Vytvárame perfektné fotografie na iPhone: lekciu od The Verge

The Verge at Work je séria článkov na webových stránkach The Verge o tom, ako niečo urobiť a robiť to perfektne. Dnes je to o tom, ako vytvoriť úžasné fotografie s iPhone. Autor tohto článku, Jordan Oplinger, varuje: všetky rady a rozhodnutia, ktoré sa budú diskutovať, sú založené na jeho osobnej skúsenosti a subjektívnosti, avšak vždy môžeme diskutovať o kontroverzných bodoch v komentároch. Príjemné čítanie.

Vždy som obdivoval fotografovanie a vždy som veril, že najlepšia kamera je tá, ktorá je vždy s vami. Vo veku chytrých telefónov je toto vyhlásenie oveľa dôležitejšie než kedykoľvek predtým, pretože teraz je fotoaparát neustále v kapse takmer všetkých. Zmenil som smartphony na mnoho rokov a stiahol si veľa aplikácií na natáčanie a dnes je pre mňa perfektnou kombináciou môj iPhone 5S a tucet foto aplikácií pre každú príležitosť.

V App Store existujú stovky alebo dokonca tisíce aplikácií na zachytenie a spracovanie fotografií. Dlho som sedel na PhotoForge2 a PictureShow, potom som prešiel na SwankoLab a Noir Photo, kde sú obrovské príležitosti na vinetáciu. V skutočnosti sa každá aplikácia dokonale vyrovná s jednou alebo dvoma úlohami, čo ma núti neustále importovať a exportovať fotografie z aplikácie do aplikácie. Ale výsledok našťastie stojí za to.

prehľad

Všetko začína s fotografiami sami. Môžete nastaviť expozíciu, vybrať teplotu farieb a zvýšiť ostrosť už v procese spracovania, ale pre vás bude oveľa jednoduchšie, ak je fotografia od začiatku správne. Zameranie a expozícia sú vaše hlavné priority. Ak si nie ste istí, že ste sa sústredili správne – presuňte zaostrenie a urobte ďalší obrázok. A ešte jeden.

Spracované s videokamerou VSCO s prednastavením

Samozrejme, existuje veľa aplikácií – alternatívy k štandardnej kamere iOS, ale myslím si, že jej schopnosti sú dosť dosť takmer vo všetkých prípadoch. Tu je mriežka (zapnite ju, ak ešte nemáte zapnutú funkciu: Nastavenia> Foto a kamera> Mriežka), čo mi neumožňuje zabudnúť na pravidlo tretích. Toto pravidlo sa neustále dodržiavam, ale je to mriežka, ktorá mi umožňuje vedome, nie náhodne to porušiť.

Tiež sa mi páči schopnosť opraviť automatické zaostrovanie a expozíciu. Stlačte a podržte rámček na konkrétnej časti kompozície a samotná aplikácia vypočíta zaostrenie a expozíciu a nevenuje pozornosť zostávajúcim oblastiam. To je veľmi výhodné, ak napríklad fotografujete siluetu pri západe slnka alebo makro pred oknom.

K dispozícii sú aj aplikácie, ktoré poskytujú možnosť rozdeliť expozíciu a zamerať sa na ich individuálne prispôsobenie. Niekedy to môže byť užitočné, ale strácajú rýchlosť. Ak potrebujete fotografovať rýchlo, štandardná kamera nie je rovnaká.

HDR

IPhone 5S má najlepšiu fotomatrix na trhu smartfónov, ale je to v porovnaní so zariadením profesionálnych fotoaparátov nevýznamné. To sa stáva zrejmé, keď sa iPhone stretne s vysoko kontrastnou scénou – detaily, stíny a odtiene sa stratia. A potom HDR vstúpi do hry. Program spája dva rovnaké obrazy (nepohybujte fotoaparát!), V jednej z nich je expozícia nadhodnotená av druhom je podhodnotená. Výsledok je naozaj úžasný. Mnohí ľudia ju používajú na vytváranie nerealistických obrázkov, ale radšej ich používam na kompenzáciu nevýhod mobilnej kamery. Štandardná funkcia nie je zlá, ale pre mňa som dlhodobo zvolil ProHDR – táto aplikácia je skutočne schopná veľa.

ProHDR

Proces je neuveriteľne jednoduchý: pred dvoma bežcami – jedným pretiahnutím do svetla, druhým na tmavý. Nevyberajte maximálne hodnoty, čo môže spôsobiť, že fotografia je príliš kontrastná a neprirodzená. Zastavte na 80% a fotografujte. Po prvýkrát to nebude fungovať, ak napr. Mierne posuniete fotoaparát alebo zastrelíte pohyblivé objekty.

Spracované s kamerou VSCO s prednastavením b5

spracovanie

Predtým to bolo skutočné mučenie – ostrenie v jednej aplikácii, kontrast – v inej a tretej – použitie filtrov. Ale toto všetko zostalo, keď som ako mnohí predo mnou prešiel na VSCO Cam. Veľký výber možností, a čo je najdôležitejšie – možnosť výberu intenzity filtrov. Mimochodom, veľmi pekné a elegantné filtre. Doslova som sa zamiloval do tejto aplikácie a teraz skoro všetko, čo robím, je v nej.

K dispozícii sú všetky fázy od fotografovania po publikovanie na webe. Knižnica je ideálna na importovanie viacerých fotografií naraz, odstránenie rovnakých alebo neúspešných, označenie dobrých a samozrejme dokonca ešte lepších.

zostrenie:

brúsiť

Najčastejšie najskôr zvyšujem ostrosť. Samozrejme, že to nie je najlepší zvyk, ale dáva mi to pochopiť, ako “perspektívu” túto fotografiu. Zosilnenie 1 alebo 2 – stačí, ale ak ste sa neuskutočnili so zameraním, môžete skúsiť dokonca 5 alebo 6. Vyskúšajte to. Čím silnejšie zvýšíte ostrosť, tým viac sa objaví šum na fotografii a nezabudnite, že to, čo na obrazovke mobilného telefónu vyzerá úžasne jasne, nemôže viac očakávať očakávania na displeji.

expozície:

Pri expozícii by ste mali byť opatrní, 1 alebo 2 v smere, ktorý potrebujete – to je maximum. Samozrejme, môžete ušetriť nejakú príliš tmavú (alebo naopak) fotografiu, ale to je skôr výnimka ako pravidlo.

teplota:

color-temp

Teplota kvety je nastavením, ktoré mnohí podceňujú. Môže však výrazne zlepšiť výsledok. Napríklad fotografie, ktoré sa prirodzene vyžarujú, sa môžu zdať prirodzené až do vstupu do miestnosti. S umelým osvetlením, budú vyzerať príliš teplé, ale nastavenie teploty môžete ľahko opraviť.

Použitím týchto troch nastavení môžete výrazne zlepšiť obraz. Podľa môjho názoru sú základné. Okrem nich je tucet ďalších, ale mali by byť použité starostlivo av prípadoch, keď je to naozaj potrebné.

filtre

Okrem bezplatnej služby má VSCO filtre, ktoré je potrebné zakúpiť za peniaze. Odporúčam vám, aby ste na začiatok nezahŕňali a kúpili si “balík spustenia”. Po výbere filtra, opäť prejdem do “Nástroje”, aby ste upravili kontrast a sýtosť (často je potrebné ich znížiť, aby filter vyzeral prirodzenejší). Niekedy som nastavil tieň v “ukladaní tieňa”, aby som vrátil detaily, ktoré sa po aplikácii filmu stali menej jasnými. Keď fotografia vyzerá tak, ako ju chcete, stačí ju importovať do galérie (okrem uloženia fotoaparátu). Môžete posielať fotografie priamo z VSCO Cam na Instgram, Twitter, Facebook, Weibo alebo e-mailom.

Spracované s kamerou VSCO s predvoľbou c1

“Fotografický film 0”

Urobili ste fotku, spracovali ste ju pomocou viacerých aplikácií a napríklad ste v aplikácii Instagram. Hádame, že vo vašej galérii sú ešte zbytočné kópie tej istej fotografie? Niektorí hľadajú prázdnu e-mailovú schránku, ale osobne snívam o prázdnej galérii pre systém iOS.

Veľa aplikácií vám sľubuje, že sa vyrovnáte s chaosom vo vašich albumoch, ale žiaden z nich sa nedá nazvať dokonalým. Everpix bol blízko k tomu, ale bohužiaľ to už nie je. Používam kombináciu Google+ a Flickr. Služba Google+ automaticky ukladá každý snímok, ktorý som vytvoril v plnom rozlíšení, čo skutočne upokojuje a dáva istotu, že dobrý rámček sa nestratí navždy. Posielam spracované fotografie na Flickr, kde terabajt voľného priestoru postačí všetkým. Potom odstránim všetko od “fotografického filmu” – čistotu a poriadok.

Na záver chcem povedať, že spôsob, akým vytvárame fotografie na našich smartphonoch, sa neustále mení. Nové aplikácie sa publikujú každý deň, každý z nich teoreticky môže celý proces alebo len jeho časť úplne zmeniť. Okrem toho prichádzajú nové smartphony. Produkty ako Lumia 1020 a Galaxy Camera sáčkujú na fotografii a určujú budúcnosť mobilnej fotografie.

Jasná, ostrá a vkusne spracovaná fotografia.

***

(Via)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 38