Pil ömrünü uzatmak için iPhone ve iPad pili nasıl kalibre edilir

Mobil cihazların pil ömrü her zaman bir kelime olmuştur. bu planda elma cihazı olumlu rakiplerin olanlarla, bazen sorun ve yeni üretici yazılımının çıkışı ile şiddetlenir rağmen çıplak göz iPhone çok daha kötü şarj tutmuyorsa görebilirsiniz zaman güncelleyin. Neyse ki, bu sorun, yöntem, pil kontrol kalibrasyon eski “dede” çözülebilir.

Kalibrasyon özü sağlamak olduğunu pili ve şarj ve deşarj limitleri sınır yükü kontrol eden “reset” denetleyicisi. Pil kapasitesi zamanla değişir ve denetleyici “yaramazlık” düşük veya tersine çok erken Sakat bırakan olabilir. Bu, sık sık iPhone veya iPad’de ürün yazılımı güncellendikten sonra olur. Yani, kalibrasyondan sonra pilin hayata geçeceği ve en iyi sonuçları gösterebileceği ihtimali vardır. Bunu yürütmek oldukça kolaydır.

  1. Her şeyden önce, iOS cihazınızın pilini tamamen boşaltmanız gerekir. Tamamen konuşarak, cihazın tamamen bağlantısını kestiği ana dek deşarj etmek istiyorum. Video ekleyin, oyun oynayın, müzik dinleyin ve gadget’ınızı tam olarak yükleyin.
  2. Bundan sonra cihazı şarj edin ve% 100 büyüye şarj edin. Gerekli şarj akımını sağlamak için bir ağ şarj cihazının kullanılması tavsiye edilir.
  3. iPhone’unuz veya iPad’iniz% 100’e kadar tahsil sonra, (iyi ölçmek için) bir saat daha bir ipe asılı edelim.
  4. Artık iOS cihazını şebekeden ayırmanız ve normal modda, pil tamamen boşalıncaya kadar (tamamen!) Kullanmanız gerekir. Cihazınızı asla bir şarj cihazına veya bilgisayara bağlamayın. Bu çok önemli! Aksi halde, büyü dağılır ve bizim mantramız işe yaramayabilir. ?
  5. Bir kez daha, cihazı gözbebeklerine şarj edin ve bir saat daha şarj edin (2 ve 3 numaralı maddelerde açıklandığı gibi).
  6. Şimdi, bu kadar. Cihazınızın pili kalibre edilmiştir. Tebrikler!

§tery-Yıldırım

iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın ve kesinlikle% 100’e kadar ücret yok – Ben sıkıcı biraz alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmak olacak tüm bu adımları gerçekleştirmek için biliyorum. İnan bana, buna değer. En uç noktada, birçok kişiye yardım ediyoruz.

Benzer bir sorununuz varsa – kalibrasyonu yapmaya çalışın. Çok fazla zaman ve çaba harcayamayacaksınız, ama sonuç hoş bir sürpriz olabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − = 8