta tylko wtedy, gdy masz wystarczająco dużo pieniędzy i wystarczająco dużo wolnego miejsca. Liczba uwolnionych gigabajtów zależy od liczby zainstalowanych aplikacji. Im więcej aplikacji, tym więcej pamięci podręcznej i plików tymczasowych będzie mogło usunąć iOS. Na iPhonie 16-gigabajtowym mam około 2 GB, jest to średnia, ale może osiągnąć 5 GB. Jeśli masz całkowicie pusty iPhone i kilka aplikacji, wynik nie będzie tak imponujący – około 300-500 MB.

Pokaż w komentarzach, ile miejsca udało ci się wydać!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 70 = 72