Kodėl pakeisti maršrutizatorių, jei taip, viskas veikia

“Wi-Fi” logotipas puošia įrenginius, galinčius veikti pagal vieną iš IEEE 802.11 belaidžio ryšio standartų. Iš jų mes domina tik 802.11g, 802.11n, 802.11ac. Senuosius ir nebrangius įrenginius dažniausiai naudoja standartas 802.11g, kuriam būdinga duomenų perdavimo sparta iki 54 Mbit / s esant 2,4 GHz dažniui.

Naujesnis ir labiau populiarus 802.11n gali veikti greičiu iki 600 Mbps 2,4 arba 5 GHz dažniu. Labiausiai pažengęs iki šiol 802.11ac standartas vartotojui suteikia srautą, kurio greitis yra 6,77 Gbit / s, ir naudojamas 5 GHz dažnis.

Visi jie yra suderinami atgal. N-devaysy gali prisijungti prie AC tinklų ir dirbti, bet, žinoma, esant mažesniems greičiams.

Praktinis Wi-Fi tinklo greitis su vienu perduodančiuoju ir vienu naudojančiu prietaisu yra bent du kartus mažesnis nei teorinis, kuris nurodytas standarto aprašyme.

Maršrutizatorius tuo pačiu bendrauja tik su vienu įrenginiu. Nors išmanusis telefonas atsisiųsti kažką, kiti įrenginiai tinkle yra uždelsto režimo. Vėlavimai yra trumpi, tačiau gali būti pastebimi naudojant seną įrangą, netinkamai sukonfigūruotą ar daugybę įtaisų, prijungtų prie tinklo.

Be to, yra papildomų problemų šaltinių – trikdžių. Daugiabučiuose namuose jų pagrindinė priežastis yra kaimyniniai maršrutizatoriai. Šiandien jų yra daug ir, kad jie netrukdytų, reikia naudoti kitus duomenų perdavimo kanalus. Optimalus greitis gali būti pasiektas, jei tarp kaimyno ir kaimyninio kanalo yra mažiausiai penkios kitos (tai yra, jei kaimyninis maršrutizatorius yra devintame kanale, jums reikia pereiti į ketvirtąjį kanalą).

ezgif.com-pasėlių

Keletas kitų trukdžių šaltinių: “Bluetooth”, mikrobangų krosnelės ir kūdikių monitoriai. Jie visi veikia 2,4 GHz dažniu ir užkimš kanalą. Nesvarbu, kad kai kuriose tabletėse ir išmaniuosiuose telefonuose negalite vienu metu naudotis dviem sąsajomis.

Belaidis ryšys 802.11 yra suprojektuotas taip, kad didžiausias tinklo greitis iš maršrutizatoriaus ir keleto vartotojų negali būti didesnis nei lėtas įrenginys šiame tinkle.

5 priežastys atnaujinti maršrutizatorių

Padidinkite greitį

Norite didelio greičio – eikite į naują standartą. Tačiau verta keisti ir visur vartoti Wi-Fi įrenginius, kitaip 802.11ac greitis nebus pasiektas.

Mažai tikėtina, kad jūsų teikėjas teikia realią interneto prieigą greičiui, didesniam nei 802.11n. Bet jei tai numatyta, maršrutizatorius turi būti pakeistas.

Lėto interneto priežastys gali būti kelios:

  1. Padidinkite naminių programėlių, naudojančių internetą, skaičių.
  2. Yra tinklo problema. Šiuo atveju verta patikrinti, ar laidas yra sulėtėjęs. Jei mažas greitis yra bevielis tinklas, pirmiausia turėtumėte pabandyti paimti kanalą iš kitų įrenginių. Jei tai neveikia, atėjo laikas paleisti dvejopo juostos maršrutizatorių.
  3. Dėl silpno įdėklo pasenę prietaisai gali netinkamai veikti. Maršrutizatorius siunčia informaciją ne tiesiogiai, ji apdoroja, šifruoja, dekoduoja, perduoda ją. Galingas procesorius ir didelis RAM kiekis leidžia neleisti maršrutizatoriui veikimo metu.

Belaidis ryšys su spausdintuvu

Daugelis šiuolaikinių “Wi-Fi” įrenginių platinimo turi atskirą sistemos paslaugą – “Print Server”. Jis užtikrina tiesioginį maršrutizatoriaus darbą su spausdintuvu, prijungtu prie belaidžio tinklo.

Vairuotojai pateikiami tiesiai į maršrutizatorių, o jūs galite spausdinti iš bet kurio įrenginio, kuriame naudojamas šis “Wi-Fi” tinklas.

Patogesnė programinė įranga

Daugelis maršrutizatorių turi problemų su aparatine įranga, sukelia ryšio nutraukimą, sunkumus jungiant įrenginius prie tinklo ir pan. Norėdami išbraukti tai, būtina atnaujinti programinę įrangą arba net įdiegti trečiosios šalies programinę įrangą.

Anankkml / depositphotos.com
Anankkml / depositphotos.com

Vienas iš geriausių šiandien yra “OpenWrt”. Tačiau, norint paleisti maršrutizatorių, jums gali prireikti USB prievado. Todėl, jei norite gauti tinkinimo parinktį, turėsite išleisti šiek tiek pinigų ir įsigyti modernesnį įrenginį.

Be to, gali reikėti didesnio nuolatinės atminties kiekio: jis garantuoja, kad prietaisas veikia su papildomomis funkcijomis ir gali mirksėti.

Sukurkite torentą arba žiniasklaidos serverį

USB jungtis gali būti reikalinga kitiems tikslams. Pavyzdžiui, prijunkite išorinį kietąjį diską. Daugelis šiuolaikinių maršrutizatorių modelių, skirtų vietinei ar trečiosios šalies programinei įrangai, turi ne tik įrankius namų debesies saugojimui kurti, bet ir leidžia jums įdiegti “torrent” savo atmintyje.

Kai kurie maršrutizatorių modeliai netgi gali būti paversti žiniasklaidos centrais. Žinoma, jei įtaisyta atmintis. Norėdami tai padaryti, turite įdiegti kaip firmware vieną iš specializuotų * NIX sistemų, išvalytų iš visų nereikalingų. Todėl bus pasiektas puikiai energiją naudojantis namų serveris, prie kurio galima naudotis bet kokia naudota programėlė.

Maršrutizatorius sunaudoja daug mažiau elektros nei kompiuteris. Panaši konfigūracija daugeliui pakeičia NAS – visaverčio tinklo namų serverį.

Tačiau, netgi mažiausio programinės aparatinės įrangos atveju, reikia mažiausiai 64 MB atminties. Norint efektyviai naudoti maršrutizatorių kaip serverį, pageidautina 128 MB.

Padidėjęs aprėpties plotas

Kuo aukštesnis duomenų perdavimo standartas, tuo didesnis aprėpties plotas. 5 GHz dažnių juosta, naudojama modernesnėse 802.11ac / n, geriau praeina per betono sienas trumpuose atstumuose.

Kita vertus, dažniau pakankamai padidinkite aprėpties plotą arba pertvarkykite maršrutizatorių, pakeiskite anteną arba pakartotino signalo (kartotuvo). Tačiau naujoji programinė įranga gali būti pasirinkta, todėl ji vienareikšmiškai turėjo geresnę transliaciją ir didesnę aprėpties zoną.

Tam reikia dviejų antenų (geriau išimamų: jos yra geresnės, jas prireikus galima pakeisti) su 5dBi pralaidumu ir MIMO palaikymu. Pastaroji rodo, kad antenos yra atskirtos taip, kad užtikrintų maksimalų veikimą ir netrukdytų vienas kitam.

Daugiau nei dvi antenos, naudojamos namuose, neturi prasmės. Pigūs prietaisai gali sukurti trečią antenos trukdymą, o brangiai atsipirks.

Išvados

Maršrutizatorių reikia keisti tik tada, kai yra problemų dėl duomenų perdavimo naudojant “Wi-Fi”. Arba jei jūsų įtaisai palaiko daugiau modernių standartų nei dabartinis platintojas. Padidinus laidinio interneto greitį ir išplečiant įrangos parką, taip pat verta galvoti apie naujo įrenginio įsigijimą.

Bet jei viskas yra įdiegta, viskas veikia ir niekas nesikeičia, palikite savo pinigus su savimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − = 68