Kaip išeiti iš nuskendusio automobilio

1. Nepanikuokite.

Žinoma, kai į automobilį pilamas vanduo, nėra taip lengva išlaikyti ramybę, bet tai yra gyvybiškai svarbu. Paniesi ir išleisdami brangią deguonį ir energiją, jūs neteksite galimybės išgyventi. Pabandykite nusiraminti ir sutelkti dėmesį į tai, ką reikia padaryti.

2. Atminkite: daugiausiai galimybių galima sutaupyti per pirmąsias 30-120 sekundžių

Paprastai per pirmąsias 30-120 sekundžių automobilis vis dar lieka ant vandens paviršiaus. Šiuo metu lengviausia išsaugoti. Jei išliksite ramus, turėtumėte pakakti 30 sekundžių, kad galėtumėte išeiti iš automobilio net su keleiviais.

3. Nelaukite, kol slėgis išlygins!

Kai mašina yra panardinta į vandenį, slėgio skirtumas viduje ir išorėje tiesiog neatverčia durelių. Manoma, kad reikia laukti, kol vanduo visiškai užpildys interjerą ir išlygins slėgį, ir tik tada bandykite atidaryti duris. Bet ši teorija nėra visiškai teisinga. Slėgis bus lygus, bet greičiausiai iki to laiko jūs jau būsite nuskendę.

4. Išeikite iš lango

Jei vanduo neturi laiko pakilti virš langų, nuleiskite stiklą ir išjunkite. Priešingai nei teigia populiarus, automatinio stiklo pakėlėjų vandens tiesioginis trumpasis jungimas nebus. Bet tada, kai automobilis visiškai panardintas, negalėsite tiksliai atidaryti langų.

5. Pertraukite šoninį langą

Tai yra daug sunkiau nei atrodo, nes dabar naudojamas ypač stipri grūdintas stiklas. Negalima švaistyti laiko ant priekinio stiklo, jis yra padengtas specialia apsaugine plėvele. Tačiau yra galimybė pertraukti šoninį langą. Pabandykite streikuoti lango kampe, taigi stiklo sulaužymas bus lengvesnis.

Geriausia laikyti automobilį tam tikru specialiu įrankiu, kuris padėtų susidaryti ekstremalioms situacijoms, tokioms kaip avarinis plaktukas. Jie gali ne tik sulaužyti stiklą, bet ir sutrumpinti saugos diržą, jei jis užsikimšęs. Laikykite tokį įrankį pasiekiamoje vietoje, kad nelaimingo atsitikimo atveju jums nereikėtų švaistyti laiko ieškant.

Nepamirškite: kai tik sulaužysite stiklą, į automobilį įpilama vandens srovė. Jūs vis tiek galite išeiti šiuo metu. Palaikykite ramybę ir plaukite didėjančių burbuliukų kryptimi.

6. Padėkite keleiviams, jei jie yra

Pirmiausia pabandykite juos nuraminti. Paaiškinkite, ką jūs ketinate daryti: žmonės jaučiasi ramus, kai turi veiksmų planą.

Jei automobilyje yra vaikų, padėkite jiems atsikabinti saugos diržus. Vyresni vaikai gali išeiti pro galinį langą. Tačiau, jei vaikas yra labai mažas, paimkite jį savo rankose ir eik kartu per šoninį langą į savo pusę.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1