İPhone veya iPad’de iCloud etkinleştirme kilidinin durumunu nasıl kontrol edilir

Birçok zorlama Apple ekipmanlarıyla cari fiyatlarla iPhone veya iPad satın alarak ikincil piyasa tarafına bakmak. Orada daha düşük bir fiyata açgözlü gadget satın alabilirsiniz, ancak saf alıcılar “tuğla” satabilirsiniz dolandırıcıların eline vermemek için azami dikkatli olmalıdır.

Aktivasyon engelleme hakkında

Muhtemelen iOS 7’de görünen Aktivasyon Kilidi’ni biliyorsunuzdur (eğer değilse, şimdi bunu daha iyi biliyorsunuz ve kilitli bir iOS cihazı satın aldıktan sonra değil). Özü, “iPhone / iPad Bul” işlevini açtığınızda, aygıtın sahibinin kimliğine bağlı olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Kullanmaya başlamak için gadget’ın kaybolması veya çalınması durumunda, Apple ID’sinden şifreyi girmeniz gerekecektir.

İşte en ilginç başlangıçlar. Dürüst olmayan satıcıların sattığı durumlar engellenmiş iPhone’lar ve iPad’ler çok sıkdır. Bir çalışanın kılığına girdiğinde bir akıllı telefon veya tablet satın alırsınız ve açtığınızda kilit ekranı ve Apple ID şifresini girme isteğinizi keşfedersiniz. Bu bir çıkmaz sokak. İCloud kilidini baypas edemezsiniz. Yolu yok. Genel olarak.

Nasıl kontrol edilir

Ekran görüntüsü 2015-09-07 de 16.58.03

Neyse ki, elinizle bir iPhone veya iPad satın alırken kendinizi korumak için yapabilirsiniz. Ve bunun için alında bir deha olmasına gerek yok.

  1. Satıcı IMEI’sine veya iOS cihazının seri numarasına danışın (reddetmenin sizin lehinize yansıtılması için bir fırsatın olması gerekir).
  2. Apple web sitesine gidin ve aktivasyon kilidi kontrol sayfasına gidin.
  3. Captcha’yı girin ve “Devam” butonuna tıklayın.

Ekran görüntüsü 2015-09-07 de 17.02.46

Bundan sonra hizmet cevabı verecektir ve cihaz yine sürece satıcının aktivasyon bloğu kaldırmaz olarak, onu satın almayın her durumda, herhangi bir Apple kimliğine bağlı olduğunu görünürse. Bunu nasıl doğrulayabilirsiniz, zaten biliyorsunuz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − = 45