Microsoft Word’e 10 alternatif

Bu yayının devamını okuyun – Microsoft Office’e 6 ücretsiz veya bütçe alternatifi

Web Worker Daily, Microsoft Word’e 10 alternatifin mükemmel bir genel görünümünü yayınladı. Makale, her zamanki (çevrimdışı programlar) ve çevrimiçi uygulamaları dikkate alır.

1. Google Dokümanlar çevrimiçi bir kelime işlemcisidir. MS Word ile rekabet edemez özellik ve özelliklerin sayısı ile, ancak internete bağlı herhangi bir bilgisayardan erişilebilir. Google Dokümanlar, General Electric’de kullanır. Bu arada, farklı bilgisayarlardan metin yazmanın (bir çalışma aracı bir dizüstü bilgisayar) gerekmemesine rağmen, Google Dokümanlar’ı üç hafta boyunca ana kelime işlemci olarak kullanıyorum. Sadece Google Dokümanlar ücretsizdir ve işlevi kişisel olarak bana uygundur. 🙂

2. Zoho Writer başka bir çevrimiçi kelime işlemcisidir. Oldukça iyi bir arayüze sahiptir ve ek özellikler vardır (Google Dokümanlar ile karşılaştırıldığında). WWD denemeye değer olduğuna inanıyor.

3. ajaxWrite – ayırt edici özelliği, başlamak için siteye kaydolmak için gerekli değildir.

4. AbiWord bir çapraz platform açık kaynak metin işlemcisi. Avantajı – hızlı başlangıç ​​(MS Office ve OpenOffice ile karşılaştırırsanız).

5. DarkRoom – WriteRoom’un portlu sürümü (Mac için metin editörü). DarkRoom. NET sisteminde kurulu olan varlığını gerektirir.

6. JDarkRoom, platformlar arası bir uygulama olan WriteRoom’a başka bir alternatiftir. JAVA tarafından desteklenmektedir, ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

7. Yazar – tekrar WriteRoom’dan bahset, sadece bu bir çevrimiçi versiyon.

8. Writer.app, Mac için bir kelime işlemcisidir. Esnek şekilde yapılandırılabilir, birçok özellik (örneğin, bir İnternet bağlantısını kırabilir)

9. TextEdit, Mac OS X ile birlikte gelen, metin tabanlı bir yakın işlemcidir. Ayrıca, çeşitli formatlardaki belgeleri okuyabilir ve oluşturabilir. DOC, RTF, HTML.

10. RoughDraft, yazarlar için özel olarak yaratılmış olduğu söylenen ücretsiz bir kelime işlemcisidir (Windows). Öyleyse yeni bir roman yazarsanız, bu programla tanışın, belki hoşuna gider.

Kendimi eklemek istiyorum, Windows altında OpenOffice.org’da çalıştım ve “Mac” altında TextEdit’i gerçekten çok seviyorum. Nadir durumlarda, karmaşık biçimlendirme gerektiğinde, NeoOffice kullanıyorum (bu OpenOffice.org ile aynı, ancak Kakao arayüzü ile). Ve sen ne kullanıyorsun?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + = 25