Her şeyi hatırlayın: 7 hafıza geliştirme için egzersizler

Garip Hayvanat Bahçesi

Birkaç yerden önce, bazı yerlerde – hayır, ama yaşayan varlıklar. Onları hatırlamak için bir dakikan var. Dakika geçtikten sonra, bu çizimi kaldırın ve …

1
… tüm hayvanların isimlerini alfabetik sırayla yazınız.

Sinenka etek, tükürük şeridi

Tanış, bu Maria, Bibiana, Mercedes ve Juan. Evet, bölge isimlerimiz için biraz alışılmadık, ama hiçbiri daha az değil. Bu dört kızın kıyafetlerini, eşyalarını ve isimlerini 90 saniyeliğine hatırla. Bundan sonra eski düzeni takip edin: resmi yukarı kaydırın ve aşağıdaki soruları cevaplayın.

2

 1. Kafasında mavi yay olan kim var: Maria veya Bibiana’dan mı?
 2. Mavi botlarda kızın adı ne?
 3. Kızlardan kime bir bezelye ve bir takım elbise?
 4. Kızların hangisi bir yavru kedi: Juan veya Bibiana’dan?

Unutulmaz dakika

Aşağıda, hayatlarındaki bazı olaylarla ilişkili kişilerin ve tarihlerin isimleri yazılmaktadır. Bu listeyi üç kez okumalısın. Ve sonra onu çıkarın ve bellekten hatırladığınız şeyi yazın.

 1. Vitya ve Flora 17 Temmuz 1976’da evlendi.
 2. Larissa 12 Mayıs 1987’de doğdu.
 3. Julia tezini 21 Haziran 2013’te savundu.
 4. Belediye başkanı 25 Şubat 2015’te büyük bir etkinlik planladı.

Beyaz Bim Siyah Kulak

Şimdi bu hayvanları ve takma adlarını hatırlamak için 30 saniyeniz var. Bu sürenin sonunda, resmi kapatın ve hafızanın büyüsünü göstermeye çalışın.

3

Bir hikaye yaz

Ünlü tarihi figürlerin isimlerini ve tarihlerini hatırlamak için 90 saniyeniz var. Ve şimdi …

4

… tüm isimleri ve tarihleri ​​büyük bir geçici çalkalayıcıya koyarız ve karıştırırız. Her tarihsel kişi için doğru doğum yılını bulun. Gözetleme!

5

Neredeyse Sovyet halı

Aşağıdaki resme bakın, bir şekilde Sovyet halısına benziyor. İhtiyacın olduğu kadar karelere bak. Her şeyi hatırladığına karar verdiğinizde, resmi çekin ve aşağıdaki soruları yanıtlayın.

6

 1. Resme üç yapraklı kaç çiçek tasvir ediliyor?
 2. Resimde kaç tane siyah çiçek var?
 3. Resimde, sadece beş taç yaprağı olan ama herhangi bir ek elementten yoksun kaç çiçek var?

Sadece kriptografi, sadece hardcore

Eğer önceki egzersizler bir çocuk oyuncağı gibi görünürse, o zaman sizi gerginleştirir. Bu gizli kodu hatırlamak için iki dakikanız var. Daha sonra (kadınlara – kadınlara) nazikçe resmi kapatın ve aşağıdaki üç kelimeyi deşifre etmeye çalışın.

7

Hazır? Gidelim! (Bu arada, bu gerçekten mümkün egzersizdir. Eğer herhangi bir kriptografik birimleri ile başa çıkmak için şık başlamak çünkü yaklaşık bir ay her gün için tren ve bizzat kendisinin sizi çekemeyen Turing için yeterlidir.)

8

Tebrikler, hafızanızı mükemmel bir şekilde şarj ettiniz. Ve son olarak, bir çift banal, ama hafıza devi olmak için etkili ipuçları.

Dikkatli ol. Spor için içeri girin. Dış sıraya uyun: daima sık kullanılan şeyleri aynı yerlerde saklayın. Şarkı söyle, tarifleri açıkla, şiir yaz ve masalları hatırla, sonra çocuklarına ya da torunlarına anlat. Görsel yollar döşeyin ve görüntülere fikirleri (sadece soyut değil) bağlayın.

Bulmacaları çöz, bulmacaları çöz, bilmeceleri tahmin et, domino ve satranç oyna. İnsanlarla konuş. İyimser ol. Ve elbette kitapları oku!

“Bellek değişmez” kitabına dayanarak

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + = 24