15 radioaktyviųjų vietų Rusijoje ir kaimyninėse šalyse, iš kurių geriau likti toli

Gamybos asociacija “Mayak”, Ozersk, Rusija

dic.academic.ru

“Majakas” – tai milžiniškas branduolinių ginklų, izotopų, branduolinio kuro saugojimo ir regeneravimo komponentų gamybai kompleksas. 1957 ten įvyko trečią pagal dydį (po Černobylio ir Fukušimos nelaimės) Avarija, kurioje gavo apie 100 tonų radioaktyvių atliekų į aplinką. Kitas įvyko sprogimas, kuris užteršė didelę teritoriją.

Nuo to laiko gamykloje įvyko daugybė avarinių situacijų, kartu su emisijomis.

Koordinatės: 55 ° 42’44 “s. w 60 ° 50’53 “colių e.

SIBIRO CHEMINIS KOMBINMAS, Severskas, Rusija

atomic-energy.ru

Bendrovė gamina 125 000 tonų kietųjų atliekų, kurios teršia aplinkinių zonų gruntinius vandenis. Remiantis neoficialiais duomenimis, vėjas ir lietus perneša šias atliekas ilgą atstumą.

1993 m. Radiacinės medžiagos buvo išleistos į atmosferą ir 1946 žmonės buvo apšvitinti.

Koordinatės: 56 ° 38 ‘s. w 84 ° 54 ‘colių e.

Bandymų vieta, miestas Semipalatinsk (Semey), Kazachstanas

Bandymo vieta
lifeisphoto.ru

Žinomas Kazachstano poligonas užima didžiulę teritoriją, kurioje yra daug užkrėstų objektų. Čia jie atliko pirmąjį branduolinį sprogimą TSRS. Šis daugiakampis yra didžiausia branduolinių sprogimų koncentracija pasaulyje. Yra dirbtinis ežeras, atsiradęs dėl branduolinio sprogimo, ir daugybė kitų stebėtinai įdomių, tačiau labai pavojingų vietų.

Koordinatės: 50 ° 07’00 ‘s. w 78 ° 43’00 “colių e.

Vakarų kasybos ir cheminis mišinys, Mailuu Suu miestas, Kirgizija

facebook.com

“Mailuu-Suu” yra viena labiausiai užterštų vietų pasaulyje. Uranas yra iškasamas čia. Kasmet įmonė gamina ir saugo beveik 2 mln. Kubinių metrų radioaktyviųjų atliekų.

Koordinatės: 41 ° 16’00 ‘s. w 72 ° 27’00 “colių e.

Černobylio atominė elektrinė, Pripyat, Ukraina

Černobylio atominė elektrinė
vilingstore.net

Pripyat upė ir to paties pavadinimo miestas vis dar yra juodas žmogiškosios veiklos obeliskas. Išmetamosios dujos, susidariusios dėl didžiausio žmogaus sukeltų nelaimių, apima net Volgos regioną, tačiau tik rajonas, esantis aplink stotį iki šios dienos, yra negyvoji zona. Aplinkiniuose rajonuose šiuo metu yra daugiau kaip 6 milijonai žmonių, kuriems nuolat patiria spinduliuotę. Branduolinės katastrofos Černobylio, išmetimas į atmosferą 100 kartų daugiau radiacijos nei buvo išmestas iš branduolinių bombų Nagasakis ir Hirosima sprogimas.

Koordinatės: 51 ° 23’22 “s. w 30 ° 05’59 “colių e.

Urta-Bulak dujų telkinys, Uzbekistanas

1963 m. Gruodžio 1 d. Šioje dujų srityje įvyko gamtinių dujų išleidimas. Gręžimo metu buvo įtrūkęs neįprastai aukštas rezervuaro slėgis (AVPD), kuriame buvo gamtinių dujų, kurių slėgis siekė apie 300 atmosferų. Avarijos pasekmės 1966 m. Rugsėjo 30 d. Buvo pašalintos naudojant nukreiptą branduolinį krūvį. Dėl to griovelis buvo sutrauktas, nelaimingas atsitikimas buvo pašalintas, tačiau šalia esančios teritorijos buvo veikiamos radiacijos užteršimo.

Koordinatės: 38.97 ° N. w 64,52 ° col. e.

Gyvenvietė Aikhal, Rusija

dnevniki.ykt.ru

50 km į rytus nuo Aikalo kaimo, 1978 m. Rugpjūčio 24 d. Pagal projektą “Kraton-3” buvo atliktas požeminis sprogimas, siekiant ištirti seisminę veiklą. Galia buvo 19 kilotonų. Dėl šių veiksmų atsirado didelis radioaktyvus išmetimas į paviršių. Toks didelis, kad incidentą pripažino vyriausybė. Tačiau Jakutijoje yra daug požeminių branduolinių sprogimų. Išaugęs fonas yra tipiškas daugeliui vietų ir dabar.

Koordinatės: 65 ° 56’00 “š. w 111 ° 29’00 “colių e.

Udachninskiego kasybos ir perdirbimo įmonė, miestas Udachny, Rusija

Udachninsko rūdos gavybos ir perdirbimo įmonė
gelio.livejournal.com

Pagal “Crystal” projektą, 1974 m. Spalio 2 d. Udachnio mieste kilo viršžeminis sprogimas, kurio talpa 1,7 kilotonai. Tikslas buvo sukurti Udachninsko kalnakasybos ir perdirbimo įmonės užtvanką. Deja, taip pat buvo didelis leidimas.

Koordinatės: 66 ° 26’04 “s. w 112 ° 18’58 “col. e.

Pechora-Kamo kanalas, Krasnovičerskas, Rusija

1971 m. Kovo 23 d. 100 km į šiaurę nuo Krasnoviškersko, Čerdyno rajone Permės srityje, įgyvendintas “Taiga” projektas. Pagal jo struktūrą buvo perpuseti trys 5 kilotonų mokesčiai, skirti statyti Pechora-Kamo kanalą. Kadangi sprogimas buvo paviršutiniškas, įvyko išmetimas. Infekcija įvyko dideliu plotu, kur šiandien šiandien žmonės gyvena.

Koordinatės: 61 ° 18’22 “su. w 56 ° 35’54 “col. e.

569-oji pakrančių techninė bazė, Andreevos įlanka, Rusija

569-oji pakrančių techninė bazė
b-port.com

Panaudoto branduolinio kuro saugojimo vieta yra 55 kilometrai į šiaurės vakarus nuo Murmansko ir 60 kilometrų nuo Norvegijos sienos Vakarų rytuose. 1982 m. Vasario mėn. Įvyko radiacinė avarija – radioaktyviojo vandens nutekėjimas iš baseino. Pasekmių likvidavimas trunka šešerius metus. Per šį laikotarpį Barenco jūroje tekėjo daugiau kaip 700 tūkstančių tonų labai radioaktyvių vandens. Ši vieta tuščia. Infekcija buvo tokia rimta, kad jo poveikis bus jaučiamas labai ilgai.

Koordinatės: 69 ° 27 ‘s. w 32 ° 21 ‘colių e.

Daugiakampis “Globus-1”, kaimas Galkino, Rusija

Čia 1971 m. Pagal Globus-1 projektą įvyko dar vienas taikus požeminis sprogimas. Dar kartą dėl seisminio skambėjimo. Dėl prastos kokybės šlakos cementavimo įkrovus medžiagas medžiagos buvo išleidžiamos į atmosferą ir į Shachu upę. Ši vieta yra oficialiai pripažinta Maskvos artimiausio technogeninio užteršimo zona.

Koordinatės: 57 ° 31’00 ‘s. w 42 ° 36’43 “col. e.

Mano “Yunkom”, miestas Doneckas, Ukraina

frankensstein.livejournal.com

Vadinamasis Objektas skilimo. Už gražiu vardu slepiasi požeminė branduolinio sprogimo galia 0,3 kilotonų, kuris buvo atliktas remiantis Donecko sritis, Ukrainos TSR teritorijoje, rytinėje krašto kasyklos “Yunkom”. Rimtas išmetimas nebuvo įvykęs, tačiau šiuo metu kasykla užpildyta vandeniu, o aplinkosaugininkai yra pagrįstai bijoti užteršti požeminį vandenį didelėje teritorijoje.

Koordinatės: 48 ° 13’14 “s. w 38 ° 16’26 “colių e.

Chazhma įlanka, Nahodka, Rusija

Chazhma įlanka
topwar.ru

Čia 1985 rugpjūčio ties Navy laivų remonto elektrinės avarijos prieplaukos dėl branduolinio povandeninio laivo “K-431 Project 675. tarša užima apie 100 tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Po avarijos likvidavimo laivas buvo velkama į ilgalaikio saugojimo įlankoje Pawłowskiego su K-42 “Rostov Komsomolets” Project 627A, dėl radioaktyviosios taršos, kaip to paties nelaimingo atsitikimo.

Koordinatės: 42 ° 54’02 “s. w 132 ° 21’08 “col. e.

Dujų kondensato laukas, Krestishche kaimas, Ukraina

Čia atliktas dar vienas nesėkmingas eksperimentas siekiant panaudoti branduolinį sprogimą taikiems tikslams. Tiksliau, kad būtų pašalintas dujų ištekėjimas iš lauko, kurio negalima sustabdyti visus metus. Prie sprogimo lydėjo paleidimas, būdingas grybas ir netoliese esančių teritorijų užterštumas. Šiuo metu ir šiuo metu nėra jokių oficialių duomenų apie radiacijos foną.

Koordinatės: 49 ° 33’33 “sek. w 35 ° 28’25 “colių e.

Totskio daugiakampis, Buzuluko miestas, Rusija

http://varandej.livejournal.com

Kartą egzistavo eksperimentas “Snowball” – pirmasis branduolinio sprogimo pasekmių žmonėms tyrimas. Per pratimus Tu-4 bombonešis nukrito branduolinę bombą, kurios galingumas siekia 38 kilotonus TNT ekvivalentu. Maždaug po trijų valandų po sprogimo užterštos teritorijos buvo išsiųstos 45 000 karių. Vienetai yra gyvi. Deaktyvuotas daugiakampis šiuo metu nėra žinomas.

Koordinatės: 52 ° 38 ‘s. w 52 ° 48 ‘colių e.

Daugiau informacijos apie radioaktyviąsias vietas rasite čia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 2