Bir yüz şeklinde şapka nasıl seçilir

Bir sonbahar-kış headdress seçerken, belirleyici rol renk ve stil tarafından değil oynar. Kapak, yüzün oranlarına karşılık gelmelidir.

Bir yüzün şekli nasıl belirlenir

Farklı yollar var. En doğru – bir santimetre bant kullanarak. Sonuçları yazmak için onunla ve bir kalemle silahlandırıldı. Aynanın önünde dur ve dört ölçü al.

 1. Alın genişliği. Alnın merkezine bir santimetre takın. Başlangıç ​​noktası sol kaşın bükülmesinin üstünde, son nokta sağa doğru eğilmenin üzerindedir (ya da sol elinizde ise tersi).
 2. Yüzün genişliği. Elmacık kemikleri arasındaki mesafeyi ölçün: zigomatik kemiğin çıkıntılı kısmından bir taraftan diğerine. Genellikle bu noktalar gözlerin dış köşeleri altındadır.
 3. Çene çizgisinin uzunluğu. Çenenin ucundan çenenin açısına bir santimetre çekin. Sonucu iki ile çarpın.
 4. Yüzün uzunluğu. Alın şeridindeki alnın tepesinden çenenin ucuna kadar olan mesafeyi ölçün.

Elde edilen değerler, yüzün tipik formları ile ilişkilidir.

şapka almak nasıl: yüz şekli
makefor.me
 • Oval yüz Uzunluk, genişliğin 1.5 katıdır. Alın ve çene yaklaşık olarak aynıdır. Saç çizgisi ve tüm köşeler yuvarlanır.
 • Yuvarlak yüz Uzunluk ve genişlik yaklaşık olarak eşittir. Çene yuvarlanır, saç büyüme çizgisi arkuattır.
 • Dikdörtgen yüz (uzatılmış). Uzunluk, genişlikten çok daha büyüktür. Alın ve çene çizgisi yaklaşık olarak aynıdır.
 • Kare yüzü. Uzunluk, elmacık kemikleri arasındaki mesafeye eşittir (artı veya eksi bir kaç santimetre). Alın genişliği ve çene çizgisi neredeyse aynıdır.
 • Üçgen yüz (“kalp”). Geniş alın ve elmacık kemikleri, ancak dar sivri çenesi. Saç büyüme çizgisi kavisli veya kalp şeklindedir.
 • Armut şeklindeki yüzü. Büyük bir çene çizgisi ve küçük bir alın. Uzunluk herhangi biri olabilir.
 • Yüz elmas şeklindedir (“elmas”). Elmacık kemikleri arasındaki mesafe, alın ve çene çizgisinden belirgin ölçüde daha büyüktür. Uzunluk da keyfi.

Yüzün şekli ile karar verdikten sonra, bir şapka için mağazaya gidebilirsiniz.

Oval yüz için başlık

şapka almak nasıl: oval bir yüz

görev: Yüzü çok uzun uzatmayın.

Simetri sayesinde oval yüz ideal kabul edilir. Bu formun sahipleri, şapkalardan çoraplara ve şapkalardan (tangaların elmacık kemiğinden daha geniş olmaması koşuluyla) neredeyse tüm şapkalara sahip olabilirler. Ancak büyük ponponlarla çok yüksek şapkalardan kaçınmak daha iyidir. Oval yüzünde asimetrik modeller ve modeller kapatıldığında alnı harika görüyorsunuz.

Yuvarlak yüzlü başlık

şapka almak nasıl: yuvarlak bir yüz

görev: yüzünü görsel olarak uzat.

Tombul alnı kaplayan sıkı uydurma modeller ve şapkalar kontrendikedir. Yüzü uzatmak, büyük bir ponpon, hacimli örgü desenleri ile yüksek kapaklara yardımcı olacaktır. Herhangi bir dikey desen bekliyoruz. Fidyeler, bereler ve kepi de uygun olacak. Sadece asimetrik olarak daha iyi giyin ve her durumda alnı itmemek için.

Dikdörtgen bir yüz için başlık

şapka almak nasıl: dikdörtgen bir yüz

görev: Uzunluğu görsel olarak azaltın ve yüzün açısallığını düzeltin.

Görev seti ile yatay çizgiyi oluşturan modeller başa çıkacak: volumetrik kapaklı yuvarlak kapaklar, bağlanmış şapkalar, düşük taçlı ve geniş kenarlı şapkalar ve kapaklar. Alnınızı gizlemenize ve yüzün uzamasını düzleştirmenize izin verir.

Kare bir yüz için başlık

şapka almak nasıl: kare bir yüz

görev: Yüzü hafifçe uzatın ve özelliklerini yumuşatın.

Bu formun sahipleri, büyük bir dekor ile uygun başörtüsü ve başlık değildir. Yuvarlak bir silueti olan modeller, dikkatleri büyük çeneden ayırmaya yardımcı olur. Kısa bir vizörle şapka-binie, bere veya kepi üzerinde deneyin. Alınyı örtmeden köşede giyilmelidirler. Kışın, sarkık kulaklı şapka kulağı, pigtailler ve asılı pompalı yaratıcı modellerin yanı sıra iyi görünecek.

Üçgen yüz için başlık

şapka almak nasıl: üçgen yüz

görev: elmacık kemikleri üzerinde odaklanmak.

Alnı örtmek için şapkalara ihtiyaç vardır. Ana şey, çok sıkı olmadıklarıdır. Üçgen bir yüzünüz varsa, seçiminiz küçük alanlar, kulaklı sevimli şapkalar, alnına ya da yanlara takılan bereler, kabarık kürk modelleri olan şapkalardır. Asimetrik kesim karşılandı.

Armut şeklindeki yüz için başlıklar

şapka almak nasıl: armut şeklindeki yüz

görev: alnı görsel olarak genişletin.

Sonbaharda armut benzeri bir yüzü olan insanlar, düz veya yükseltilmiş alanlar içeren bir şapka almalıdır. Uygun fedora, homburg veya derbi. Göğüsler çene hatlarından daha geniş olmalıdır. Kışın, büyük elmacıkların ve masif elmacık kemiklerini kolayca gizleyebilecek ve alnı vurgulayabilecek olan başlığın şapkaları harika görünecek.

Elmas şeklindeki yüz için başlıklar

şapka almak nasıl: elmas şeklinde bir yüz

görev: Başlığın üstüne ses ekleyin.

Bir headdress seçerken yüzün bu formu sahipleri elmacık kemikleri genişliği tarafından yönlendirilmelidir. Kapaklar daha dar olmamalı, onlardan biraz daha geniş olmamalıdır. Tüm şapkaları ve şapkaları düz kenarlarla, eğer takarsanız, bir tarafa kaydırarak takar. Kapaklar hantal olmalı. Yüzün çok uzamış değilse, şapka ve diğer uzun kürk modelleri elde edebilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − 32 =