Bırakıldıktan Sonra İlk Gününde İş Hayatında Kalmak İçin 6 Yol

Tatil günlerinde birkaç saat dilimini geçmemiş olsanız bile, yorgun görünmek için sizi kınamayacağız. Ne yazık ki, ofiste bu beklemez – herkes iyi dinlenmiş geri geleceğini düşünüyor.

Bu nedenle, ofiste ilk gün hayatta kalmanıza yardımcı olacak altı lifhaks sunuyoruz. Öyle ki, kimse sizin düşüncelerinizde hala sahilde olduğunuzu anlayamaz.

1. Bir plan yapın ve ondan uzaklaşmayın

Belki akıllı telefonunuzdaki görevlerin bir listesini tutuyorsunuz veya her şeyi bir günlükte yazmayı tercih ediyorsunuz – önemli değil. Her durumda, geri dönüşünüzden sonraki ilk günde yapılması gereken şeylerin bir listesini yapın. Odaklama yapamadığınızda veya nereden başlayacağınızı bilmediğinizde, liste programdan çıkmama ve gerekli minimum miktarı yerine getirmemenin iyi bir yoludur. Karmaşık bir görev, haftanın sonuna taşınmak daha iyidir.

2. Ofise yemek getirin

Ofiste, hiçbir şey işten öylesine rahatsız edici değildir. Öyleyse neden iş arkadaşlarınızla paylaşmak için geziden gelen lezzetleri almıyorsunuz? Bu, elbette, görevlerinizi kaybetme hakkını size vermez, ama en azından bir başka gün için yolculuğunuzun en sevdiğiniz anlarının anılarına şımartmak için bir bahane olacaktır.

3. Müziği dinleyin

Müzik iyi bir ortam yaratmak için akıllıca bir numaradır. En sevdiğiniz neşeli şarkılarla kendinize yardımcı olun. Şimdi, eğer gözler uykusuzluğa kapılmaya başlarsa, ses seviyesini sonuna kadar ekleyin ve tüm gün için iyi bir ruh hali ile kendinizi şarj edin.

Bonus: kulaklıklar ayrıca meslektaşlarından talepleri ile korunur.

4. Tatil hakkında sohbet başlatın

İnsanların kendileri ve planları hakkında konuşmaktan hoşlandıkları bir sır değil. Bugün, ateşli bir tartışma için meslektaşları yenebileceğiniz gün. Komşunuza dönün ve bir sonraki tatilini nerede geçireceğini sorun. Yolculuk planlanmadıysa, pes etmeyin, şu soruyu sorun: “Ve eğer bir fırsat olsaydı, nereye giderdin?” Cevabınız yoksa sonraki kurban Başka bir meslektaşım.

5. Akşam yemeğinde oyalanmak

İşten kaçınmanın en iyi yolu, ofisden kaçmaktır. Tam anlamıyla. Akşam yemeğinde, her zamankinden biraz daha uzun süre dinlenin. Arkadaş veya meslektaşları arayın ya da sadece bir kitap alın. Mümkünse açık verandalı bir yer bulun. Henüz tatil sona ermemiş gibi hissedeceksiniz.

6. Akşam için bir şeyler planlayın

İşten hemen sonra arkadaşlarla bir araya gelin. Böylece iş konularını mümkün olduğunca çabuk ele almayı hedefleyeceksiniz. Ve bir ofis kafesinde otururken bile, birkaç saat içinde iyi bir şeyin olacağı gerçeği, ilham verici olacaktır.

İnan bana, biz de tatilden geri dönmenin nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, size geri döndükten sonraki ilk gün, kendinize biraz rahatlama sağlamanız durumunda sizi kınamayacağız. Ya da ofiste kendi hayatta kalma numaranız var mı? Onları yorumlarda paylaşın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 10