Kaip pabėgti nuo žaibo smūgio

Kaip žaibas pasirenka, kur streikuoti

Jei paaiškinti be abstraktus fizinius terminus, tada žaibas visada trunka aukščiausią objektą. Kadangi žaibas yra elektros iškrova, jis praeina pro mažiau atsparumo kelią. Štai kodėl jis pirmiausia nukels aukščiausią medžio lauką ir aukščiausią miesto pastatą. Pavyzdžiui, “Ostankino” televizoriaus bokštelyje žaibo metu pasiekia apie 50 kartų per metus!

Žaibas gali būti iki 20 km ir jo skersmens – nuo 10 iki 45 cm “Gyvena” užtrauktukas dešimtąsias sekundės, o jo vidutinis greitis -. 150 km / s. Tuo pačiu metu žaibo srovė siekia 200 000 A.

Ką daryti, jei žaibas sugauti jus atvirame lauke

 • Neapslėpkite aukštų medžių, ypač vienintelių. Šiuo atveju labiausiai pavojingi yra lapuočių medžiai, pvz., Ąžuolas ir tuopelis. Bet spygliuočių žaibo smūgių yra daug mažiau, nes jie turi eterinių aliejų, kurie elektros varžą (beje, liepų, riešutmedžio ir buko taip pat yra apsaugos zonoje, jie taip pat turi naftos). Šiuo atveju labai mažai tikėtina patekti į krūmus ar mažus krūmus.
 • Atviroje erdvėje geriausia paslėpti duobę ar tranšėją. Tokiu atveju nestokėkite žemėje: geriau sėdėti, šiek tiek sulenkti galvą, kad ji nebūtų didesnė už aplinkinius objektus. Laikykite savo kojas kartu, kad sumažintumėte galimą žalą.
 • Negalima paleisti. Oro srautas, kurį sukuriate paleidžiant, gali pritraukti žaibą.
 • Sulenkite skėtuvę ir išjunkite mobilųjį, taip pat atsikratykite kitų metalinių daiktų: sulenkite juos saugiu atstumu (ne mažiau kaip 15 m).
 • Jei jūs du ar trys, kiekvienas turi rasti atskirą prieglobstį, nes mūsų kūnas yra puikus laidininkas.
 • Nebūdami griaustinio vandens nuleisti tvenkiniuose. Jei nelaimingas atsitikimas nepavyko, nepraeikite iš vandens ir nenusileisk rankas. Tiksliai ir lėtai palikite tvenkinį.
 • Jei esate kalnuose, išvenkite aštrių iškyšų ir pakilimų.

Kaip sužinoti, kad žaibas ketina streikuoti

Jei esate atviroje vietoje, ir staiga pajuto plaukai pasišiaušti ir oda yra šiek tiek dilgčiojimas arba jaučiamas vibracijas, sklindančius iš objektų, o tai reiškia, kad dabar bahnet.

Tokie jausmai pasirodo 3-4 sekundes prieš žaibo smūgį. Nedelsdami pasisukite į priekį, palenkdami rankas ant kelio (jokiu būdu ant žemės!), Padėkite savo kulniukus viena su kita, kad išsiliejimas nepatektų per kūną.

Ką daryti, jei per griaustinį tu esi uždaras

 • Uždarykite langus, langus ir duris.
 • Atjunkite elektros prietaisus nuo lizdų.
 • Atsitraukite nuo langų ir metalinių daiktų.
 • Jei reikia skubiai paskambinti, atlikite tai iškart po žaibo iškrovimo – ir greitai.

Kas atsitiks, jei žaibą pateks žmogus

Kai žaiba streikuoja žmogui, išleidimas sukelia dažnus trikdžius. Vietose, kur prasidėjo žaibas ir kur ji išėjo, gali sudegti ar sudaryti raudonos juostos. Jei pažeidimas buvo silpnas, ausyse yra triukšmas, bendras silpnumas.

Bet su sunkiu pralaimėjimu žmogus gali nusilpti, jo kūno temperatūra smarkiai sumažėja, širdies plakimas lėtėja, kvėpavimas gali sustoti. Bet auka gali vis tiek laiko sutaupyti.

Ar galiu išgyventi po žaibo smūgio?

Taip. Pirma, nepaisant didelės temperatūros išsiliejimo metu, poveikis trunka tik trumpą laiką ir ne visada sukelia rimtų nudegimų.

Antra, pagrindinė srovė dažnai eina per kūno paviršių, taigi daugeliu atvejų žaibo smūgis nėra mirtinas. Remiantis įvairiais skaičiavimais, mirtis įvyksta 5-10% atvejų.

Išlikimo tikimybė padidėja, jei yra artimas žmogus, galintis dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Net jei asmuo atrodo miręs, būtinai pabandykite jam suteikti pirmąją pagalbą. Kadangi išlikimo tikimybė visuomet yra ten!

Kaip suteikti pirmąją pagalbą, kai nukentėjo nuo žaibo

 1. Auka turi būti ant tvirto paviršiaus.
 2. Jei žmogus yra laimingas ir tiesiog šokas (kalbėjimo praradimas, alpimas), pabandykite jį pašalinti iš šios valstybės. Jei atsitiktinai yra amoniako, naudokite jį. Skambinkite greitosios pagalbos automobiliui.
 3. Jei asmuo yra nesąmoningas ir neiškrūksta, būtina kuo greičiau atlikti dirbtinį burnos ir burnos kvėpavimą bei netiesioginį širdies masažą.
 4. Pabandykite nepertraukiamą gaivinimą. Jūs turite ne daugiau kaip 15 minučių, po to spėjama pabėgti su stipriu pralaimėjimu yra labai maža.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 + = 48