Shazam: 5 dobrych aplikacji do rozpoznawania muzyki

1. SoundHound

Jeden z najsłynniejszych analogów, który potrafi rozpoznać nie tylko odtwarzaną muzykę, ale także śpiewa piosenkę. W przypadku zidentyfikowanego utworu natychmiast pojawi się link do Google Play wraz z informacjami o jego wykonawcy, jego albumach i klipach.

Użyteczną cechą usługi jest możliwość śledzenia tekstu piosenki w czasie rzeczywistym. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne, ale musisz znosić banery reklamowe. Ogólnie rzecz biorąc, dokładność SoundHound jest prawie równa Shazamowi, ale proces rozpoznawania czasem zajmuje znacznie więcej czasu.

2. BeatFind

Jest to mniej znana, ale nie mniej użyteczna usługa, pozbawiona funkcji ustawiania i reklamy. Dzięki dokładności rozpoznawania utworów nie ustępują one bardziej znanym analogom, a pod względem szybkości nawet przewyższają je. Podczas testowania popełnił błąd tylko raz, wykonując piosenkę, wykonaną przez a cappella, dla oryginału studyjnego.

Rozpoznany utwór można otworzyć w Spotify, Deezer lub YouTube. Aplikacja pozwala także na wizualizację muzyki, która “słyszy”, synchronizując z nią animację na ekranie. Nawet błysk twojej kamery może błyskać w bicie, jakby był przenośnym stroboskopem.

3. MusicID

Kolejna mało znana i bardzo prosta usługa zewnętrzna z linkami do Amazon. Nie zna muzyki indie, szczególnie rosyjskojęzycznych artystów, ale jednocześnie ma przyjemny i wygodny interfejs z minimalną ilością reklam.

Wszystkie znalezione utwory są przechowywane w historii wyszukiwania, z której zawsze można je zwrócić. W przypadku każdej piosenki wyświetlane są podobne kompozycje i linki do filmów z YouTube. Artysta może łatwo przejść do wszystkich albumów. Język rosyjski nie jest obsługiwany, ale specjalna znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

4. Wyszukiwanie audio Google i Siri

W rzeczywistości można rozpoznać muzykę w pobliżu i bez żadnych aplikacji. Właściciele urządzeń z Androidem mogą korzystać z widżetu wyszukiwania audio dostępnego w aplikacji Google. Nie tylko określa utwór, ale także pozwala przejść bezpośrednio do zakupu w Google Play i uzyskać więcej informacji o wykonawcy i albumie z internetu.

W przypadku urządzeń Apple wszystko jest znacznie prostsze, ponieważ funkcjonalność Shazama od dawna jest wbudowana w Siri. Wystarczy uruchomić asystenta i zapytać go “Która piosenka gra?” Lub po prostu “Kto śpiewa?”. Link do Apple Music jest oczywiście dołączony.

5. Boty w telegramie

Używanie botów w komunikatorze nie jest najwygodniejszym sposobem rozpoznawania muzyki, ale tymi, którzy “żyją” w Telegramie, ta opcja może być odpowiednia. Konieczne jest jedynie dodanie wymaganego bota i umożliwienie mu odsłuchania utworu poprzez przytrzymanie mikrofonu w linii wysyłania wiadomości.

Jednym z najpopularniejszych botów jest bot Yandex.Muzyki. Z szybkością i dokładnością rozpoznawania problemów nie ma. Każda znaleziona ścieżka jest uzupełniona linkiem do firmy muzycznej o tej samej nazwie, Yandex.

Dodaj Yandex.MusicBot →

Inną opcją jest bot AKnow. Jest także dość dokładny i szybki, ale do jego działania konieczne jest zasubskrybowanie kanału Bassmuzic. Śledzenie Acknow jest uzupełniane linkami do Spotify i YouTube.

Dodaj bota Akwizycja →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 16 =