Najlepšie iPad aplikácie pre úpravu videa: iMovie, Pinnacle Studio a ďalšie

Náš iPad je v skutočnosti viacúčelový prístroj s mnohými rôznymi scenárami používania, jedným z nich je strih videa. Vzhľadom na veľkú uhlopriečku obrazovky a pomerne silnú výplň iPad ľahko sa dá použiť na inštaláciu jednoduchých valčekov. Video z vašej poslednej dovolenky, matinee v materskej škole a akékoľvek iné domáce video – jednoducho sa môžete zmeniť na “film”. Apple sa o nás postaral a vydal iMovie pre iPad, ale okrem toho existuje mnoho ďalších podobných aplikácií. Stojí za to nájsť alternatívy a ktoré si zaslúžia vašu pozornosť?


iMovie

imovie1

Ako viete, iMovie je vlastná aplikácia spoločnosti Apple na inštaláciu a prenesená do iOS s operačným systémom OS X. S ním môžete importovať klip a niekoľko klipov; rezať alebo lepiť na správne miesto; Pridajte prechody, efekty a tituly. Aj iMovie podporuje vytvorenie chladných prívesov na cestách. Okrem toho obsahuje všetky tradičné funkcie na úpravu aplikácií, ako napríklad obraz v obraze, rozdelená obrazovka, pomalé efekty a ďalšie. Rozhranie a použitie samotnej aplikácie je podobné verzii Mac, takže ak ste s ňou oboznámení, ovládanie iMovie na iPad netrvá veľa času. Treba tiež poznamenať, že môžete poslať hotové videozáznamy do Apple TV alebo do iného zariadenia iOS cez AirDrop.

imovie2

Ak sa nechcete odtrhnúť od ekosystému Apple a uprednostňovať značkové aplikácie – vyberte si iMovie.

Pinnacle Studio

vrchol

Pinnacle Studio, predtým známe ako Avid Studio, existuje oveľa dlhšie ako iMovie pre iOS a obsahuje mnoho jeho vlastností. Riadiace rozhranie je trochu iné, ale umožňuje zobraziť viac ovládacích prvkov, ako v profesionálnych aplikáciách na úpravu. Kluby Pinnacle Studio obsahujú podporu pre Box, Vimeo, Dropbox, Google Drive a Microsoft Skydrive, ktoré nie sú v iMovie. Akonáhle je váš film pripravený – môžete ho okamžite odovzdať do cloudu alebo ho zdieľať prostredníctvom Facebooku, YouTube alebo Vimeo.

pinnacle2

Ak máte záujem o ďalšie možnosti úprav a integráciu s video službami a cloud storage – Pinnacle Studio je práve to, čo potrebujete.

Videon

videon1Videon je univerzálne riešenie. S ním môžete nielen pripojiť video, ale aj zachytiť to, to je, strieľať. Aplikácia má veľa možností snímania, ako napríklad prepínanie medzi kamerami vpredu a vzadu, stabilizácia videa, úroveň záznamu zvuku a oveľa viac. Pokiaľ ide o úpravu, Videon má všetky tradičné funkcie, navyše má filtre korekcie farieb, efekty, náhľad a ďalšie funkcie.

videon2

Ak vaše plány zahŕňajú snímanie vysokokvalitného videa s minimálnou potrebou na úpravu – skúste Videon.

Magisto

magisto1

V skutočnosti je Magisto nástrojom na úpravu videa, ale je tiež veľmi vhodný na vytváranie a zdieľanie videoklipov. Jednoducho vyberte fotografiu alebo video, z ktorých chcete pripojiť video, rozhodnúť sa o štýle a vybrať skladbu alebo melódiu, ktorá bude použitá ako soundtrack – všetko ostatné bude vykonané spoločnosťou Magisto. Keď aplikácia dokončí vykresľovanie filmu – dostanete upozornenie a okamžite ho budete môcť vidieť alebo zdieľať so svojimi priateľmi. Vo voľnej verzii môžete pridať až 10 klipov, potom budete musieť kúpiť predplatné.

magisto2

Ak chcete vytvoriť veľkolepé videá s minimálnym úsilím – Magisto (s prihliadnutím na predplatné) bude tou najlepšou voľbou.


Máte nejaké otázky, pripomienky alebo návrhy? Vitajte v komentároch – vždy som rád, že hovorím a pomôžem. Zostaňte s nami, je ešte oveľa viac!

(via)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 66