Evde manikür için 30 lifjhakov

1. cila düzgünce silin

manikür
Flickr.com

Kırmızı ya da diğer parlak cilaları çıkarmak için tırnakların etrafındaki deri, birini öldürdüğünüz gibi görünmüyor ya da işlemden önce ellerinize şişman bir krem ​​sürün.

2. artık verniği ciltten çıkarın

manikür
Flickr.com

Eğer önceki tavsiyeyi kullanmıyorsanız ve tırnakların etrafındaki tırnaklar renklendirilmişse, lekeleri çıkartarak scotch’e yardımcı olacaktır. Yapışkan bant, vernik kalıntılarını, özellikle gümüşü mükemmel bir şekilde toplar.

3. cila hızlıca silin

manikür

Kozmetik mağazalarının manikür bölümlerinde, verniklerin hızla çıkarılması için çeşitli araçlar satılmaktadır. Temizleme sıvılarına batırılmış bir sünger ile baloncukları temsil ederler. Pamuklu çivileri sürmeniz gerekmez: sadece tırnağı şişeye bırakın ve biraz bekleyin.

Bunu kendin yapabilirsin. Küçük bir cam kavanoz alın, orada büyük bir sünger yerleştirin ve verniği çıkarmak için bir sıvı ile ıslatın. Operasyon prensibi aynıdır.

4. Verniği parıltılarla temizleyin

manikür

Tırnak cilası çıkarıcı ile pamuklu pedleri nemlendirin, tırnaklara takın ve her parmağı folyoyla sarın. 10 dakika sonra verniğe rağmen vernik kolayca kapanacaktır.

5. Tırnaklarınızı beyazlaştırın

manikür

Bazen renkli vernik çirkin bir sarılık bırakarak tırnak plakasına emer. Diş macununun beyazlatılmasıyla ondan kurtulabilirsiniz. Eski fırçayı alın ve tırnakları temizleyin.

Ancak bu tür olaylar hiç gerçekleşmez, ana cilaya uygulanmadan önce temel katın uygulanmasını unutmayınız.

6. Kırık çiviyi saklayın

Çay poşeti ve berrak bir cilaya ihtiyacınız var. İkincisini hasarlı çiviye uygulayın ve ardından çukurdaki çay poşetinden bir yama kesip atın. Yine, çiviyi renksiz bir vernikle örtün.

7. vernik uygun şekilde saklar

manikür

Vernikleri opak bir kutuda saklarsanız, kapaklarını uygun renklerle işaretleyin. Yani doğru olanı bulmak için tüm baloncukları almanıza gerek yok.

8. vernik yapmak kendimiz

Birkaç vernik varsa veya mağazada doğru rengi bulamıyorsanız, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Renksiz bir vernik ve mineral gölgelere ihtiyacınız var. Renk doygunluğunu ayarlarken, bunlar cilada mükemmel çözünür.

Ayrıca ev yapımı vernikte çeşitli parıltılar ekleyebilirsiniz.

9. şişe vernik ile zorluk olmadan açın

manikür

Cila kapağı parlak, sıkıca bükülmüş ve yol vermezse, ofis silgileri problemle başa çıkabilir. Onları kapağa sarın, doğru tutuşu elde edin ve cilaları kolayca açın.

10. manikür ömrünü uzatmak

manikür

Eğer cilayı daha uzun süre tutmak istiyorsanız, tabanı uygulamadan ve uygulamadan önce tırnak plağı iyice yağdan arındırılmalıdır. Bunu yapmak için tırnaklarınızı beyaz şarap sirkesine batırılmış bir pamuklu çubukla silin.

11. Biz doğru çivi boya

manikür
Flickr.com

Manikürün doğruluğu büyük ölçüde vernik uygulama tekniğine bağlıdır. Tırnaklarınızı doğru şekilde boyamak için bu kılavuzda okuyun.

12. Pürüzsüz bir yüzey oluşturun

manikür
Flickr.com

Kalın bir tabaka, birkaç ince katman gibi düzgün ve düzgün bir şekilde yalan söyleyemez. Sadece sabırlı olun: her katmanın kurumasına izin verin.

13. Mat bir yüzey yapın

manikür
Flickr.com

Matt lakeler son zamanlarda çok popüler. Ama eğer bir taneniz yoksa, açık bir vernikle hafif ve tok bir tozu karıştırın. Bu davada 8 numaralı konseyde gösterildiği gibi aşağıdaki gibi karıştırın.

14. Vernik parlaklığını artırın

manikür
Flickr.com

Pek çok kız, üste gölgeler koyarsanız, düzleşir ve renk daha zengin hale gelir. Vernikler ile aynı.

Tırnaklardaki renkli vernik soluk görünüyorsa, taban olarak beyaz bir mat cila kullanın. Parlak bir manikür alacak ve çok katmanlı bir uygulamadan kaçınacaksınız.

15. Parıltıyı doğru uygulayın

Bu video, büyük bir parıltı ile verniğin nasıl uygulanacağını, böylece çiviye iyi oturduklarını ve yıpranmadıklarını gösterir.

16. Cildi koruyun

manikür

Tırnaklarda damgalama veya gradyan uygulamak, cildi etrafınıza sarar. Biz zaten bu durumda özel bir lateks verniğin kurtaracağını yazdık. Ama eğer sahip değilseniz, PVA tutkal kullanın: ayrıca kolayca çıkarılabilir bir film oluşturur.

17. Manikür eksikliklerini ortadan kaldırmak

manikür

Tırnakları boyamak ve etrafındaki deriyi topraklamak için değil, özellikle sağ taraftan, oldukça zordur. Ama olup olmadığı önemli değil.

İnce bir fırça alın, verniği çıkarmak için sıvıyı nemlendirin ve kusurları silin. Pamuklu çubuktan farklı olarak, fırça cilaya yapışmaz ve villili bırakmaz.

18. Çivi üzerine çizim desenleri

manikür
Flickr.com

Eyeliner solmuş ya da sadece size uymuyorsa, atmak için acele etmeyin. Mükemmel elastik fırçası – bir kural olarak, öyle ki – ince çizgiler çizmek için tırnak tasarımında kullanabilirsiniz.

Bazı kızlar tırnak sanatını her zamanki kırtasiye kalemlerine bile uyarlar.

19. Tırnakların üzerinde hayvansal bir baskı yaratın

manikür

Böyle bir kurşun kalemle bir silgi keserseniz, ev yapımı damgayı elde edersiniz: siyah cilaya daldırın ve tırnaklarda leopar baskıları yapın.

20. Tırnak sanatında boşluklar yapmak

Suya dönüşümlü olarak farklı renklerde vernikler ekleyin. Desen oluşturmak için kürdan kullanın. Ortaya çıkan filmi çıkarın ve tırnakların tasarımı için boşlukları kesin.

21. Tasarım için kaydırıcılar yapıyoruz

İlke, önceki davadakiyle aynıdır. Sadece burada, şeffaf bir film tabakası yapmak ve zaten çizimler yapmak için bir film yapmak gerekir. Örneğin, noktaların kullanılması.

22. dotz’in yerini alıyoruz

manikür

Noktalar – metal bir top şeklinde bir ucu olan bir çubuk. Onun yardımıyla tırnaklarda çeşitli çizimler oluşturabilirsiniz.

Noktalarınız yoksa, doğaçlama araçlar kullanın. Örneğin, İngiliz pimleri, kürdan, boş tükenmez kalem vb.

23. Fransız manikürünü yapmak

Fransız manikür kadınsı görünüyor ve neredeyse her fırsatta ve birlikte uyuyor. Ama bir ceket için bir gülümseme çizgisi çizmek hiç de bitmiyor. Video, nasıl yapılacağını birkaç şekilde gösterir.

Ek olarak, tırnakların uçlarını düzenli bir büro lastik bandı yardımıyla ayırt etmek mümkündür.

manikür

Sadece parmağınızın etrafında çekin ve beyaz bir lake uygulayın. Bu özel vinil şablonlara uygun bir alternatiftir.

24. Ceketin eşitsizliğini maskeliyoruz

manikür

Eğer tüm hilelere rağmen, düz şeritler alamazsanız, hile için gidebilirsiniz. Çizginin beyaz kısmı altında parlak bir lake çizin. Parıltılar kusurları gizler ve orijinal tasarımı alırsınız.

25. Elektrikli banttan şablon yapıyoruz

Bu şey evde doldurulamaz nyl-art olarak kullanılabilir. Örneğin, tüm ceketler için aynı çizim.

Ayrıca banttan, scotch aksine, sıkı sopa ve kurutulmuş up vernik sökmek yok, mükemmel şablonlar vardır.

Tırnaklarınızı çabucak kurutmak

manikür

Kurutma için özel bir aracınız yoksa ve aceleniz varsa, soğuk suda birkaç dakikalığına parmaklarınızı alçaltın. Böylece vernik daha hızlı kavrayacak.

27. Kurutulmuş verniği koruyoruz

manikür
photostockman / Depositphotos Resimler

Yeni boyalı tırnakları küçük villi ve tahıllardan korumak için üzerlerine damlacık yağı koyun.

28. Manikür Tasarrufu

manikür

Yeni yapılmış manikürden bulaşırsanız, yıkamak için her şeyi acele etmeyin. Parmağınızı suyla nemlendirin ve hasar bölgesini hafifçe ovalayın. Vernik henüz donmuş değil ve kolayca istenilen pozisyona geri dönecek.

29. Cilaı doğru şekilde çalkalayın

manikür

Flakonu bir vernikle açmadan önce ne yaparsınız? Daha az yapışkan hale getirmek için yeterince sallayın? Mükemmel! Sadece doğru yapın: Mesaneyi ellerinizin arasına koyun ve döndürün.

Verniği sallar ve çevirirseniz, uygulandığında kabarcıklara gidebilir.

30. Kalınlaşmış verniği kaydedin

manikür

Favori cila kalınlaşmaya başladı ve zaten çivi üzerine kötü düşüyor mu? Buzdolabında 10-15 dakika bekletin ve iyice çalkalayın.

Manikürün bazı ustaları genellikle verniklerin serin bir yerde saklanmasını tavsiye eder, böylece son damlasına kadar bunları kullanabilirsiniz ve kurumuş şişeleri atmayın.


Kendi manikür zorluklarınız varsa, bunları yorumlarda paylaştığınızdan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 + = 97