Acı çekmeden zor şeyler nasıl demirlenir

Ütü için bir yer nasıl hazırlanır

Virtuosos mükemmel bir sonuç alabilir ve bir battaniye ile kaplı bir masa üzerinde, ancak bir ütü masası olması daha iyidir. Sağdakiler, sırasıyla sağa, sola, sol ellere yuvarlak bir uç ile ayarlanmalıdır. Işık, daha az aktif elin yanından işyerine düşmelidir, kord – ütüyü serbestçe takip etmeli ve ütüyü engellememelidir.

Elde tülbent veya ütü için özel bir bez, su içeren bir kap olması iyidir. Kural olarak, modern ütüler sprinkler ile donatılmıştır, ancak atomizer bu şeyi çok daha hızlı bir şekilde nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

Giysi demir nasıl

shirtler

İyi bir sonuç için gömlek kuru olmamalıdır. Ütülemeden önce, püskürtme tabancasından su ile serpin.

Gömlek yakasından ütülenmeye başlar. İçinden içeri doğru, ardından dışarıdan. Bir sonraki aşama kelepçeler. Çözülmeli ve ütü masasına yayılmalı, sonra dikkatlice ütülenmelidir. Sonra kollara git. Bir atıcıya sahip olmamalılar. Bunları kazara demirle işlemek için, ütüyü sadece manşonun ortasına geçirin ve kumaşın katlanma yerlerinden kaçının.

Son olarak, kat ve gömlekin arkası okşadı. Menteşelerin çıkarıldığı alana özellikle dikkat edin – düğmeler sabitlendikten sonra üstte olacaktır.

pantolon

Pantolonu dışarı çıkarın, dikişleri ve cepleri düzleştirin. Daha ileri manipülasyonlar önden gerçekleştirilir. Bacaklardaki parlak lekeleri önlemek için ıslak bir gazlı bez kullanın. Ütünün sıcaklığından çabucak kurur, böylece elinizle bir kapta su bulundurun.

Bir bacağını tahtaya koyun, gazlı bez ve demir ile alttan üste doğru kapatın.

Süreç içerisinde hiçbir kırışıklık olmamasına dikkat edin, onlardan kurtulmak kolay olmayacaktır.

Daha sonra pantolonun üst kısmına geçin, kolaylık sağlamak için kartın yuvarlak kenarına çekilebilir. Varsa beldeki kıvrımlara özellikle dikkat edin.

Son aşama, okların düzgünleştirilmesidir. Pantolonun yan dikişlerini hizalayın ve tülbentten hafifçe kumaşın kıvrımlarını ütüleyin. Bu meslek konsantrasyon gerektirir, çünkü eğik ok yokluğundan daha özensiz görünüyor.

ceketler

Birçok dikiş ve ayrıntıdan dolayı, ceket veya ceket, tülbentten ütülemek için daha iyidir, böylece kumaş parlaklaşmaz. Önce kolları ütüleyin, sonra omuzlarınızı çekin. Görevi kolaylaştırmak için sıkıca çekilmiş bir havlu rulosunu kullanabilirsiniz. Okları düzeltmek için kovanın içine ve dikişleri ütülemek için omuzun altına koyun.

Sırt ve raflar ayrıca tülbentten ön taraftan ütülenir. Bir ceket problemleri ile ortaya çıkmamalı ve ceket göğüsteki dart nedeniyle özel dikkat gerektirecektir. Kıvrımların tasarımcı tarafından sağlanmadığı takdirde kırışıklıkların oluşmadığından emin olun. “Atıştırmalık” da yakalı ve yakalı. Onları ütülemek daha kolaydı, bu süreçte kumaşı ellerinizle biraz uzatın.

Örme ürünler

Triko, kurutma işlemi sırasında dikkatle tedavi edilmelidir. Bu malzemeden alınan şeyler, yatay bir yüzey üzerinde düzleştirilmesi daha iyidir: o zaman, muhtemelen, ütülenmeleri gerekmeyecektir. Trikoların hala ütü yapması gerekiyorsa, suyu suyla nemlendirin ve hafifçe buharlaştırın. Bir demir sürmek için aktif olarak gerekli değildir, sadece cihazın sıcak tabanını nesnenin her bölümüne uygulayın ve birkaç saniye boyunca bu konumda kalın. Yani örme ürünü deforme etmiyorsunuz.

Narin şeyler

İnce kumaştan üretilen ürünler, en düşük sıcaklıkta yanlış taraftan ütülenmelidir. Öncelikle, görünürde olmayan şeyin bir kısmını ütülemeyi deneyin: böylece sıcak yüzeyle temastan sonra kumaşın nasıl davranacağını anlayacaksınız. Ürüne sık sık dikilen bir doku kanadı kaydedebilir ve üzerine hassas dokuları okşayarak pratik yapabilirsiniz.

Ev tekstili nasıl ütülenir

Elastik bantta yapraklar

Çevresinde bir lastik bant ile ütüleme levhaları – hafif kalpli olmayan bir test. Nasıl yerleştirileceği ve ütü masasına nasıl yerleştirileceği açık değil.

Sayfayı kullanmadan hemen önce pul pul dökebilirsiniz. Yatağa çek ve bir demir ile yürü. Eğer ütülenmiş yatak çarşaflarını depolama sorunu temel ise, şilteyi çarşafın üzerine ütüleyin ve sonra hafifçe katlayın. İkiye katlayın ve her bir köşede bir köşeyi bir kenara bırakın, sonra tekrar ikiye bölebilirsiniz, böylece tüm köşeler hizalanmalıdır. Ortaya çıkan dikdörtgeni masaya yayın ve geleneksel bir tabaka gibi katlayın.

Nevresim takımı

Nevresim kapağını dört kez katlayın. Bir tarafta düzleştirin, ters çevirin ve prosedürü tekrarlayın. Nevresim kapağını açınız ve işlenmemiş tarafların dışarıda kalması için tekrar katlayınız. Yine her iki tarafta da ütüleyin. Tüm doku kırılıncaya kadar tekrarlayın.

İpek yatak

İpek, hassas kumaşa zarar vermemek için alttan ütülemek daha iyidir. Üzerinde yazılı olan etiketleri tuttuğunuzdan emin olun, üreticiye ütü yaparken hangi sıcaklık rejimi ürünün kullanılmasını önerir ve bu ipuçlarını açıkça izleyin.

Üfleme sırasında ipek iç çamaşırlarının suya serpilmemesi tavsiye edilir: lekeler olabilir.

Bir şeyi nemlendirmeye ihtiyaç varsa, püskürtme tabancasını serpmek ve bir saat plastik poşetin üzerine koymak daha iyidir. Böylece ürün, nem ile eşit olarak doyurulur.

masa örtüleri

Önce kenarı ütüleyin, sonra merkeze gidin. Ürün aşırı derecede abartılıyorsa, püskürtme tabancasından püskürtün ve eşit şekilde nemlendirilecek şekilde bir rulo halinde yuvarlayın. Pamuk ve keten masa örtüleri için sıcak su kullanın, kumaşı daha iyi emer.

panjur

Hala ıslak olduklarında perdelerin ütülenmesi gerekir. Perdeyi yukarıdan aşağıya doğru ütülemeye başlayın. Üst kenar ütü masasından yere düştüğünde perdeyi çıkıntıya asın. Alt parçayı okşayarak devam edin, tahtaya doğrultun. Böylece kırışıklıkları ve doku kirlenmesini önleyeceksiniz. Lambrequins ayrıca ıslak ütülenir.

Sentetik kumaşlar için, demir olmadan yapmanıza izin verecek bir lifhak vardır. Korniş üzerinde ıslak perdeler – kendi ağırlıkları altında düzleştirilirler.

Ütülenemeyen şeyler nasıl ütülenir

Eğer nesneler üzerindeki etiket açıkça demirin doku ile ütünün temas etmesini yasaklarsa, ancak kıvrımlar ve kırışıklıklar bir şekilde düzeltilmelidir, sorunu çözmek için iki yol vardır.

1. “engellerle” ütüleme

Dört yoğun mendil gerekli olacaktır. İkisini ıslatın. “Sandviç” katlayın: ıslak bir peçete, kuru, daha sonra buruşuk bir şey, sonra tekrar kuru bir bez ve nemli bir bez. Hafif ısıtılmış demir demir ile yapı.

2. Buharlama

Ürünü askılarınıza asın veya tahtaya bırakın. Ütüyü kumaşa getirin, ancak sıcak bir yüzeye dokunmayın. Cihazı önceden kontrol edin: buharla birlikte pas parçalarını açmaya başlayabilirsiniz. Bir şey hafif nemli olana kadar buharlayıcı düğmesine basın. Sonra soğumaya bırakın ve kurutun.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 + = 83